x-kom hosting

Płyta GA-EP43-S3L i Core 2 duo E8400 3ghz

Bugless
komentarz
komentarz

a wdziałeś kiedy kolwiek żeby kto kolwiek wsadził ten procek do tej płyty? Stawiam flachę że odrazu Sekcja idzie z dymem. Czasem suche fakty mają niewiele wspólnego z doświadczeniem

Gość
komentarz
komentarz

Niewdziałem  żeby tego procka ktokolwiek do jakiejkolwiek  płyty wsadził bo ten procesor jak się nim interesowałem kosztował4000zł .Widze jednak że ty widziałeś jak ktoś ten procesor wsadził na tą płyte i poszła z dymem ,skoro poprawiasz inżynierów z gigabyte?

Bugless
komentarz
komentarz (edytowane)

widze że nadal nic nie rozumiesz. Słyszałeś o czymś takim jak, błąd? Pomyłka? są tam wpisane tylko dwa z kilku/kilkunastu procesorów 1600MHz i czemu akurat te?

 

 

dlaczego w takim razie nie ma QX9775? Też 1600FSB

Bugless
komentarz
komentarz

napisałem Kilku/kilku nastu. więc nie łap za słówka poza tym przeczytaj jeszcze raz temat a zauważysz że mobek na obniżonym dzielniku wstał na 400FSB a tylko tyle musi zrobić w celu obsługi Tego QX

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak juz dopadne ta p5k to bede probował podkrecac ale wiadomo z rozsadkiem. W sumie myslałem, ze jakby trafił sie tani quad to moze bym e8400 zamienił ale teraz juz sam niewiem. A jesli doszlo by do takiego zabiegu, beda widoczne rezultaty w dzialaniu??

Zamowilem plyte z calym box-owym oprzyrzadowaniem za 120zl z przesyłem a konkretnie to:

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=3055846830

 

Ktoś kiedys mowil, ze do quadow na podkrecenie to ona nie jest za dobra, wiadomo z jakiej to racji??

 

Jak wszystko dojdzie bede potrzebowal Waszej pomocy przy podlaczeniu plyty bo niestety nigdy tego nie robiłem. Glownie chodzi mi o kabelki z zasilania, sterowania(power, usb itp) :)

Bugless
komentarz
komentarz

usb przed odpięciem sklej sobie taśmą.

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Dlaczego? Mowiac o kabelkach zebysmy sie dobrze rozumieli - mam z przodu obudowy 2xusb i chciałbym je miec podłaczone. A czasami w instrukcji nie dostarczaja takich info jak podlaczenie??

Bugless
komentarz
komentarz

dostarczają zazwyczaj, nie mniej jednak jak je skleisz taśmą ujmiesz sobie roboty



żebyśmy się dobrze zrozumieli mówię o kostkach, które podpinasz pod mobo. w 90% przypadków są one "luzem"(Każdy kabelek oddzielnie)

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Aha, kazdy kabelek osobno:)
Co do quada, jezeli sie zdecyduje bedzie widoczna roznica??
Jaki model?? Nie chce inwestowac 500-600 zlotych w 3ghz-owe quady, lepiej kupic slabszego i podkrecic;)??

Bugless
komentarz
komentarz

szczerze to kupno quada jest nie opłacalne. Wzrost wydajności oczywiście będzie. 

 

jeden z tańszych Quadów to Q6600 po delikatnym OC Daje rade

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha, nie chce mi sie znow bawic w sprzedawanie podzespolow, moze byc ciezko czy to w ogole mi sie sprzeda;-) A na zestaw z chocby fajnym i3 musialbym miec 700zl-800zl. Dzis to kalkulowalem na przykladzie: Asrock p67 pro 3, intel i3 3220 i ramie ok 8gb markowej.
Choc i tak ten procek jest 2 rdzeniowy. Nie chce nie wiadomo jakoego spydera ale chociaz aby takie chocby gta, bf chodzilo bez obaw:-)
A co z opiniami, ze taka p5k nie jest dobra do oc quadow?

Bugless
komentarz
komentarz

"nie jest dobra do DUŻEGO! oc Quadów"

 

do 3GHz takiego Q6600 spokojnie możesz ulokować nawet i 3.2 na P5K

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

ok, dzieki wielkie za info.
Co do mojego coolera, mial ktos kiedys stycznosc z tym produktem? Tak przy okazji to dziwne chlodzenie jak wiatrak z boku hehe, zawsze myslalem ze tylko z gory...
Jeszcze mam pyt odnosnoe pamieci cache l2 6, 8, 12 mb - jakie sa roznice i w czym??
Pytanie na koniec: dlaczego te quady sa takie drogie:-)??

Krycha``
komentarz
komentarz
ok, dzieki wielkie za info.
Co do mojego coolera, mial ktos kiedys stycznosc z tym produktem? Tak przy okazji to dziwne chlodzenie jak wiatrak z boku hehe, zawsze myslalem ze tylko z gory...
Jeszcze mam pyt odnosnoe pamieci cache l2 6, 8, 12 mb - jakie sa roznice i w czym??
Pytanie na koniec: dlaczego te quady sa takie drogie:-)??

Im więcej cache, tym lepiej - procesor jest wydajniejszy. 

 

A Quady wcale nie są takie drogie, za 200-250zł można już takiego mieć, jest wydajniejszy od G860 no i ma 4 pełne rdzenie.

Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)
A Quady wcale nie są takie drogie, za 200-250zł można już takiego mieć, jest wydajniejszy od G860 no i ma 4 pełne rdzenie.

