x-kom hosting

Dziwny problem kernel power 41 (63)

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: oliwiakolo ,
Niebieska
komentarz
komentarz

Zastanawiam się czy to może nie wina twojej grafy, nie masz może możliwości sprawdzenia swojej grafy w innym kompie bądź innej grafy w swoim? 

cwanybanan
komentarz
komentarz

Niestety nie mam takiej możliwości :/ Na grafie zrobiłem UV z 1150mv i 1360mhz na 1050MV i 1330mhz, ale to nie zaleznie czy mam UV czy nie mam UV i tak komputer się resetował..

Grafa była sprawdzana na OCCT ponad 30min 0 błędów

Niebieska
komentarz
komentarz

Zastanawiam się czy oni czegoś nie uszkodzili gdy go składali, może są zgięte PINy na procesorze. 

cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

Czyli odpiąć chłodzenie i sprawdzić stan pinów czy jak? Tylko jestem laikiem w takich sprawach komputerów i nie chciałbym niczego uszkodzić.

 

Edytowane przez cwanybanan
Niebieska
komentarz
komentarz

Jeszcze nic nie rób, jak będę na kompie to poszukam co to może być. 

cwanybanan
komentarz
komentarz

Dobra to czekam na dalsze wskazówki od ciebie :) 

Niebieska
komentarz
komentarz

Cóż, z tego co czytałam winna może być albo grafa albo zasilacz ewentualnie jakiś program bądź gra zakłócające pracę kompa. 

cwanybanan
komentarz
komentarz

Grę bym wykluczył bo to dzieje się nawet jak włączam przeglądarkę, to co myślisz zadzwonić jutro do sklepu, i jak to rozegrac? jak już 2 razy był w naprawie za pierwszym razem był uszkodzony ram za drugim razem nic nie wynalezli.. 

Komputer kupiłem w grudniu na początku więc ma zaledwie 6 miesięcy

Program tym bardziej bym wykluczył bo na komputerze kilkakrotnie wgrywałem nowy system 

Niebieska
komentarz
komentarz

Ja stawiam, że albo to wina zasilacza albo grafy. x-kom jest znany z tego, że ma kłopoty z naprawą komputera i u nich zawsze sprzęt działa. 

cwanybanan
komentarz
komentarz

Czyli co mi doradzasz w takiej zaistniałej sytuacji?

Niebieska
komentarz
komentarz

Jeszcze sprawdź czy kabel łączący monitor z grafą nie robi zwarcia.

cwanybanan
komentarz
komentarz

Jak to sprawdzić?

Niebieska
komentarz
komentarz

Podmień go na inny :)

cwanybanan
komentarz
komentarz

Jeżeli to nie zda rezultatu, to co w nastepnym kroku można robić znowu wysyłać go do serwisu?

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak wysyłaj do serwisu, do skutku!

cwanybanan
komentarz
komentarz

Jeszcze do nich jutro zadzwonię i powiem im znowu o tej całej sytuacji a jeżeli to nie zda rezultatu może rękojmia co myslisz?

Niebieska
komentarz
komentarz

Możesz spróbować. Dodatkowo zadzwoń do Państwowej Inspekcji Handlowej,  opisz im całą sytuację i spytaj co mogą Ci doradzić. Tam pracują prawnicy więc na pewno pomogą, a dodatkowo mogą wszcząć kontrole w sklepie.

cwanybanan
komentarz
komentarz

@Niebieska przypadkiem zerkając na obudowę komputera zauważyłem że dioda na karcie graficznej (jest BIAŁA cały czas się świeci) a druga obok przycisku RESET cały czas mryga tez jest biała może to ma jakiś problem do resetów? czy tak powinno być?

Niebieska
komentarz
komentarz

Trudno mi powiedzieć, możliwe, że coś źle podłączyli. Jak będę na kompie to sprawdzę, ale dioda od resetu raczej nie powinna mrygac. Daj zdjęcie tej części kompa. 

cwanybanan
komentarz
komentarz

Brak opisu.

ta czarna kropka po lewej stronie mryga

na biało

 

Niebieska
komentarz
komentarz

To chyba dioda pracy dysku twardego.

cwanybanan
komentarz
komentarz

To powinna ona mrygac w takim razie czy nie?

Niebieska
komentarz
komentarz

Tak, powinna bo to oznacza, że dysk pracuje.

cwanybanan
komentarz
komentarz

Ma ktoś jeszcze jakieś inne pomysły jak można naprawić ten problem? Czy to pewne już ze jakiś podzespół jest uszkodzony?

  • 2 tygodnie później...
cwanybanan
komentarz
komentarz (edytowane)

@Niebieska czy przez brak uziemienia w gniazdku może pojawiać się ten błąd kernel power? Dodam ze w starym komputerze ani razu nie miałem tego błędu a uziemienia też nie było akurat w tym gniazdku.

Edytowane przez cwanybanan

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.