x-kom hosting

Płyta GA-EP43-S3L i Core 2 duo E8400 3ghz

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Bugless' timestamp='1361376339' post='1707062'] wal mu FSB na 1.5V [/quote]

To odczytuje jako fsb termination voltage które w wypadku tego procesora nie powinno być większe niż 1,3v.Cpu voltage(vcore) napewno bym nie ustawiał więcej niż 1,4v a jak by był mój to i 1,35v

Bugless
komentarz
komentarz

tak jak napisałem^^^ Literówka, miało być vcore nie FSBTV

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Kurde próbowałem coś pozmieniac ale nic to nie dalo: 1,4V dałem, wiecej nie ale tez nici z tego. Tylko, ze przy mnozniku 6 przy ponad troche 400 mialem 2,7ghz - i zanizyc tez sie da moc:)??
Próbowalem tez cos ram podciagnac, ale za kazdym razem wywaliło...
 

Bugless
komentarz
komentarz

czekaj czekaj, przy x6 udało Ci się przekroczyć 400MHz?

MichaelloEs
komentarz
komentarz

zaraz sprawdze, ale tenpiecie na procka podniesc czy zostawic te 1,35??

Bugless
komentarz
komentarz

napięcie powyżej 1.35V nadają się tylko do sondowania czyli na chwile/godzinę dwie, na dłuższą metę mogą zdegradować proca

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='MichaelloEs' timestamp='1361447457' post='1707639'] napięcie zostawiłem na 1,25v no i nic z tego:( [/quote]

Napięcie tam ustaw na 1,35v

MichaelloEs
komentarz
komentarz

No i nic z tego, ustawiłem na 1,35 i fsb 410, x6, procek był pokazany jako okolo 2.6ghz i nic z tego nie wyszło...
 

Gość
komentarz
komentarz

To zmień mnożnik na 9 fsb 411 i 1,35v

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

http://imageshack.us/photo/my-images/855/20130221132919.jpg/

 

I wszystko na temat, zrobilem jak powiedziałes...
Zobacz raz jeszcze jak mam poustawiane opcje, a może zwiększyć napięcie na ddram-y??
Jezeli mi wszystko chodzi to przy nich pisze 800    798 chyba, a po kazdokrotnym zwiększaniu wiadomo więcej niz 800mhz.
Tutaj moze tkwi problem??

A jeszcze mam pytanko o procek, bo z tego co wdzie na płycie widzi go i mnoznik max x9, nie idzie odblokować tego i wtedy mnożnik dzwigne i bedzie bajka:)??

Bugless
komentarz
komentarz

Niestety, odbl. mnożnik dot, tyklko AMD Z Black Edition i procesorów Sandy.Ivy bridge z końcówką "K"

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Chciałem uaktualnić BIOS, na stronie gigabyte znalazłem @bios to wiec przez niego przeprowadziłem aktualizacje. Po wszystkim komputer poprosił o wymagany reset i dup nie włączył sie, tzn. załacza sie ale obraz nie wskakuje. Dodatkowo powiem, ze patrzac na wiatraki w karcie po załaczeniu działaja ale za chwile stopuja, co jakis czas załaczaja sie chyba na max obroty i tak chodza - nic sie nie dzieje:/

Podczas odswiezania bios-u nic sie nie stało, wszystko przebiegło tak jak trzeba.

Uwalony Bios?? Karta?? Oby nie to drugie....
Jezeli Bios, jak go startnąc??

Bugless
komentarz
komentarz

sprobuj restartu biosu (Odplaczasz kabel od zasilacza wyjmujesz baterie) Jak nie pomoże to gratuluje, uwaliłeś pierwsze bios :) Serwis zaprasza

MichaelloEs
komentarz
komentarz

ahh, szkoda gadac, wyjmowalem baterie ale to nic nie daje. podjade dzis do serwisu sie popytac. Koszt przeprogramowania:-) ??

