x-kom hosting

ForumPC i nasze luźne rozmowy o OC

Lipton
utworzono
utworzono

Cześć

Po wczorajszej rozmowie na SB padł pomysł utworzenia tematu w którym rozmawialibyśmy o przygodach z OC. Być może uda nam się zebrać małą grupkę osób, która byłaby wstanie odświeżyć/przywrócić dawną "walkę" wyników OC w programach SuperPI, 3D markach. Może chcielibyście porównać wyniki z darmowych benchmarków jakimi są Resident Evil 5, Lost Planet 2?

Zacznę od siebie:

Na dzień dzisiejszy posiadam Athlona II 250 jest to mój czwarty Athlon po 3500+, 3800+ X2 i 4800+ X2. Wcześniej moje przygody były związane z Celeronem D, ale nie wspominam ich najlepiej. W swoich rękach miałem obie rewizje Phenoma II X4 955 (C2,C3), Phenoma II X2 550 BE, Phenoma II X3 720 oraz Athlona II X3 435.

Grubsze OC zacząłem od Athlona 3800+ X2. Po wymianie płyty i chłodzenia (AC 64 PRO), zaczęła się walka o dodatkowe MHz. Wyniki możecie znaleźć w obliczeniach SuperPI. Tak naprawdę o dłuższego czasu z OC jestem związany wyłącznie przez pryzmat testów płyty głównych. Wszystko opiera się na powietrzu. W przyszłym roku chciałbym odejść na moment od powietrza i spróbować z DI. Pytanie, czy wystarczy środków i czasu... zobaczymy.

Opisujcie swoje przygody, jakieś pomysły. Piszcie też o problemach (niestety mogę pomóc jedynie w podstawkach AM2 i AM3 :)).

Filo1
komentarz
komentarz (edytowane)

Witajcie
Wczorajsza rozmowa naprawdę była ciekawa
Moja Przygoda z OC zaczęła się od E2160
Ponieważ moja pierwsza płyta główna nie pozwalała na OC zmuszony byłem na kupno nowej
Wybór padł na Gigabyte GA-EP45-UD3LR
Intel początkowo podkręciłem do prawie 3,0GHZ lecz box nie wyrabiał bo trzeba było podbić V-core
więc zakupiłem Mugena II. Wynik końcowy 3,42 Ghz napięcie 1,3850 V (około) przy czym FSB to 380 początkowo po kupnie chodziło na FSB 390 teraz zużyła się trochę i już na 390 nie wstaje osiągnąłem 90% podkręcenia
temperatury w IDLE to 35/36 st Celsiusza a w stresie 45-46 st Celsiusza w porywach do 47/49 st
a no i mój E2160 kręciłby się dalej ale płyta niestety ogranicza możliwości dalszgo podkręcania

Lipton
komentarz
komentarz

Jakie miałeś napięcie, bo chyba błąd Ci się wkradł i napisałeś 3,850V...
Wynik naprawdę super nawet jak na E2160 ^^

MidnightTomi
komentarz
komentarz

A ja niestety na aktualnym sprzęcie mimo że zmieniłem płytę główna, zasilacz i chłodzenie procesora to po podkręceniu Q6600 z 2,4 na 2,8 komputer wstaje i przy ładowaniu systemu się resetuje. Maksymalna granica to 2,7 GHz małe OC ale pewnie daje jakąś małą różnice w aplikacjach i grach ( przynajmniej mam taką nadzieję).
Jak odzyskam od kumpla Resident Evil 5 to przedstawię wyniki benchmarku.

Filo1
komentarz
komentarz

aa sorki 1,3850 V

ciaciama
komentarz
komentarz

Ja zakupiłem AC Freezer Pro i proc mi lata na 3,15 GHz. Tylko że temperatury są czasem >70 stopni :D

Sprzęcik w sygnie.

Filo1
komentarz
komentarz

a jakie napięcie?

Lipton
komentarz
komentarz

[quote name='MidnightTomi' date='17 październik 2010 - 10:25' timestamp='1287304050' post='1104021']
Jak odzyskam od kumpla Resident Evil 5 to przedstawię wyniki benchmarku.
[/quote]
http://download.chip.eu/pl/Resident-Evil-5-Benchmark_5665564.html

Odpal ten test ;)

Filo1
komentarz
komentarz

ja już ściągam
załóżmy temat z wynikami zamknięty tylko ty Lipton będziesz go edytował
tutaj przedstawimy wynik z benchmarku ty je zbierzesz i ułożysz ranking

ciaciama
komentarz
komentarz

1,3625 z tego co pamiętam. Chciałbym proca na 3,5 GHz, ale na to chyba nie pozwoli chłodzenie.

