x-kom hosting

Opinie, sugestie i pytania dotyczące sklepu partnerskiego morele.net

Virusi
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='t.dabrowski' timestamp='1355929175' post='1647653'] Ok, miarka się przebrała - wczoraj przyszedł mail w którym morele kaja się i przyznaje że dało ciala, ale obiecuje wysyłkę 19.12 i jeszcze rekompensaty a dzisiaj co? A dzisiaj dla odmiany kolejne przełożenie. Aż wstawiłem załącznik. Panowie, to może chociaż do sylwestra zdążycie, jak święta oficjalnie przestały wchodzić w grę? (chociaż w to też wątpie, jeżeli 11 dni nie wystarczy na złożenie komputera to kilka następnych chyba nic nie zmieni) Żałosne. PS - jak się miewa terminal logistyczny? Czekam na mail'a z opisem jego kolejnej awarii. I dorzućcie do tego smoki, w to już prędzej uwierzę. [/quote]
Lepiej sobie oszczędź nerwów i zrób jak ja, miałem identyczną sytuacje.. już drugi raz chcieli mi przesunąć wysyłkę, więc tata zadzwonił i pieniądze mi zwróca a zamówienie na status anulowane... teraz musze coś poszukać ciekawego na allegro, tam przynajmniej nie ma takich problemów.

edit: nie zauważyłem twojego 2 postu... ale jeśli jednak Ci tego nie wyślą to anuluj od razu niech się wezmą za siebie, może to im da do myślenia.

iDaft
komentarz
komentarz

Tak czytam Wasze posty, i szczerze się boję, co będzie z moim zamówieniem. Oby była to tylko i wyłącznie wina kuriera, który dostarcza paczki do klientów, bo się mocno wkurzę, jeżeli w tydzień się nie wyrobią ( a zamawiałem na miejscu). :smutny:
Morele takim zachowaniem tylko i wyłącznie psuje sobie opinię, jednego z najlepszych sklepów komputerowych. Ceny są bardzo korzystne, w techplanet zestaw wyszedł mi 100zł drożej, aczkolwiek czas realizacji to jakaś masakra,

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='iDaft' timestamp='1355939143' post='1647891'] Morele takim zachowaniem tylko i wyłącznie psuje sobie opinię, jednego z najlepszych sklepów komputerowych. Ceny są bardzo korzystne, [b]w techplanet zestaw wyszedł mi 100zł drożej, aczkolwiek czas realizacji to jakaś masakra,[/b] [/quote]


Trzeba było zamówić w techplanet - znam sklep (bo mieszkam w Katowicach - chłopaki nie odwalają takiej lipy)

Zdecydowałem się na złożenie zamówienia w morele na gtx670 tylko z tego powodu,że w techplanet nie dają darmowej gierki. dobrze,że zrezygnowałem - bo teraz bym sobie czekał i czekał (i tak straciłem mnóstwo czasu o czym pisałem wcześniej)

2 razy się zastanowię - zanim znów zaloguje się do morele (widać 1,6 tyś zł to za mało - by zrealizować zmówienie w terminie)

necik
komentarz
komentarz

[quote name='Rim' timestamp='1355942326' post='1647939'] Trzeba było zamówić w techplanet - znam sklep (bo mieszkam w Katowicach - chłopaki nie odwalają takiej lipy) [/quote]
Nie żebym czepiał się, ale czy 10% negatywnych opinii to nie jest trochę zbyt wiele - http://www.opineo.pl/opinie/techplanet-pl ?

  • Dobra wypowiedź 1
Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

Hmm... :hm:
Tego chyba nie można w ten sposób porównywać - ilość opinii negatywnych sklepu Techplanet.pl względem ilości negatywnych sklepu Morele.net to około 10% tego, co ma [i]in minus[/i] Morele.net, nieprawdaż?

