x-kom hosting

Płyta GA-EP43-S3L i Core 2 duo E8400 3ghz

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

Popytaj dokładnie i daj mi znać :) Dzięki z góry;]
Co do opcji pozostawienia starego sprzętu ten Asus mowisz bedzie najlepszy?? Moze jest cos jeszcze pokaznego w dobrej cenie;)>>

A to, ze przy tej jednej pisze green nic nie znaczy> PAtrzec na wer SLI,  i ten obwod przy procesorze;P??

Tylko niewiem czy w te miejsce zmiesci mi sie moj cooler o ktorym pisałem na poczatku,

Bugless
komentarz
komentarz

@HAL smiałbym twierdzić, że dobra we wszystkim a za razem w niczym. Niestety. śmiał bym nawet twierdzić że gorsza, patrząc na osiągi (WR 601FSB, P5K 620) Różnica jest taka że P5Q Nadaje się do kręcenia Quadów, P5K średnio.

 

Co do pokaźności niestety, w cenie do 150zł nie dostaniesz za wiele.

 

Co do P5K, to patrz "Wizualnie" bo są one opisywane różnie, P5K Green (Na każdej płycie Asusa z seri P5K/KC/VM itp jest ten śmiszny i nic nie znaczący dopisek) Najważniejsze: Jest to jedyna płyta z Tej Serii (P5KC) O PCB W kolorze "sraczkowatym" i 2 slotami na PCi-e

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha, czyli najlepiej dwa sloty, tylko musze sprawdzic te miejsce ile jego jest przy procesorze, mam cooler spory i nie wiem czy beda problemy.
P5Q, mowisz wydajniejsza??

 

 

http://allegro.pl/plyta-asus-striker-extreme-p5k-premium-edition-i3013983885.html     ???

Bugless
komentarz
komentarz (edytowane)

czy wydajniejsza? Ja jako osoba bawiąca sie w OC, socketu 775 nie dopłacił bym 90zł..

 

a striker, hmm 511FSB WR..

MichaelloEs
komentarz
komentarz

CZyli przy P5k pozostajemy, mowisz do 620fsb pojdzie... ufff juz to widze heheh:)

Gość
komentarz
komentarz

Ta napewno 620. Zrób 480 to będzie dużo 

Bugless
komentarz
komentarz

http://hwbot.org/benchmark/reference_clock/rankings?hardwareTypeId=motherboard_63#start=0#interval=20

 

Widzisz HAL, napewno będzie się kręcić lepiej niż P5Q. Czytałem milion razy listę napisaną przez Ivanov'a i nikt nie znalazłem tam P5Q, a P5K owszem :)

 

MichaelloEs 620FSB to rekord świata, ale nikt Ci nie zagwarantuje że ta konkretnie sztuka z tym procem tyle zrobi

Pentium320
komentarz
komentarz (edytowane)

Luudzie, wy tu mówicie o jakichś rekordach świata, jak w rzeczywistości i tak sporo procesorów samych z siebie nie da rady przekroczyć FSB z rzędu 500MHz... Z tym wysokim FSB u Intela to różnie bywa, na więcej to już trzeba mieć naprawdę selekta, nie licząc jeszcze o chłodzeniu, jakie trzeba do tego użyć... W gruncie rzeczy, to biorąc P5K czy P5Q i tak nie wykorzysta się ich potencjału w 100%, więc właściwie nie ważne którą z nich by się wzięło, obie są świetne do OC. Dla przykładu, mój wynik na P5Q - http://hwbot.org/submission/2355143_ - procesor ma ścianę FSB na 510MHz, i aby wykręcić więcej potrzebowałbym... po prostu lepszego procesora, bo komputer nie wstawał nawet z dowalaniem na procesor 1.7V i próbach obniżania mnożnika do x6  :D

Bugless
komentarz
komentarz

oczywiście Pentium że masz racje, nie mniej jednak obaj wiemy że E8400 to najlepszy proc do wysokiego FSB :)

MichaelloEs
komentarz
komentarz

No wiadomo, nie chce rekordowych wyników, po prostu 4ghz chociaz wyrobic;) Ile max taki e8400 poleci oczywiscie bez katowania??
CO do chlodzenia mam Cooler Maste Hyper H4.
Ta opcja z Atusem dosc ciekawa, lepiej wydac 150 niz te 600-800 w moim przypadku teraz.
A co jakbym w nablizszym czasie pomyslac o quadzie i go wtedy wkrecil??
Nie bedzie zle wyjscie, nie mowiac o cenie tych procesorow bo troche drogie;p

Gość
komentarz
komentarz

A może daj sobie spokój z s775 i sprzedaj e8400 .Kup Phenom 965 .

