x-kom hosting

Zupełnie nowe ForumPC.pl !

Gość
komentarz
komentarz

@EDIT -> jednak logo zupełnie nie pasuje, ma inne cieniowanie. Evil chyba będzie musiał to poprawić.

Już wyjaśniam ocb.

Logotyp był tworzony na bazie bety jakiś czas temu. Tam był fragment topu powielalny w prawo a którego tu po prostu zabrakło - stąd jest ten przeskok między cieniem a solid kolorem.

Także wystarczy dodać jeden plik graficzny schemki i po kłopocie, jeśli nie - nie ma najmniejszego problemu abym strzelił zanikanie z prawej strony logotypu usuwając tym samym przeskok. Wystarczy jedna PM-ka od władz w tym zakresie :)

Lipton
komentarz
komentarz

Kolejny problem, który wyłapałem to jest brak możliwości wyłapania osób moderujących poszczególne działy...

necik
komentarz
komentarz

Kolejny problem, który wyłapałem to jest brak możliwości wyłapania osób moderujących poszczególne działy...

Przykładowo http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=90 i na samym dole:

Forum prowadzone przez

* Nocturn

* BlackRaven

* sniper45

* Sonido

* Lipton

* tomek.b9

O to chodzi?

FlameRunner
komentarz
komentarz

Nieładne i niefunkcjonalne to-to. Przynajmniej na razie...

1. SB!

2. Jakiś dziwny ten komunikator. Gdzie podział na odebrane i wysłane?

3. Emotki, zwłaszcza szczerbol (brak na serwerze).

4. Dosyć dobrze sprawdzający się system reputek został zastąpiony niedziałającym ocenianiem posta.

5. Warny nie są widoczne dla innych - zamierzone, czy kolejna rzecz do naprawienia?

6. Belki rangistów się nie wyświetlają (brak obrazka na serwerze).

7. Kodowanie!

8. "Kolorowi" nie mają już pierwszeństwa na liście aktywnych użytkowników.

9. Faktycznie coś nie tak z logo...

10. Zliczanie w profilu postów z SB i TDEF.

11. Czemu dzienny top userów jest w widocznym miejscu na stronie głównej? To zachęca do spamerstwa...

12. Układ profilu. Nijak się nie idzie połapać. Ale już chyba trzeba czasu na przyzwyczajenie się.

13. Ten skin jest taki jakiś za bardzo... smooth. Miło by było, jakby można było sobie ustawić coś podobnego do domyślnego dla IPB 2.X.X

14. Przyklejone tematy nie są oddzielone belką - mniejsza czytelność.

15. Komunikator jest nieco "schowany" - trzeba najpierw rozwinąć listę, co mnie nieco irytuje.

16. Kursor tekstowy jest niemal niewidoczny, gdy znajduje się przy krawędzi pola edycji. (SRWare Iron, klon Chrome)

17. No i mogliście ostrzec, że będzie zmiana softu...

Spisałem to, co do tej pory ludzie pisali, dodałem sporo od siebie. I nie wiem teraz - narzekam, czy pomagam?

Lipton
komentarz
komentarz

Pomagasz, ale większość z tych punktów będzie poprawiona(przykład invisionize).

Necik tak o to :)

Gość
komentarz
komentarz

2. Jakiś dziwny ten komunikator. Gdzie podział na odebrane i wysłane?

Komunikator jest bardzo fajny właśnie :), pogadaj z kimś to zobaczysz :E, jak przeglądasz

PMki z IPB2 to jest źle ;).

Lipton
komentarz
komentarz

Korespondencja PW jest niczym rozmowa na gg, bardzo fajna rzecz ;)

FlameRunner
komentarz
komentarz

1. SB jest, ale wooolno odświeża, nie da się używać dużych liter i jest coś nie tak z przewijaniem po dodaniu posta.

Komunikator jest bardzo fajny właśnie :) , pogadaj z kimś to zobaczysz :E , jak przeglądasz

PMki z IPB2 to jest źle ;) .

To zaraz sobie pogadamy. ;)

Korespondencja PW jest niczym rozmowa na gg, bardzo fajna rzecz ;)

Przy założeniu, że GG ma ograniczenie pojemności archiwum...

Lipton
komentarz
komentarz

1. SB jest, ale wooolno odświeża, nie da się używać dużych liter i jest coś nie tak z przewijaniem po dodaniu posta.

Przy założeniu, że GG ma ograniczenie pojemności archiwum...