Zastanawia mnie raczej ogólna niska łączna liczba opinii sklepu Techplanet w ogóle :E

Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

@necik

Na "344" wszystkich opinii co jest statystyczną bzdurą - taką samą jak statystyki morele - niech Cie to nie zwiedzie - sklep generuje o wiele więcej zamówień(pozytywnych!) (zasługa forum pcformat)

Nigdy nie miałem z nimi problemu (wiedzą,że jak coś spróbują to - jestem u nich za 10min autobusem)
Może dzięki temu,że mają gdzieś cyferki - działają sprawnie

Manhunt95
komentarz
komentarz

Coś mi się wydaje ,że morele stracą dużo klientów przez nie dostarczanie na czas..
No przecież zapomniałem święta są pierwszy raz :(

HQ19
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='iDaft' timestamp='1355939143' post='1647891']
Tak czytam Wasze posty, i szczerze się boję, co będzie z moim zamówieniem. Oby była to tylko i wyłącznie wina kuriera, który dostarcza paczki do klientów, bo się mocno wkurzę, jeżeli w tydzień się nie wyrobią ( a zamawiałem na miejscu).[/quote] A co tutaj kurier ma do rzeczy? Jeśli sklep nie przekaże przesyłki kurierowi to on Ci jej nie przywiezie. Na kuriera można narzekać od momentu otrzymania numeru listu przewozowego. Jeśli go nie otrzymasz to jest to równoznaczne z tym, że sklep opóźnia termin otrzymania przesyłki.

Manhunt95
komentarz
komentarz

[quote]Witam serdecznie,

montaż jest zakolejkowany na dziś, także jutro odbędzie się wysyłka - towar powinien być u Pana w piątek.

Pozdrawiam
Wojciech Pawlik
morele.net[/quote]

Mógł mi Pan napisać wprost ,że przesyłka raczej przed świętami nie dojdzie.Nie zauważyłem aby mi się status zmienił lub abym otrzymał Numer listu przewozowego więc traktuje powyższą wiadomość jako kłamstwo :(

Mam nadzieję ,że jakimś cudem do poniedziałku zestaw dojdzie :)

Horton
komentarz
komentarz

Postanowiłem zadzwonić do boku działu handlowego i spytać się czemu realizacją jest codziennie przekładana ,powiedziano mi tylko że elementy są już gotowe i montarzysci postarają się dziś złożyć i go wysłać jeszcze dziś. Tak się nie stało. i do tego jeden z elementów zmienił status z "gotowego" na "nowy" oczyma przeszedł w stan "realizacji" . i znowu będę musial czekać na jeden element. Jeśli zestaw nie dojdzie do sylwestra anuluje zamówienie za 2400zł i niestety będę musiał skorzystać z innej firmy.

  • Dobra wypowiedź 1
Rim
komentarz
komentarz (edytowane)

@Horton
Szacun - chcesz czekać do sylwestra na zamówienie - tylko raczej schenker Ci go nie dowiezie w dni wolne od pracy

Manhunt95
komentarz
komentarz

[quote name='Rim' timestamp='1356031872' post='1648775']
@Horton
Szacun - chcesz czekać do sylwestra na zamówienie - tylko raczej schenker raczej Ci go nie dowiezie w dni wolne od pracy
[/quote]

Jakie dni wolne od pracy ?? Wolne mogą mieć 25 i 26 Grudnia .
Ta niedziela jest pracująca , poniedziałek też ale moga mieć skrócone godziny pracy.

Igorrodz
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Manhunt95' timestamp='1356032158' post='1648782'] Ta niedziela jest pracująca[/quote]
Od kiedy niedziele są pracujące? W Polsce niedziele są dniami ustawowo wolnymi od pracy - jeśli jednak regulamin pracy w danym zakładzie przewiduje, że w ten dzień się pracuje to przysługuje inny dzień wolny w zamian.
Dodatkowo zakład pracy musi ustalić drugi dzień wolny od pracy (ale: w 98% zakładów pracy w PL takim dniem ustalona jest sobota) w okresie rozliczeniowym, jaki jest tydzień (tu tak czy siak tydzień pracy zgodnie z ustawą nie może przekraczać 40h + 8h nadgodzin). Inne zasady są oczywiście w systemach pracy zmianowej czy w ruchu ciągłym.

