x-kom hosting

Procesor się szybko grzeje przy włączaniu i ładowaniu gier

zadymka123
komentarz
komentarz

 

Mówiłem o tej wersji Beta. Zainstalowałem ją ale nadal nic się nie poprawiło, tryb XMP także nie działa, musze ustawiać częstotliwosc RAM ręcznie na 3600mhz 

 

 

image.thumb.png.26e77247b6800544a5eece7f67bb80f5.png

KLICHO
komentarz
komentarz
2 minuty temu, zadymka123 napisał:

 

Mówiłem o tej wersji Beta. Zainstalowałem ją ale nadal nic się nie poprawiło, tryb XMP także nie działa, musze ustawiać częstotliwosc RAM ręcznie na 3600mhz 

 

 

image.thumb.png.26e77247b6800544a5eece7f67bb80f5.png

Może przy wkładaniu procesora lekko nóżki były odgięte w gnieździe procesora. Lub był na dole procesora byś taśma kaptonowa czasami tak było robione aby procesor taki ruszył na starszych płytach. 

  • Haha 1
zadymka123
komentarz
komentarz

Nic takiego nie zauważyłem. A te ustawienia są w porządku w przypadku gdy włacze XMP w biosie? Bo komputer wtedy wywala. 

IMG_20211218_110508.jpg

90 stopni w menu FIFY 22 

 

image.png.c8ced3ce50cd2086730c77c457dd24ff.png

KLICHO
komentarz
komentarz

A pod Co podłaczyłeś wtyczkę wentylatora od chłodzenia ? I pytanie czy poprawnie zamocowałeś je. 

zadymka123
komentarz
komentarz (edytowane)

Chlodzenie jest poprawnie zamontowane, ogladalem duzo poradnikow jak to zrobic, a Dark Rock 4 podpięta pod CPU FAN. 

KLICHO
komentarz
komentarz

Memory Ty IT włacz. 

zadymka123
komentarz
komentarz (edytowane)

Która opcję wybrać? Gdy wybiorę którąś z opcji to nigdzie nie ma parametrów mojego RAMU ( 3600mhz CL 18)

IMG_20211218_130331.jpg

KLICHO
komentarz
komentarz (edytowane)
2 godziny temu, KLICHO napisał:

Może przy wkładaniu procesora lekko nóżki były odgięte w gnieździe procesora. Lub był na dole procesora byś taśma kaptonowa czasami tak było robione aby procesor taki ruszył na starszych płytach. 

To że mógł ktoś używać tego procesora np w laptopie i tam daje sie kaptona. To, że ktoś mógł wrzucić tego I9 na Z170 np i daje sie kaptona aby to poszło. Czy też innych starszych Chipsetach. I jest to tez dość spotykane w przypadku 8-9 gen. 

@anioł2009 Wystarczy też o tym poczytać. I mógł kolega taka sztukę kupić. Spotykałem się z tym. 

43 minuty temu, zadymka123 napisał:

Która opcję wybrać? Gdy wybiorę którąś z opcji to nigdzie nie ma parametrów mojego RAMU ( 3600mhz CL 18)

IMG_20211218_130331.jpg

Jakie dokładnie masz pamięci ram Model .

  • Co? 1
zadymka123
komentarz
komentarz

Memory Try IT nawet nie wlączałem bo nie wiedzialem ktora opcje wybrac, XMP musi byc wylaczone bo inaczej sa bluescreeny, OC nie bylo robione, jedyna zmiana w biosie wykonana przeze mnie to reczne ustawienie ramu na 3600mhz. 

 

 

 

 

To są zdjęcia po rozpakowaniu paczki 

IMG_20211210_144613.jpg

IMG_20211210_151543.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Ale jak kupił ... ta płyta FABRYCZNIE obsługuje ten cpu....  Taki problem mógłby być jakby wsadzili nieobsługiwany cpu po modzie do płyty która ma słabą VRM...I wtedy temp sekcji i cpu idzie w góre...ale nie w tym przypadku ... i jeszcze autor napisał że nic na cpu nie ma ...

KLICHO
komentarz
komentarz
1 minutę temu, anioł2009 napisał:

Ale jak kupił ... ta płyta FABRYCZNIE obsługuje ten cpu....  Taki problem mógłby być jakby wsadzili nieobsługiwany cpu po modzie do płyty która ma słabą VRM...I wtedy temp sekcji i cpu idzie w góre...ale nie w tym przypadku ... i jeszcze autor napisał że nic na cpu nie ma ...

