x-kom hosting

PC, XBOX 360 czy PS3

Co lepsze do grania ?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co lepsze do grania ?

    • PS3
      64
    • PC
      94
    • XBOX 360
      66


TiMek
utworzono
utworzono

Witam !

Właśnie zdecydowałem się na zakup nowego sprzętu do grania. Mój problem polega na wyborze co kupić :

XBOX 360, PS3, czy PC w podobnej cenie PS3 (bez monitora, dysku twardego i obudowy )

Chce kupić sprzęt, który nie będę musiał zmieniać po roku ;)

amateurwdk
komentarz
komentarz

Jeśli do telewizora Full HD to konsolkę :P

szagus
komentarz
komentarz

Jeżeli byłoby mnie stać na kupowanie gier to sprawiłbym sobie PS3 ;) głównie ze względu na sequele gier z Playstation i PS2

TiMek
komentarz
komentarz

konsole ale PS3 czy XBOX 360 ? Czym to się różni ;p ?

szagus
komentarz
komentarz

Praktycznie tylko tym, że PS3 ma napęd Blu-Ray.

Teraz 90% gier i tak wychodzi na obie konsole i PC. Jedynie "flagowe" gry powstają dla jednej platformy.

amateurwdk
komentarz
komentarz

Prawda jest taka, że w cenie konsoli wypasionego kompa nie kupisz.... A którą, konsolę to zależy czy są gry tylko na PS3 lub na XBOXA, które lubisz. PS3 ma np. Gran Turismo 5 (w drodze) a XBOX Forze Motorsport 2. :D Wpisz w google ps3 vs xbox360 warto poczytać jest wiele takich tematów za i przeciw. :)

paterkuk14
komentarz
komentarz

Różnią się kilko ma rzeczami:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Xbox_360

http://pl.wikipedia.org/wiki/PS3

Obie konsole są dobre, ale xbox jest lepszy ;)

Sam go kupuję, i gościu w sklepie mówił że za te same pieniądze można mieć albo xbox 360 wersja elite 120 gb albo najuboższe ps3.

TiMek
komentarz
komentarz

A w PS3 te pojemności teraz widzę to czym się różni np. 40 GB czy 160 ?

szagus
komentarz
komentarz

Jeżeli nie będziesz korzystał z napędu Blu-Ray to weź XBOX, chyba, że chcesz pograć w gry, które wychodzą tylko na PS3 (seria Metal Gear Solid, Gran Turismo i inne).

TiMek
komentarz
komentarz

A jak nie mam TV full HD (za to fajny monitor ;p 1280x1024 płaski kineskop oczywiście) to kupić XBOX 360 czy już tego kompa (mogę go mieć naprawdę tanio, ponieważ wujek może mi kupić, a on zamawia sprzęt w hurtowni dla firmy)

Mis776
komentarz
komentarz

Jak grasz głównei w FPSy i FPP to kup sobie kompa jak zależy Ci na grze w zręcznosciówki czy Gta to bierz PS3 najlepsza konsole do gier, a nie jakiegoś śmiesznego Xa360 z badziewnymi padami...

Lipton
komentarz
komentarz

Takich tematów nie zakładaj w zestawach komputerowych ;)

Przenoszę do konsol.

Conrack1410
komentarz
komentarz
Obie konsole są dobre, ale xbox jest lepszy

Xbox nie jest lepszy - jest otroche tanszy ale ,np: nie ma napedu blu-ray

jak do grania na lata to tylko konsola ale warunek to dobrej jakosci tv

djkraszinio
komentarz
komentarz

ja na twoim miejscu bym kupił którąś konsole nie musisz jej upgredować co pół roku i oprócz gier które wychodzą na na konsole i na kompa jest masa świetnych gier które wyjdą na konsolę jeżeli maasz kasę to bierz ps3 wszak jest to maszynka potężna (Killzone 2 :D) świetnie wykonana, mało awaryjna można w przyszłości wrzucić normalny dysk taki jak w laptopie i jest to tak naprawdę kombajn multimedialny więc jeżeli nie będziesz tylko grał to bierz ps3, za to xbox 360 ma świetnie rozbudowany online chociaż płatny masę wyśmienitych gier (Gears of War, Mass Effect) ale jest to raczej konsola nastawiona na granie niż na filmy muzę itd (mięzy innymi dlatego zmieniałem go na PS3 :D) ale jakiego wyboru byś nie dokonał to będziesz i tak zadowolony (a i jeszcze jedno jaki masz TV bo to też podstawowa sprawa albo podaj model tego monitora)