Nawet nie zauważyłem że masz hd7870

Bugless
komentarz
komentarz

jak bym miał kupować Quada wolał bym przeskoczyć na 1366/1156 Procesory na te sockety są stosunkowo tanie i nie odbiegają zbytnio od SB. Np. w benchmarkach I7 920, traci tylko kilka pkt. do 2500k

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Obecnie mam hd7870, ale wroce najprawdopodobniej do gtx 430.
Tak jak pisalem, koszty to glowny powod, jakby nie to to na pewno mierzyłbym wyzej.
Pisałem o quadzie jakby była okazja cos kupic.
Niewiem za ile i czy w ogole ktos kupi ode mnie procka i ram a to musialoby wczesniej sie wydarzyc zanim kupie cos innego, a wydatek na inna plyte, ram i procek to minimum 600-700 zl zeby cos z tego było...
 

Co do p5k, ta tez byłaby odpowiednia:

http://allegro.pl/asus-p5k-green-core2duo-quad-i3049369407.html

 

http://allegro.pl/asus-p5k-green-crossfire-core-2-quad-box-i3051224135.html

Bugless
komentarz
komentarz

jes of kors^^ Link numer 1, tanio + Box

MichaelloEs
komentarz
komentarz

Ok, popisze jeszcze do ludzi i popytam o konkrety
Nie daleko mnie widzialem k5q, moze jak ta dalpby sie w rozsadnej cenie chycic to moge smialo brac?
Co do karty, miala byc gtx 460, nie 430;-)

Bugless
komentarz
komentarz

wiesz, w sumie ta za 100 wydaje się w pożądku, 38 kom, same pozytywy, w tym 10 za sprzedaż

 

co do "K5q" to nie P5Q? Jeśli lekko pow. 150zł to tak

Krycha``
komentarz
komentarz

P5Q jest opłacalna do 200zł, P5Q PRO do 250zł.

MichaelloEs
komentarz
komentarz

A te ogłoszenie:

http://allegro.pl/asus-p5k-green-crossfire-core-2-quad-box-i3051224135.html

Zastanawia mnie tutaj tylko jeden fakt: niewiem teraz jak sie to fachowo nazywa ale oprócz okolic( co sa polaczone ze soba} procesora jest jeszcze jedna kosc przy baterii. We wszystkich plytach wszystkie sa zolte, tu stalowy kolor - wymieniana????

Bugless
komentarz
komentarz

tak tutaj radiator na SB (South Bridge) Jest wymieniony na niklowany. 

 

tak nawiasem, przerzucasz co chwila linki które JUŻ WCZEŚNIEJ CI DAŁEM!

MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

Aha, sorki musialem cos sie pomylic. Czyli jak byla wymiana to ciekawe z jakiej przyczyny:-)
Jak jeszcze macie propozycje co do plyt oprocz tego co tutaj bylo pisane to chetnie wyslucham:-)
A powiedzcie mi jeszcze jak z tymi chipset-ami wyglada, sa jakies wieksze roznice przy socket 43 a tym z Asusa 35??

Bugless
komentarz
komentarz

oczywiście. Najbardziej uznawane, do OC TO:

[list][*]P35

[*]P45

[*]x38

[*]x48

[*]P965. w płycie Asus Comando[/list]

  • Dobra wypowiedź 1
MichaelloEs
komentarz
komentarz (edytowane)

A jezeli chodzi o te wczesniej wspomiane fsb do 399, nie jest to wina procka jednak, ze przy tym przedziale jest fsb wall??

Na pewno mogla byc to płyta i ta Asusa powinna to rozgryzc????

Bugless
komentarz
komentarz

widzisz tak się składa że tego się nei dowiemy nigdy,

 

Procesory E8400 są najlepszymi prockami do maxFSB. niestety płyta ta ma średnio FSB Walla na granicy 380-420FSB więc dlatego stawiam na płytę

 

P5K spokojnie powinna przelecieć przez 450-500FSB, przy odpowiednich umiejętnościach kręcącego 

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='Bugless' timestamp='1361728654' post='1710528'] niestety płyta ta ma średnio FSB Walla na granicy 380-420FSB [/quote]

Jak może mieć fsbwall  jak natywnie obsługuje Q9770.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.