Filo1
komentarz
komentarz

no tak quady to piekarniki

Gość
komentarz
komentarz

Benchmark z RE5 jest jakoś bardzo łaskawy dla mojej masziny średnio w 1280x1024 w DX10 mam 96 klatek ale nie wiem czy to dobry wynik bo nie mam porównania do innych

Lipton
komentarz
komentarz

[quote name='Filo1' date='17 październik 2010 - 10:57' timestamp='1287305959' post='1104047']
tutaj przedstawimy wynik z benchmarku ty je zbierzesz i ułożysz ranking
[/quote]Tylko, że ja mogę testować jedynie w rozdzielczości 1024x768 i 1440x900. 1280x1024 chyba mi nie zatrybi.

Sicknature, a odpalasz jako wydajność gry?

Potem zrobię screena jak testujemy wydajność w RE5. Weźmiemy trzy rozdzielczości i dwa ustawienia.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Grę mam ustawioną na max settings pod Dx10. Odpalam grę wchodzę w benchmark i daje start. Źle robie ? 1440x900 to prawie to samo co 1280x1024 i to i to to chyba 19 cali

Lipton
komentarz
komentarz

Dopiero ściągam tą benche, ale wiem, że były dwa tryby benchmarku.

Gość
komentarz
komentarz

No ja też mam 2 w dx9 i dx10 można przetestować peceta z tym że ja mam bencza z gry bo kiedyś tam zakupiłem.

Lipton
komentarz
komentarz

Ściągnij zewn. benchmark.

misiako10
komentarz
komentarz

temat się szybko rozkręca , "a ja taki nieogolony" :lol2: . co do moich przeżyćz O/C - zacząłem od semprona 2300+ - poszedł na 2,2GHz i ani Hz więcej :D . potem kumpel mnie poprosił, a miał strasznie krętliwego E5400 - poszedł na 4,1 na TX3 - to dopiero wynik :) teraz siedzi na E8400 na 3,9 , ale to juz bez mojej pomocy :) , Osobiście przesiaduję na sprzęcie z sygny, Phenomka próbowałem katować w te najcieplejsze dni lata - poszedl na 3,7 na Spartanie, jak wróci do mnie główna spróbuje w troszeczkę łaskawiejszych warunkach, pewnie na mugenie osiągnąłbym magiczne 4 GHz . Co do bencha - wątpie czy mi na lapku pójdzie, muszę czekać na odpowiedź z ramnetu odnośnie płyty gł . :F

Lipton
komentarz
komentarz

Co się stało z Twoją płytą? Uważaj jeśli chodzi o sekcje zasilania przy 955. Przy mocnym dovoltowaniu MSI szybko padają :D
Jak będziesz kręcił to koniecznie daj 120mm na sekcje.

Gość
komentarz
komentarz

Nie chce mi się pobierać zewnętrznego :pff: . A w sumie ilość FPS w samej grze nie jest mniejsza niż w tym benchu więc szkoda transferu

Lip a jak z tą sekcją jest w tej mobo którą posiadam ja też szybko siada? Bo chciałem przesiadkę zrobić na 965 rev c3 z TDP słabszego brata a wiadomo coś tam zawsze się ten mnożnik podniesie...

Lipton
komentarz
komentarz

W Gigabyte opartych o 770 sekcja bardzo mocno się nagrzewa, ale to i tak nic kiedy porównasz liczbę faz. Ty masz dwa razy więcej faz niż ja z misiako. Przy 965 przyda się to szczególnie. Nie wiem natomiast jak to wygląda w kwestii elektroniki, ale moim zdaniem przy tak rozbudowanej sekcji podział zasilania jest równy przez co różnicy w temp. na capach nie powinieneś odczuć.

Dla przykładu:

Na MSI 880G (mniejsza o model), Phenom 955 dostałe 1.43V. Odpalam HyperPI, a płyta nie wytrzymała więcej niż 5 sekund. Gdzieś coś puściło na sekcji, ale sama nie parzyła...

Sicknature: Masz ograniczone łącze? :D

Gość
komentarz
komentarz

Tak mam zawsze coś akurat co się ściąga więc wiesz. Ja i tak prewencje lubię przy zakupie 965 na sekcje idą radiatory ;) więc temperatury mi nie będą straszne

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Ogólnie jakiś słaby transfer jest na tej stronce bo leci mi bo 50 kilo ;/ Aktualnie mogę dać wyniki benchmark z Mafii2 i Gta4 ale nie wiem czy wchodzi to w grę :D

Lipton
komentarz
komentarz

Jutro ustalę wszystkie kryteria co i jak. Midnight w jakiej rozdzielczości możesz testować?
Ściągnijcie Lost Planet 2 benchmark jeśli możecie. Just Cause wiem, że ma Sicknature, a Ty Midnigh?

[quote]więc temperatury mi nie będą straszne [/quote]
Zamontuj tam 40mm :E

misiako10
komentarz
komentarz (edytowane)

@Lipton - ja od ramnetu nie oczekuje juz plyty tylko żądam zwrotu pieniędzy , najwyraźniej kupie inną/nową z mocniejszą sekcją zasilania - oczywiście o pomoc zwrócę się do was :)

ojjj, co do benchów , to ja mam 17" monitorek - max 1280 na 1024 - więc kiepsko .

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.