Jak Byś pamiętał jego temat to szukał on własnie procesora. I kupił z drugiej ręki. Wiec mógł nie zauważyć kaptona a sprzedający zapomiał ściągnąć. Ale po zdjęciach przesłanych nie widać jej wiec może to odrzucić. Wiec też mogą być lekko pogięte piny, problem z płytą lub problem z samym procesorem. 

 

Wszystkie możliwości trzeba zakładać. 

  • Co? 1
zadymka123
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze w ramach ciekawostki ze HWMonitor wykrywa stary procesor i5 9400f a nowego nie. Ale inne programy jak i sam Windows go widza. Cos z systemem nie tak?

anioł2009
komentarz
komentarz

Tak, i taką możliwością obniżenia temperatury jest włączenie podkręcania pamięci ( try it ) ??? Sory Kolego ale piszesz bzdety. Nie odpisuj byle jak na szybkiego.

 

 

 

2 minuty temu, zadymka123 napisał:

Dodam jeszcze w ramach ciekawostki ze HWMonitor wykrywa stary procesor i5 9400f a nowego nie. Ale inne programy jak i sam Windows go widza. Cos z systemem nie tak?

Co pokazuje bios ?? Bo ucięte zdjęcie wstawiłeś...   Jeśli programy go źle odczytują to może być wina śmieci w windowsie...

KLICHO
komentarz
komentarz (edytowane)
3 minuty temu, anioł2009 napisał:

Tak, i taką możliwością obniżenia temperatury jest włączenie podkręcania pamięci ( try it ) ??? Sory Kolego ale piszesz bzdety. Nie odpisuj byle jak na szybkiego.

Wszystkie metody można sprawdzić jak też kolega pisze że po ustawieniu XMP wywala system. Każdą możliwość trzeba sprawdzić. Bo nie tylko problem jest z wysoką temp CPU ale też ustawienia XMP powoduje niestabilność. Try IT nie tylko można używać do OC. 

zadymka123
komentarz
komentarz

Bios normalnie wykrywa procesor, resetowalem go do domyslnych za pomoca F6 w biosie

anioł2009
komentarz
komentarz

Strzel formata jeśli nie masz z tym problemu, możliwe że programy przekłamują bo jest syf w rejestrze, tak samo te errory cache L0 ... skąd tam inna konfiguracja ??? Zmieniałeś płytę i cpu a windows zostawiłes ze sterownikami od poprzedniej konfiguracji może ???

zadymka123
komentarz
komentarz

Płyty nie zmieniałem, tylko sam procesor. Może rzeczywiście zrobię tego formata 

anioł2009
komentarz
komentarz

To jedyna droga żeby wykluczyć błędy software. Wyklucz to i jeśli będzie okej to winny był system jeśli nadal będzie problem to pozostaje uwalony hardware...

zadymka123
komentarz
komentarz

Ok czyli zrobię formata i odezwę się tutaj. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Pokaż jeszcze ładne zdjęcie jak masz zrobiony obieg powietrza w budzie. 

Czy ten skok obrotów wentylatora dotyczy chłodzenia cpu czy też gpu ???

Czy to występuje tylko podczas uruchamiania systemu czy podczas gry ? 

 

zadymka123
komentarz
komentarz

Po zrobieniu formata zrobić test Hwinfo czy od razu XMP i w OCCT?

anioł2009
komentarz
komentarz

Zrób sobie test w occt ale bez XMP i innych oc i pierdół...Zrób na fabrycznej konfiguracji.

zadymka123
komentarz
komentarz (edytowane)

3 wdmuchujące 120mm z przodu, 2 na górze 140mm wydmuchujące i 1 z tyłu 120mm wydmuchujący. 

 

 

Skok temperatur jest w właczaniu gier, ładowaniu gier, menu gier. Przy zalaczaniu systemu cpu sie nie grzeje. 

GPU maksymalnie ma 78 stopni, temperatura moglaby byc mniejsza ale specjalnie wiatraki tak ustawilem zeby nie halasowaly. 

 

 

IMG_20211218_141202.jpg

IMG_20211218_141253.jpg

IMG_20211218_141147.jpg

anioł2009
komentarz
komentarz

Dobra, airflow ok. Jeśli pasta nałożona ok to ok.  A zanim zrobisz formata na tak otwartej budzie włącz occt i obserwuj temp, jak dobije do 88-90 dociśnij delikatnie chłodzenie do cpu - zobacz czy temp spadnie - jeśli tak masz problem z dociskiem chłodzenia do IHSa  ewentualnie co już się tu zdarzyło na forum 2 razy - jest folia na chłodzeniu :E 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.