Dniami pracującymi w 2012 są jeszcze: 21.12(dzisiaj), 22.12(sob), 24.12(pon), 27.12(czw), 28.12(pt), 29.12(sob) oraz 31.12(pon) - całe 7 dni roboczych.

iDaft
komentarz
komentarz

Niestety, problem przesyłek niedotyczy tylko zamówień indywidualnych. Proble mają też sklepy partnerskie, które to mają 5-dniowy poślizg, ponieważ czekają na dostawę od moreli...

Manhunt95
komentarz
komentarz

[b] [size=3]Morele.net - zamówienie zostało wysłane[/size][/b]

No i gitara ;D

Horton
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Manhunt95' timestamp='1356116761' post='1649708']
[b] [size=3]Morele.net - zamówienie zostało wysłane[/size][/b]

No i gitara ;D
[/quote]

Pracowali chyba dziś wyjątkowo długo :) Też się cieszę.

Tylko wie ktoś czy jeśli paczka została wysłana dziś to dojdzie w sobote przez schenkera? Na ich stronie jest coś takiego :

[url="http://www.logistics.dbschenker.pl/log-pl-pl/start/o-firmie/aktualnosci/funkcjonowanie_dbschenker_okres_swiateczny.html"]http://www.logistics...swiateczny.html[/url]

[quote]
21.12.2012
[b]Linie regularne kursują według standardowego rozkładu jazdy.[/b]
Realizowane są odwozy i dowozy przesyłek.
Termin dostarczenia: [b]22 grudnia i 24 grudnia[/b] (należy upewnić się, że odbiorca w tych dniach pracuje)[/quote]
Czyli że schenker zapuka jutro do moich drzwi ?

Manhunt95
komentarz
komentarz

Gdzie mieszkasz ??
Ja mieszkam w Małopolsce i jestem pewien ,że do mnie jutro dojdzie paczka ;)

t.dabrowski
komentarz
komentarz

DOSZŁO! Paczka jak zwykle zapakowana idealnie, niemożliwe aby coś się stało w transporcie, wszystkie pudełka od komponentów poukładane i wszystko kompletne. A, no i dziala :) sum up - gdyby nie absurdalny czas oczekiwania, to uznałbym ten sklep za idealny, ewentualnie bliski temu. Co nie zmienia faktu, że trochę nerwów dostarczyła mi ta transakcja.

Manhunt95
komentarz
komentarz

Schenker pracuje w soboty ?? bo
Przewidywana data dostarczenia 2012-12-24

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak pracuje, a 24 tj. poniedziałek. ;) Nawet w Wigilię pracuje.

  • Dobra wypowiedź 1
Manhunt95
komentarz
komentarz (edytowane)

Jednak w poniedziałek dostane ;)


@
Tak o 9 rano przyjechal kurier , wszystko ladnie zapakowane. W komputerze pelny porzadek :)
Wiec polecam :)
Jedynie nie otrzymalem ( lub nie wiem jak uzyskac) 2 gry ktore mialy przyjsc razem z graficzna :)

matwoj678
komentarz
komentarz

jak to jest ze składaniem komputera z części w sklepie morele.net? chciałbym kupić komponenty razem z pocją złożenia w sklepie, ale zbtynio nie wiem jak działa ten sklep. są jakieś problemy ze złożeniem lub wysłaniem paczki? oraz czy jest możlowość aby sklep przetestował komputer pod kątem prawidlowego działania?

iDaft
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Manhunt95' timestamp='1356196488' post='1650532']
Jedynie nie otrzymalem ( lub nie wiem jak uzyskac) 2 gry ktore mialy przyjsc razem z graficzna :)
[/quote]

Do tych dwóch gier dostajesz kod, który powinień znajdować się w pudełku.

@matwoj678;
Wszystko jest dobrze złożone, jeżeli nie umiesz sam wrzystkiego poskładać lub nie masz czasu, polecam wybrać takową opcję. Jedyne, co to w swoim zestawie pewnie będę musiał ładnie kable poukładać. Jutro wyślę zdjęcia i ocenisz, czy warto.

matwoj678
komentarz
komentarz

ok, a jest możliwość żeby sklep robił jakieś testy czy wszystko ładnie działa?

iDaft
komentarz
komentarz

Zależy, o jakie testy Ci chodzi. Z tego co się orientuję, to sprawdzają sprawność komponentów.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.