x-kom hosting

Dziwny problem kernel power 41 (63)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: oliwiakolo ,
cwanybanan
utworzono
utworzono

Zobacz postcwanybanan, o 05 Maj 2020 - 21:02, napisał(a):

Witam mam nietypowy problem z komputerem. Kupiłem komputer w grudniu 2019 na x-komie oczywiście z dopłata żeby firma mi go złożyła. I tak problem występował już od początku kupna w pierwszym dniu po przyjściu komputera po zainstalowaniu systemu wystąpił błąd kerenl power 41 (63) myślałem ze to wina jakiś sterowników lub złe zainstalowałem system, wiec zainstalowałem system od nowa i niestety znowu to samo w nieoczekiwanych momentach czyli jednolity dźwięk Zawiszenie się ekranu i muszę zrobić restart komputera, pojawiał się czy grałem czy nawet jak włączyłem przeglądarkę, do problemudochodził jeszcze jeden jakby większy problem klatki w grach gra np csgo nawet jeżeli fps były powyżej 160+ wyglądała jakby było z 30 fps ciagle sutterig w każdej grze tak było prócz lola nwm dlaczego. W marcu tego roku oddałem komputer na gwarancje do serwisu po tygodniu bycia w serwisie technicy uznali to za winę ram i mi wymienili ram na corsair vengence 2x8  16gb 3000mhz, wcześniej miałem patriot 8gb w 2 kościach  3000mhz. Ale niestety błąd znowu dawał żywe znaki tylko po wymianę ram ustał suttering za ramy 16gb dopłacalem 160zl bo chyba serwis nie miał na stanie innychlub takich samych jak miałem. Znowu oddałem komputer na reklamacje jakieś 2 tyg temu, wczoraj zadzownili do mnie z serwisu ze u nich ten błąd nie wyskakuje ze katują komputer różnymi oprogramowanimi 3dmark itp ze przez kilka dni wszystko działa okej,  technik powiedział mi  ze co jedyne co maja innego to listwę i kabel od zasilacza ponieważ tego im nie spakowałem bo myślałem ze NJE jest taka potrzeba. Mój zestaw to dodam ze biosiu do płyty głównej NJE mam najnowszego mam F41 najnowszy to bodajże f50 pytałem się serwisantow czy nie można zaktualizować biosi to  technicy stwierdzili ze Nie jest taka potrzeba.
Ryzen 3 1200
Rx 580 dual oc 4gb
Silentium bronze vero l2 500v
B450m dsh3 gigabyte 
czy to może być przez jakieś sterowniki? Nie mam juz zielonego pojęcia proszę o pomoc. Z góry przepraszam za błędy ortograficzne lub interpunkcyjne ale szybko pisałem na telefonie.

 

cwanybanan
komentarz
komentarz

Wgrywalem już nowe sterowniki z karty graficznej itp update systemu zawsze był najnowszy. Z bateria ustawiałem tak już przerobiłem kilkanaście filmików na yt, i niestety nadal to samo. 

Niebieska
komentarz
komentarz

Masz możliwość sprawdzenia swojej grafy w innym kompie bądź wsadzenia do swojego kompa innej grafy?

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz

Właśnie nie mam takiej możliwości niestety..

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak patrzę, podobno ten błąd może być też związany z kablem zasilającym i listwą przepięciową. Masz możliwość użycia innej listwy bądź innego kabla od zasilacza do testów?  Bądź masz możliwość podłączenia kompa do innego gniazdka?

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz

ALe jak wczoraj technik mówił mi ze komputer jest katowany u nich już kilka dni i nic nie wynikło nie wiem co kozę być nie tak już, myślałem ze po zmianie tam proglem ustąpił ale jednak nie.

Teraz, Niebieska napisał:

Tak patrzę, podobno ten błąd może być też związany z kablem zasilającym i listwą przepięciową. Masz możliwość użycia innej listwy bądź innego kabla od zasilacza do testów?  Bądź masz możliwość podłączenia kompa do innego gniazdka?

Kabla od zasilacza sprawdzałem nadal to samo, inne gniazdko i listwa nie próbowałem jeszcze.

Niebieska
komentarz
komentarz

Zobacz co napisałam wyżej.

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

Listwa była kupiona w listopadzie nowa z tego samego sklepu co komputer,  nazwa listwy acar f5.

Gdy grałem na starym komputerze tak samo był podłączany do tego  samego gniazdka co nowy stary działał normalnie nic się nie resetował.

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

Może temu, że nowy ma większy pobór prądu. A masz możliwość podmiany zasilacza?

