x-kom hosting

Dziwny problem kernel power 41 (63)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: oliwiakolo ,
Niebieska
komentarz
komentarz

Całkiem możliwe, że może się on pojawiać od tego.

cwanybanan
komentarz
komentarz

A możliwe jest to ze stary komputer działał prawidłowo przez kilka miesięcy nie było żadnego takiego błędu, co o tym myślisz?

Niebieska
komentarz
komentarz

Nowe podzespoły mogą być bardziej wrażliwe na to. Użyj listwy przepięciowej, może będzie lepiej, ale takiej lepszej np Acar.

cwanybanan
komentarz
komentarz

Mam listwę przeciwprzepięciowa i właśnie ta firme Acar zakupiona była w grudniu.

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeszcze pomyślę nad czymś bo zaczynają mi się kończyć pomysły.

cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska dzownilem dzisiaj do serwisu i mam oddac komputer do serwisu, rozmawiałem dzisiaj z serwisantem i zaproponowałem mu sprawdzenie zasilacza serwisant mówił mi ze może to być wina systemu operacyjnego ze taki błąd się pojawiaja ale nie wydaje mi się jak kilkanaście razy instalowałem nowy system. I za każdym razem wgrywalem najnowsze sterowniki  do chipsetu itp, szczerze już nie wiem gdzie mam szukać pomocy.

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

Oni chyba też już sami nie wiedzą co to może być za problem.

cwanybanan
komentarz
komentarz

Wczoraj udało mi się nagrać jak wyglada ten błąd, pokaże im to w poniedziałek.

Niebieska
komentarz
komentarz

To bardzo dobrze, może ich to naprowadzi.

  • 2 tygodnie później...
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska dzisiaj oddałem komputer ponownie ma gwarancje, osoba z obsługi mówila ze zasilacz mam za słaby gdy mu powiedziałem ze komputer, bralem z polecanych tech lipton nic się nie odezwał i temat słabego zasilacza ucichł. Drugi z obsługi mówi ze dysk a trzeci ze może płyta główna. Osoba z obsługi  Wystawiająca reklamacje napisał mi w stanie fizycznym reklamowania towaru cytuje:

slady kurzu wewnątrz komputera w okolicy wentylatorów, widoczne ślady montażu

okej kurz był, ale o co chodzi z widocznymi śladami montażu? Jak ja tam nic nie grzebałem w środku? Nie odkrecalem żadnej srubeczki ani nic.

 

osoba która obsługiwała mnie robiła jakieś zdjęcia komputera XD w sensie w wewnątrz na zewnątrz nwm co miało to na celu.

Edytowane przez cwanybanan
politolog
komentarz
komentarz
5 minut temu, cwanybanan napisał:

slady kurzu wewnątrz komputera w okolicy wentylatorów, widoczne ślady montażu

Ciekawe czego ten serwis się tam spodziewał, wody:rotfl:

6 minut temu, cwanybanan napisał:

jeden mówi ze zasilacz mam za słaby a mówiła to osoba która odbierała mój komputer,

:facepalm:

6 minut temu, cwanybanan napisał:

Drugi mówi ze dysk a trzeci ze może płyta główna

Taki serwis po ,,kilku naprawach,, to ja dziękuje.Następnym razem jak zwrócą tobie PC i dalej będzie problem, domagaj się wymiany całego komputera.

cwanybanan
komentarz
komentarz

Jak mogę domagać się wymiany? Ten blad mam od nowości komputera, od 1 uruchomienia nie wiem czy w serwisie się ze mnie śmieją czy co, ale to już nawet śmieszne nie jest. A tym bardziej co powiedział z tym zasilaczem który tak naprawdę jest wystarczający aż za Xd

Dodam jeszcze ze jeden z obsługi powiedział mi czy ryzen działa na profilu xmp powiedziałem ze tak, on rzekł do mnie ze to wina profesora bo ryzen 3:1200 nie uciaga 3000mhz.

cwanybanan
komentarz
komentarz

@politolog mógłbyś odnieść się do tego co napisałem o tym ryzenie czy ja mówię prawdę czy obsługa miała racje?

politolog
komentarz
komentarz
22 minuty temu, cwanybanan napisał:

soba która obsługiwała mnie robiła jakieś zdjęcia komputera XD w sensie w wewnątrz na zewnątrz nwm co miało to na celu.

To jest procedura w jakim stanie przyjęto komputer na reklamację.

 

5 minut temu, cwanybanan napisał:

mógłbyś odnieść się do tego co napisałem o tym ryzenie czy ja mówię prawdę czy obsługa miała racje?

Masz niestandardową usterkę. Zdarzają się awarie procesorów. Bratu mojej narzeczonej padł po miesiącu Ryzen. Był przypadek w internecie, osobie komputer nie chciał się włączyć, wymieniano zasilacz, kombinowano z obudową.Facet się wkurzył zapłacił prywatnemu pogotowiu komputerowemu, okazało się ze kabel DP robił zwarcie na płycie głównej.Serwis powinien profesjonalnie podejść do rzeczy.Maja niezbędne narzędzia.Wymiana poszczególnych podzespołów, tyle w temacie.

cwanybanan
komentarz
komentarz

Właśnie profesjonalnie a oni chyba tylko włącza program który daje pecetowi po garach, w sensie sprawność tmp itp trochę go na tym podtrzymają i tyle tak mi się wdaje. Zobaczymy co teraz zrobią bo oddaje go porażka 3 xd

  • 2 tygodnie później...
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

Komputer oddany 8 czerwca, mamy 20 i niby jeszcze szukają wady, coś mi się wydaje ze u nich "nie będzie ona występowała xd" co zrobić w takim razie? Dałem za komputer 2300zl i dzieją się takie rzeczy. Oddac do jakiegoś serwisu? Czy co robić zgłosić rekojmie? Mam taka możliwość zgłoszenia jej jeżeli u nich wada nie występuje a u mnie tak? Mógłby ktoś mi wytłumaczyć to z góry dzięki!

