x-kom hosting

Windows 7 - ogólna dyskusja.

derPole
komentarz
komentarz

ja se zainstaluje zamiast XP bo slyszalem ze jest bardzo stabilna, niewiele brakuje, zeby ja sprzedawali =D

BraYneX
komentarz
komentarz

a nie da rady tak że jak mam xp to ściągne bete nagram na płyte i zainstaluje na innej partycji?

derPole
komentarz
komentarz

oczywiscie ze sie da, ale mam 3 partycje a na kazdej mam jakis system, wiec musze sie czegos pozbyc haha

BraYneX
komentarz
komentarz

ja się pytałem bo sam bym chciał a mam tylko jeden ;)

Zakrza86
komentarz
komentarz

Mam dwa pytania:

1. Co z tą betą? Miała być dzisiaj, a jakoś jej nie widzę.

2. Czy wersja Beta będzie tylko w języku angielskim?

derPole
komentarz
komentarz

1. ^^

2. bedzie angielski, niemiecki, indyjski i kilka innych (bez polskiego)

Kosa941
komentarz
komentarz

Hejka. Skąd pobrać windowsa 7? Bo nie moge go znaleźć na stronce microsoftu. Najlepszy byłby link.

Z góry dzięki

derPole
komentarz
komentarz
Hejka. Skąd pobrać windowsa 7? Bo nie moge go znaleźć na stronce microsoftu. Najlepszy byłby link.

Z góry dzięki

ja ssam od swoich, czyli po niemiecku, ale jakos nie moge sie dostac - server is too busy xD

Kosa941
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale prośba żeby leciało tak przynajmniej ze 2mb/s

Garrappachc
komentarz
komentarz

Serwery Microsoftu aktualnie ledwo dyszą. O 2MB/s możesz zapomnieć.

Ar7i
komentarz
komentarz

czy to prawda by 7 dzilalala w miare szybko potrzebne jest 4G ramu...itp

kajzur
komentarz
komentarz

100% tylko w Angielskim, no bo niby po co robili by spolszczenie na Bete? Tzn ja tak sądze :)

Windows 7 ma mieć mniejsze wymagania niż Vista, wiec 4GB to duuuuzo jak dla niego ;)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Może ktoś zrobić małe porównanie w Super Pi? Obojętnie czy do XP czy Visty

hę?

Zakrza86
komentarz
komentarz

Chciałem sobie przetestować siódemkę. Obraz mam, klucz mam. Ściągnąłem więc Sun xVM VirtualBox, wrzuciłem tam obraz ISO jako DCRom. Włączam. Pokazuje się "Windows is loading files", następnie "Starting Windows" i... wszystko się wyłącza. Co można z tym zrobić? Albo jak to zrobić bez wirtualizacji? Da się zainstalować tak, żeby mieć do wyboru przy starcie Vistę i betę siódemki?

DjConrado
komentarz
komentarz
Ale proźba żeby leciało tak przynajmniej ze 2mb/s

Ściągałem z wczoraj na dzisiaj i chwilami szło maxem moim czyli 2mb.

Serwery Microsoftu aktualnie ledwo dyszą. O 2MB/s możesz zapomnieć.

Nie jest źle z tymi serwerami ;)

bez_tytuĹu.JPG

post-3541-1232268365_thumb.jpg

krasnal2008
komentarz
komentarz

Ściągnij sobie betę ze strony MS to dostaniesz serial ważny do sierpnia.

BraYneX
komentarz
komentarz
Chciałem sobie przetestować siódemkę. Obraz mam, klucz mam. Ściągnąłem więc Sun xVM VirtualBox, wrzuciłem tam obraz ISO jako DCRom. Włączam. Pokazuje się "Windows is loading files", następnie "Starting Windows" i... wszystko się wyłącza. Co można z tym zrobić? Albo jak to zrobić bez wirtualizacji? Da się zainstalować tak, żeby mieć do wyboru przy starcie Vistę i betę siódemki?

nagraj obraz na płyte i spróbuj instalować

Zakrza86
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź, ale już wiem co było przyczyną. Po prostu 2 GB podzielone na system goszczący-siódemkę i system gospodarza-Vistę to za mało:P

DjConrado
komentarz
komentarz

Zainstalowałem win7 no i mam problem z netem. Coś mi się gryzie z siecią domową. Jak mam odpalonego kompa to 2 pozostałe kompy niby mają internet ale nie mogą z niego korzystać (przeglądarka czy gg). Z vista miałem identyczny problem. Jeżeli ktoś wie jak to rozwiązać to bardzo proszę o pomoc.

localh0st
komentarz
komentarz

Używałem Windows 7 w wersji 6953 (czy coś takiego, nie pamiętam dokładnie). Znacznej różnicy w prędkości działania względem Visty nie zauważyłem, chociaż nie był to "sprzęt" bo FX5200 64mb AGP/ p4 3.0GHz, 768mb ram.

m.in świetną sprawą jest aero shake i aero snap ( filmiki na youtube ) a co do wydajnośći to chodzi jak XP tongue.gif

http://www.aerosnap.de.vu/ :)

Bardzo fajna rzecz, przydatna m.in. jeżeli mam szeroki ekran.

rafalluz
komentarz
komentarz

Czy ktoś jeszcze ma problemy ze ściągnięciem tego wynalazku? U mnie po 10% jest komunikat w stylu: "File has been moved or deleted", chociaż ja go nie ruszałem.

BTW zastanawiam się, po kiego grzyba znowu robią oddzielne wersje 32-bit i 64-bit. Tylko robią problemu producentom sprzętu, bo trza 2 razy drivery pisać.

spoko2
komentarz
komentarz

Zainstalowałem sobie "7" i muszę przyznać, ze działa dość stabilnie na moim eee1000h. Musiałem doinstalowac jedynie stery do wifi. Wszystko jest ok. Widzę, ze Microsoft dodał dużo wodotrysków - podświetlane ikony, znikające okna itp. Te bajery sa już dawno w Linuksie (efekty compiz config). Widzę dużo podobieństw do ostatnich dystrybucji linuksa. System fajnie się prezentuje - fajnie go mieć.

localh0st
komentarz
komentarz
BTW zastanawiam się, po kiego grzyba znowu robią oddzielne wersje 32-bit i 64-bit. Tylko robią problemu producentom sprzętu, bo trza 2 razy drivery pisać.

Nie rozumiem... Nie każdy posiada komputer z procesorem x64. Co do sterowników które są pisane 2x- bardzo dobrze! Przynajmniej ludzie mają gdzie pracować. ;]

rafalluz
komentarz
komentarz

Taaa, mają gdzie pracować, a niektórych (konkretniej - dźwiękówka i sieciówka) pod wersję x64 Windows Server 2008 (czyli de facto trochę inaczej skonfigurowanej Visty) się nie doczekałem od Asusa.

Gdzieś słyszałem o plotkach, że mieli to zunifikować 7 pod tym względem, ale okazało się, że to właśnie tyle - czyli tylko plotki.

Mogliby imo zrobić coś a'la kompilacja podczas instalacji na platformę docelową z odpowiednio zabezpieczonymi przed podglądem 'źródłami'. Ale to raczej powinno być coś pośredniego między źródłem w C/C++, a plikiem wynikowym, bo pewnie by się kompilowało godzinami. Choć zapewne to pobożne życzenia.

ciaciama
komentarz
komentarz

Zainstalowałem i póki co to mi się podoba :) Jest w miarę szybki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.