x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

Gość
komentarz
komentarz

Do Twojego Radeona jest zbliżony GTX 260 core 216 lub mniej wydajny 5770. Kryterium decydującym o tym jaką kartę dostaniesz będzie to co posiadają na magazynie.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

pod warunkiem że nie jest gorsze/mniej wydajne od poprzednika ( i nie ma tu znaczenia że coś jest nowsze i posiada bajery typu DX11) zapraszam do lektóry praw konsumenckich tam to jest bardzo ładnie opisane [url="http://www.federacja-konsumentow.org.pl/"]http://www.federacja...umentow.org.pl/[/url]

Dracoo
komentarz
komentarz

No to chyba będą mieli problem bo patrzałem i nie mają żadnej GTX260 na sklepie.. chyba że występuje teraz pod inną nazwą ? chyba że będzie możliwość dopłaty to bym wziął GTX460 gdzie w sklepie najrtańsze są ok 600zł

Gość
komentarz
komentarz

[url="http://www.ceneo.pl/8446061"]http://www.ceneo.pl/8446061[/url]  do wyboru do koloru. Karta z cichym oraz wydajnym chłodzeniem. W sieci można znaleźć jej recenzje.

Hosterek
komentarz
komentarz

Mam zamiar kupić HD4850... Opłaca mi się kupować [url=http://www.ceneo.pl/6052434]to[/url], do słabego piecyka, tzn. procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 2.21 GHz; płyta główna ASUS M2N MX Se PLUS i zasilaczem MODECOM FEEL 3 - 500 ATX 500W PFC? Procka zmienię dopiero za parę miesięcy, na razie mogę trochę podkręcić.
Moja aktualna karta graficzna to Nvidia GeForce 7300gt - czyli w żadną nowszą grę nie zagram...

Sylw3g
komentarz
komentarz (edytowane)

[b]CZOŁEM[/b]
Pytanie z seri cos lepszego od hd4850 co udzwignie plyta glowna.
Jako ze od dzieciaka lubuje sie w grach serii Gothic i zawsze co wydanie nowego gothica moj komputer musi przezyc odswiezenie(tak jest i tym razem). Wychodze do was z zapytaniem nastepujacej tresci:

Plyte G ASUS P5KPL
2x 1gb DDR2 800mhz GEIL ULTRA
HD Radeona 4850 512mb
Intel Core 2 Duo 2.66 E7300

Posiadajac w/w podzespoly chce dobic do 4gb ramu z Seri OCZ na 1066mhz(wiem ze tyle da rade zaaplikowac mojej plycie) i zastanawiam sie rowniez nad zmiana grafiki. No ale moj problem polega na tym ze nie jestem w stanie okreslic czy jest jakas karta ktora moge wsadzic na ta plyte ktora bedzie lepsza od obecnej.Fajnie by bylo gdyby owa karta byla juz pod drxt 11 jako ze od niedawna mam windowsa 7 x64. Potrafilibyscie mi cos doradzic? Nie mam az tyle srodkow by wymieniac plyte. Dziekuje z gory.

Gość
komentarz
komentarz

O DX11 można pomyśleć przy karcie pokroju GTX 460 lub Radeonie 5850. Przy słabszych kartach gra z biblioteką DX11 będzie niekomfortowa. Ważnym aspektem jest to, że mocniejsza karta będzie wymagać OC procesora. Osobiście dokupiłbym chłodzenie do procesora i podkręcał kartę oraz procesor.   

  • 2 tygodnie później...
Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta już wróciła z serwisu i powiedzieli "została naprawiona w serwisi producenta" co mnie zdziwiło bo w serwisie była 10dni, ale ok podłączyłem niby wszystko ok ale patrze przełącznik z tyłu karty (do trybu turbo) został przełączony na normal, jak znów przełączyłem na tyrbo to to samo co przedtem.. ale musi być coś z tym biosem na turbo bo na normalu nie sypie artefaktami przy taktowaniu nawet wyższym niż tryb turbo więc już dam sobie spokój. Jednak karta się mocno grzeje a dokładnie pamięci, są może takie małe radiatory żeby je dać na te pamiątki ? musiały by być bardzo płaskie ;/

Czy aby nie za wysokie temperatury są ? (MEMIO) czasami przekracza 90'C, Nawet jak nie jest tak mocno podkręcona
kilka fotek:

Gość
komentarz
komentarz

90*C w stresie na HD4870 to niewiele tak naprawdę :E jakby było 120 byłoby się czym martwić. Ale jeżeli sypie artami to coś jest ewidentnie uwalone czy puszczają luty pod GPU czy padają pamięci tego ci nie napiszę bo na odległość to nie bardzo idzie zdiagnozować. Reklamuj dalej bo nikt nic nie naprawił jak widać. Karta robiła za leżak a nie była w serwisie. Producentowi nie opłaca się naprawiać uszkodzeń które podejrzewam.

Dracoo
komentarz
komentarz

No ale pewnie drugi raz też by nic nie zrobili.. nie wiem.. a gwarancja mi się kończy na początku stycznia. Ale teraz jak mam podkręconą na trybie 'normal' to jest ok, ale i tak bym trochę schłodził te pamiątki ale nie mam za bardzo pomysłu jak..
Co do samego GPU to temperatura nie jest wysoka 65'C w stresie tylko te pamiątki się gotują bo nie mają radiatorków i bom coś na nie wrzucił

Gość
komentarz
komentarz

Cała masa tanich radiatorków BGA jest na allegro sprawdź czy wejdą i kup. Nie zaszkodzi a nuż pomoże.

