x-kom hosting

Polecane zestawy komputerowe wrzesień 2020

KillaHill
komentarz
komentarz

Do żywotności to raczej ręki nie przyłoży. 

xymar
komentarz
komentarz
27 minut temu, KillaHill napisał:

Do żywotności to raczej ręki nie przyłoży. 

Rozumiem że w takim razie po prostu spodziewać się podwyższonych temperatur o około 8-10 stopni ?

nikols123
komentarz
komentarz

Obecnie ryzen 1600 af jest ponad dwukrotnie droższy od 1200af 

Pytanie czy proporcjonalnie do ceny rośnie wydajność? 

KillaHill
komentarz
komentarz

Zdecydowanie 

 

 

  • Dziękuję 1
luran2132
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy ktoś zamawiał może części do komputera ze sklepu proline? Właśnie miałem zamawiać zestaw do złożenia ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić jak to jest z tym sklepem. Spotkałem się z nienormalnie dużą ilością negatywnych opinii na internecie jak i wśród znajomych na temat tego sklepu. Najbardziej zniechęcające były opinie dotyczące wysyłania używanych podzespołów (np ślady użytkowania obudowy PC), ale nie tylko. Także mega problemy z reklamacją. Uszkodzony sprzet.. Jak to faktycznie wyglada?

KillaHill
komentarz
komentarz

Znajdź sklep, który nie ma masy negatywnych opinii to stawiam piwo. 

W przypadku sprzętu PC z reklamacji w proline raczej nie ma. Gwarancja i tak jest przecież producenta. 

Uszkodzony sprzęt? 

luran2132
komentarz
komentarz

Co racja to racja kazdy ma jakas negatywna ocene, chociaz np koputronik czy xkom ma zdecydowanie mniej negatywow. Chociaz znowu wszystkie komponenty maja drozsze. Mam zamiar pierwszy raz w zyciu skladac kompa i na prawde nie chce miec problemow o ktorych ludzie pisza. W razie czego jakbym cos zle zamowil, albo zeby byly powiedzmy slady uzytkowania. Wtedy nie mogl bym zwrocic sprzetu i musial bym czekac na zwrot jednej z czesci nie mogac sprawdzic reszty itd itd. heh. Gwarancja producenta tak ale zwrot do prolina ktory rzekomo ma z ta procedura spore problemy. Nic to moze jednak po prostu zamowie gdzie indziej :)

KillaHill
komentarz
komentarz

Z komputronika strach teraz coś zamawiać.

Masz prawo do 14 dniowego zwrotu przy zakupie online i tego prawa nikt Ci nie odbierze. 

Kup tam gdzie Ci lepiej. 

luran2132
komentarz
komentarz

No tak racja. Dzieki. Z komputronika strach? Czemu?

arzak
komentarz
komentarz
3 godziny temu, luran2132 napisał:

Czy ktoś zamawiał może części do komputera ze sklepu proline? Właśnie miałem zamawiać zestaw do złożenia ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić jak to jest z tym sklepem. Spotkałem się z nienormalnie dużą ilością negatywnych opinii na internecie jak i wśród znajomych na temat tego sklepu. Najbardziej zniechęcające były opinie dotyczące wysyłania używanych podzespołów (np ślady użytkowania obudowy PC), ale nie tylko. Także mega problemy z reklamacją. Uszkodzony sprzet.. Jak to faktycznie wyglada?

2 tyg temu zamówiłem tam cały komputer w częściach. Wszystko nowe, żadnych śladów używania.

Zamówienie szybko dostarczone.

Chodzi bez problemu, więc nie pomogę w sprawie zwrotów, bo nie musiałem nic zwracać.

arzak
komentarz
komentarz

Jednak nie chce chodzić Pamięć GoodRam IRDM PRO 8GB DDR4 3600 CL17-19-19 Czarna IRP-3600D4V64L17S/8G 

na płycieASRock B450 PRO4 AM4 z procesorem AMD Ryzen 5 1600 AF 12nm AM4 z domyślnym profilemXMP.
Pojedyncza  kość chodziła w profilu XMP z częstotliwością 3600 od strzału.

Po dołożeniu drugiej nawet bios się nie podniósł.

Trzeba było ją wyjąć, wyłączyć XMP i ponownie włożyć.

Metodą prób i błędów zadziałało z XMP na 3400MHz ale z ustwieniem 18,19,19 zamiast nominalnego 17,19,19.

Ustawianie wg Kalkulatora Ryzen nie pomogło póki co.

Jednak przepisywanie tych wszystkich ustawień to katorga, po 2 godzinach walki zostawiłem domyślne ustawienia XMP z taktowaniem 3400.

 

Przy okazji, czy to normalne, że te kości RAM tak ciężko wepchnąć w sloty?

Laminat tak się odgina przy wkładaniu, że się boje, że kiedyś się połamie.

Inna sprawa, że płyty nie da się przykręcić do obudowy w rogu ze slotami, 

brak tam otworu. Przykręcona jest przy krawędzi, gdzie zaczyna się pierwszy slot.

Adrianek1234
komentarz
komentarz

Witam, potrzebuje jakiejś innej obudowy niż ta Armis AR6 w tym zestawie za 2500, bo tej aktualnie nie mają w proline:

https://proline.pl/koszyk/0aa0eb71

Najlepiej jakaś w podobnej cenie, nie za droga. Dzieki!

