x-kom hosting

ForumPC i nasze luźne rozmowy o OC

MidnightTomi
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale są za to testy z których wynika że gtx460 jest wydajniejszy od 5830 a równy z 5850 mimo że 5850 na ebayu kosztuję od 200 funtów w górę ;o Czy to możliwe ?

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Ale są za to testy z których wynika że gtx460 jest wydajniejszy od 5830 a równy z 5850 mimo że 5850[/quote]
To zależy od gry. Czasem dorównuje, czasem traci.

Gość
komentarz
komentarz

ta sama zależność jak z GTX260 i 280 w niektórych grach słabszy brat miał więcej FPS niż mocniejszy. Da sie uśrednić wydajność karty ale nikt nie będzie kupna rozpatrywał przeglądając każdą grę... bo byś wybierał kartę miesiąc ;)

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Ale też w dużym stopniu to zależy od rozdziałki chyba a ja grając w 1366x768 powinienem mieć lepsze wyniki niż w tych testach 1920x... i więcej.
Tak więc chyba już ostatecznie pozostanę przy GTX460 o ile nie znajdę jeszcze innej karty :P

[quote] bo byś wybierał kartę miesiąc [/quote]
Już wybieram dłużej niż miesiąc bo w sumie mi się z tym nie śpieszy bo gram mało a chcę kupić taką kartę żeby po roku jej nie wymieniać na coś lepszego.

Gość
komentarz
komentarz

Innej? W grę w tej cenie wchodzi tylko HD6850. Innej konkurencji nie znajdziesz.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

http://cgi.ebay.co.uk/Gigabyte-GTX-460-OC-1GB-GDDR5-OC-Edition-Dual-DVI-HDMI-/300492033901?pt=UK_Computing_Computer_Components_Graphics_Video_TV_Cards_TW&hash=item45f6b88f6d#ht_1376wt_905

Wybór pad na tę kartę będę ją dzisiaj zamawiał tylko dziwi mnie że wersja 1GB jest tylko 10 funtów droższa od 768 MB może jest tu jakiś haczyk ? Zajrzyjcie pod linka jak możecie.

Gość
komentarz
komentarz

Nie. Średnia różnica miedzy 768 a 1 GB to ~50 zł.

  • Dobra wypowiedź 1
MidnightTomi
komentarz
komentarz

Taak ? wydawało mi się że więcej no ale skoro tak mówisz to biorę oczywiście wersje 1GB.
Zdecydowałem się w końcu ją kupić bo w Assasins Creed II mam dość widoczne spadki FPS na full detalach i maksymalnym antylisingu na swoim leciwym 9600GT.
Dzięki za porady, gdy będę już w jej posiadaniu opiszę wam jak duża jest różnica w grach miedzy 9600GT a GTX460.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Taak ? wydawało mi się że więcej no ale skoro tak mówisz to biorę oczywiście wersje 1GB.[/quote]
Tak, najtańszy 768 kosztuje z chłodzeniem WindForce około 580. 1 GB ~650 zł.

MidnightTomi
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Sayan' date='29 listopad 2010 - 21:56' timestamp='1291064336' post='1132012']
najtańszy 768
[/quote]

To są tańsze i droższe wersje z tym chłodzeniem ?

Gość
komentarz
komentarz

Chodziło mi to, że ceny wersji 768 OC zaczynają się od 580 , a 1 GB OC od 650 :P. Każdy sklep ma prawo żądać ile chce . Teraz jasne ? :)

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Aha :P Tak teraz wszystko jasne. Pozostaje tylko kupować :)

  • 1 miesiąc później...
MidnightTomi
komentarz
komentarz

Trzeba trochę odświeżyć ten temat, dzisiaj z nudów ściągnąłem MSI Afterburner i podkręciłem lekko kartę zrzynając ustawienia od Sicka :P
Czyli CoreClock 850 Mhz Shader Clock 1700 Mhz i Memory Clock na 1999 Mhz i właśnie zastanawiam się czy to dobre ustawienia czy może jednak coś zmienić ? :)