Bugless
komentarz
komentarz

zalezy od serwisu ale od 20 do 100zł, nie zatrzymuj się na 1 serwisie, w drugim trzecim piątym może być taniej

Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak swoją drogą - ta płyta nie dźwignie wyższego FSB. Także miałem okazję widzieć ją w "akcji", akurat te gigusie (prawdopodobnie wszystkie na chipsecie P43) łapią walla w okolicach 410-420MHz. Z tego co pamiętam, to przy 420 płyta po prostu nie wstaje, pozostaje reset biosu. Takie są jej niestety ograniczenia i nic na to nie poradzisz. Ty wykręciłeś niecałe 400MHz, bardzo możliwe, że akurat przy 400MHz to jest koniec możliwości twojej sztuki. Nie ma co tu kombinować z napięciem czy zmianami biosu (no chyba, że nowy bios da ci możliwość dobicia do tej granicy 420MHz, w co szczerze wątpię).

 

Co do problemu - samemu raczej nie dasz rady tego naprawić.

MichaelloEs
komentarz
komentarz

no i dupa za przeproszeniem. Bylem w serwisie i gosciu uznal, ze bios nie chce w zaden sposob powstac. Pozostale podzespoly wporzadku... Masakra:/
Teraz pytanie, kupic pod to plyte uzywana ale na pewno nie ten model, taki zeby dobre krecenie bylo. Albo druga opcja troche drozsza: sprzedac procesor i ram, kupic juz plyte pod 1135 i isc w tym kierunku. A z kasa spabo :-(

Bugless
komentarz
komentarz (edytowane)

nie ma takiego socketu, jest 1366 1156 1155, 

 

Płytkę powyżej 400FSB Można kupic za  200 i mniej złotych. Zdecyduj się a coś się wykopie

 

 

P.S a co do tego że bios się ukatrupił nigdy nie uwierzę. Po prostu, pojechałeś do amatora.

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Te ciezko mi w to uwierzyc. Bylem bo blisko bylo, niewiem czy dalej sie pchac w to.
No wlasnie wydac te chocby 150 i miec to samo ale lepiej podkrecac czy dolozyc no ale ile i.czy w ogole ktos procek i pamiec kupi
...

Bugless
komentarz
komentarz

Kupujesz P5K (Jak będziesz zdecydowany DAJ ZNAĆ! Dam linki by nie kupić szajsu typu  P5K-E/PRO/VM) Jest to miodzio mobas do 2jajwców. Jeśli jednak masz wolne 600zł, znam kogoś kto ma na sprzedaż zestaw na i7 950

MichaelloEs
komentarz
komentarz

A powiedz coś na temat tego Asus-a, masz coś do polecenie?? Jaki konkretnie model?? Będzie dobra pod kręcenie?? A co do zestawu z i7 podaj konkretnie co i jak. Pisz pa priv, może sie dogadamy.
 

Bugless
komentarz
komentarz

Okólnie Asus P5K, Płyta przy 2jajowcach kręci się jak złoto, a jej WR (World Record) wynosi 620 FSB.

 

Co do PCzłoma, wiem nie wiele, nie mniej jednak wiem że sam procesor wart jest więcej niż gość chce za całe pudło :)

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Ale co do Asusa widza sa na ALlegro rozne modele, jaki konkretnie aby nie byc zawiedzonym??:)
Podaj mi  konkrety co do tego "pczłoma" -dlaczego;)??
 

Bugless
komentarz
komentarz

tak jak pisałem w #46 P5K, bez żadnych -E/-PRO/-VM

 

http://allegro.pl/asus-p5k-s-775-box-i3026873426.html

http://allegro.pl/asus-p5k-f-ra-gwar-i3036216955.html

http://allegro.pl/asus-p5k-green-core2duo-quad-i3049369407.html

 

 

ta dla przykładu. 

 

co do PCzłoma wiem tylko że ma na pokładzie i7 950, i Grafe 256mb. Jeśli jesteś zainteresowany moge podpytać dokładniej (TO nie moje pudło)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.