Dracoo
komentarz
komentarz

Są ale duże :/ u mnie między pamiątkami a radiatorem jest ok 2mm przerwy, a takich radiatorków chyba nie ma..

Gość
komentarz
komentarz

A no w takim przypadku nic nie zamontujesz tam.

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Myślałem nad jakimiś płytkami metalowymi poprostu z otworkami coś takiego jak raditory RAM, zobacze jeszcze..

  • 4 tygodnie później...
DR_DRE
komentarz
komentarz (edytowane)

Dracoo, koniecznie chłodzenie pamięci, i sekcji zasilania jeśli nie masz na nich radiatorów, miałem asusa 4850 na domyślnym chłodzeniu miałem reset PC bo mi sie grzał 120+, wymieniłem chłodzenie mam teraz w stresie i podkręconej karcie do 60 stopni, grunt to zamontować radiatorki na pamięć możesz od dwuch stron jeśli są, i sekcja zasilania, jeśli nie masz miejsca to wytnij kawałek z radiatora tzn ze skrzydełek żeby się tam radiatorki zmieściły i będzie git. I nie wiem co to za servis czy slepy czy głupi żeby takie coś odwalić i nie zamnotować radiatorków -.- jak Ci nie szkoda kasy to kup sobie chłodzenie za 100pln http://allegro.pl/arctic-cooling-accelero-s1-rev-2-cisza-0-db-i1384757799.html te moge polecić, możesz dokupić 2 wiatraki jeszcze i zamontować, jest wersja od razu z nimi ale za droog wychodzi, a to chłodzenie mogę spokojnie polecić sam używam

PIOTREK 165
komentarz
komentarz

Witam wszystkich.

Chciałem zapytać czy na posiadanej płycie głównej: Albatron PX865 PE (Pro) pójdzie mi karta Radeon HD 4850 lub 4870?

Dżakub
komentarz
komentarz

Nie nie pójdzie, twoja płyta ma złącze AGP.

  • 4 tygodnie później...
Rafał91
komentarz
komentarz

Witam,

Montował ktoś z was na Radki 4870, PowerColor'a chłodzenie
[url="http://www.komputronik.pl/index.php/product/96410/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Arctic_Cooling_VGA_Accelero_Twin_Turbo_PRO.html"]Arctic Cooling VGA Accelero Twin Turbo PRO[/url]

lub
[url="http://www.komputronik.pl/index.php/product/56221/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Arctic_Cooling_VGA_Accelero_S1_Rev_2.html"]Arctic Cooling VGA Accelero S1 Rev. 2[/url]

Kurcze, fabryczne jest bardzo głośne, i nie wiem co z tym fantem zrobić. Zrobiłem juz mod RivaTunerem, ale nadal mnie to drażni. Jak jest z montażem tego i radiatorków ?

Pozdrawiam
Rafał

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Te chłodzenia arctic'a trzymają się na 4 śrubkach, montaż to jest moment ;) W referencie pewnie będziesz się musiał trochę pobawić bo tam je trzyma chyba trochę więcej śrubek (z resztą obróć karte i zobacz) ale sam montaż tych chłodzeń wyżej to chwila moment :P Mi rozebranie karty, oczyszczenie, przesmarowanie nową pastą zajęło max 10 min ale na spokojnie nie spiesząc się (ale mam niereferenta to właśnie tylko 4 śrubki mi trzymają radiaror)

Rafał91
komentarz
komentarz

Hmm nie miałeś problemu z brakiem miejsca na radiatory, na pamieć itp ? Jaki masz chłodziwo aktywne do tego pasywa ?

Dracoo
komentarz
komentarz

Tzn. ja mam oryginalnie zmienione (niereferencyjne) od Gainwarda więc wszystko jest spasowane, ale to Twin Turbo Pro jest dobre i bardzo zachwalane i spokojnie się zmieści na R4870 ;) co do Accelero S1 to nie jest zbyt opłacajne bo musisz jeszcze wentylator do niego kupić więc lepiej dołożyć to Twin'a

Rafał91
komentarz
komentarz

Zależy mi generalnie na ciszy, a o wydajność się nie boje :)

Dracoo
komentarz
komentarz

No to jak już wolisz, Twin Turbo jest ciche do 50% obr a więcej napewno nie będzie potrzebne

kankuro
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, żeby nie zakładać nowego tematu wypowiem się tu.

Zamówiłem wczoraj kartę graficzną PALIT ATI Radeon HD 4850 512mb i mam pytanie poniewaz jedni mówią, że ta karta ma zwykle 90-100*c a drudzy że 40-60*c... ile w końcu ma?

I jeszcze jedno pytanie:
mam w swoim kompie wymienione większość rzeczy oprócz procesora (nadal AMD Athlon 64 3200+ 2.01GHz) i czy to ma znaczenie do tego, że wkładam taką kartę czy nie? czy nie będzie żadnych problemów? jeśli będą to zmienię na AMD Athlon 64 x2 (nie moge phenoma ani nic poniewaz moja plyta glowna ma socket AM2 a ja nie chce kupywac nowej plyty glownej :/)

Dzieki z góry za pomoc.

Gość
komentarz
komentarz

Jak masz płytę z PCI-E to karta wejdzie bez problemu. Z temperaturami jest tak. 3040/50*C w spoczynku w zależności od wersji karty do 70/80/90*C w stresie w takiej samej zależności jak ta z idle. Referenty i do 100 dobijały nierzadko ;)

W kwestii procesora to winieneś mieć na tym athlonie co najmniej 3.1/3.2Ghz aby karta działała z pełną wydajnością a zakup miał sens.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.