 

Niestety, ale niekręcony Quad za 200-250zł (Q6600/Q8200) nie będzie wydajniejszy od G860 pod żadnym względem. Dopiero końcowe Quady z serii Q9xxx (jak chociażby Q9450 czy Q9550) może będą w stanie dorównać do G860 przy aplikacjach wykorzystujących więcej niż 2 wątki. Oczywiście - Quady fajnie się kręcą, ale to znów podwyższa koszty (potrzebna mocna płyta główna i do tego chłodzenie).

A czemu ich ceny są takie wysokie? No cóż... Quady wyszły z produkcji, a wciąż jest na nie popyt. Zainteresowani są nimi zapewne głównie overclockerzy oraz ludzie chcący tanim kosztem wykonać upgrade sprzętu pod s775 (choć to drugie także nie zawsze się opłaca ;)). Kupno teraz całości podzespołów pod s775 (no chyba, że jest się fanatykiem) nie ma kompletnie żadnego uzasadnienia. Teraz ceny i tak się w miarę ogarnęły. Jeszcze pamiętam, jak chyba to było pod koniec roku 2011r, gdy używane Quady Q9550/Q9650 kosztowały nawet ponad 1000zł (to nawet przekraczało koszty nowych i5!) :lol2:

Bugless
komentarz
komentarz

Krycha prosze Cię przedstaw jakiś test że Q6600 jest wydajniejszy od G860..

Krycha``
komentarz
komentarz (edytowane)

W najnowszych grach zdecydowanie lepiej sprawują się procesory wielordzeniowe i wielowątkowe, wystarczy spojrzeć na testy w Crysisie 3 -  8 rdzeniowy FX 8350 potrafi przegonić nawet i7-3770k. 

 

wot_1920.png

 

World of Tanks - ta gra korzysta tylko z jednego rdzenia procesora, stąd tak niskie wyniki Q6600 - G860 przegania go prawie podwójnie.

 

 

 

mp3_1920.png

 

Max Payne 3 - wielordzeniowe procesory sprawują się lepiej.

 

 

dirt_1920.png

 

Dirt Showdown - podobne wyniki, granica błędu pomiarowego.

 

Innym przykładem może być GTA IV, niestety nie znalazłem na szybko testu w tej grze - ta gra uwielbia wielordzeniowe procesory, G860 może się schować.

 

 

Nie zapominajmy jednak, że Q6600 ma niskie taktowanie w porównaniu do G860 (2,4GHz vs 3GHz), dlatego po jego podkręceniu przynajmniej na 3GHz przegoni G860 w większości nowszych gier.

Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

Akurat w GTA IV ten procesor wypada słabiej: http://pclab.pl/art50000-21.html

Oraz Battlefieldzie 3: http://pclab.pl/art50000-16.html

I kilku innych grach w tym teście, tym samym potwierdzają się słowa, które napisałem wcześniej. Oczywiście - to bez OC, ale OC to dodatkowe koszty (płyty głównej, chłodzenia itp.), więc i tak G860 wygrywa w opłacalności zakupu.

 

Prawdę mówiąc, poza Maxem Paynem 3 i Dirtem 3 nie zauważyłem więcej tytułów, w których Quad byłby górą lub chociaż dorównywał.

Bugless
komentarz
komentarz

szkoda tylko że jak w Maxie Q6600 wygrywał o pół klatki zapomniałeś napisać o błędzie pomiarowym:)

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

W tych cenach jak piszesz sa oczywiscie ale patrzac wyzej juz nie ma tak kolorowo:-)
Kurde jakby pare gr wiecej czlowiek mial to kupuje ten zestaw co wczesniej pisalem i mam wszystko w d***e :-D
 

Dzisiaj zamontowałem płyte p5k, podczas uruchomiana wyskakuje, ze powinienem zrobić update biosu, wtedy uzyskam "pełną moc" :)
Gdy to wyskakuje, musze naciskać F1, aby przejsc do ładowania Windowsa - co dalej??
Zamontowałem takze moj nowy cooler na procka, niewiem czy tak powinno byc ale przylega jak trzeba, choc gdy nim poruszam to lekko na boki chodzi, nie powininen mocniej dolegac??

 

Jeszcze sprawa dzwieku, chcac zainstalowac wyskakuje ze instalka nie obejmuje mojej wersji systemu - mam win 7 64 bit...

Bugless
komentarz
komentarz

halo halo powoli przecież W7 sam instaluje sobie dzwięk, i nie potrzeba zewnetrzych sterowników... a jak nie spróbuj tych

http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_Socket_775/P5K/#download

co do biosu, i coolera,wez daj jakieś fotki albo cuś

MichaelloEs
komentarz
komentarz

No tez ze stronki sciagniałem dla visty 64bit bo win7 nie ma i dupa, załaczam exe to wyskakuje komunikat, ze nie obsługuje....

Niewiem czy przypadkiem nie dałem za duzo pasty, zrobiłem na zwykłych ust test i w stresie procesor ma okolo 67 stopni, wczesniej na box-owym chłodzeniu przy podkreceniu do 3.6ghz miał 72 stopnie...

Moj cooler to cos takiego:
http://www.coolermaster.com/product.php?product_id=6864

Bugless
komentarz
komentarz

ale nie masz dzwięku? instalowałem 7 x64 na kilku kompach i na każdym dźwięk działał.


Pastę najlepiej rozciągnąćjest np. kartą kredytową albo prawkiem dociskając

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

<p>szczerze wycisnałem troche i lekko palcem rozprowadzilem, nie jest to za grubo.... Moze tutaj problem:)??<br />
Dobra dzwiek jest, przełaczyłem pokolei w gniazdka wtyczke i działa... Przepraszam, po obrazkach myslałem ze własnie tu ma to pojsc...<br />
Ale i tak w menadzerze urzadzen mam jedno urzadzenie nie znane....</p>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.