Każda odpowiedź do tego samego usera jest zapisywana w jednej wiadomości. Kumasz ?

FlameRunner
komentarz
komentarz

Każda odpowiedź do tego samego usera jest zapisywana w jednej wiadomości. Kumasz ?

Już to obczaiłem z Nudem.

Ja nie żaba. :>

DawPi
komentarz
komentarz

Witam,

uff jest 11:44 i na tę chwilę moje odpowiedzi są aktualne - późniejsze posty nie są na razie uwzględnione z tej odpowiedzi.

To tak tytułem wstępu, a teraz jedziemy..

Brakuje polskich krzaków na głównej i w profilu :P I SB, chyba że ślepy jestem i się go doszukać nie mogę :)

Krzaki na głównej zostały usunięte. Z krzakami jest o tyle dziwna sprawa, że w bazie tak naprawdę były dwa kodowania i dlatego się profile sypnęły - dziś poprawię co mogę, a resztę niestety będziecie musieli sobie edytować ręcznie, jednak to cena luksusu i postępu jakim jest IP.Board 3.x.

Przepraszam za to, ale priorytet postawiony na początku - pełna zmiana kodowania się nie powiódł. Ocalały tylko posty i tematy - wg mnie najważniejsze - resztę można w paru chwilach edytować. :)

EDIT:

Przydałby się usunięcie wyświetlania na forum zainteresowań, jak ktoś ma kilka A4 zapisane to post się wydłuża:

Tak, zainteresowania zostały usunięte.

Już poprawiam. BTW ciężko się będzie po tak drastycznych zmianach przyzwyczaić :P .

E tam. Kwestia czasu i się przyzwyczaicie. :)

Zwróćcie uwagę na czas dodania postu. Trzeba to poprawić.

Poprawione.

P.S. Necik, co tak długo ta aktualizacja trwała?

Nie chcesz wiedzieć. :D

A kiedy będzie dostępne SB?

Już jest. :)

Zgłaszam kolejny błąd. Tym razem w znaczniku czyli podkreślania. Można go zobaczyć w Polecanych kartach graficznych. Szukałem po całym temacie źle postawionego znacznika, lecz nigdzie go nie ma, a wklejony temat do podglądu na innym forum z IP.Board 2.0 jest obsługiwany dobrze.

Można prosić o screen oraz link do tego zjawiska?

PS:Niektórym przybyło trochę postów.

Przeliczyłem wszystko, w tym liczniki postów.

Plus info - w nowym IP.Board są 'dwa' liczniki postów - aktywne oraz wszystkie. Nie trudno się domyślić, że wszystkie zawierają i te z działów gdzie posty nie są zliczane.

A jeżeli mógłbym wtrącić swoje 3-groszę to prosiłbym raczej o zmianę, nie naprawę (na IPB 2.3 było tak samo) kodowania tekstu poprzez BBcode.

Panel kontrolny -> Ustawienia -> Główne ustawienia -> Rozbudowany edytor tekstu "wyłącz"

W profilach obok komentarzy/ostatnio odwiedzających/znajomych wyświetla się zdjęcie usera, natomiast większość osób zdjęcia nie ma, więc przydałoby się gdyby wyświetlany był avatar.

No tak to już zostało zrobione. :( )

Jeszcze jedna sprawa -> jeżeli klikniemy w link to jesteśmy przenoszeni na daną stronę, natomiast wcześniej strona była otwierana w nowej zakładce.

Można zmienić - kwestia jednego ustawienia w ACP - niech necik decyduje.

A co do forum to angielsie nazwy przy poscie np: gender zamiast płeć, następne jest 9:28 a post 7:28 :o w stopce nie odczytuje polskich znaków ??!!, numer gg przesunięty.

Angielskie już poprawione. Czas poprawiony.

Stopka - patrz wyżej - zmień ręcznie. ;)

Nowy błąd:

Akcja zakończona niepowodzeniem: Wykorzystałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji.

Ustawiłem limit dla wszystkich grup:

pozytywne głosy na dzień: 100

negatywne głosy na dzień: 30

Admini mogą dowolnie zmieniać te wartości w panelu administracyjnym.

Będzie wprowadzone cytowanie selektywne? :> No i przydałyby się emotikony, przede wszystkim szczerbola brakuje :D .

Niezbadane są wyroki boskie. :P

Dodałem emoty z poprzedniego forum.

Natomiast w tematach jest ok.

Yeah.

