x-kom hosting

Dziwny problem kernel power 41 (63)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: oliwiakolo ,
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)
19 minut temu, anioł2009 napisał:

 

Zależy jak skonstruowałeś pismo i jakich paragrafów na poparcie użyłeś...

 

Łapaj https://maszprawo.org.pl/2016/03/14-dniowy-termin-rozpatrzenia-reklamacji-konsumenta/

Problem w tym ze ja żadnymi paragrafami nie sypalem tylko rozmawiając z serwisantem powiedziałem ze chce zwrot pieniędzy jak usterki nie naprawia. Ale nigdzie tego zapisane w moim zleceniu nie ma, tylko jest napisane ze z tytułu rekojmi a nie z tytułu gwarancji jak poprzednio.

Patrząc na to co wysłałeś ja nie pisałem im żadnych emial dotyczących mojej gwarancji tylko zgłosiłem to telefonicznie dzwoniąc do serwisu i mówiąc ze tym razem zgłaszam rekojmie a nie gwarancje. Czyli jak nie naprawia sprzętu do poniedziałku lub wgl nie naprawia to nici  mojej rekojmi w takim razie chyba... czy mógłby ktoś mi to rozjaśnić sorki ze tak mecze ale już nie mam sily co do tego komputera, cały czas dokładam a problem dalej jest.

anioł2009
komentarz
komentarz
25 minut temu, cwanybanan napisał:

Czyli jak nie naprawia sprzętu do poniedziałku lub wgl nie naprawia to nici  mojej rekojmi w takim razie chyba... czy mógłby ktoś mi to rozjaśnić sorki ze tak mecze ale już nie mam sily co do tego komputera, cały czas dokładam a problem dalej jest.

 

Bez pisma reklamacyjnego mogą Cię olać ciepłym...wodą.

W takich systuacjach pismo musi być, jest dokumentem obrazującym stwierdzone przez Cb usterki, Twoje żądania ( wymiana towaru, zwrot gotówki ) oraz podpis pracownika który pismo przyjął jako kompletny dokument reklamacyjny z tytułu rękojmi. I na podstawie takiego dokumentu który podpisały obie strony jest rozpatrywana reklamacja.

 

Przez telefon mogą się wyprzeć tego że  Ty zgłaszałeś rękojmie.

cwanybanan
komentarz
komentarz
29 minut temu, anioł2009 napisał:

 

Bez pisma reklamacyjnego mogą Cię olać ciepłym...wodą.

W takich systuacjach pismo musi być, jest dokumentem obrazującym stwierdzone przez Cb usterki, Twoje żądania ( wymiana towaru, zwrot gotówki ) oraz podpis pracownika który pismo przyjął jako kompletny dokument reklamacyjny z tytułu rękojmi. I na podstawie takiego dokumentu który podpisały obie strony jest rozpatrywana reklamacja.

 

Przez telefon mogą się wyprzeć tego że  Ty zgłaszałeś rękojmie.

Wszystkie rozmowy są nagrywane, ale rękojmia jest bo tym razem reklamacja jest z tytułu rekojmi a nie jak poprzednio z tytylu reklamacji normalnie. Czyli rękojmia jest chyba, serwis się dzisiaj ze mną kontaktował i spytali w jakich momentach błąd wyskakuje wszystko im powiedziałem jeszcze mam im pokazać zdjęcia i nagrania jakie udało mi się zrobić w czasie tego błędu, technik powiedział ze może to być najprawdopodobniej zasilacz lub płyta główna.

  • 7 miesięcy później...
kuba7777
komentarz
komentarz

witam wszystkich , 

bardzo proszę o odpowiedź jak zakończyła się ta sprawa. 
Sam mam podobny problem na 3 .... komputerach (ręce opadają) 
Wyłączają się w różnych momentach bez przyczyny w spoczynku jak i podczas pracy, 
5x dziennie , 1x dziennie lub spokój przez kilka dni i problem znowu wraca. 
Komputery mają niecałe 4 miesiące. 

CWANYBANAN 
co u Ciebie pomogło, @cwanybanan
wymienili płytę główną czy zasilacz??? 