Po tym małym OC za uwarzyłem mega różnica w GTA4. Z Cieniami i ustawieniami na high mam 65 fps w benchmarku a jak dla mnie to mega wypas :P

Gość
komentarz
komentarz

No bo różnica jest duża :D ale więcej nie ma sensu chyba że podkręcisz i CPU (podkręcaj grafikę do momentu w którym w teście Vantage fps zacznie rosnąc jedynie o 1-2 wtedy będzie oznaczało że CPU nie daje rady i dalsze podkręcanie grafiki nie ma już sensu). Mój egzemplarz testy przeszedł spokojnie bez podnoszenia napięcia na 900/1800/1000 ;)

a i pytanie zagadka ;)
Jakim cudem test teselacji w Ungine Heaven na extreme przeszedł po ustawieniu DX11 skoro mam system operacyjny Windows Vista ? :lol2:

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Nie no w sumie aż siódmych potów nie chce z niej wyciągać, to mi w zupełności wystarczy, bo po pierwsze zasilacza mam za słaby po drugie procka nie mogę bardziej podkręcić a po trzecie to nie mogę go bardziej podkręcić bo ograniczają mnie ramy i zasilacz.

W sumie to chodzi mi tylko o Memory Clock na jakich ustawieniach będzie mu najlepiej bo wydaje mi się że chyba jednak z tym 1999 Mhz trochę przesadziłem :P


[quote]Jakim cudem test teselacji w Ungine Heaven na extreme przeszedł po ustawieniu DX11 skoro mam system operacyjny Windows Vista ? [/quote]

A na Viście nie ma Dx11 ? Ja dzsiaj metro2033 testowałem na Dx11 full detalach i fps nie spadały poniżej 45 ! Oczywiście to się zdarza podczas ostrej jadki a przy zwykłym chodzie 60-90 nawet czasami więcej (to było przed OC zaraz przetestuję grę z nowymi ustawieniami :evil: ) . Ta karta mnie szokuje, wezmę chyba wolne żeby ją testować we wszystkich grach jakie tylko mam :D

Gość
komentarz
komentarz

Jednak z taktowań dupa. Dokładniejsze testy wykazały że stabilnie jest przy 865/1730/4000 bez podnoszenia napięć. Tak jasne nakręc filmik z tego Metro bo jakoś to mało realne aby twój 460 miał więcej FPS od mojego (i to znacznie) jak również więcej od GTX570 :E w DX9 to się zgodzę bez AA i MSAA .

MidnightTomi
komentarz
komentarz (edytowane)

To próbuj z podnoszeniem napięć :)

A ty niby jakie masz wyniki w metro ?

Dodam jeszcze że gram w rozdziałce 1366x768 :)

Gość
komentarz
komentarz

W DX10 ustawienia V.High mam od 25 w bardzo ostrym strasie rzadkimi momentami do 90. Średnio jest 45FPS. Więc nie fantazjuj z tym Metro. Gigabyte WindForce nie oferuje programowej zmiany napięć.

Ja gram w 1280x1024

MidnightTomi
komentarz
komentarz

To ja na takich samych ustawieniach tak jak powiedziałem, jeszcze takiego spadku do 25 fpsów to nie miałem a wczoraj grałem godzinę obserwując cały czas frapsa, być może to przez to że masz 1 rdzeń mniej i nie fantazjuje, fantazją można nazwać gta4 z full detalami na 9500 GT :)

Gość
komentarz
komentarz

Jak uważasz ja tam swoje wiem. Bo widziałem wyniki nam mocniejszych komputerach ode mnie i sam grałem na takich więc wiem co potrafi przykładowo Q6600+GTX460 tak samo jak i5-760+GTX580.

