x-kom hosting

Windows 7 - ogólna dyskusja.

Sonido
komentarz
komentarz
czy to prawda by 7 dzilalala w miare szybko potrzebne jest 4G ramu...itp

U mnie na 2GB śmiga chyba nawet szybciej niż XP, a napewno nie wolniej. Czas rozruchu i zamykania na podobnym poziomie, z kilkoma sekundami na korzyść siódemki.

Może ktoś zrobić małe porównanie w Super Pi? Obojętnie czy do XP czy Visty

hę?

Jak nie zapomnę to dziś przetestuję.

Dwa XP'ki padły mi jednocześnie, nie wiadomo z jakiej przyczyny i byłem nie jako smuszony do wgrania nowego OSu, a że już wcześniej miałem okazję potestować build 6801 to zainstalowałem Win7 beta 7000 x32 i działa póki co bez zarzutu. Wszystkie stery sam znalazł i zainstalował (nawet nie pytając mnie o to ;) ) - grafa, drukara, SB Live!. Większego problemu z instalacją softu również nie miałem, jedynie Nero 7 wywaliło błąd, ale może inna wersja pójdzie. Dziś wieczorem to sprawdzę.

ciaciama
komentarz
komentarz

To dziwne, bo mi Nero 7 dziala :blink:

Sonido
komentarz
komentarz

Z Nero później powalczę. Miał ktoś problem z SB Live! 5.1 i sterami Creative?

localh0st
komentarz
komentarz
Miał ktoś problem z SB Live! 5.1 i sterami Creative?

Ja. Po instalacji systemu dźwięk trzeszczy? Niestety nie wiem skąd pobrałem dobrą wersję.

Były to sterowniki dla Visty. Udało się je zainstalować, po uprzednim usunięciu sterowników zainstalowanych przez system.

Sonido
komentarz
komentarz

No właśnie, u mnie to samo, nie gra center i sub i czasami trzeszczy. Możesz podać te stery, które wgrałeś? Będę wdzięczny!

Z pakietem do zestawu myszy i klawy Logitech też jest problem, bo nawet te do Visty nie idą, ale miejmy nadzieję, że niedługo coś dorzucą, bo dziennie pojawia się kilka poprawek/update'ów.

Kamix
komentarz
komentarz

A jak waszym odczuciem z wymaganiami co do Visty.

Seven ma większe/mniejsze?

Sonido
komentarz
komentarz

Mniejsze, u mnie śmiga bez zająknięcia na 2GB RAMu. Nie testowałem go extremalnie, ale póki co jest ok.

localh0st
komentarz
komentarz
Mniejsze, u mnie śmiga bez zająknięcia na 2GB RAMu. Nie testowałem go extremalnie, ale póki co jest ok.

Hm..

Sam mam Vistę i po starcie systemu, system + kilka aplikacji w zasobniku (sidebar, foobar, nod32, speedfan, pidgin, aerosnap) wcinają około 600mb ram (~560). Dla porównania, świeżutki Win7 wcina sobie około 800 (~770mb). Na obydwu systemach mam uruchomiony Aero. W dodatku, na 7 Aero chodzi jakby mniej płynnie.

Moja Vista ma wyłączonych kilkanaście usług systemowych i narzędzi które nie są mi potrzebne. A działa ona na prawdę szybko.

Hammer
komentarz
komentarz

A jak z grami ? Uruchamiał ktoś jakieś nowsze gry na Windows 7 Beta ? Chodzi mi o gry typu Crysis,GTA 4/SA,Far Cry 2 ? Chciałbym spróbować czegoś nowego bo XP mnie już nudzi,a tak w ciemno instalować nie chcę, chociaż czytając opinie stwierdzam że jest nieźle.Jak jest ze sterownikami ? Instalują się bez większych problemów ?

Kamix
komentarz
komentarz
Sam mam Vistę i po starcie systemu, system + kilka aplikacji w zasobniku (sidebar, foobar, nod32, speedfan, pidgin, aerosnap) wcinają około 600mb ram (~560). Dla porównania, świeżutki Win7 wcina sobie około 800 (~770mb). Na obydwu systemach mam uruchomiony Aero. W dodatku, na 7 Aero chodzi jakby mniej płynnie.

Ja mam u siebie Vistę i działa o dziwo działa nie gorzej jak XP. Jak mówisz na starcie zajmuje ok. 600Mb RAMu z Kasperskim, SpeedFanem, Deamon Toolsem, AQQ, Lexmark Center i coś tam jeszcze. Aero jak automatycznie włączone tak nie wyłączałem. Wyłączony tylko UAC.

Jak skombinuje dysk to zainstaluje Siódemkę.

expower
komentarz
komentarz

Fajnie wczoraj ściągnąłem Windows 7 x64, lecz niestety... Nie mam możliwości przetestowanie go na wirtualnej maszynie bo mam XP x32. Dzisiaj spróbuję nagrać płytkę Win7 i zrobię backup. Może jeszcze dziś podzielę się z wami moimi wrażeniami :D.

Sonido
komentarz
komentarz

Stery do grafy poszły najnowsze pod Vistę, mysz/klawa Logitech też zainstalowane, ale nadal mam problem ze sterami do SB Live! 5.1. Już chyba wszystkich próboałem i nic. Żebym chociaż mógł SurroundMixer uruchomić to by było lux, bo teraz grają mi tylko 2 satelity i w dodatku lekko potrzaskując :/

Ozłocę tego kto znajdzie jakieś rozwiązanie (czyt. stery), które pomogą w problemie ;)

expower
komentarz
komentarz

Moja początkowa recenzja na temat Windows Se7en:

-Stery zainstalowane bez problemu

-Antywirus działa, jak działał :P

-dźwięk normalny, tak jak w XP

-Grafa po prostu GIT

P.S. Uporałem się z problemem instalacji (Upgrade biosu).

