x-kom hosting

Polecane zestawy głośników 2.0, 2.1 i 5.1

Goucio
komentarz
komentarz

Może ktoś mi pomóc ?? Szukam głośników w przedziale od 200 do 240 max. . Zależy mi na dobrym basie (takim z wykopem :D) jak i również na tym, aby te głośniki miały pilota. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową więc myślałem o głośnikach 5.1.

W tej chwili mam 2.1 Firmy Arta, i nie narzekam, ale czas robi swoje, mam już prawie 2 latka i troszkę charczą.

Słyszałem o głośnikach Creativa Inspire P5800, nawet miałem okazje posłuchać z nich, muzy, i są nawet niezłe. Czy byście je polecili, a może coś innego ?

Więc proszę was o pomoc. :)

kajzer
komentarz
komentarz

o Creativie nawet nie myśl, to najgorszy wybór. jeżeli chcesz koniecznie zestaw 5.1, to jedynym rozsądnym wyborem w tej kwocie będzie zestaw Logitecha X-540 (+/- 230zł). mają pilota, przewodowego. możesz też wybrać naprawdę dobry zestaw 2.0 Geniusa (np. taki -> <<klik>>), który pomimo że nie ma suba, robi świetny bas. w obu wypadkach jednak trzeba by dokupić nową kartę dźwiękową. absolutne minimum to SB Live! 5.1 (30-40zł na allegro), do Geniusów dobrze byłoby kupić jakieś pełne Audigy (>100zł).

jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to pytaj.

lukaszmaly
komentarz
komentarz

Dzięki wam za odpowiedzi. Jeszcze się zastanowię nad głośnikami (Solo7c czy Z-2300). Logitech-y mogę mieć od razu, bo idę do sklepu i mam, a Microlaby są na allegro oraz w bodajże w dwóch sklepach internetowych. Zależy mi też na czasie, żeby się cieszyć nowymi głośnikami :D . Co do karty dźwiękowej to według odpowiedzi kajzera wybiorę chociaż Audigy 2ZS.

Goucio
komentarz
komentarz

Na starcie odpada zestaw 2.0 :), miałem już kiedyś, 2.0 nawet dobrego kopa miały w drewnianej obudowie. Czas na coś lepszego :)

A co zawiniła Ci firma Creative ?? Moi dwaj kumple mają głośniki 5.1 z tej firm i nie narzekają, a sam miałem okazję słuchać muzyki na tych głośnikach.

Może niech ktoś się jeszcze wypowie :)

Chciałem dopisać, żybyście dawali linki do danych typów. Zależy mi też na drewnianej obudowie, ale to tak mnie.

kajzer
komentarz
komentarz

chyba o to chodzi, żeby doradzić Ci w miarę jak najlepszy sprzęt. a Creative Inspire P5800 dobrym wyborem nie jest. tyle.

poza tym, średni zestaw 5.1 nie musi być wcale lepszy niż dobry 2.0

Kapiszon
komentarz
komentarz

A słuchałeś Gienków 2.0? Wątpię :P masz mylne przekonanie że 2.0 są gorsze niż 5.1 oczywiście do filmów lepsze są 5.1 jednak do muzyki zdecydowanie 2.0

Nie chce mi się pisać po raz kolejny tego samego więc:

Zestawy 2.0 charakteryzuje bardzo dobre przenoszenie pasma dźwięków od wysokich aż po niskie.

w tańszych zestawach 5.1 (i wielu droższych :P ) średnie tony są zniekształcane a średnio-niskie w ogóle ucinane...

W tej cenie dobre będą x-540 z 5.1 i właśnie gienki 2.0 które podał Ci kajzer

Goucio
komentarz
komentarz

Muzyka mnie nie jara, czasami coś puszcze jak piszę jakąś pracę czy programik, lub robię coś na stronc.

Chyba jednak zdecyduję się na te 5.1 Logitecha :)

A co jest złego w tych Creativach ?? Możecie coś opisać, napisać ??

A co z kartą dźwiękową, czy zintegrowana może być do tych 5.1 ?? Czytając opinie innych, niektórzy mieli zintegrowane karty i nie odczuwali różnicy po zmianie karty.

A i co z kablami ?? Gdzie można dokupić bo są podobno za krótkie i za ile ?

kajzer
komentarz
komentarz

no to wtedy faktycznie możesz kupić 5.1. w tej cenie X-540 i tak jak pisałem wcześniej, spróbuj dozbierać na SB Live!, wyraźnie czuć poprawę względem integry, dużo tego na Allegro.

Creative mają mniejszą moc, subwoofer dudni, bas jest mało wyrazisty (a zależało Ci na dobrym basie, Logitech ma na pewno bliższy ideału). no i satelitki też grają nieszczególnie.

Kapiszon
komentarz
komentarz

to chyba im słoń na ucho nadepnął :P

Różnice słychać dużą.

Creative ma zbyt sztuczny (dudniący) bas jak dla mnie.