 

Piotrek43
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć,

Mieszkam w Belgii i z najtańszej strony ((alternate.be) raz zamawiałem myszkę, podkładke do myszki i słuchawki i jestem zadowolony)) spróbowałem poszukać wszystkich części z zestawu za około 4500zł tego o tutaj ->  https://proline.pl/ na tej mojej stronie Belgijskiej i mam parę pytań co do tych części. Poniżej wyjaśnie o co mi dokładnie chodzi.

 

Szukałem odpowiednich produktów na alternate.be poprzez patrzenie na kod producenta/model produktu itp ale nie zawsze znalazłem taki kod na proline albo na alternate więc nie jestem na 100% pewien że jest tam wszystko to co powinno być. Jeżeli ktoś by mógł potwierdzić czy napewno to jest takie same jak z zestawu to bym był wdzięczny.

Odnośniki do części ze strony alternate.be:

GIGABYTE Radeon RX 5700 GAMING OC 8G grafische kaart
AMD Ryzen 5 3600, 3,6 GHz (4,2 GHz Turbo Boost) socket AM4 processor

MSI B450-A PRO MAX, socket AM4 moederbord

be quiet! PURE BASE 500 Window tower-behuizing

Seasonic Core Gold GC 500, 500W voeding

Ballistix D4 8GB 3000-15 BLX Sport LT gy CRU werkgeheugen

Na tej stronie nie ma arctic freezer 34 ani wersji esports duo wiec zamówie z osobnej strony albo kupie w jakimś lokalnym sklepie.

 

Dysk ssd także nie widnieje na tej stronie ale miałem pomysł na dwa dyski. Jeden pod system 256gb ssd i 1tb pod gry i inne. Nie jestem pewien czego szukać w tych dyskach i nie wiem nawet czy na system aż 256gb powinno być. Także możliwe że to nie ma sensu posiadać dysk sytemowy. Nie znam sie po prostu i chciałbym po prosić o poradę jakie dyski kupić z możliwym wytłumaczeniem :)

 

RAM jest nie taki sam ale ze specyfikacji jest taki sam z tego co patrzałem lecz nie wiem czy to jest poprawny odpowiednik.

 

Zastanawiała mnie jeszcze jedna rzecz. Mianowicie to że karta graficzna ma zalecane 600W ale z tego co widze to zasilacz oferuję 500W. Czy to jest zalecane z powodu tego że tą kartę można podkręcić? Kontekst do tego wyboru zasilacza by się przydał. Na dodatek jeżeli chcę dwa dyski, tak jak powyżej mówiłem, myślałem że przydało by się więcej energii dla tego kompa.

 

EDIT: Chciałbym dodać że komputer będzie głównie służyć do grania.

 

Adrianek1234
komentarz
komentarz

https://proline.pl/koszyk/3ab2e875

Potrzebuje jakiegos innego dysku SSD i pamieci RAM, z powodu braku towaru tych co są aktualnie w zestawie

Kotleciq
komentarz
komentarz

Mam pytanie w ilu fps bedzie mi działał fortnite w zestawie za 2500??

KillaHill
komentarz
komentarz

Dziś postaram się odświeżyć te zestawy patrząc na zmieniającą się dostępność. 

 

https://proline.pl/koszyk/b1f1e9f0

 

Przy czy dorzuć drugą kość pamieci do duala za jakiś czas, wtedy masz 

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Wstępna aktualizacja na czerwiec uwzględniająca dostępność podzespołów, ceny, opłacalność i co najważniejsze - NOWEGO INTELA

Cenowo nie jest źle. Nie tak spora dopłata względem AMD, którą to jeszcze można niwelować kosmetyką podzespołów.

 

i5 10400 oraz i5 10700 stock na Z490 Gaming X

i5 10600K oraz i7 10700K na Z490 Aorus Pro AX

Adam112
komentarz
komentarz

Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum. Proszę o poradę, zerknięcie na zestaw czy wszystko będzie ze sobą grało. Głownie bazowałem na zestawie wyżej za 3100, czy można by tu coś zmienić na lepsze w podobnych pieniądzach i czy warto dokupić jakieś chłodzenie na procesor? Jeżeli tak to jakie? Proszę również o opinie czy kości ram tej firmy będą ok, bo na allegro nie znalazłem tych co są opisane.

 

SSD Plextor M8VC 512GB 2,5'' SATA

Karta graficzna GIGABYTE GeForce GTX1660 Super OC

Płyta główna MSI B450 Gaming Plus Max ATX AM4

OBUDOWA SILENTIUMPC SIGNUM SG1V EVO TG ARGB SZKŁO

Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4 2x8GB 3200MHz

PROCESOR RYZEN 5 1600AF@2600 6 RDZENI 3,6 GHZ BOX

KillaHill
komentarz
komentarz

Jest naprawdę spoko.

Jak chcesz sterować ARGB z płyty, to mobo B450 Gaming K4

Adam112
komentarz
komentarz

Ok dzięki, a możesz coś podpowiedzieć czy warto taki zestaw w jakiś sposób podkręcać? Jeżeli tak to można robić na standardowym chłodzeniu czy od razu pomyśleć o dorzuceniu czegoś lepszego? 

 

I jeszcze chciałem dopytać kupić jakąś pastę na procka czy skorzystać z tej fabrycznej jeżeli takie występuje? 

KillaHill
komentarz
komentarz

Niewielka aktualizacja uwzględniająca dostępność oraz zmiany w cenach poszczególnych podzespołów. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.