x-kom hosting

ForumPC i nasze luźne rozmowy o OC

XIVOS
komentarz
komentarz

Witam wszystkich, nie chciałem zakładać nowego tematu, dlatego piszę tutaj.
Chciałbym dowiedzieć się co potrzebuję do chłodzenie wodnego na procesor ? I ile by coś takiego kosztowało ?
Wiem, że trzeba chłodnicę, blok, pompę, wężę, zbiornik itp. Gdzie mogę wszystko podobierać, dopasować itd ?
Proszę o dokładny opis, najlepiej kogoś, kto miał już z takim czymś do czynienie.

RafaLStyle
komentarz
komentarz

Mój sprzęt to AMD Athlon II X2 240 2.8GHz obecnie udało mi się osiągnąć stabilne 3.7GHz napięcie 1.504V chłodzenie SilentiumPC Fortis Zasiłka OCZ ModXStream PRO 500W RAM DDR2 Kingstion HyperX 1066mhz 4GB szczerze to pragnę by poszło jeszcze wyżej ale sądzę że wynik jest na prawdę zadowalający jak na ten klocek :)

Gość
komentarz
komentarz

Wyżej to nie pójdzie bo wieksze napięcie nie będzie już bezpieczne w codziennym użytku.

slivero
komentarz
komentarz

Czas się pochwalić swoim osiągnięciem :D Posiadam AMD Phenom II X4 955 Black Edit . Pierwsze co zrobiłem po złożeniu PC'ta i zainstalowania systemu operacyjnego to oczywiście OC procesora . Chłodzenia BOX-owego nawet nie zakładałem AMD Phenom II X4 955 Black Edit od nowego współpracuje z Scythe Yasya . Nie chwaląc się trafiłem na dobrą sztukę procesora bez zająknięcia przy stosunkowo niskim napięciu ( 1.416v ) uzyskałem stabilne 4GHz . Czuję , że ten mój Phenom ma spory potencjał i może w przyszłości będziemy walczyć o wyższy zegar . Jednak narazie nie ma takiej potrzeby , ponieważ HD5850 przy tym zegarze nie jest ograniczany . Co do temperatur to Phenom w Prime95 po 5h nie przekroczył 54 stopni , zaś w idle zależy od temperatury w pokoju ale temperatura waha się w okolicach 35 stopni .

RafaLStyle
komentarz
komentarz

A szkoda... Bo już zastanawiałem się czy można walczyć o lepszy wynik :D ale za to już nie wkrótce kupuje AMD Phenom II X4 955 tak jak kolega wyżej piszę doszedł do 4GHz też bardzo chciałbym osiągnąć taki wynik ;)

MidnightTomi
komentarz
komentarz

A po co lepszy wynik skoro nic nie jest ograniczane? te 4 Ghz to jak na moje oko bardzo ładne OC. Szkoda katować procesor tylko po to żeby mieć 1 fps więcej w bardziej wymagającej grze lub pochwalić się nowym wynikiem i wyższymi temperaturami :)

  • 8 miesięcy później...
Filo1
komentarz
komentarz

Phenom II 960T
odblokowany do 5 rdzeni niestety pamięć L3 uszkodzona przez co 6 nie da rady.
OC do 4.0GHz na 1.46, nie testowane długotrwale być może nie jest to docelowe napięcie

Igorrodz
komentarz
komentarz

I tak pięknie choć nie bez powodu AMD sprzedaje te procesory jako x4 a nie pełnosprawne x6.
Poza tym gratuluje, takiego OC na moim x3 720BE zrobić się nie da.

Filo1
komentarz
komentarz

niestety nie chodzi stabilnie na tym napięciu

Igorrodz
komentarz
komentarz

Cóż, na kiepską sztukę chyba trafiłeś. Pozostaje Ci x4 @4.0Ghz co i tak jest lepszym wynikiem niż gdybyś posiadał PII x4 955BE, który dodatkowo ma jeszcze większy pobór a tylko naprawdę nieliczne sztuki robią powyżej @3.9Ghz.

  • 1 rok później...
slivero
komentarz
komentarz

Post bardziej skierowany do posiadaczy i5 z odblokowanym mnożnikiem na Sandy Bridge , ale nie tylko do nich . Jak Wam idzie OC procesora ? Co osiągnęliście przy jakim napięciu itd , oraz jak z temperaturami ? Pytam z czystej ciekawości :D .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.