x-kom hosting

Płyta GA-EP43-S3L i Core 2 duo E8400 3ghz

Bugless
komentarz
komentarz

czekaj czekaj, chyba coś Ci się pomieszało^^ 444FSB to jest 4000MHz^^

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Tak, moze i racja ale ja mam dokładnie 4,06ghz

I co wywnioskowalem ze screenow??;]

Bugless
komentarz
komentarz

wywnioskowałem że niższa kreska to zuzycie ramu. a nie 2 rdzenia :) A reszta okej

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Aha, to wporzo..
Co mam zrobić, aby zwiekszyc moc mojego e8400?? Tak jak wczesniej pisalem, nie chciał wstawac, podbudzic go wiekszym napieciem??

Bugless
komentarz
komentarz

wiesz, myślę że w tym wypadku blokiem są pamiątki, 900MHz jak na deskopowe memki to sporo i tak

  • Dobra wypowiedź 1
Pentium320
komentarz
komentarz

To może zwiększyć CL na pamięciach? Chociaż jak na zwykłe Goodramy to i tak sporo już zrobiły, ale spróbować nie zaszkodzi ;]

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Hmmm, co jaj mam Wam powiedzieć? Jakbym sie na tyle znał to bym  tutaj nie pisał:)
Obecnie jak mam załózmy te 900mhz to czy jest sens "wiercenia" tematu??

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Jeszcze mam pytanko jedno, wcześniej o to pytałem ale nie do końca dostalem odpowiedz. Rozchodzi mi sie o funkcje C1E i bodajże była to EIST. Wyczytałem, ze załaczone nie katuja procesora, pełna moc załacza sie jak tego potrzeba(nie pracuje cały czas na pelnych obrotach).
W biosie znalazłem tylko C1E, EIST jakos nie widze...
Podglądając w CPU-Z parametry procesora widze, ze zegary pracuja cały czas na 4ghz jak sobie go wykrecilem, lekko sie wacha w dół ale nie duzo. Co powinienem zrobić, nie chce przeciazac procka??
O ile mniej wiecej mhz powinien procesor opuscic taktowanie jezeli, np. pisze tekst w wordzie:)??

Bugless
komentarz
komentarz

Gdybyś uważniej czytał moje posty to znalazł byś odp. na pytanie o EIST

 

co do C1E, sama sobie ona dostosowuje taktowania. I nikt nie może ocenić wahań taktowań

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Ja CIę rozumiem bardzo dobrze, tylko chciałem info zaczerpnąć z życia wzięte, nie pisane na encyklopedii. Stąd moje pytania potem do odchyłów itd ale juz nie ważne.
Teraz zastanawia mnie jeszcze jeden fakt: na cpu-z widnieje jedna czestotliowśc lekko skakajaca a w Coretemp widac jak skacze od 3ghz jak nic nie robie do 4ghz jak sie cos dzieje.
I ktoremu programowi ufac:)??

Bugless
komentarz
komentarz

widzisz, ja "z życia wzięte" ufam właśnie CPU-z. Dla przykładu CPU-z pokazuje napięcie vCore 1.32x+ (x+ zmienna) a CoreTemp 1.300V  napięcie ustawione na 1.35V (- vDrop ASUS'a) więc myślę że CPU-z jest lepszy  do tego typu pomiarów. Włączenie EIST (SpeedStep) Spowoduje automatyczne obniżanie mnożnika w zakresie miedzy x6-x9, co w połączeniu z C1E, zmniejszy w  IDLE zużycie:

 

  • Prądu
  • Procesora
  • Niższe temperatury

niestety może to zmniejszyć stabilność (Razem z mnożnikiem i taktami obniża się też vCore)

MichaelloEs
komentarz
komentarz

No wiadomo, jak sie straci stabilnośc to wtedy mozna wyłaczyc te funkcje tylko tak jak pisalem tego EIST nie moge znalezc. C1E mam właczone.

Bugless
komentarz
komentarz

Bo zamiast EIST szukaj SpeedStep. Jest to jedna opcja występująca pod różnymi nazwami

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.