x-kom hosting

Zupełnie nowe ForumPC.pl !

necik
utworzono
utworzono

Witam,

Jak już część z Was zauważyła - dzisiaj (01.08.2009) zaktualizowaliśmy skrypt naszego forum. Najnowsza wersja 3.0.1 IP.Board znacznie różni się od poprzedniej wersji. W związku z tym jeżeli macie jakieś pytania odnośnie funkcjonowania nowego forum lub zauważyliście jakieś błędy wymagające naprawy - śmiało piszczcie w tym temacie ;)

piku
komentarz
komentarz

Brakuje polskich krzaków na głównej i w profilu :P  I SB, chyba że ślepy jestem i się go doszukać nie mogę :)

EDIT:

Przydałby się usunięcie wyświetlania na forum zainteresowań, jak ktoś ma kilka A4 zapisane to post się wydłuża:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=21046&view=findpost&p=821802

Qniooo
komentarz
komentarz (edytowane)

EDIT:

Przydałby się usunięcie wyświetlania na forum zainteresowań, jak ktoś ma kilka A4 zapisane to post się wydłuża:

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=21046&view=findpost&p=821802

Wcześniej zainteresowania nie wyświetlały się w tamtym miejscu, więc mogły być dłuższe. Już poprawiam. BTW ciężko się będzie po tak drastycznych zmianach przyzwyczaić :P .

Edytowane przez Qniooo
Pain
komentarz
komentarz

Na pewno wszyscy szybko się przyzwyczają. :) Na różnych forach są różne wersje IPB, w tym 3.0, więc na pewno większość z tego forum miała styczność z tym skryptem przynajmniej jako user... Tylko teraz musicie poprawić kodowanie, bo na forum widzę krzaki... ;)

Aktualizacja to była dobra decyzja. ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Zwróćcie uwagę na czas dodania postu. Trzeba to poprawić.

Jakob
komentarz
komentarz

Hmm forum ładniejsze się zrobiło, ale... troszke skomplikowane :P

Myślę, że się przyzwyczaję.

P.S. Necik, co tak długo ta aktualizacja trwała?

necik
komentarz
komentarz

P.S. Necik, co tak długo ta aktualizacja trwała?

Cały dzień (31.07.2009) i kawałek nocy :) Oprócz samego upgrade zmienialiśmy również kodowanie bazy,ale zostało jeszcze kilka krzaczków.

jarek1994-1994
komentarz
komentarz

A kiedy będzie dostępne SB?

Jakob
komentarz
komentarz

No właśnie wiem :P

Gadam sobie z neki na SB, a tutaj błąd wyskakuje- Forum wyłączone :P

No, ale w końcu jest! Troszkę trudno się przyzwyczaić, ale to kwestia czasu :)

necik
komentarz
komentarz

A kiedy będzie dostępne SB?

Dzisiaj, jednak na pewno są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Jak będzie dostępny to na pewno zauważysz :)

xtremesystems
komentarz
komentarz

Dzisiaj, jednak na pewno są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Jak będzie dostępny to na pewno zauważysz :)

ee

sb jest najwazniejszy..

o sprzecie zawsze mozna looknac gdzie indziej..ale SB jest niepowtarzalny :D

Lipton
komentarz
komentarz

Zgłaszam kolejny błąd. Tym razem w znaczniku czyli podkreślania. Można go zobaczyć w Polecanych kartach graficznych. Szukałem po całym temacie źle postawionego znacznika, lecz nigdzie go nie ma, a wklejony temat do podglądu na innym forum z IP.Board 2.0 jest obsługiwany dobrze.

Gość
komentarz
komentarz

Proponuje zmienić punkty reputacji na punkty "Pomógł",ponieważ będzie sytuacja jak kiedyś czyli jakiś neo kid wpadnie do tematu i każdemu zacznie stawiać punkty ujemne za nic.

PS:Niektórym przybyło trochę postów.

Lipton
komentarz
komentarz

Punkty pomógł to na pewno inny skrypt nad którym trzeba pracować :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak więc jak widać forum wkońcu żyję, jednak przed necikiem jeszcze wiele, oj wiele pracy.

Co do zmiany to chyba nie pozostaję nic innego jak pogratulować, chociaż na fpc IPB 3 pojawił się stosunkowo późno.

A jeżeli mógłbym wtrącić swoje 3-groszę to prosiłbym raczej o zmianę, nie naprawę (na IPB 2.3 było tak samo) kodowania tekstu poprzez BBcode.

