x-kom hosting

Płyta GA-EP43-S3L i Core 2 duo E8400 3ghz

Bugless
komentarz
komentarz

samo Ci się przypomni co to za użądzenie. Niestety liczba sterowników do W7 jest grubo okrojona bo większość sys. sam instaluje. a jak z OC, próbowałeś cos?

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

No narazie nie, tutaj jest inne menu niz w gigabyte, znow trzeba od nowa poszperac. A co do tej mojej temp procesora, cos nie dobrze zrobiłem z tym coolerem czy jak??

 

A i co jeszcze z tym Biosem?? Jezeli chodzi o update to juz sie w to nie bawie po ostatnim razie;p

Bugless
komentarz
komentarz

weź daj jakiegoś fotasa, zarówno tego jak zamontowałeś cooler, jak i tego komunikatu bo tak na oko, to chłop w szpitalu umarł

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Oto pare ujec, sorki za jakosc ale telefonem na szybko robilem:

http://imageshack.us/g/1/10035107/
 

 

Powie mi ktos jak zrobic, aby wszystkie napisay w biosie dobrze sie wyswietlały? Kombinuje na monitorze i nie daje rady;/

Bugless
komentarz
komentarz

źle zamontowałeś cooler, powinien być pionowo, nie poziomo. Co do biosu, niewiem czego w opcjach nie rozumiesz, a co do errora, jeśli nie chcesz aktualizować biosu, to w opcjach bootowania (zakladka boot, a w niej boot setiings albo coś w ten desen) znajdz opcje "Wait for f1 if error" albo coś takiego i ustaw na disabled

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Źle cooler?? Zaraz to sprawdze bo wydaje mi sie, ze inaczej nie pasował... A w która strone ramu, czy tylu obudowy musi patrzec wentylator??

A co z tym ekranem, niewiem co ustawiac bo nie widze pełnej nazwy, juz mnie to powoli ma;P

Bugless
komentarz
komentarz

ekran? sprobuj wyśrodkowania obrazu albo coś, Wentyl w strone ramu

Krycha``
komentarz
komentarz

Źle cooler?? Zaraz to sprawdze bo wydaje mi sie, ze inaczej nie pasował... A w która strone ramu, czy tylu obudowy musi patrzec wentylator??

A co z tym ekranem, niewiem co ustawiac bo nie widze pełnej nazwy, juz mnie to powoli ma;P

Ustaw cooler tak by wentylator dmuchał w niego powietrze a gorące już wylatywało tyłem obudowy.

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, tak mam ustawione teraz. Dziwi mnie fakt, ze przy "lepszym" niz box-owe chłodzeniu załaczajac test na chwile przy 100% uzyciu procesora szybko nabiera temp z 41 stopni do 68...
Tak powinno byc??

Dobra rozszerzenie z biosie załatwione, jest ok.
Powiedziecie mi jeszcze jak zalaczyć opcje, aby procesor podkrecony nie pracował caly czas na max obrotach?? C1E mam włączone, EIST nie wiem gdzie jest...

Krycha``
komentarz
komentarz

Szybkie zwiększanie się temperatury to całkowicie normalne zjawisko. Trochę dziwią mnie te temperatury na takim chłodzeniu, tym bardziej że na boxie było niewiele więcej.

Bugless
komentarz
komentarz

ale tutaj też to jest łatwe spróbuj przesunąć obraz w prawo aby ucieło "pomoc" a pokazało początki napisów

Gość
komentarz
komentarz

Jakie napięcie ma procesor? Była tam jakaś folia zabezpieczająca stópke radiatora?

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Napięcie 1,25V, folia zdjęta ze stópki radiatora w coolerze. Wina leży może w paście albo źle nałożona? Sam niewiem

Bugless
komentarz
komentarz

zdejmij cooler, przejedź procka kartą kredytową, i radiator też. sprawdź też czy jest dobrze dokręcony

MichaelloEs
komentarz
komentarz

No właśnie ale tej pasty powinno być cieniutko nie??
Cooler tak jak zamontowałem, tak musi byc, inaczej nie ma mozliwosci. Dociska lekko do procka, nie mocno... Jezeli go chwyce to mozna nim lekko poruszac na boki....

Gość
komentarz
komentarz

Jak ten cooler się nazywa?

Bugless
komentarz
komentarz

HAL Masz link wyżej

 

Michael cooler ma być zamontowany sztywno. tak by się nie ruszał

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, wszystkie wcześniejsze wypowiedzi o chłodzeniu anulujemy:)
Dziś usunąłem do reszty pastę co wyzej napisałem, wziąłem tą co była dostarczona z coolerem, zaaplikowalem i.... bajka:)
Podrasowałem procka do 4.06 ghz, napięcie 1.3; przy 1,25V początkowo system się scinał takze zostawiam te napiecie.
Zrobiłem test, wszystko wyszło wporządku - temperatura max 56 stopni, to chyba dobry wynik??
Sprawdze jeszcze czy dobrze sie pasta rozniosła, jak cos poprawie.
Teraz kolejne moje pytania:)
Czas na ram, co mozecie w tym temacie powiedziec, jakie ramy? Pisałem wczesniej:)
Pozdrawiam i z gory dzieki za pomoc :hurra:

 

Jeszcze jedno: jeżeli mam właczaona funkcje C1E to procesor nie bedzie pracował cały czas na max predkosci?? Pytam bo w cpu-z sprawdzam i czestotliwosc minimalnie skacze od granicy 4.06ghz, nie powinien bardziej zejsc jak nic nie robie?? 
Co do funkcji EIST bo o niej tez słyszałem, ona tak samo odpowiada za oszczedzanie energii? Nie umie znalezc na obecnej płycie:(

Bugless
komentarz
komentarz

EIST http://pl.wikipedia.org/wiki/SpeedStep

 

oczywiście off. Jakie memki? Oparte na Micronach D9

MichaelloEs
komentarz
komentarz

http://www.ceneo.pl/1798364#tab=spec

 

Ten model pamieci goodram posiadam, łacznie 4x2gb

Bugless
komentarz
komentarz

no to więcej nie wsadzisz :) Moduły 4GB są drogie, a obsługuje je niewiele płyt

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Ja wiem, ze wiecej nie włoze, mama 8bg, starczy jak na ten procek itp, jak juz pojdzie w wiekszy ram to na pewno na innym sprzecie.

Chodzi mi o podkrecenie pamieci. Obecnie sa 800 mhz, opłaca sie?? Czy duzej roznicy nie bedzie??

Bugless
komentarz
komentarz

te memki są bez radiatorów, więc niby pare MHz, ale SPD nie pozwoli Ci na pare MHz więc raczej nie ma sensu ich katować

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

http://img23.imageshack.us/img23/3479/20130227153641.jpg

 

 

Takie mam ust przy podkreceniu samego procka, wszystko jest wporządku. Coś byście zmienili jeszcze? Zmniejszyć napięcie celem uspokojenia temperatury??

 

Jezeli chodzi o zmiane ramu z 800 na 1066 to tez nie ma wiekszego sensu?? Czy wydajnosc pojdzie do przodu dosyc??

Bugless
komentarz
komentarz

wygląda ok, ale taktowanie ramu możesz ustawić ręcznie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.