Gość
komentarz
komentarz

PS3 jest lepsze poniewaz ma wczesniej wspomniany Blue-Ray, Rozdzielczosc Full HD, Gry są tansze no i co sie wiaze z tymi rzeczami PS3 ma nowsza konstrukcje, kiedy xbox360 juz nie bedzie dawal rady PS3 bedzie dawalo rade :)!! Ale jest jeden temat gry maja zajedobra grafike tylko wtedy gdy sa odpalane w Full HD, na telewizorach HD Ready (ktore maja stosunkowa mala rozdzielczosc, do takiego duzego ekranu) wygladaja koszamarnie pozniewaz gry sa dostosowane do Full HD

Xbox 360 hmmm cena zabija, kosztuje nie wiele wiecej niz PS2, Dla ciebie lepszym wyborem bedzie xbox 360 poniewaz ma HD Ready a twoj monitor ma mniej wiecej rodzielczosc HD Ready :),

za cene PS3 mozesz kupic xbox'a 360 (wersje arcade) + slabszy komputer, skoro konsole masz do gier to komputer sie przyda do filmow, internetu :)

czyli podsumujmy:

PS3 kupujemy wtedy gdy mamy Telewizor/Monitor Full HD

Xbox'a kupujemy gdy mamy Telewizor/Monitor w ~ HD Ready

TiMek
komentarz
komentarz

Posiadam monitor DEL3010, 1280x1024 "22" cale tylko tyle zdołałem wygrzebać

Conrack1410
komentarz
komentarz
Rozdzielczosc Full HD

xbox360 też obsluguje tą rozdzielczosc

tylko ,że w przypadku konsol na dzien dzisiejszy taka rozdzielczosc nie daje widocznej poprawy a czasami wrecz negatywnie wplywa na dzialanie gry

Gry są tansze

to gry na x360 są trochę tańsze ze względu na nośnik na którym są nagrywane

Ale jest jeden temat gry maja zajedobra grafike tylko wtedy gdy sa odpalane w Full HD, na telewizorach HD Ready (ktore maja stosunkowa mala rozdzielczosc, do takiego duzego ekranu) wygladaja koszamarnie pozniewaz gry sa dostosowane do Full HD

nie jest tak - i bardzo się mylisz

sam posiadam telewizor hd ready a w drugim pokoju full hd i nie ma praktycznie żadej roznicy

gry na telewizorach hd ready wyglądają obłędnie

zyli podsumujmy:

PS3 kupujemy wtedy gdy mamy Telewizor/Monitor Full HD

Xbox'a kupujemy gdy mamy Telewizor/Monitor w ~ HD Ready

obie konsole warto kupić mając hd ready i nic na graniu i jakości się nie traci

Gość
komentarz
komentarz
xbox360 też obsluguje tą rozdzielczosc

Ale wszystkie tekstury w grze sa zrobione pod HD Ready

tylko ,że w przypadku konsol na dzien dzisiejszy taka rozdzielczosc nie daje widocznej poprawy a czasami wrecz negatywnie wplywa na dzialanie gry

w przypadku PS3 gry sa na blue-ray'ach bo zajmuja wiecej niz te z x'a, bo tekstury sa w Full HD i widac roznice w najnowszych grach typu GTA IV czy Metal Gear Solid 4

to gry na x360 są trochę tańsze ze względu na nośnik na którym są nagrywane

tak pomylilem sie w tym :P, 2 miesiace temu byly tansze na PS3, teraz sa praktycznie w takich samych cenach

nie jest tak - i bardzo się mylisz

sam posiadam telewizor hd ready a w drugim pokoju full hd i nie ma praktycznie żadej roznicy

gry na telewizorach hd ready wyglądają obłędnie

Gry na telewizorach HD Ready na Xboxie 360 wygladaja super zgodze sie, ale gry na PS3 na telewizorach HD Ready wygladaja po prostu brzydko...

obie konsole warto kupić mając hd ready i nic na graniu i jakości się nie traci

tak owszem, ale jak masz dobry telewizor, jesli ma sie monitor 22cale to nie oplaca sie kupowac PS3, tylko xbox'a 360 + slabszy komputer

DEL3010, 1280x1024 "22"

co to jest CRT czy LCD? Nigdzie nie moge o tym nic znalezc ;/, podejrzewam ze to duzy CRT'k mam racje?

Conrack1410
komentarz
komentarz
Ale wszystkie tekstury w grze sa zrobione pod HD Ready

Nie ważne pod co są robione - wązny jest efekt

w przypadku PS3 gry sa na blue-ray'ach bo zajmuja wiecej niz te z x'a, bo tekstury sa w Full HD i widac roznice w najnowszych grach typu GTA IV czy Metal Gear Solid 4

BLU-RAY a nie Blue-ray :D

nie widać roznicy

tak pomylilem sie w tym tongue.gif, 2 miesiace temu byly tansze na PS3, teraz sa praktycznie w takich samych cenach

nie wiem gdzie były tańsze bo na pewno nie u nas

Gry na telewizorach HD Ready na Xboxie 360 wygladaja super zgodze sie, ale gry na PS3 na telewizorach HD Ready wygladaja po prostu brzydko...

wyglądają kapitalnie

nie wiem skąd wziąłeś tą całą teorię...