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

Zadzwoniłem do serwisu, technik posiedział mi ze zaktualizują bios do najnowszej wersji w której będzie płyta główna współgrała z ryzen 3 1200. Technik powiedział mi tez ze to może być wina ze nie mam uziemienia w gniazdku co o tym sadzisz.

7 minut temu, Niebieska napisał:

Może temu, że nowy ma większy pobór prądu. A masz możliwość podmiany zasilacza?

Na starym komputerze był zasilacz z czarnej listy. To był kupiony gotowiec z Allegro jakieś 6/7 lat temu.

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

Aktualizacja BIOSu jak najbardziej będzie dobrym pomysłem. Co do braku uziemienia to może mieć wpływ, ale listwa powinna to niwelować teoretycznie.

ps. zobacz sobie to http://forum.benchmark.pl/topic/242110-windows-10-kernel-power-41-63/

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz

Właśnie technik powiedział ze jak nie ma uziemienia w gniazdku to praktycznie listwa mie ma gdzie oddac nadmiaru prądu, ale raczej nie byłaby tego wina jak inny komputer działał bez problemu? No gorsze podzespoły miał i zasilacz z czarnej listy to idzie to za tym ze pobierał pewnie jakieś 50% prądu mniej niż ten co mam teraz.

11 minut temu, Niebieska napisał:

Aktualizacja BIOSu jak najbardziej będzie dobrym pomysłem. Co do braku uziemienia to może mieć wpływ, ale listwa powinna to niwelować teoretycznie.

ps. zobacz sobie to http://forum.benchmark.pl/topic/242110-windows-10-kernel-power-41-63/

Myślisz tak samo by to wyłączyć w biosie? Jedyne co w biosie zmieniałem to profil xmp i wyłączyłem ciagle jakby branie energii nawet gdy komputer był wyłączany to świeciły się np słuchawki.

@Niebieska wina kernel power moglabyc wina złych sterowników audio? Albo po prosu złych na komputerze? Bo po instalacji systemy pierw pobrałem pobrałem chipset później kartę graficzna i zainstalowałem całość ale chyba audio NJE pobierałem i system sam pobrał i zainstalował.

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz spróbować z tym, ale najlepiej by było jakbyś podmienił zasilacz. 

Brak uziemienia może być problemem, ale nie posądzam by to było winą u Ciebie, musiałbyś mieć naprawdę duże spadki napięcia w gniazdku.

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie nie mam skąd wziąć zasilacza, w serwisie wszystko niby jest ok u mnie to samo było okej jak coś pobierałem lub testowałem komputer dopiero jak gram albo włączę przeglądarkę sie to dzieje jednolity dźwięk i cyk trzeba resetowac

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

To spróbuj z tamtą opcją i zobacz jak się komp zachowa. A żaden znajomy nie ma?

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz

Jak przyjdzie komputer pomoglabys mi w biosie poszukać tych ustawień? I jeszcze raz dokładnie zrobię to co wysłałaś i spróbuje odinstalować audio całkowicie z komputera i zainstalować od nowa mogłabyś polecić jakis program do usunięcia wszystkich sterowników audio? @Niebieska

Niebieska
komentarz
komentarz

Jest taki program DDU, może jego zobacz. 

  • Super 1
cwanybanan
komentarz
komentarz

Okej, jak przyjdzie komputer z serwisu i nadal błąd będzie dawał znac po tym filmiku co wysłałaś i po aktualizacji biosu oraz po nowym wgraniu sterowników audio będę odświeżał temat a teraz dziękuje za twoja pomoc :)

Niebieska
komentarz
komentarz

Staram się pomóc :)

  • 2 tygodnie później...
cwanybanan
komentarz
komentarz

Odkopuje temat bo niestety nadal to samo, dzisiaj po włączeniu komputera i dosyć szybkiego uruchomienia przeglądarki i 3 stron na niej komputer się zawiesił i sam zresetował, jakieś sugestie @Niebieska co mógłbym jeszcze z tym zrobić?

Niebieska
komentarz
komentarz

A co serwis mu w ogóle zrobił? 

cwanybanan
komentarz
komentarz

Wgrał nowy bios i tyle bo u nich ten PROBLEM niby nie występował..

Niebieska
komentarz
komentarz

Jak zawsze w serwisie problem nie występuje. Pewnie wgrali BIOS i zadowoleni. Pomyślę co tu jeszcze można zrobić. 

cwanybanan
komentarz
komentarz

We wszystkich przypadkach mam ten sam problem

 

<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331c3b3a-2005-44c2-ac5e-77220c37d6b4}" />
  <EventID>41</EventID>

Od początku grudnia od pierwszego uruchomienia komputera mam ten problem ten sam błąd widnieje w kernel power 41..

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.