x-kom hosting

ForumPC i nasze luźne rozmowy o OC

Gość
komentarz
komentarz

A co do benchmarków według mnie lepszym od tego z Resident Evil5 jest 2 Just Cause 2. Bodajże 2 w kolejności "betonowa dżungla" daje w kość grafice jak i procesorowi ;) znacznie lepiej przetestuje wydajność sprzętu.

No mam Resident Evil5, Just Cause 2, far Cry 2, oraz niezniszczalny bench z Crysisa który daje mi o połowe mniej FPS niż ta sama rozpierducha w grze :co: co mnie zastanawia już pół roku

Nie jest kiepsko bo w tej rozdziałce jest już nas 2-ch :D

Lipton
komentarz
komentarz

Mówisz o tym:
http://infobit.pl/hardware/hd5770-w-trzech-odslonach/8 ?

Misiako: Kup coś od Asusa z sekcją 8+2 i jej chłodzeniem.

Czekajcie odpalę JC i zobaczę, czy mogę wymusić 1280x1024.

misiako10
komentarz
komentarz

przecież moja grafika temu nie podoła :bajer:

Lipton
komentarz
komentarz

W RE5 nie mogę ustawić 1280x1024. Zresztą w tym trybie to byście mnie zjedli, skalowanie w tak niskiej rozdzielczości jest uzależnione od procesora.

Gość
komentarz
komentarz

Chyba byście zjedli mnie ;) kurczę ciężko w tym samym czasie mordować żołnierzy republiki Panau i tutaj pisać :D

misiako10
komentarz
komentarz (edytowane)

dlatego też mam mocnego procka a słabą grafę :)

Lipton, skoro można pisać tutaj ... co myślicie o Asusie M4A77TD Pro z 9+1 fazową sekcją zasilania ? nada się do O/C 955 ?

Gość
komentarz
komentarz

Dziś rano przed blokiem rozmawiałem z znajomym który przeprowadził dantejski test wytrzymałości na moim modelu grafiki :rotfl: szczerze o ile opisał prawdę to nie wiedziałem że można takie coś robić karcie graficznej :wow:

misiako10
komentarz
komentarz

co takiego ? :o

Lipton
komentarz
komentarz

Coś tu pokręciłeś misiako:
http://pccentre.pl/article/show/ASUS_M4A77TD_PRO/id=17312

Sekcja 8+1 :P

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zaczął (przynajmniej tak twierdził) od sprawdzenia mozliwości powstawania zimnych lutów. Wsadził ją do torby foliowej i do zamrażarki. Potem do piekarnika (chyba na 80*C) nie wiem dokładnie a potem do peceta. Zdjał chłodzenie z sekcji i ramu sprawdzając przy jakim maksymalnym taktowaniu zacznie się wysyp artefaktów, Podbił napięcie na rdzeniu do 1.5V sprawdzając czy uda się uzyskać 1.1Ghz i jaka maksymalną temperaturę wytrzyma rdzeń/memy i sekcja


zastanawia mnie na ile to jest prawdą bo według niego niestabilność rdzenia zaczęła się od 110*C/ pamieci na 125*C a sekcja miała 140 i przez godzinę dawała radę. :PP

misiako10
komentarz
komentarz (edytowane)

kox ...
@Lipton - http://pclab.pl/coreclub/news1282_ASUS_M4A77TD_PRO_juz_w_sprzedazy_czyli_jak_odswiezyc_AMD_770_po_raz_drugi...html tu pisze ze 9+1 :)
edit : nie "pisze" tylko "jest napisane" - sorki :D

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym się bał takiego testu ale bym śmiał jakby mu się spaliła :lol2::lol2::lol2:

Lipton
komentarz
komentarz

misiako10:

Nawet na pudełko jest napisane 8+1 :)
http://www.proline.pl/sklep.php?p=ASUS+M4A77TD+PRO

Gość
komentarz
komentarz

Lip na mobasach to się nie znam zbytnio ale to dla Ciebie jest dużo ? : "Zaawansowany system zasilania 8+2 CPU VRM"

MidnightTomi
komentarz
komentarz

[quote name='Lipton' date='17 październik 2010 - 11:00' timestamp='1287309748' post='1104094']
Midnight w jakiej rozdzielczości możesz testować?
[/quote]

Monitor 19'' niestety gram tylko na 1366x768

Zjawa123
komentarz
komentarz (edytowane)