Edytowane przez cwanybanan
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska dzisiaj dzwoniąc do serwisu dowiedziałem się ze KARTA GRAFICZNA została prawdopodobnie zepsuta technicy niby znaleźli błąd ze karta się zawiesza skąd ten błąd cały  xd i kartę wysłali do serwisu zewnetrznego nieznajdującego się na terenie Polski, Pan od seriwsu powiedział mi ze maja 21 dni roboczych na sprawdzenie karty i zweryfikowanie czy nadaje się do naprawy czy co dalej. Co robić czekać? Domagać się jakieś rabatów czy czego kolwiek co myslicie proszę o pomoc, nigdy nie znajdowałem się w takiej sytuacji :)

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

Chyba zostało czekać, ale dopytaj czy nie napisali, że to Ty zepsułeś kartę byś nie musiał płacić za to! 

cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska jeżeli karta nie będzie nadawała się do naprawy, to maja obowiązek dać mi taka sama kartę graficzna? Czy jak to będzie wyglądało? Żeby nie wcisnęli mi czegoś słabszego np rx570 xd Nie wiem jak to działa i aktualnie cena tej karty która mam wacha się między 700-900 a zakupiłem ja za 580zl na przecenie w black friday, czyli może być tak ze za taka sama cenę mam znaleźć sobie kartę graficzna? Czy na podobnych specyfikacjach, Mogłabyś mi jakos w tym mi pomoc, sorki ze truje tak dupę ale najwidoczniej zostalem wyr*chany na pamięć za które musiałem jeszcze doplacac 160zl bo nie mieli na stanie tych które miałem w komputerze, czyli wnioskując karta graficzna była uszkodzona już od początku dostarczenia mi komputera i pamięć ram nie trzeba było wymieniać. Technicy chyba dopiero za 3 razem znaleźli błąd zacinania się karty graficznej bo poprzednio nie znaleźli żadnego błędu wiec nie wiem co mam o tym myśleć. Czy mogę domagać się jakoś zadość uczynienia, w postaci rabatu lub gotówki? 

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

Jeżeli twoja grafa okaże się uszkodzona na tyle, że nie będzie można jej naprawić muszą Ci dać nowy egzemplarz takiej samej karty. W przypadku gdyby się okazało, że nie mają takiej na stanie wtedy zwrócą Ci kasę. Co do RAMow to raczej nic nie ugrasz bo w sumie nie wiadomo czy tamte były uszkodzone czy nie na 100%, mogły być dwie usterki. 

  • Dziękuję 1
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska tak jak mówiłem karta graficzna poszła z ogniem. Dostałem wiadomość żeby zadzownic do serwisu i tak zrobiłem, wytłumaczyłem panu wszystko jak to było ze 3 razy oddawałem komputer za 1 dopłacalem za ram 160zl za drugim razem nie znaleźli winowajcy a za trzecim okazała się karta graficzna. Pan z serwisu mówi ze mogą zwrócić mi kwotę 580zl za kartę tyle ile kosztowała, albo kupno nowej w tej samej cenie ja zaproponowałem czy  mogę uzyskac jakiś rabat po przez ich błąd ze tak naprawdę nie wiadomo czy ram był popsuty czy nie i musiałem dopłacać 160zl Zaproponowałem Panu ze chce rabat, w sensie kupuje kartę graficzna do 850zl a oni udzielają mi na nią rabatu tylko pierw musze im wysłać karty na emial a oni sprawdza ile an dana sztukę mogą udzielić mi rabatu, myślisz ze to skuteczny i dobry pomysł? I teraz jakaś karta graficzna do 850zl? Może być nividia lub rx proszę o szybka pomoc! Może być kilka kart z rx i z nividi.

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

Tutaj w doborze pomoże Ci @Mogeto

Niech zwrócą Ci pieniądze i podejrzewam, że tylko tyle ile kosztowała twoja karta graficzna.

cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

Rozmawiałem dzisiaj z Panem od serwisu to mówił ze musi spytać kogoś od doboru tych kart czy coś takiego, w sensie będzie to tak jak moja karta kosztowała 580zl to jak wybiore coś do 850zl to będę musiał dopłacić ta różnice, tylko ze ja mu powiedziałem ze komputer kupiłem w grudniu a wgl go nie używałem i czy da się jakiś rabat dla mnie przygotować to serwisant powiedział zebym karty graficzne do 850zl  podesłać na emial i jutro będę mial

Odpowiedz co da się zrobić z dana karta graficzna ile rabatu.

@Mogeto  jeśli byś mógł pomoc z góry dzięki :)

Moj procek ryzen 3,1200 ram 16gb zasilacz vero2 płyta gigabyte b450m dsh3

Edytowane przez cwanybanan
cwanybanan
komentarz
komentarz

Zamykam temat, dzięki za pomoc tym którzy odpisywali.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.