x-kom hosting

Procesor się szybko grzeje przy włączaniu i ładowaniu gier

zadymka123
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, od jakiegoś czasu po zmianie procesora na i9 9900k zauwazylem, że temperatura procesora przy włączaniu gier skacze do nawet 90 stopni, taka sama sytuacja też jest na przykład przy dolaczaniu do meczu w Rocket League albo gdy jest jakas powtorka w Fifie 22. Myslalem, ze to wina slabego chlodzenia i kupilem Dark Rock 4, ale jest to samo. Jest to uciazliwe bo skok temperatury powoduje duzy halas no i tez nie chce zeby procesor sie tak grzal. Podczas testu OCCT srednie temperatury to mniej wiecej 75 stopni, co mnie troche zastanawia czemu tak sie dzieje. W biosie zmienilem tylko DRAM VOLTAGE na 3600mhz bo tryb XMP crashuje gry i aplikacje albo powoduje bluescreeny. Czy powinienem zmienic jakies inne parametry w biosie np napiecie CPU, jesli tak to na jaka wartosc? 

 

 

Ustawiłem VCORE w biosie na 1.23 bo ponizej juz wywala bluescreen. Ale nadal przy włączaniu np FIFY 22 temperatura rosnie do 90 stopni. W załączniku 30 minutowy test z OOCT na 1.23V. Te temperatury w tescie sa OK?

tets.png

Niebieska
komentarz
komentarz

Jaką użyłeś pastę termoprzewodzącą?

zadymka123
komentarz
komentarz (edytowane)

 

Pasta to Thermal Grizzly Kryonaut

 

Dodam, ze w obudowie (MSI VAMPIRIC 010) jest 6 wentylatorow: 3 z przodu wdmuchujace, 2 na gorze i 1 z tylu wydmuchujace

Niebieska
komentarz
komentarz

I jak ją nakładałeś? 

zadymka123
komentarz
komentarz

Rozprowadzilem lopatka po calym procesorze i dalem jeszcze mala kropke na srodek. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Musiałeś ją źle rozprowadzić. Spróbuj jeszcze raz.

eryk93
komentarz
komentarz
21 minut temu, zadymka123 napisał:

Rozprowadzilem lopatka po calym procesorze i dalem jeszcze mala kropke na srodek. 

Wystarczy kropka na środku wielkości groszku, samo się rozprowadzi jak chłodzenie założysz 

zadymka123
komentarz
komentarz

Czyli przez to ze nalozylem za duzo pasty jest mozliwosc wzrostu temperatur przy np wlaczaniu gry?

Niebieska
komentarz
komentarz

Owszem, to może powodować twoje problemy.

zadymka123
komentarz
komentarz

Rozprowadzilem ponownie paste (dalem kropke na srodek) i odczekalem chwile. Temperatury spadly do jakis 80 stopni przy wlaczaniu gry ale nadal zalacza sie glosno wentylator i wydaje mi sie ze nie tak powinno byc. 

eryk93
komentarz
komentarz

Podaj specyfikację PC łącznie z mocą i marką zasilacza 

zadymka123
komentarz
komentarz

procesor: i9 9900k 

karta graficzna: RTX 2060 Zotac 

RAM: 32GB 3600mhz

plyta głowna: MSI Z390 GAMING PLUS

chlodzenie cpu: BEQUIET DARK ROCK 4

zasilacz: jedyne informacje jakie znam to Silentium PC 600W ale certyfikat jaki to nie wiem

eryk93
komentarz
komentarz

Jakie tytuły odpalasz? 

zadymka123
komentarz
komentarz

Fifa 22, Rust, Rocket league, Euro Truck Simulator 2

eryk93
komentarz
komentarz

Program HWinfo64, odpal, pograj ok 15-20min, wrzuć screen z całej zakładki "Sensors" 

zadymka123
komentarz
komentarz

Wystarczy ze tylko odpale program, nie musze nic w nim wlaczac?

 

eryk93
komentarz
komentarz

Tak dokładnie, otwórz tylko zakładkę Sensors, pograj, zminimalizuj grę i zrób screen 

zadymka123
komentarz
komentarz (edytowane)

Zdjęcie zrobiłem kilka sekund po wyłaczeniu gry, bo zapomnialem zeby zminimalizowac a od razu wylaczylem. 

 

 

 

1.png

2.png

3.png

4.png

Gość
komentarz
komentarz

Na samym dole masz błędy systemu nie powinno ich tam być

zadymka123
komentarz
komentarz

A ma ktos pomysl co to za bledy i jak je wyeliminować? 

Niebieska
komentarz
komentarz

Możliwe, że by się przydała aktualizacja BIOSu płyty głównej. Wtedy problemy mogą zniknąć.

zadymka123
komentarz
komentarz

Nowsza wersja biosu od mojej to tylko wersja BETA, mam zaktualizowac do bety?

Niebieska
komentarz
komentarz

Hmmm, tutaj może niech odpowie ktoś bardziej doświadczony.

zadymka123
komentarz
komentarz

Jutro zaktualizuje i dam znac czy cos pomoglo bo juz dzisiaj nie mam sily. 

KLICHO
komentarz
komentarz

https://www.msi.com/Motherboard/MPG-Z390-GAMING-PLUS/support#down-bios O jakiej becie Ty gadasz ? 

 

Version
7B51v1D
Release Date
2021-01-04
File Size
8.02 MB
 
Wgraj na razie ten, wersja beta normalnie działa która wspiera też Windows 11 i sterowniki. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.