Dawno, dawno temu -, nie to było stosunkowo niedawno, mniejsza o to :D

Tak więc całkiem nie dawno temu, lub też dawno, nie wiem, nie pamiętam/ kodowanie tekstu było troszkę inaczej wyświetlanę, już tłumaczę o co chodzi.

Jako przykład użyjemy bolda (pogrubienie). Kiedyś bowiem gdy chcieliśmy coś pogrubialiśmy klikając literkę B z narzędzi pisania tekst wyglądał tak -> 

308154.jpeg

Natomiast teraz od razu dostajemy tekst pogrubiony boldem -> 

308155.jpeg

Od pewnego czasu ta opcja strasznie mnie irytuję, bo np. nie mogę podejrzeć sobie nazwy koloru czy też czcionki, edytor przeskakuje o pare linijek, zaznacza cały tekst zamiast fragmentów itd.

Myślałem że tą opcję wprowadziło IPB i nie da się tego zmienić, jednak na forum aqq (skrypt IPB 3) ta opcja/problem nie występuję.

A co do reszty to jeszcze dwie małe rzeczy które rzuciły mi się w oko ->

logo jest niedopasowane do pozostałej części forum

W profilach obok komentarzy/ostatnio odwiedzających/znajomych wyświetla się zdjęcie usera, natomiast większość osób zdjęcia nie ma, więc przydałoby się gdyby wyświetlany był avatar.

Edytowane przez Kicko
  • Dobra wypowiedź 1
necik
komentarz
komentarz

logo jest niedopasowane do pozostałej części forum

Tzn? Proszę o więcej szczegółów :)

Lipton
komentarz
komentarz

invisionize już ma swój styl:

http://forum.invisionize.pl/index

Widać, że nowy skrypt ma spore możliwości.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Tzn? Proszę o więcej szczegółów :)

http://www.bankfotek...age/308156.jpeg

Logo trzeba dać "o jedną kratkę do góry" i wtedy będzie się zgrywało z resztą.

@EDIT -> jednak logo zupełnie nie pasuje, ma inne cieniowanie. Evil chyba będzie musiał to poprawić.

Jeszcze jedna sprawa -> jeżeli klikniemy w link to jesteśmy przenoszeni na daną stronę, natomiast wcześniej strona była otwierana w nowej zakładce.

Edytowane przez Kicko
darexD
komentarz
komentarz (edytowane)

Bardzo ładnie, ja tam nie narzekam, bardzo mi się podoba, na innych forach też już widziałem ten skrypt :)

A co do forum to angielsie nazwy przy poscie np: gender zamiast płeć, następne jest 9:28 a post 7:28 :o w stopce nie odczytuje polskich znaków ??!!, numer gg przesunięty.

Nowy błąd:

Akcja zakończona niepowodzeniem: Wykorzystałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji.

Edytowane przez darexD
necik
komentarz
komentarz

Nowy błąd:

Akcja zakończona niepowodzeniem: Wykorzystałeś już dzienny limit pozytywnych głosów reputacji.

To akurat nie jest błąd. To takie zabezpieczenie przed osobami które za dużo klikają :)

darexD
komentarz
komentarz

Z tym że ja chciałem dać plus za poradnik :)

Gość
komentarz
komentarz

PS:Niektórym przybyło trochę postów.

Chyba zlicza z HP i TDEFu :E .

(...)Jako przykład użyjemy bolda (pogrubienie).

Ja tak nie mam :E . Wejdź w panel i upewnij się, że masz odznaczoną opcję "Rozbudowany edytor tekstu".

Będzie wprowadzone cytowanie selektywne? :> No i przydałyby się emotikony, przede wszystkim szczerbola brakuje :D.

Gość
komentarz
komentarz

W profilu pokazuje więcej.Tak jak mówisz zlicza HP i TDEF-u.Czas trzeba ustawić na GMT +2 ,bo pokazuję mi 8:00 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Wejdź w panel i upewnij się, że masz odznaczoną opcję "Rozbudowany edytor tekstu".

nie wiedziałem że to o to chodzi :) Już jest okej.

Co do ilośći postów ->

W Profilu pokazuję razem z HydeParkiem i TDEF

Natomiast w tematach jest ok.

Edytowane przez Kicko
Gość
komentarz
komentarz

To akurat nie jest błąd. To takie zabezpieczenie przed osobami które za dużo klikają :)

No, można dać '+' aż 0 razy! Taki ma być ten limit? :>

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.