Goucio
komentarz
komentarz

Wiecie, oni nie mieli żadnych innych głośników :D, tylko im te Creativy po głowach wiecznie chodzą :D

A walną minkę jak kupie Logitechy :D

Co z tymi kablami ??

kajzer
komentarz
komentarz

2 kable RCA/Chinch i 2 przejściówki kupisz w każdym sklepie elektronicznym. na Allegro się nie opłaca, bo Cię przesyłka zeżre ;) koszt jakieś 15zł.

a może akurat Tobie wystarczy kabli.

Goucio
komentarz
komentarz

A nie wiecie ile mają zasięgu ?? Bo moja pracownia tylko komputerowa to taka kanciapka chyba coś 3x2,5

kajzer
komentarz
komentarz

centralny - ok. 2m

przednie satelity - ok. 1.5m

tylne satelity - ok. 4m

Goucio
komentarz
komentarz

Powinno pyknąć :)

Dobra panowie dam znać jak już kupie te głośniczki, czy starczyło. Dzięki za mile spędzony wieczór, i narqa.

Kubisza
komentarz
komentarz

Szukam głośników w systemie 2.0 (z tego co mi powiedziano najlepsze wyjście jeśli chodzi o słuchanie muzyki :)). Karta, którą właściwie planuję kupić i zamontować, to Audigy 2ZS. Moje preferencje muzycznie, jeśli będą miały wpływać na wybór głośników to muzyka klasyczna, jazz, rock, metal. A jeśli chodzi o cenę, to chciałbym zmieścić się w okolicach 300zł.

Najbardziej z polecanych zestawów zainteresował mnie Vigoole C2180, lecz nigdzie nie można ich dostać. Być może jest jakiś zestaw o podobnych parametrach, za przystępną cenę? 390zł na infosof za microlaby trochę wykracza poza mój budżet.

Kubisza
komentarz
komentarz

A jest coś, co byłoby znacząco lepsze do 330zł z wysyłką? Teraz mam trochę gotówki i chciałbym kupić sobie coś naprawdę dobrego, ponieważ następna zmiana sprzętu będzie miała miejsce za X lat.

Kapiszon
komentarz
komentarz

Za tyle dostaniesz już chyba Geniusy 5005 w szarej obudowie ;)

Kubisza
komentarz
komentarz

Zgadza się, najtaniej można kupić za 332zł. Tylko czy do muzyki będzie to odpowiednie? Wcześniej już ^kajzer i ^Michał Paluch pisali, że do muzyki lepsze będą jakieś 2.0, ty z kolei mówisz, że Gienki 5005 będą ok. Co zatem? :)

bikiniarz
komentarz
komentarz

witam,

mam pytanie co do wyboru głośników, interesują mnie głośniki w systemie 5.1 zastanawiam się nad Creative Inspire A500 a Creative T6100 trochę poczytałem opinii o obydwu modelach, różnica w cenie jest niewielka, a jak to przekłada się na jakośc/moc/i inne parametry?

Kapiszon
komentarz
komentarz

Napisałeś, że to będzie sprzęt na dłużej, a wg mnie głośniki 5.1 są bardziej przyszłościowe ;)

Gienki grają bardzo dobrze zarówno w grach/filmach jak i z muzyką.

Jednak głośniki 2.0 są bardziej stworzone do słuchania muzyki. Ale np w filmie nie uzyskasz już nimi efektu skradania się za plecami.

I Ja i kajzer i Michał mamy rację tylko Twój wybór powinien zależeć od tego co Ci się bardziej przyda.... ;)

Bikiniarz powiedz ile możesz przeznaczyć max na głośniki i jaka masz kartę dźwiękową

lukas355
komentarz
komentarz

Witam! Jakie najlepsze głośniki wybrać do 150zł. System 2.1,głównie muzyka,filmy,potrzebuje dobrej jakości i basu. Wypowiadajcie się. :bansuj:

Kapiszon
komentarz
komentarz

http://bino.com.pl/go/_info/?user_id=36932 te sa 2.0 ale bardzo ładnie grają

Kubisza
komentarz
komentarz

Myślę, że głośniki w systemie 5.1 nie są mi niezbędne :) Poza tym chyba lekko przesadziłem z ceną, będzie to jednak do 300zł <_<

Na infosoft znalazłem głośniki firmy Vigoole C2038. Ktoś słyszał jakieś opinie o tym modelu?

-> http://infosoft.pl/product.php?id=112409&categorie=290

"Solówki czwórki"

-> http://infosoft.pl/product.php?id=112395&categorie=289

I, jeśli ktoś mnie dopomoże są też Solo5c

-> http://infosoft.pl/product.php?id=200030&categorie=289

Kupno których byłoby najbardziej opłacalne?

Kapiszon
komentarz
komentarz

Najlepiej Soli5c ;)

Produkty Vigoole sa produkowane w tych samych fabrykach co Głośniki Mocrolaba i przy użyciu podobnych podzespołów.

Więc jeśli nie możesz dołożyc do "piątek" to weź Vigoole

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.