x-kom hosting

Radeony HD 4XXX [Temat zbiorczy]

Madara'RPG
komentarz
komentarz

;/ A mógłbyś mi powiedzieć czy 4850 będzie chodził bez podkręcania ? Jeśli nie, to jaka karta będzie najlepsza?
Nigdy nie podkręcałem czegokolwiek...

Gość
komentarz
komentarz

Każda będzie chodzić bez podkręcania. Tylko kwestia czy chcesz aby w grze dała z siebie wszystko ;)

Even93
komentarz
komentarz

http://www.komputronik.pl/index.php/product/60892/Podzespo_y_PC/Zasilacze_do_obud_w/OCZ_ModXstream_PRO_500W.html

Czy ten zasilacz będzie ok dla:

IntelPentium® Dual-Core E5200 2x2.50GHz, 2499 MHz
Płyta główna: Gigabyte EG31M-S2
RAM: 2GB

+ HD 4850? (btw jakiej firmy wybrać tą kartę?), czy do takiego zasilacza trzeba miec jakąś specjalna obudowę ;p?

Madara'RPG
komentarz
komentarz (edytowane)

Takie pytanie... Czy [b]ATI Radeon HD 4870 1GB[/b] da radę obsłużyć monitor LG W2261V-PF ?

Gość
komentarz
komentarz

Jasne ale o graniu w FullHD na tym radku to nie myśl w nic nowszego lub bardziej wymagającego ;) bo będzie po prostu za mała wydajność. Hd4850 to nie jest mocna karta jak na obecne a nawet wcześniejsze ( taki FC2 z 2008 roku go zabije w tej rozdziałce np).

Even93
komentarz
komentarz

A jaka jest max rozdzielka dla tej karty? tzn, by jej nie zabic ;p

Gość
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od gry i detali jakie w niej ustawisz. Np W grze Crysis/Metro2033/Cryostasis/Stalker(y) po odpaleniu wszystkiego na ultra bez AA to nawet w rozdzielczości 1280x1024 zobaczysz pokaz slajdów. Ale np grając w taką grę jak Prototype nawet w FullHD na max z AA będzie płynnie. Wszystko zależy od gry rozdzielczości i detali jakie w niej ustawisz.

Madara'RPG
komentarz
komentarz

Ehh... znów nie skopiowałem tego co trzeba ;/ mówię o HD 4870 1GB.
Będzie jakaś różnica ?

Gość
komentarz
komentarz

Będzie kilkanaście procent wydajniejsza ale to nadal jest tylko kilkanaście. Prawda jest taka że do grania w FULLHD na wysokich detalach to potrzeba grafik pokroju HD5870.GTX 470/480 i niestety to jest fakt. Zawsze można grać na grafikach o połowę słabszych ale co to za gra na minimalnych detalach lub z przycinaniem w większym bądź mniejszym stopniu? Dla mnie bezsens ;)

Madara'RPG
komentarz
komentarz

Rozumiem, a jaki monitor byłby dobry monitor pod tą kartę ?

Even93
komentarz
komentarz (edytowane)

ponownie zadaje pytanie.

http://www.komputronik.pl/index.php/product/60892/Podzespo_y_PC/Zasilacze_do_obud_w/OCZ_ModXstream_PRO_500W.html czy ten zasilacz będzie ok dla HD4850?

MichałSS
komentarz
komentarz

starczyć starczy do zestawu, który podałeś.

Even93
komentarz
komentarz

a może poleciłbyś jakiś inny? czy ten jest wystarczająco dobry?

Madara'RPG
komentarz
komentarz

Powtarzam pytanie, jaki będzie dobry i stylowy monitor pod HD 4870 1GB ? [ Do gier ]

  • 3 tygodnie później...
Patryk93
komentarz
komentarz

koledzy mam problem ;//

Kupiłem kartę HD4850 1Gb i musiałem zmienić zasilacz z 400W/ 600W . Problem polega na tym ze komputer zaczął mi mulic na starej karcie czegoś takiego nie było. Co mam zrobić żeby działa płynnie ?;>

Gość
komentarz
komentarz

Mychaaa opisz problem po ludzku szczegółowo bo wróżkami nie jesteśmy..... nawet nie opisałeś jaki to był zasilacz i jaki jest obecnie. Tak w sumie to nic nie napisałeś.

Patryk93
komentarz
komentarz (edytowane)

wiec tak oto moj sprzęt :

CPU : Pentium(R) Dual-Core CPU E5300 @ 2.60GHz x 2 (2.60Ghz)
Ram : 2GB
VRam : 1GB
Zasilacz 400W - zmieniony na 600W
Karta Graficzna zintegrowana - zmieniona na Radeon HD4850 1Gb

Gdy zmieniłem kartę graficzna i wyczyściłem komputer zaczął po prostu zamulać czekam zanim otworzy np. moje dokumenty albo inne pliki po prostu wolniej działa. Właśnie nie wiem dlaczego, a raczej powinien szybciej działać. Wiec moje pytanie jest takie: jak zmienić, co zrobić żeby działaj szybciej albo po prostu tak samo jak przed zmianą Karty ?;>

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Moc zasilacz nic mi nie mówi poza tym ile teoretycznie ma jej na nalepce.... podaj markę i model poprzedniego i obecnego zasilacza.

Patryk93
komentarz
komentarz (edytowane)

poprzedni był z logitech 400W, a ten ma napisane na nalepce: AC 240V~/4A/50Hz i tylko tyle..

A co ma do tego wszystkiego zasilacz?;>

krzysio1494
komentarz
komentarz

@Mychaaa
Zasilacz ma tyle do tego ze ten niby 600wat moze okazac sie gorszy od 400w ktory miales, model zasilacza jest na jego boku, znajdziesz to sciagajac bok obudowy komputera

Patryk93
komentarz
komentarz

Mam dokładnie ten zasilacz :

http://allegro.pl/lcpower-lc600h-12-v2-2-zasilacz-atx-600w-fan-120mm-i1268719106.html

  • 3 tygodnie później...
lolek21
komentarz
komentarz (edytowane)

[color="#FF0000"]usuwam spam[/color]

Dracoo
komentarz
komentarz

Witam, ostatnio wyskakują mi dość często artefakty jak gram w jakieś nowe gierki(przy standardowych ustawieniach) i tu jest pytanie czy iść z tym do serwisu i coś z tym zrobią (jeszcze jest na gwarancji) czy sam musze sobie z tym poradzić ? Karta jak w sygnaturze

Gość
komentarz
komentarz

O ile jest na gwarancji to śmiało ją oddawaj. Jeżeli nie zmieniałeś chłodzenia itp. to powinni ją przyjąć. Zapewne na wymianę dostaniesz 5770 ( odpowiednik wydajnościowy 4870 512 MB ).

Dracoo
komentarz
komentarz (edytowane)

Nic nie ruszałem przy niej.. a gwarancja kończy się w styczniu dlatego pytam ;] Jak mieli by dać inną to i tak powiem że ma być 1gb.. albo GTX260 :D ale pewnie co innego dadzą.. W tej cenie co ją kupowałem teraz mógł bym mieć prawdziwego potwora.. całe 1022zł :D


Aha i mógł byś mi podać jeszcze jakieś karty o zbliżonej wydajności do mojego GS'a ? nawet troche lepsze to będę mógł negocjować %)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.