x-kom hosting

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Ostrowczanin
komentarz
komentarz

Penetium g2030 3,0 ghz

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Możesz mieć jedynie problemy w mieście.

Ostrowczanin
komentarz
komentarz

a na jakie detale mogę liczyc

SzymonBoski
komentarz
komentarz

Takie pytanko, czy lenovo y50-70 I7-4720HQ 8GB ramu GTX 960 M , udzwignie wieśka , w sensie czy warto go wogle kupowac na takiego lapka?

ktosik99
komentarz
komentarz

Pograsz ale polecam grać na niższej rozdzielczości, a wyższych detalach

  • 2 tygodnie później...
Adam1989
komentarz
komentarz

Witam, grę raz już ukończyłem teraz przechodzę po raz drugi i mam problem. Gra chodziła normalnie tj płynnie ilość fps mi odpowiadała jestem już w połowie gry i nagle zaczęła ścinać. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, jak włączę grę to kilka min pogram normalnie i znowu zaczyna ścinać.

dgru
komentarz
komentarz

Witam, grę raz już ukończyłem teraz przechodzę po raz drugi i mam problem. Gra chodziła normalnie tj płynnie ilość fps mi odpowiadała jestem już w połowie gry i nagle zaczęła ścinać. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, jak włączę grę to kilka min pogram normalnie i znowu zaczyna ścinać.

Kiedy odkurzałeś kompa ostatnio? Na początek obstawiałbym przegrzewającą się czy to grafikę, czy proca. Później sprawdź czy przypadkiem nie instalowałeś czegoś w między czasie - może działa Ci coś w tle.

Adam1989
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie w środku jest porządek, a jak sprawdzić czy karta się grzeje? Asem w komputerach niestety nie jestem :(

 

Mój komp

Procek AMD X8 FX-8320 3,5ghz
Pamięć Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL11 KVR16N11/8
Grafika GTX660 2GB OC DDR5 129bit
Płyta główna Gigabyte GA-78LMT-USB
Zasilacz LC-POWER 600w
Dysk 1TB Seagate SATA3 64MB ST1000 v2
Windows 7 Ultimate

 

I tak ktoś zaraz napisze, że gu*no z allegro i tyle będzie z pomocy :\

dgru
komentarz
komentarz (edytowane)
Grafika GTX660 2GB OC DDR5 129bit

128bit chyba... Co to dokładnie za firma? Gigabyte, ASUS, etc.? Temperatura tych kart waha się od 60-nawet 80st.C w stresie (EVGA SuperClocked).

Zasilacz masz taki sobie. LC-Power obok dobrych modeli mają słabe budżetówki. Nie wiem gdzie plasuje się twój.

 

 

Właśnie w środku jest porządek, a jak sprawdzić czy karta się grzeje?

Porządek? to znaczy? - odkurzałeś szczeliny radiatorów (ja nawet radiator od proca co kilka miesięcy myję w wodzie - ty może tego nie rób, ale ostrożnie, acz porządnie odkurz/przedmuchaj, zasilacz i mobo też!). Dawniej temp. sprawdzało się Everestem, ale teraz ponoć już przekłamuje. Może sprawdź to http://www.download.net.pl/jak-monitorowac-temperature-procesora-i-karty-graficznej-w-trakcie-gry/n/4657/

bobasu1997
komentarz
komentarz

Pamiętajcie że patche tak naprawdę pogarszają grafikę.Więc możliwe że po nich tak.

kuzynek
komentarz
komentarz

pojdzie na asus r556l? grafa geforce 940m windows 10 inter pentium i5 5200u :D 

Youki
komentarz
komentarz

Nie. Tzn uruchomisz w 20-23 FPS ale jak wejdziesz do miasta to GPU nie wyrobi

DiMateo
komentarz
komentarz

Bedzie pokaz slajdów, nie warto

Womish
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam,

 

nabyłem monitor o rozdzielczości 1920x1080 (poprzednio używałem 1680x1050 i grałem na średnio-wysokich przy minimalnych spadkach klatek w miastach) i od tego czasu program GeForce Experience zaleca korzystanie z najniższych możliwych ustawień graficznych, albo średnie-ultra na 1600x900 (czego nie chcę). W przypadku zastosowania się do podpowiedzi GeForce Experience grze nadal brakuje wiele do płynności. Mój komputer:

 

Procesor: Intel Core i5 3570K 3.40GHz (przy czym CPU-Z twierdzi, że osiąga 4.20GHz podczas stresu, mimo że nie podkręcałem)