EDIT// W programie everest wyświetla się, że mam DX 9.0c?? Wydawało mi się, że Se7en ma Dx 10.

Sonido
komentarz
komentarz

Iksik, a dźwięk jaki masz? Integrę? :P Jak SoundBlaster'a to podrzuć linę do sterów. Stery do grafy wykrył Ci RivaTuner? Bo u mnie niby ForceWare detected, ale nie mogę zmienić prędkości wentylatora.

Gość
komentarz
komentarz
Może ktoś zrobić małe porównanie w Super Pi? Obojętnie czy do XP czy Visty

Hmmm... Może ktoś zrobić?

expower
komentarz
komentarz

Więc tak:

1.Dźwięk mam integrę, nie potrzebuję karty...

Heh, ale ze sterami był problem bo wyświetlało się okno, że aplikacja jest niekompatybilna z systemem, czy coś...

Ale mam na to sposób:

Klikamy prawym przyciskiem myszy na aplikację->Properties->Compatibility->Compatibility mode->Zaznaczamy Run this program in compatibility mode for: i wybieramy Windows XP lub Vista

2.Co do karty mam radeona, pobierałem Ati Catalyst x64 dla Visty i działa ok.

Nie chciałem instalować CoD4 tylko do testów, ale pod ręką miałem Spore xD. Gra działa bez zarzutów.

P.S. **********//bez takich, czytaj regulamin..

Zaraz zrobię test super pi...

Sonido
komentarz
komentarz

Marecki, u mnie 15.045 - nic nie kręcone. Niestety nie mam porównania ze XP, bo żadnego screena nie posiadam.

expower
komentarz
komentarz

A to moje porównanie z super Pi:

Se7en

512K 7s

1M 15s

4M 1m 30s

XP

512K 7s

1M 15s

4M 1m 29s

n0rb92
komentarz
komentarz

ja sevena uruchomiłem na

Athlonie xp 1,7GHz

1gb ramu

i Radeonie 9600 PRO

dzialal elegancko, wczesniej mialem viste dla testow to ciagmnie ponad 200mb ramu mniej niz vista(jednak vista bardziej mi sie podobala tylko straznie pamiecio zerna)

w sumie seven dzialal nie najgorzej, neta z netii bez problemu zainstalowalem tylko szkoda bo ani vista ani seven nie zapamietywalo hasla do polonczenia sie z netem i przy kazdym uruchomieniu kompa trzeba bylo wpisywac (a xp zapamietywal) grac nie probowalem bo w gry nie gram. musze przyznac ze seven jest bardzo intuicyny i wygodny w uzytkowaniu.

expower
komentarz
komentarz

Witam dzisiaj w siódemce odkryłem po update sterowanie głosem. Jak wam to się podoba? Bo dla mnie jest to niedopracowanie.

mztoja
komentarz
komentarz

Mam internet neostrady przez router podłączony do zintegrowanej karty sieciowej. Windows 7 instaluje sterowniki automatycznie ale za to mówi że jest jakiś błąd z kartą i nie ma internetu. Na vista ultimate x86 od razu jak pierwszy raz system się uruchamia to internet już jest. Taki jest u mnie problem. Sprawdzałem ten system przez 2 godziny może i powiem że prezentuje się ciekawie. Nie na darmo Microsoft oznajmł wydając XP, że prawdziwa zmiana/rewolucja nastąpi za dwa wydania windows. Brak działania niektórych żeczy to jest na pewno fakt, iż system jest we wczesnej fazie beta, jest dużo żeczy podobnych do visty ale to się może zmienić, chociaż wcale nie musi...

Sonido
komentarz
komentarz

Co kilka dni wychodzą nowe stery, poprawki. Dziś np. dopiero wykryło mi monitor w menadzerze urządzeń. Wystarczy na bieżąco aktualizować. U mnie póki co tylko dźwięk pozostaje bez rozstrzygnięcia, ale mam nadzieję, że niedługo wyjdzie jakaś poprawka pod moją kartę.

mztoja
komentarz
komentarz

To jednak są poprawki??? Gdzieś czytałem że microsoft nie będzie wydawał aktualizacji do Bety, dał tylko jedną (tą która naprawia poważny błąd, coś tam chodziło o mp3, nie pamiętam). Ja jednak przy reinstalacji mojego systemu zainstalowałem jak mówiłem na 2 godzinki betę, pobawić się trochę i pooglądać o co tam chodzi ;)

Sonido
komentarz
komentarz

Nie poprawki samego OSu, a update'y sterowników. U mnie przynajmniej po jakimś czasie się chyba z 2 urządzenie dopisały do menadżera urządzeń. Zainstalowałem w tym czasie kilka update'ów, które są standardowo ściągane, tzw. aktualizacje. Dla mnie system - extra. Można go pod siebie dowolnie skonfigurować: od tapet na pulpicie (np. zmiana co 5 min. tapety) poprzez zmianę kolorów wyglądu, ustawień paska zadań, okien itp. aż po konfigurację domyślnych programów. Masa opcji, które na pierwszy rzut oka wygladają na zbędne, ale skoro są to można je wykorzystać, aby umilały i przyśpieszały pracę na "siódemce"

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.