 

Niebieska
komentarz
komentarz

Te komputery kupiłeś w jednym sklepie?

Kto je składał? 

kuba7777
komentarz
komentarz

informatyk co się znał. Zamawiał przez Allegro (w różnych sklepach) na faktury na mnie, ja zapłaciłem mu za złożenie. Teraz już nie odbiera telefonu. 

 

Zaufałem bo wcześniej mi pomógł, jak padł komputer poprosiłem o pomoc przy nim, okazało się że padła płyta główna (miała prawo ponad 10 lat pracy). 
Padła decyzja o wymianie wszystkich (3 komputerów ) 
Zapytałem czy składa komputery - TAK - wcześniej mi rozwiązał problemy więc wolałem dać jemu zarobić. 
Wyszło jak wyszło... 

anioł2009
komentarz
komentarz
5 minut temu, kuba7777 napisał:

informatyk co się znał.

 

5 minut temu, kuba7777 napisał:

Teraz już nie odbiera telefonu. 

no cóż... Co możemy poradzić. Jak miał działalność gospodarczą to można próbować go zgłosić gdzieś...

Jeśli nie to lipa... Zostają lokalne serwisy lub osoby które faktycznie się znają. INFORMATYK zajmuje się programami/sieciami/systemami  ale nie koniecznie zna się na składaniu i konfiguracji komputerów - tego go w szkole nie uczą.

Niebieska
komentarz
komentarz

Podaj w ogóle specyfikację wszystkich komputerów wraz z marką i mocą ich zasilaczy. 

kuba7777
komentarz
komentarz
23 godziny temu, anioł2009 napisał:

 

no cóż... Co możemy poradzić. Jak miał działalność gospodarczą to można próbować go zgłosić gdzieś...

Jeśli nie to lipa... Zostają lokalne serwisy lub osoby które faktycznie się znają. INFORMATYK zajmuje się programami/sieciami/systemami  ale nie koniecznie zna się na składaniu i konfiguracji komputerów - tego go w szkole nie uczą.

Teraz już wiem. 

Działalności nie miał. 
Zdaję sobie z tego sprawę że straciłem ale w czoło się nie kopnę.... 
Oddam do lokalnego serwisu ale wpierw chciałem zasięgnąć porady przed. 

 

 

23 godziny temu, Niebieska napisał:

Podaj w ogóle specyfikację wszystkich komputerów wraz z marką i mocą ich zasilaczy. 

specyfikacja:
obudowa komputera -
https://allegro.pl/oferta/obudowa-akyga-ak36bk-micro-tower-9986559699
[1]
płyta główna -
https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-b450m-s2h-v2-am4-2ddr4-hdmi-dvi-9945239660
[2]
zasilanie -
https://allegro.pl/oferta/zasilacz-akyga-basic-500w-ak-b1-500-9563765368
[3]
dysk twardy -
https://allegro.pl/oferta/dysk-ssd-kingston-a400-240gb-sata3-2-5-500mb-s-7924039925
[4]
pamieć RAM -
https://allegro.pl/oferta/goodram-8gb-ddr4-2666mhz-cl19-gr2666d464l19s8g-9679523721
[5] procesor -
https://allegro.pl/oferta/procesor-amd-ryzen-3-3100-box-4-rdzenie-8-watkow-9319971588
[6]

 NVIDIA GeForce GT 710

anioł2009
komentarz
komentarz

Boże, sam złom tam jest...Wszystko, ale to wszystko absolutnie najniższa półka jakościowa...Tylko procesor to ratuje.

Niebieska
komentarz
komentarz

Tylko co z tego jak zasilacz to Akyga, która najprawdopodobniej już zdążyła narobić szkód skoro komputer się wyłącza. Wyłączania kompa to oznaka niestabilnego napięcia, a to jest bardzo szkodliwe dla podzespołów, zwłaszcza karty graficznej. 

kuba7777
komentarz
komentarz

co do  działania komputera dopóki się nie wyłączy nie mam zastrzeżeń. Co rozumiesz sam złom , trwałość? 
Uważacie że to wina zasilacza rozumiem?