 

Grafika: NVIDIA GeForce GTX 760 4GB z możliwością OC (również niepodkręcana)

 

Płyta Główna: ASUS Ivy Bridge Z77

 

RAM: G.Skill TridentX 2400MHz 2x8GB

 

Zasilacz: Chieftec 650W 14C

 

System: Windows 7 Enterprise

 

Dlaczego nie mogę grać w Wiedźmina (czy też inne gry) na nieco wyższych ustawieniach przy rozdzielczości 1920x1080? Wydaje mi się, że mój komputer nie jest tragiczny(?). Często cierpię (w przeszłości z 1680x1050 również) na spadki klatek poniżej 50 i muszę tak naprawdę zaniżać ustawienia optymalne proponowane przez GeForce Experience. Temperatura procesora przy stresie przeprowadzonym w CPU-Z wynosi maksymalnie 70 stopni C i prędkość 4.20GHz (to akurat wydaje mi się być niemożliwe). Nie wiem jaką osiąga temperaturę podczas gry.

 

Komputer odkurzam co jakiś czas, musiałem go położyć na boku z uwagi na hałas wydobywający się z chłodzenia (SpinQ Tt), na leżąco nie brzęczy. Problemem jest jakaś usterka niewidoczna gołym okiem. Obudowa jest stosunkowo mała - ma naprawdę kupę lat.

 

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w zrozumieniu swojego problemu.

pio20
komentarz
komentarz

Ja też sądzę, że nie ma szans. Chociaż może jakoś... Nie  wiem, ale nawet jeśli to nie będzie to efektowne jakieś... 

tluk
komentarz
komentarz

Odpowiedź jest prosta - karta graficzna jest tutaj za słaba do wysokich ustawień w Wiedźminie 3. Obecnie nawet taki GTX 960 ma za mało mocy do wyższych ustawień...

kubalyo1111
komentarz
komentarz

Witam

Zrobilem sobie przerwe od wiedzmina na ponad miesiac ostatnio gralem jeszcze na patchu 1.5-1-6,  po dwoch dniach grania na najnowszym patchu mam dosyc. Gra co chwile sama sie wylacza lub wyskakuje blad progam przestal dzialac, pomijam to ze fps sa nizsze nie kiedy gralem ostatnio. Widze ze sporo ludzi ma problem z wywalaniem gry, ale nikt nie znalazl rozwiazania.

 

Moj sprzet 

procek i5 4590

grafika gtx 970

plyta h81 p33

  • 2 tygodnie później...
tluk
komentarz
komentarz

Jeden znajomy z pracy też miał jakieś sporadyczne "wywałki" ale z kolei u mnie w przeciągu dwóch kampanii zdarzyło się to chyba tylko 2 razy. Widać zatem, że nie jest to jakoś mega-powtarzalny problem...

szynszyl1337
komentarz
komentarz

Ja po zwiększeniu pamięci wirtualnej systemu nie mam żadnych problemów z W3 jak na razie.

  • 5 tygodni później...
Gość
komentarz
komentarz

ja troszke z innej manki ale mialem problem z gta 5 duzo ludzi obwinialo gre a ja zmienilem pamiec ram na g.skill i sie crashe skonczyly - goldmemory jak i memtest bez problemu przechodzily testy 8h+

tluk
komentarz
komentarz

@ UP

Czyżby Wiesiek 3 był wrażliwy na timingi pamięci RAM?

Igorrodz
komentarz
komentarz

Trudno powiedzieć ;)

Tak przy okazji - mimo, iż czekałem z niecierpliwością na Wiedźmina 3 to go nie kupiłem, nie grałem - liczne błędy oraz konieczność pobierania wielkich gigabajtowo ilości danych, które nie były na płytach, zniechęciły mnie do tego. Teraz czekam na The Year Edition - tę wersję na pewno kupię.

 

Swoją drogą - jakie mody polecacie do gry?

tluk
komentarz
komentarz

@ UP

The Year Edition? :)

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
Morango
komentarz
komentarz

Widzieliście ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=5PANghpYWIc

 

Co do ram, to faktycznie u mnie też problem znikł jak wymieniłem. 

VortaL
komentarz
komentarz

Widzieliście ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=5PANghpYWIc

 

Co do ram, to faktycznie u mnie też problem znikł jak wymieniłem. 

 

:huh:  :o

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.