Gość
komentarz
komentarz
Nie ważne pod co są robione - wązny jest efekt

No jak nie wazne? Tekstury sa robione pod HD Ready i nic nie da nam zmiana na Full HD, bedzie to samo

nie widać roznicy

chodzilo mi o to ze co nowsa gra na PS3 tym lepiej wyglada, a poza tym to jak w takim GTA4 nie ma roznicy? Tekstury w 1920:1050 a w 1366:768...:lol:

nie wiem gdzie były tańsze bo na pewno nie u nas

Dobra nie ma cos kłócić z tym, wazne ze teraz sa prawie w takich samych cenach co na x'a

wyglądają kapitalnie

nie wiem skąd wziąłeś tą całą teorię..

Z zycia widzialem m.in NFS Pro Street w HD Ready, wygladalo po prostu zle, widzialem na Full HD wygladalo super, widzialem ta sama gre na x'a na HD Ready tez wygladalo super

Conrack1410
komentarz
komentarz
No jak nie wazne? Tekstury sa robione pod HD Ready i nic nie da nam zmiana na Full HD, bedzie to samo

caly czas o tym mowie, że full hd nie daje nic

chodzilo mi o to ze co nowsa gra na PS3 tym lepiej wyglada, a poza tym to jak w takim GTA4 nie ma roznicy? Tekstury w 1920:1050 a w 1366:768.

nie ma roznicy

Z zycia widzialem m.in NFS Pro Street w HD Ready, wygladalo po prostu zle, widzialem na Full HD wygladalo super, widzialem ta sama gre na x'a na HD Ready tez wygladalo super

po raz kolejny mowie ,ze roznica ktorą rzekomo podajesz tak naprawde nie istnieje

Gość
komentarz
komentarz

PC, XBOX 360 czy PS3 - temat rzeka. Odpowiedzi nigdy nie znajdziemy bo to zależy od wielu rzeczy. Zaczynając od funduszy, rodzaju TV, gier jakich mają być grane (FPS, wyścigówki czy coś zupełnie innego) aż po siłę wiatru czy ilość benzyny w zbiorniku samochodu sąsiada.

I prosze was - nie sprzeczajcie się już więcej co lepsze, każdy będzie bronił swego. Bo ja mam XBOXA to jest lepszy, bo ja mam PS 3 to jest lepsze - by oceniać trzeba mieć wszystkie konsole, zaczynając od PS 3 a kończąc na Atari 2600.

Gość
komentarz
komentarz
caly czas o tym mowie, że full hd nie daje nic

chodzilo mi o to ze w xboxie 360 nic nie daje zmiana na rozdzielczosc Full HD bo tekstury sa w HD

po raz kolejny mowie ,ze roznica ktorą rzekomo podajesz tak naprawde nie istnieje

Mowie co widzialem, gry PS3 pod HD Ready wygladaja brzydko i jakby bez AA

I prosze was - nie sprzeczajcie się już więcej co lepsze, każdy będzie bronił swego. Bo ja mam XBOXA to jest lepszy, bo ja mam PS 3 to jest lepsze - by oceniać trzeba mieć wszystkie konsole, zaczynając od PS 3 a kończąc na Atari 2600.

kolega Conrack1410 ma 360ke i PS3 ;)

Conrack1410
komentarz
komentarz

u mnie na obu konsolach nie ma widocznej roznicy pomiedzy hd i full hd

a z tego co wiem czasami gry w full hd maja slaba optymalizacje i w tej rozdzielczosci zdarza im się gubic klatki

z ciekawosci gdy znajdę dluzsza chwile to przetestuje gry tylko pod wzgledem rozdzielczosci i zobacze czy w jakiejs widac wyrazna roznice

djkraszinio
komentarz
komentarz

a jak tak z innej beczki pokaże swoje stanowisko gracza :D

stoliczek na którym leży PS3 sam robiłem :D

a oprócz gier co są na zdjęciu na dysku mam jeszcze WipeoutaHD

Jeszcze gdzieś za 2 tygodnie kupuje porządne nagłośnienie i kierownice Logitech G25 i dopiero wtedy będe w pełni zadowolony :D

P.S sorki za jakość zdjęć robione aparatem z komórki

ZdjÄcie002.jpg

ZdjÄcie001.jpg

ZdjÄcie000.jpg

post-20345-1232990835_thumb.jpg

post-20345-1232990887_thumb.jpg

post-20345-1232991064_thumb.jpg

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.