Niebieska
komentarz
komentarz

Akyga to jeden z najgorszych zasilaczy z czarnej listy, ten zasilacz to nawet gorzej niż złom. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Zasilacz to syf nie warty 30zł... Dysk ssd to samo, najgorsza możliwa seria i najbardziej awaryjna. Obudowy nie skomentuje nawet. Wisienka na torcie to ram 2666 do procesora ryzen gdzie powinno być min 3200mhz... :E

kuba7777
komentarz
komentarz

ok czyli tak czy siak wymienić , podpowiecie na co sensownego , praca bez przeciążenia komputera po 8h dziennie . 
Biuro . 

1 minutę temu, anioł2009 napisał:

Zasilacz to syf nie warty 30zł... Dysk ssd to samo, najgorsza możliwa seria i najbardziej awaryjna. Obudowy nie skomentuje nawet. Wisienka na torcie to ram 2666 do procesora ryzen gdzie powinno być min 3200mhz... :E

ok pocieszające ... szczerze dopóki się nie popsują nie będę tego ruszał , chociaż jak rozumiem teraz niezbędne jest wymiana zasilacza , natychmiast rozumiem?

2 minuty temu, kuba7777 napisał:

ok czyli tak czy siak wymienić , podpowiecie na co sensownego , praca bez przeciążenia komputera po 8h dziennie . 
Biuro . 

ok pocieszające ... szczerze dopóki się nie popsują nie będę tego ruszał , chociaż jak rozumiem teraz niezbędne jest wymiana zasilacza , natychmiast rozumiem?

chyba że muszę coś zmienić , podpowiedzcie proszę. 

anioł2009
komentarz
komentarz

Zasilacze do wymiany na cito.

 

Rozsądne minimum do BIUROWEGO komputera to https://www.x-kom.pl/p/421617-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-elementum-e2-450w-80-plus-bulk.html

 

Uwaga to propozycja zasilacza jeśli nie planujesz upgrade'u karty graficznej... Są też wersje 350W która by wystarczyła ALE ta konstrukcja też nie jest idealna...Nie jest to czarna lista, nie jest to bomba ale jak zapodasz mu prądożerne gpu to może nie wytrzymać.

Biurową pracę jak najbardziej wytrzyma

kuba7777
komentarz
komentarz

Dziękuję. 

Rozumiem że to będzie coś co mi posłuży kilka lat bez niespodzianek

anioł2009
komentarz
komentarz

To jest coś co nie spali się razem z resztą podzespołów. Ile chcesz wydać to już Twoja sprawa - 3 komputery to nie mały wydatek na zasilacze... Decyzja należy do Ciebie.

kuba7777
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję wam bardzo za pomoc, zamówię zasilacze zmienię i zobaczę co będzie się działo. 

Oby na tym się skończyło:)

 

Daje znać jak się zakończy.

Niebieska
komentarz
komentarz

Koniecznie napisz czy kompy odżyły :)

  • 2 tygodnie później...
kuba7777
komentarz
komentarz

Witajcie,

Niestety w dwóch komputerach wymienione zasilacze i nic to nie pomogło , w dalszym ciągu się wyłączają. 

Nie tu przyczyna, szukam dalej.

Niebieska
komentarz
komentarz

Wyłączają się bo pewnie tamte szajse już coś uszkodziły niestety.

  • 6 miesięcy później...
  • Rekomendowana odpowiedź
oliwiakolo
komentarz
komentarz

Witam mam ten sam problem… Ah ten nieszczęsny kenler power. Wymieniłam listwę i również nic nie zadziałało. Czasami błąd pojawia się kilka razy dziennie, a czasami po miesiącu. Dosyłam w załączniku specyfikacje mojego kompa, gdyby ktoś potrafiłby mi pomoc ;) FB9C0EA7-50B3-439A-8E90-1008F822AC32.thumb.jpeg.9b05a7935c9fbc3c768a0095118b0d19.jpeg

Niebieska
komentarz
komentarz

BIOS masz aktualny? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.