x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

Kyren
komentarz
komentarz

nie bede tworzyl nowego tematu,

czy duza roznica jest miedzy Powercolor i Gigabyte w HD4890 ?

necik
komentarz
komentarz

Tak z ciekawości (bo karta najprawdopodobniej pojedzie do serwisu)... czy ktoś na HD4850 od Gigabyte miał takie "efekty" zaraz po uruchomieniu XP?

Sprzęt:
Procesor: Intel® Core™2 CPU 6300 @ 1.86GHz
Płyta: ASUSTeK Computer INC. P5B (wersja Rev 1.xx)
RAM: 3 GB
Zasilacz: Chiftec GPS-400AA-101 A (max power 400W)

  • 2 tygodnie później...
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

lepiej już brać gts 250 lepiej wychodzi w testach niż radeon 4850

[color="#FF0000"]//na jakie pytanie jest to odpowiedź? //Nudziarz[/color]

  • 4 tygodnie później...
maniacz
komentarz
komentarz

Mam jedno nurtujące mnie pytanie. Ostatnio gramy sobie z kumplem w World of Warcraft i bardzo mnie dziwi jedna rzecz. Mam procesor phenom II 720 (3x2.8ghz) i kartę graficzną radeon hd4850. Dlaczego mój znajomy, który ma gorszy sprzęt (pentium dual core E5300 i radeon hd4650), gra w WoWa na najwyższych ustawieniach z ogromną płynnością, nawet podczas bitew, w których biorą udział setki graczy, a u mnie gra potrafi się zacinać przy chodzeniu po lesie. Da się coś z tym zrobić? Dlaczego tak jest? Z góry dziękuję za odpowiedź.

HuB3RTuS
komentarz
komentarz

podkręc procka do 3.2 gdyz wow tak czy siak korzysta tylko z 2 rdzeni :)
3.2 ghz spokojnie zrobi na stock (nawet 3.4 powinien )
zapewne jego intel jest wykręcony dlatego chodzi lepiej :)

maniacz
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie on w ogóle nic nie umie z kompem robić (wszystko ja mu robię jak trzeba). Dlatego też zegar procesora ma na początkowym ustawieniu, dlatego mnie dziwi ta różnica.

HuB3RTuS
komentarz
komentarz

byc moze problemem jest lepsze łącze :) potestuj sprzęt na jakiejść grze gdzie nie potrzebujesz netu do gry u siebie i u niego
mozesz tez probować zainstalować najnowsze stery do karty

tomekk600
komentarz
komentarz

[quote name='necik' date='11 grudzień 2009 - 23:50' timestamp='1260571827' post='920591']
Tak z ciekawości (bo karta najprawdopodobniej pojedzie do serwisu)... czy ktoś na HD4850 od Gigabyte miał takie "efekty" zaraz po uruchomieniu XP?
[/quote]
wydaję mi się że to raczej na pewno wina pamięci karty. Radzę doddac do serwisu

[color="#FF00FF"]//necik rozwiązał ten problem już jakiś czas temu, przyczyna była software'owa :) //Nudziarz[/color]

skinek
komentarz
komentarz

Witam, nie chcę zakładać nowego topic'u, więc piszę tutaj.
Czy HD4870 jest lepszy od GeForce GTS 250 Zalman OC 1024MB DDR3? Jeśli tak to dlaczego?

Gość
komentarz
komentarz

Tak, jest. Dlaczego? Zobacz sobie chociażby taktowanie pamięci (można porównywać, szyna w obu przypadkach taka sama), GPU też jest znacznie szybsze. Zobacz testy :).

IwirUs
komentarz
komentarz

Witam
Minęło 1,5 roku od kupna kompa i dopiero teraz zaczął nurtować mnie jeden temat : Czy możliwe jest aby moja karta Palit HD4850 Sonic nie miała HDMI ? Mam dwa DVI i jedno TV/Out. Czy były takie serie robione czy może mam się obawiać że z moją kartą z Agito był jakiś przekręt - w sumie teraz samo pudełko wzbudza moje wątpliwości bo niewiele mówi o zawartości poza srebrną naklejką i naklejką z numerem seryjnym i nazwą karty. System rozpoznaje kartę jako ATI Radeon HD 4800 Series.
Pudełko : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9aede6e3c4c366fe.html
Wiem że to trochę za późno na refleksje ale gdy sprawiałem sobie sprzęt nie interesowały mnie wynalazki HD bo i tak z tego nie miałem zamiaru korzystać.

piotrek_vis
komentarz
komentarz

tak, jest to mozliwe aczkolwiek ja ma sapphire i mam HDMI :D

  • 4 tygodnie później...
rogal877
komentarz
komentarz

Witam, to są parametry mojego komputera:

EVGA nForce 650i Ultra Basic [DDR2, PCI-E]
Intel Core2 Duo E6550 2.33 GHz BOX (LGA775, 64 Bit)
DDR2 2X1024MB PC-800 OCZ Platinum Rev2 CL4 4-4-15
Seagate 250GB Barracuda (ATA/300, 16MB, 7200, NCQ, RoHS)
GeForce PCI-E 8600GT Palit XpertVision NE/860TS+T321 Sonic 256MB TV-out

Piszę o tym tutaj ponieważ zamierzam wymienić kartę graficzną właśnie na HD 4870 po to żeby uzyskać lepszą jakość np. w GTA IV czy Far Cry 2.
Czy ta karta mi to zapewni??

panic
komentarz
komentarz

czołem :D

mam pytanko odnośnie HD4870. Jak ta karta w tej chwili poradzi sobie z najnowszymi grami? (pokroju GTA IV). Czy da rade grac w takie gry na najwyższych detalach, czy jednak ten radziu już wymięknie? Procek - i5-750.