MidnightTomi
komentarz
komentarz

A Phenom 955 jest dużo wydajniejszy od Q6600 ? bo dzisiaj załamałem się po dłużysz testach gdy stwierdziłem że nie ma różnicy w benchmarkach między podkręconą a nie podkręconą karta (no może jakieś 2 fps więcej) więc pewnie procek ostro ją ogranicza a za chuuu...lerkę nie chcę się podrasować wyżej ;/

Chodzi mi mniej więcej o coś takiego :

Płyta: http://allegro.pl/msi-870-c45-am3-4-x-ddr3-8ch-gblan-fv-sklep-wwa-i1402645583.html
CPU: http://allegro.pl/phenom-ii-x4-955-be-3-2ghz-box-od-ss-fvat-gw-i1421195051.html
Pamięć: http://allegro.pl/kingston-ddr3-hyperx-4gb-1600mhz-megapromocja-i1410886552.html

Koszt to tysiak z groszami, jeśli będzie dużo wydajniej to chyba opyla się stworzyć nowy zestawik, co o tym myślisz ? :)

Igorrodz
komentarz
komentarz

@UP
Dorzuć do sześciordzeniowca: http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1055t-6x2-8ghz-am3-p-fv-zabrze-i1421095562.html

Gość
komentarz
komentarz

Nie ma sensu. Do niego dorzucać. Tak 955 jest wydajniejszy od Q6600 i to sporo. W jakiej grze w Metrze? Dla tej gry OC karty nie ma znaczenia albo masz wydajny rdzeń i gra ma ileś tam fps albo ma 1/2 klatki więcej przy wyżyłowaniu taktowań karty ;) wiem po sobie jak to było z Radeonem i jak jest z GTX-em

Spotkał sie już ktoś z profilami napięć w biosie dla rdzenia w [b]GV-N460OC-1GI [/b]a mianowicie jak wiadomo rdzeń ma ustawione napięcie 1.025 mV na tym napięciu mam w pełni stabilne taktowania z sygnaturki ale chciałem zobaczyć jaki jest maks dla tego modelu przy nieprzekraczaniu podczas stresu 75*C no i jak widać karta ma możliwość zmiany napięć a w MSI Afterburner po odblokowaniu owej opcji mogę ustawić następujące progi napięć:
- 1.025mV
- 1.037mV
- 1.050mV
- 1.062mV
- 1.075mV
- 1.087mV

wiem że NV nie zaleca przekraczać 1.087V jako maksymalne graniczne napięcie i chcę wiedzieć jakie waszym zdaniem będzie optymalne do szukania maksymalnego taktowania rdzenia. Temperatury nie mogą podnieść się nie wiadomo ile a i proszę przy ewentualnej wypowiedzi zwrócić uwagę na fakt że lepiej mieć nico mniej mV niż zbliżać się do niebezpiecznego.

Lipton
komentarz
komentarz

Dwa tematy z innych for:
http://forum.pclab.pl/topic/642754-Gigabyte-gtx-460-OC/

http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=30&t=14634&st=0&sk=t&sd=a&start=220

Gość
komentarz
komentarz

temat nieaktualny GPU jest niestabilny przy taktowaniu 900Mhz nawet na 1.075mV nie ma sensu kombinować lepiej zostawić te 850Mhz na standardowym napięciu fabrycznym i tak mi to procesor ogranicza ;)

Heh najnowsze sterowniki NV 266.58 to żadne cudo i o ile w smarkach Heaven i Vantage wzrost wydajności jest nawet pocieszający to już w smarkach dołączonych do gier jest nawet mniej płynnie. W samych grach nie widzę różnicy. Pomijając fakt że na OC z sygnatury kiedy na 258.xx był full stabil to przy 266.58 sypnęło mi niebieskim. Po podbiciu napięcia o oczko w górę karta przeszła wszystkie smarki bez problemu a na ile jest stabilnie wyjdzie w praniu. Potwierdza się wiekszość opinii z sieci które przeczytałem (około 85%) użytkowników wersji 266.58 skarży się że te sterowniki są bardziej wrażliwe na OC i trzeba albo dowoltować albo obniżyć taktowanie. Jaki z tego morał? Nowe stery nic nie wnoszą a jedynie lekko odejmują tak czy siak szkoda bawić się w deinstalację.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.