No, można dać '+' aż 0 razy! Taki ma być ten limit? :>

Poprawione. Więcej info wyżej.

1. SB!

2. Jakiś dziwny ten komunikator. Gdzie podział na odebrane i wysłane?

3. Emotki, zwłaszcza szczerbol (brak na serwerze).

4. Dosyć dobrze sprawdzający się system reputek został zastąpiony niedziałającym ocenianiem posta.

5. Warny nie są widoczne dla innych - zamierzone, czy kolejna rzecz do naprawienia?

6. Belki rangistów się nie wyświetlają (brak obrazka na serwerze).

7. Kodowanie!

8. "Kolorowi" nie mają już pierwszeństwa na liście aktywnych użytkowników.

9. Faktycznie coś nie tak z logo...

10. Zliczanie w profilu postów z SB i TDEF.

11. Czemu dzienny top userów jest w widocznym miejscu na stronie głównej? To zachęca do spamerstwa...

12. Układ profilu. Nijak się nie idzie połapać. Ale już chyba trzeba czasu na przyzwyczajenie się.

13. Ten skin jest taki jakiś za bardzo... smooth. Miło by było, jakby można było sobie ustawić coś podobnego do domyślnego dla IPB 2.X.X

14. Przyklejone tematy nie są oddzielone belką - mniejsza czytelność.

15. Komunikator jest nieco "schowany" - trzeba najpierw rozwinąć listę, co mnie nieco irytuje.

16. Kursor tekstowy jest niemal niewidoczny, gdy znajduje się przy krawędzi pola edycji. (SRWare Iron, klon Chrome)

17. No i mogliście ostrzec, że będzie zmiana softu...

Ad 1 - jest.

Ad 2 - kwestia gustu. Jest na pewno bardziej rozbudowany.

Ad 3 - dodane z poprzedniego forum. Są wszystkie?

Ad 4 - Dlaczego niedziałającym?

Ad 5 - tak to jest zrobione. W poprzedniej wersji było to zmodowane.

Ad 6 - powinny już być.

Ad 7 - :blush:

Ad 8 - w sensie?

Ad 9 - nie w moim geście.

Ad 10 - tak to jest.

Ad 11 - a dlaczego nie? :D

Ad 12 - tak.

Ad 13 - kwestia gustu i nowych skinów do instalacji.

Ad 14 - taki skin.

Ad 15 - a mnie nie. :P

Ad 16 - :)

Ad 17 - nie w moim geście.

DawPi
komentarz
komentarz

No, ale co jest źle? ;)

FlameRunner
komentarz
komentarz

Ad 1 - jest.

Ad 2 - kwestia gustu. Jest na pewno bardziej rozbudowany.

Ad 3 - dodane z poprzedniego forum. Są wszystkie?

Ad 4 - Dlaczego niedziałającym?

Ad 5 - tak to jest zrobione. W poprzedniej wersji było to zmodowane.

Ad 6 - powinny już być.

Ad 7 - :blush:

Ad 8 - w sensie?

Ad 9 - nie w moim geście.

Ad 10 - tak to jest.

Ad 11 - a dlaczego nie? :D

Ad 12 - tak.

Ad 13 - kwestia gustu i nowych skinów do instalacji.

Ad 14 - taki skin.

Ad 15 - a mnie nie. :P

Ad 16 - :)

Ad 17 - nie w moim geście.

1. Ale nie było.

2. Dobra, już się "naumiałem". Natomiast co tam robi "raport"? Czy te rozmowy aby na pewno są nadal prywatne? ;>

3. Chyba tak. Anyway szczerbol działa i to jest najważniejsze :E

4. Jak to pisalem, to jeszcze był limit na 0.

5. Teraz też będzie zmodowane?

6. Potwierdzam, są.

7. :E

8. Na stronie głównej na liście aktywnych userów było tak: ja, admini, global modzi, modzi, ..., reszta, trolle, boty. IMO dobre rozwiązanie.

9. Czekam w takim razie na reakcję właściwych adminów.

10. Oczywiście da się zmodować?

11. A od kiedy +1 jest dobre?

12. ...

13. No właśnie się o inne skiny dopraszam.

14. j.w.

15. A mnie tak. :P

16. Kwestia przeglądarki?

17. ...

Lipton
komentarz
komentarz

No, ale co jest źle? ;)

Cały tekst jest podkreślany...

Ma być tak jak wyżej. Czyli tylko link do sklepu ma być podkreślany.