jeśli nie da rady na najwyższych, to czy przynajmniej będzie można po prostu pograć przy zadowalających detalach w np. GTA IV?

liczę na szybką odpowiedź :) z góry dzięki.

pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...
b.mazur
komentarz
komentarz

Panic jak nie wiesz czy pójdą tobie jakieś giereczki to najlepiej sprawdzić na tej stronce : [url="http://cyri.systemrequirementslab.com/CYRI/intro.aspx"]http://cyri.systemrequirementslab.com/CYRI/intro.aspx[/url]. Pozdrawiam.

bulwa11
komentarz
komentarz

Witam, czy był może poruszony temat głośności chłodzenia Zalmana ? szukałem ale nie wyszło nic także wnioskuje że nie. Otóż mam problem z Gigabyte HD4850 Zalman. Wiatrak chodzi na max. obrotach non stop. Nawet jak nic nie jest uruchomione oprócz oczywiście XP. Catalyst Control Center, Riva Tuner, nie pomagają na kontrole wiatraka. Da się w ogóle go kontrolować ?
Byłbym wdzięczny za odpowiedz bo już mnie powoli wykańcza ten hałas

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='bulwa11' date='25 marzec 2010 - 23:58' timestamp='1269554283' post='1000330']
Da się w ogóle go kontrolować ?
[/quote]
Nie, musiałbyś ręcznie kontrolować wentylator, ale nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie ;).

Mistyk
komentarz
komentarz (edytowane)

Ktoś tam up pytał o wydajność w nowszych grach - Mam radeona hd4870 2 gb od Sapphire, nic nie kręcone, stock chłodzenie, przy i5 i 4 gb ddr3 1600mhz.

Metro 2033: The last Refuge - full detale, rozdzielczosci 1680x1080 - zero zacinek, fps nie wiem dokładnie ile, ale gra chodzi bardzo płynnie, karta nie ma żadnych problemów z grą - w normie lub ponad normą fps.
Call of duty world at war, call of duty modern warfare 2 - 1680x1080 - jak wyżej
Stalker zew prypeci, fear 2 - jak wyżej
Just cause 2 - jak wyżej
GTA IV - full detale, max rozdzielczość - zero zacinek, dużo fps ( jak w reszcie ).

Polecam, szczególnie że teraz można tanio wyrwać używkę =x

Mistyk~

magik ssj3
komentarz
komentarz

Witam na początek podam specyfikację komputera:

Pełna specyfikacja komputera:
Windows 7 Home 64 Bit
Radeon HD 4870x2
Intel 2 Quad Q9400 4x2,66
2x2GD RAM DDR II A-Data
Zasilacz Corsair 750 Wat
Płyta : Asus P5Q Pro
Obudowa: Cooler Master CM 690 (RC-690) chassis

Od pewnego czasu karta strasznie się przegrzewa. Przy włączeniu mam 85 C, po włączeniu jakiejkolwiek gry łapię 105 - 110 C i zaczynaja sie wyspywac tekstury, wydajnosc spada do zera, po prostu nie da sie grac. Komputer regularnie czyszczony, nic nie zalega w wiatrakach, obroty moim zdaniem w zupełnej normie. Nic nie blokuje wylotów. Nie wiem juz w tym momencie co robic, bo nawet stary poczciwy WoW stał sie kompletnie nie grywalny. Ma ktos moze pomysl jak przeciwdzialac. Problem mam od około 2 tygodni.

Mistyk
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz na karcie chłodzenie referencyjne ? Z tego co czytałem, jest ono bardzo słabe i ludzie nie wiedzą jak można było wypuścić na rynek takiego "potwora" z tak słabym chłodzeniem. Sprawdź, jak działa wiatrak - w moim starym kompie wiatrak na karcie po prostu się spalił ... Wejdź w ustawienia karty i w "Ati overdrive" daj obroty wiatraka na max ... Ja na 4870 mam 35-40 stopni w spoczynku, jak gram to do 60 na tym śmiesznym wiatraczku Sapphire'a. Lecz nawet na chłodzeniu stockowym nie masz prawa mieć po 105 stopni ...

Mistyk~

magik ssj3
komentarz
komentarz

Chłodzenie referencyjne, a wiatraka juz bardziej do pracy nie zagonie, mam taka temperature przy jego maksymalnych obrotach :(

sebiiTG
komentarz
komentarz

Witam. Takie małe pytanie z mojej strony: Po wpisaniu na allegro hd4850 wyszukało mi karty w cenie od 350 zł do prawie 500 zł. I takie pytanie z mojej strony Jakie są róźnice między nimi? np takie karty:
http://allegro.pl/item974851430_connect_3d_hd4850_512mb_ddr3_arctic_cooling_sklep.html oraz
http://allegro.pl/item979969631_gigabyte_hd4850_hd_4850_512mb_256bit_fv_sklep_wwa.html
Niby parametry takie same więc skąd taka róźnica w cenie?
Młody jestem i się nie znam więc proszę się nie śmiać:P
Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Gigabyte ma 3 letnią gwarancję i jest lepszą marką od Connect3D ( przynajmniej ma większy prestiż...)

sebiiTG
komentarz
komentarz

To wszystkie różnice? wpływa to jakoś na żywotność karty? I jeszcze jedno pytanie, czy duża jest różnica między kartami które mają 1 giga pamięci a 512?

  • 3 tygodnie później...
deaths
komentarz
komentarz

Panowie, co myślicie o tej karcie?

http://allegro.pl/item1001302315_sapphire_ati_radeon_hd_4350_512_mb_ddr2_pci_e_hdmi.html

I czy będzie pasowac do tej płytki głownej?

GIGABYTE GA-G31M-S2L

Zależy mi na szybkiej odpowiedzi :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.