x-kom hosting

Procesor się szybko grzeje przy włączaniu i ładowaniu gier

KLICHO
komentarz
komentarz

Od początku Ci mówiłem daj chłodzenie wodne. 

KillaHill
komentarz
komentarz
Godzinę temu, zadymka123 napisał:

Kupię jeszcze chłodzenie wodne, jak to nie pomoże to oddam komuś na delid

Daj na delida. i9 9900K i tak będzie Ci się grzała. Dogadaj się z KLICHO jak ogarnia temat. 

Na bank zyskasz tutaj więcej w dół względem zmiany chłodzenia. 

 

eryk93
komentarz
komentarz
Godzinę temu, zadymka123 napisał:

Kupię jeszcze chłodzenie wodne

Niepotrzebna strata kasy, sprawdź czy zadziała, to co radzi @KillaHilla jeśli to nie pomoże, to poszukaj serwisu i zrób delid

KLICHO
komentarz
komentarz
11 minut temu, KillaHill napisał:

Daj na delida. i9 9900K i tak będzie Ci się grzała. Dogadaj się z KLICHO jak ogarnia temat. 

Na bank zyskasz tutaj więcej w dół względem zmiany chłodzenia. 

 

I bardziej ekonomicznie. Ale to wybór autora nie nasz. My przedstawiliśmy propozycje. jak mu zalezy na czasie w Warszawie też jest sporo osób co robi to na gwarancji. 

zadymka123
komentarz
komentarz

Pisze tutaj zeby nie zakladac nowego tematu. Dzisiaj jeszcze raz chcialem wymienic paste zeby sie upewnic ze na pewno wszystko ok z jej nalozeniem i montazem chlodzenia. I bylo wszystko ok, wiec nalozylem nowa paste, wszystko zmontowalem i probowalem odpalic komputer. Komputer odpalal sie na jedna sekunde, gasil sie i odpalal jeszcze raz i tak kolko, na ekranie nic sie nie wyswietlalo, tylko czarny obraz. Na plycie glowna migala dioda raz DRAM a raz CPU.  Wyjalem baterie na kilka minut i odpalilem komputer i tym razem i komputer  uruchamial sie i nie wylaczal sie ale nadal nie bylo zadnego obrazu. Zamontowalem stary procesor i5 9400f i nadal nic. Wyjalem jedna kosc na starym procku i zaczelo dzialac. Zamontowalem tez jedna kosc na nowym procku i tez wszystko dziala z jedna koscia, ale gdy wkladam do slotu druga kosc komputer uruchamia sie tylko z czarnym ekranem. Komputer dziala tylko z jedna koscia, gdy wloze druga do obojetnie jakiego slotu to komputer nie uruchamia sie. Testowalem rozne kombinacje, ram tylko w 2,4  ,  2,3   3,4 i nadal nie dziala. Zalozylem moje stare pamieci Corsair 16GB 3000mhz i jest to samo, tez dziala tylko na jednej kosci. Wydawallo mi sie ze sa pogiete troche piny w sockecie albo ulamane ale to chyba nie ma nic wspolnego ze ram dziala tylko w jednej kosci, wiec chyba wszystko z socketem ok. I ogolnie na jednej kosci pomimo ze nalozylem bardzo malo pasty bo mialem tylko koncowke i jest jej bardzo niewiele, komputer ma bardzo niskie temperatury,  w occt nie przekracza 70 stopni. 

KLICHO
komentarz
komentarz

Co do pinów mogą oczywiście wpływać na pracę ram. Pokaz zdjęcie tych pinów z paru perspektyw. 

zadymka123
komentarz
komentarz

Te zdjecie robilem wczesniej, teraz juz nie chce zdejmowac chlodzenia bo nie mam juz wiecej pasty termoprzewodzacej. 

IMG_20211220_162352.jpg

IMG_20211220_183617.jpg

IMG_20211220_183705.jpg

IMG_20211220_184649.jpg

KLICHO
komentarz
komentarz

Nie iwem czy tak pada światło czy też nie ale na pewno piny masz pogięte pytanie zaznaczyłem Ci miejsca. Po lewej to pin pogięty ale tam po prawej co zaznaczyłem to co kurz jest czy pasta Ci upadła czy jak 

IMG_20211220_183617.jpg.f57a7d10dd4dc599e818fff6a13fb0de.jpg

zadymka123
komentarz
komentarz (edytowane)

To po prawej to jakies pozostalosci po reczniku papierowym, ale powybieralem to. 

 

 

Jestes pewny ze to sa powyginane piny a nie ich brak? Bo jesli sa powyginane to mozna je naprostowac

KLICHO
komentarz
komentarz

Ja zawsze staram się pensetą precyzyjną. Zobacz czy tam jest brak czy wygięty bo wygląda na wygięty. Czyli to po prawej pozaznaczałem nie ma już tam żadnych fusów itp ?

zadymka123
komentarz
komentarz (edytowane)

Tam po prawej juz nic nie ma zadnych syfow. 

 

 

A teraz w sprawie temperatur, czy to ze teraz mam jedna kosc ram taktowana 2133mhz i temperatury sa nie wieksze niz 70 stopni w stress tescie to jakas wskazowka do grzania sie tego procesora? Czy ta temperatury przy wlaczaniu gier moga miec cos wspolnego z razem?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.