Gość
komentarz
komentarz

Podczas przeglądania loga wywaliło mi coś takiego:

376531259fcdd3acm.png

To maluteńki kawałek, takie coś było na 3/4 strony. Co się dzieję?

.

necik
komentarz
komentarz

8. "Kolorowi" nie mają już pierwszeństwa na liście aktywnych użytkowników.

11. Czemu dzienny top userów jest w widocznym miejscu na stronie głównej? To zachęca do spamerstwa...

13. Ten skin jest taki jakiś za bardzo... smooth. Miło by było, jakby można było sobie ustawić coś podobnego do domyślnego dla IPB 2.X.X

14. Przyklejone tematy nie są oddzielone belką - mniejsza czytelność.

15. Komunikator jest nieco "schowany" - trzeba najpierw rozwinąć listę, co mnie nieco irytuje.

17. No i mogliście ostrzec, że będzie zmiana softu...

Ad 8 - W nowym IP.board nie ma pierwszeństwa z podziałem na rangi. I raczej nie będzie.

Ad 11 - Zachęca do aktywnego udziału w życiu forum. Przypomnę że spamerstwo odpowiednio "nagradzamy" ;)

Ad 13 - Na razie będzie tylko ten styl. Myślę że przez weekend przyzwyczaicie się ;)

Ad 14 - Dlatego trzeba będzie zredukować liczbę przyklejonych tematów. Pozostaną jedynie te najbardziej potrzebne.

Ad 15 - Gdy dostaniesz nową prywatną wiadomość to przy awatarze pojawi się taka mała fajna ikonka :)

Ad 17 - Niespodzianka :D

Mag Magik
komentarz
komentarz

Przycisk "Raport" nie znika po złożeniu raportu :)

Zauważyłem, że niektóre 'świeże' wątki mają więcej odpowiedzi niż wyświetleń co jest nielogiczne :P

brakuje panelu szybkiego logowania..

necik
komentarz
komentarz

brakuje panelu szybkiego logowania..

Niewykonalne na obecnym stylu graficznym. Ale przecież to nie problem kliknąć jeden raz więcej :)

Gość
komentarz
komentarz

Ustawiłem limit dla wszystkich grup:

pozytywne głosy na dzień: 100

negatywne głosy na dzień: 30

Hmm... nadal oceny nie działają, przynajmniej pozytywne.

  • Dobra wypowiedź 1
Gość
komentarz
komentarz

Może to pierdoły ale jednak przydałoby się o nich nie zapomnieć:

- czy jest możliwość zmiany koloru lub ogólnie sposobu markowania tematów przyklejonych? Ten zielony oznacznik jest zbyt zlewający się, poprzednio cały blok tych tematów był oddzielony od reszty "normalnych" i wizualnie nie było problemu z odróżnieniem sekcji jednych od drugich.

- SB -> regulamin i to na czerwono by się przydał. forum.mp3store.pl wrzuciło sobie tego typu monit widoczny cały czas w SB i szczerze - daje to radę. Kolor czerwony kojarzy się zawsze z alertem, błędem.. rzuca się w oczy szczególnie mocno na tak miętowo-świeżym stylu kolorystycznym jak obecny.

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

Ad 17 - Niespodzianka :D

Taa... Dzięki bardzo za takie niespodzianki. :E

Natomiast ja się powtórzę co do komunikatora:

[..]co tam robi "raport"? Czy te rozmowy aby na pewno są nadal prywatne?
Edytowane przez FlameRunner
DawPi
komentarz
komentarz

Większość zgłoszonych spraw poprawiona/zmieniona.

Cały dzień mi zejdzie jak będę każdemu odpisywać. Czy ktoś może zebrać pytania w jeden wątek? :)

Hmm... nadal oceny nie działają, przynajmniej pozytywne.

Już działa.

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

Cały dzień mi zejdzie jak będę każdemu odpisywać. Czy ktoś może zebrać pytania w jeden wątek? :)

Jak Ci zrobiłem listę z kilkunastoma pozycjami, to połowę zbagatelizowałeś. :P

Anyway mógłbyś odpowiedzieć na moje pytanie z poprzedniego posta?

EDIT: Tutaj powstanie jeszcze jedna lista.

A jednak nie powstanie, bo na praktycznie wszystko jest już jakaś odpowiedź. Za wyjątkiem mojego pytania o PM.

Edytowane przez FlameRunner
A43vil
komentarz
komentarz

Fajne nowe forum, mi sie poodoba!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.