Nowe posty pojawiają się prawie tak szybko jak w SB :D.
Ja pierwszy raz taką namiastkę podkręcania miałem w wieku może 9-10 lat, jakoś wbiłem się w BIOS'a bo byłem ciekaw co się stanie, jak nacisnę Del :D Miałem (do dziś pamiętam każdą część mojego pierwszego komputera) procesor Duron 1200 Mhz, płytę ECS K7S5A, 128 MB Ramu, grafikę GF MX2 400 64 MB i zasilacz Codegena. Wtedy nie wiedziałem, że coś podkręcam - grunt, że jakieś cyferki się zwiększały. Później komp nie chciał wstawać i już więcej tego nie ruszałem. Następnie był Athlon 64 X2 4200+ i płyta mATX Foxconn A690GM2MA-8KRS2H i tam było słabo, bo płyta miała małe możliwości. Udało mi się dojść do 2,8 GHz. Potem E2160 i Asus P5B - ta najprostsza wersja - też kiepsko 2,8 GHz i nie chciał pójść ani Hz więcej. Jeszcze musiałem zrobić pencil moda na płycie, bo miała dużego V-dropa. Teraz mam Athlona II 245 i AsRocka M3A770DE i udało się ustawić go na 3,8 GHz bez zmiany napięcia. Jak to ja nie chciało mi się testować stabilności, załączyłem FIFĘ 11, było malina, ale do czasu, później zaczęło wywalać BS'y. Zszedłem do 3,1 GHz i tak zostawiłem. Nie jedźcie mnie za moje podejście do OC, ja po prostu nie mogę się zdobyć na test dłuższy niż 20 minut. Wiem, że tak się nie robi, ale taki już jestem. Kiedyś może spróbuję go podkręcić, bo chyba ma potencjał.
Się rozpisałem :D

Lipton
komentarz
komentarz

Kupta sobie lepsze monitory :E

Sicknature: Jak na AM3 to jest dużo. Nie widziałem płyt o budowie sekcji 9+2, czy 10+2.

Zjawasaki: Stabilność możesz testować grając w grę typu JC2, Crysis, Far Cry 2. To jest chyba najbardziej miarodajne obciążenie procesora bez użycia programów. 3.8 GHz bez zmiany napięcia na 245? To naprawdę musisz mieć super sztukę, że w ogóle wstawał system. U mnie na 1.55V 3.8 GHz system jest stabilny, a bez zmian V wchodzi na 3.5 GHz.

Gość
komentarz
komentarz

Po co lepsze skoro 19cali jest wystarczające jak dla mnie ;)

No temat nie okazał się niewypałem. Potrzeba czegoś było gdzie można luźno o sprzęcie pogadać

MidnightTomi
komentarz
komentarz

Na mniejszej rozdzielczości przynajmniej gry będą płynniej chodzić ;p

Lipton
komentarz
komentarz

Ja przy okazji zrobiłem 20 zadanek z matmy :)

Sicknature może jakiś pojedynek na overclocking pamięci? ^^

Zjawa123
komentarz
komentarz (edytowane)

Do tej pory zawsze testowałem na grach np. Crysis, GTA IV, tylko moim zdaniem w ten sposób nie da się określić w 100 % czy mamy stabilność. Nie raz tak tak miałem, że kaciłem go godzinami w wymagających grach, aż nagle bęc freez.
Sztuka trafiła mi się naprawdę dobra, kupiłem go jako mało używany, a BOXowe chłodzenie w ogóle było nie używane. Dobrze, że w ogóle działa, bo użyłem tej oryginalnej pasty, którą posmarowany jest radiator, a później chciałem zmienić na Ceramique. Przykleił się do radiatora, wylazł razem z nim z socketu i nóżki się powyginały.
Lipton, bardzo ładnie poszły Ci te pamięci, mam takie same - jednak polskie to dobre :D

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Oj Lip tutaj nie mam szans moja płyta za żadne skarby nie chce podołać i ustawić ramy na 1333 a co dopiero więcej. Próbowałem już wszystkiego.. napięcia timingi i nic 1066 bez problemu + O/C lekkie ale ustawić standardowo moich OCZ-tów na 1333 i kręcić się nie da. Miałem zwykłe z EVP do 1.74V nic mam teraz 2x2 LV t1.65V też nic masakra :pff:


UP@ da się ja męcząc 3 h procesor po O/C w Prime 95 na najwyższym priorytecie nie miałem problemów a po odpaleniu BC2 na max settings reset po 4 minutach. Już nie testuje softami bo niestety u mnie to średnio działa ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Zjawasaki: No GD mnie zaskoczyły. Po za tym na CL9 idą na 1760 MHz.
Sicknature: Podnosiłeś napięcie CPU-NB? Ew. samo NB?

Gość
komentarz
komentarz

Lip kombinowałem z każdym ustawieniem sugerując się radami innych poradnikami itp itd i nic.... to iście irytujące

Lipton
komentarz
komentarz

Kupujesz zagraniczne i takie są skutki. Szkoda, bo chociaż w tym bym wygrał z Tobą, ale po uczciwej walce.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.