x-kom hosting

Komputer 2 letni, spadek FPS z 300 stałych do 100/80. Monitor po spadku wygląda na spikselizowany.

Hxliday
utworzono
utworzono (edytowane)

1. Witam.

Piszę ten post ponieważ od jakiegoś tygodnia mam pewien problem.

Dokładnie mówiąc problem polega na spadku FPS z 300 stałych do 100/80, podczas tego spadku monitor wygląda na spikselizowany.

Dzieje się to w każdym wypadku nieważne co robię czy oglądam film, przeglądam internet bądź gram w grę.

Czuć jakby monitor tracił na chwile HZ? Ciężko mi to opisać i jakkolwiek pokazać bo to nie dzieje się w danym momencie tylko losowym i nie zawsze.

Nie wiem co może być tego powodem, co do sterowników od: DŹWIĘKU, GPU, AMD CHIPSET DRIVER, INTERNETU, BIOSU wszystko jest zaaktualizowane.

Robiłem format komputera przedwczoraj lecz dalej występuje to samo, czyściłem całego z kurzu sprężonym powietrzem ostrożnie, wymieniłem paste na GPU oraz CPU i wymieniłem termopady.

Programy jakie używam to MSI AFTERBURNER i to tyle.

Komputer był testowany programem OCCT oraz CINEBENCH, na żadnym nie było błędów oraz jakichkolwiek blueescreen'ów podczas robienie testów. 

Temperatury podczas grania oraz w spoczynku.

 

Specyfikacja komputera

- AMD RYZEN - 5 3600 TURBO BOOST W BIOS [ON] 4.3GHZ Z 1.4V USTAWIONE NA AUTO.

- RAM G.SKILL - 16GB (2x8GB) 3000MHz CL16 Aegis | BOOST W BIOS DO 3266MHz na 1.29V.

- KARTA GRAFICZNA - GeForce Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 | Podkręcany w MSI AFTERBURNER

- PŁYTA GŁÓWNA-  MSI B450M-A PRO MAX | AKTUALNY BIOS ORAZ AMD CHIPSET DRIVER.

- ZASILACZ -  OCZ ZS 550W 135, 80 PLUS BRONZE

- DYSK SSD - Lite-On 120GB 2,5" SATA SSD MU3

- MONITOR - BenQ ZOWIE XL2411P 144HZ

 

Podczas grania.PNG

Podkręcenie karty.PNG

Płyta.PNG

Karta.PNG

obraz_2022-06-06_211618681.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość pożyczenia od kogoś jego zasilacza do testów? Ten co masz jest stary i może mieć kłopoty z utrzymaniem stabilnych napięć dla wydajniejszych podzespołów. 

Hxliday
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o zasilacz, ciężko żebym miał pożyczyć od kogokolwiek ponieważ znajomi mają też stare komputery, bądź nie grają albo posiadają laptopy.

Niebieska
komentarz
komentarz

Szkoda bo to właśnie pasuje na to co napisałam. Ile on ma lat?

Hxliday
komentarz
komentarz

Ogólnie komputer mam od 25 Marca 2018 roku.

Wymieniałem w nim procesor, ram, kartę oraz płytę główną od 2018 zasilacz jest ten sam.

Niebieska
komentarz
komentarz

To możliwe, że nie daje rady z nowszym i wydajniejszym sprzętem.

Hxliday
komentarz
komentarz

Zakupiłem nowy zasilacz, zobaczymy czy coś to pomoże.

Niebieska
komentarz
komentarz

A jaki kupiłeś?

Hxliday
komentarz
komentarz

 

SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze

Niebieska
komentarz
komentarz

Ok. Napisz czy jest lepiej.

Hxliday
komentarz
komentarz

@Niebieska Zasilacz wymieniony i dalej to samo ;/

Niebieska
komentarz
komentarz

Po wymianie płyty głównej postawiłeś system na nowo?

Hxliday
komentarz
komentarz

@Niebieska No ogólnie komputer jest od 2018.

Podzespoły takie jak RAM,CPU,PŁYTA,CHŁODZENIE zostało wymienione w 2021 na początku stycznia.

Zasilacz wymieniłem teraz niedawno ale to nic nie pomogło.

Ogólnie nie wiem co może być problemem bo wszystko od dłuższego czasu mam podkręcone w sumie od początku złożenia komputera z nowych podzespołów, robiąc OCCT bądź jakikolwiek inny benchmark nawet w CS nie ma tego problemu. Zmieniłem jeszcze dziś kabel w monitorze z dvi-d na displayport.

Chyba że to przez MSI AFTERBURNER, ale od długiego czasu mam podkręconą tą kartę ale temperatury są w porządku tak samo na procesorze.  Sytuacja zadziała się po 2-3 dniach także, to nie dzieje się co chwila ;// kurde nie wiem co robić tak szczerze.

Niebieska
komentarz
komentarz

Czy jak wymieniłeś płytę główną w 2021 roku to postawiłeś od nowa Windows? 

  • Dziękuję 1
Hxliday
komentarz
komentarz

System był reinstallowany do teraz nawet z 10 razy. Jak pojawiła się ta sytuacja opisana, następnego dnia znów zrobiłem reinstall.

Hxliday
komentarz
komentarz

No dobra, tak zrobię, będę dalej obserwował jak coś będę dawał znać na bieżąco :)

Niebieska
komentarz
komentarz

Napisz czy nadal masz ten problem jak wróciłeś do bazowych zegarów. Może grafa nie daje rady pracować na OC.

Hxliday
komentarz
komentarz

W sumie może tak być, ale to dziwne skoro od długiego czasu używam msi i w sumie na tych samych OC tak jak było na screenie.

Niebieska
komentarz
komentarz

Może być tak, że coś zaczęło się dziać z kartą graficzną i dlatego są problemy po OC.

  • Dobra wypowiedź 1
Hxliday
komentarz
komentarz

No dobra, będę sprawdzał bez boosta OC.

Niebieska
komentarz
komentarz

Sprawdź i napisz czy są te problemy.

Hxliday
komentarz
komentarz (edytowane)

No i wracam ponownie. Wczoraj wyłączyłem OC karty i wyłączyłem całkowicie program, wtedy jak raz sytuacja się pojawiła to do końca dnia nie bylo problemu.

Dziś odpalam kompa o 8:00, posiedziałem 8 min, wyłączyłem program od karty nic nie mam odpalone w tle oprócz przeglądarki, leciała muzyka i nagle przycieło na 0.5-1sec czułem to bo myszka zwolniła na monitorze.

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzenia karty graficznej w innym kompie? Bądź innej grafy w swoim? Wygląda na to, że grafa może być uszkodzona, ale chcę to jeszcze sprawdzić i dlatego pytam o tamto.

  • Dziękuję 1
Hxliday
komentarz
komentarz

W innym kompie nie bardzo, jeśli chodzi o inną grafe popytałem się znajomych zobaczymy czy pomogą :D 

Ale to dziwne w sumie, bo wczoraj raz sie to zdarzyło, grałem potem długi czas w CS bo praktycznie w to tylko gram i nie było problemu ;//

22.PNG

Przechwytywanie.PNG

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.