x-kom hosting

Polecane zestawy komputerowe wrzesień 2020

arzak
komentarz
komentarz

KillaHill wielkie dzięki za pomoc, kupiłem zestaw  który polecałeś + dysk:

https://proline.pl/koszyk/caf8dd3b 

i grafika z allegro: 

Asus Radeon Expedition RX570, 4GB - 399zł

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Będzie zadowolony. Z czasem dorzuć drugą kość pamięci do duala. 

arzak
komentarz
komentarz (edytowane)

Uff, udało się złożyć.

Zamówienie w piątek w proline, garfika w allegro.

Grafika była w paczkomacie na drugi dzień, a zamówienie z proline w poniedziałek.

Składałem wszystko w poniedziałek w nocy.

Trochę się zeszło, bo samodzielnie pierwszy raz i nie chciałem się pomylić,

ale po 4 w nocy wystartowała instalacja windows.

Komputer ruszył od II razu, bo za pierwszym nie było oznaków życia więc powyciągałem

przewody od panelu przedniego i jeszcze raz wsuwałem te wtyczki.

(przyznam, że to najtrudniejsza część składania, wtyczki malutkie, pasują w wiele miejsc,

dodatkowo +/- trzeba upilnować, wszystko tak mikroskopijnie poznaczone, że przy lekkiej wadzie wzroku trzeba się nieźle wytrzeszczać)

    Było dobrze, więc złożyłem i wcisnąłem tym razem prawy przycisk na obudowie,

okazało się, że za pierwszym razem uparłem się włączać przyciskiem resetu ;).  

Wszystko działa od strzału, syn zadowolony (liczy te swoje fpsy w fortnite).

 

Pamięć 3600 działa na razie w predkościach około 2000, ale po dołożeniu drugiej

powinno się poprawić (płyta teoretycznie powinna dać 3200). Potem ew. jakieś zabawa w podkręcanie.

 

Dzięki Killa Hill za pomoc w wyborze.

 

PS. tylko głośniczek nie wiedziałem do czego przyczepić i sobie wisi z płyty na kabelkach

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Wczytaj w biosie profil XMP pamięci. 

  • Dziękuję 1
Druggist
komentarz
komentarz

Cześć, kupiłem w ProLine zestaw z polecanych i sądzę że warto by ostrzec użytkowników, że płyta Gigabyte B450 GAMING X (która już zniknęła z zestawów za ok 2900zł) ma kiczowaty BIOS, który mimo wczytania XMP pokazuje w BIOSIE że niby jest taktowanie 3600 ale nie podnosi faktycznie taktowania RAMów (widać to np. w CPU-z)- trzeba więc je podkręcać ręcznie. Szkoda, bo to jest jednak czasochłonne "a miało być przecież tak pięknie".... RAM wziąłem oczywiście Goodram 2x8GB 3600 MHz. Obecnie stabilne są na 3000 MHz, testuję dalej.

 

Pytanko: jak ma się do podkręcania info ze strony GIGABYTE, że ta płyta GAMING X wspiera takie częstotliwości kości RAM:

Support for DDR4 3600(O.C.)/3466(O.C.)/2933/2667/2400/2133 MHz memory modules

Natomiast obecnie polecana płyta w zestawach GIGABYTE B450M DS3H dodatkowo ma wpisane 3200 MHz

Support for DDR4 3600(O.C.)/3466(O.C.)/3200(O.C.)/2933/2667/2400/2133 MHz memory modules

To znaczy że GAMING X może coś świrować przy taktowaniu 3200 MHz RAMu ?

Pozdrawiam

arzak
komentarz
komentarz

Niestety nie zdążyłem ustawić w biosie profilu XMP dla ramu, padła grafika Asus Radeon Expedition RX570, 4GB.

Używana, ale miała 6mcy gwarancji więc ją odesłałem.

Syn mówił, że mu się kilka razy wyłączała przez te 3 dni użytkowania (czarny ekran),

a dziś zgasła i koniec.

Dioda zasilania świeci, wiatraczki się kręcą, ale na żadnym wyjściu nie ma sygnału.

Może jakieś sugestie co do innego modelu w cenie ok. 400zł, 

który byłby bardziej trwały?

 

KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 10.04.2020 o 10:27, Druggist napisał:

(widać to np. w CPU-z)

 

Sprawdzałeś w innym sofcie?

Wersja CPU-z nowa?

Wgrywałeś może nowy bios na mobo? 

 

19 godzin temu, arzak napisał:

który byłby bardziej trwały?

 

Popatrz za Sapphire Pulse. 

 

Pamięci IRDM zrobią chyba jednak out. Coś one problematyczne. Nowy produkt i nie bardzo to wgląda. 

Pamięci IRDM PRO zastąpione HyperX, Crucial Sport, Crucial Balistix. 

Gaming X też nie ma na rzecz Gaming K4 od Asrock.

Doszedł zestaw za 2100 zł z Ryzen 3 1200 AF i GTX 1650 Super

 

Do tego tam lekka aktualizacja patrząc na zmieniające się ceny.

Fera 3 zastąpiona Freezerem 34

Focus 450 zastąpiony S12III z racji różnicy w cenie

RTX 2060 Super zastąpiony RX 5700 bo blisko 300 zł dopłaty mało opłacalne. 

  • Dziękuję 1
Druggist
komentarz
komentarz

Cześć, tak, wszystkie aplikacje ściągnąłem zaraz po instalacji systemu (Win10) w zeszłym tyg. CPU-z, HWiNFO64 oraz CPUID HWMonitor, wszystkie aktualne - wszędzie to samo. BIOS F50, nie ma na stronie Gigabyte nowszej do ściągnięcia(27.11.2019). Spotkałem się też z tym problemem na Youtube w poradnikach podkręcania za pomocą profilu XMP oraz w zwykłych filmikach z recenzjami płyty B450, gdzie jedna z płyt jest właśnie tą Gaming X od Gigabyte (mogę ewentualnie podać linki jakby ktoś chciał). Podobno na płycie od MSI nie ma żadnych problemów z profilem XMP.

Moje RAM-y IRDM mają fabryczny potencjał 3600MHz, ale aktualnie chodzą stabilnie z taktowaniem 3200MHz, przy próbie dalszego OC (stosując timingi i napięcie gwarantowane przez producenta) ustawienia w BIOS się resetują do 2333MHz.

 

Jednakże osiągając na moich kościach 3200MHz ustawiłem niektóre podstawowe timingi o 1 mniejsze niż w fabrycznych IRDM 3200MHz, więc jestem spokojny - tłumaczę sobie że w pewnym sensie rekompensuje mi to ich niewykorzystany potencjał :)

 

Mam nadzieję, że "feedback" przyczyni się do ulepszenia polecanych zestawów, od lat robicie dobrą robotę! 

Pozdrawiam.

KillaHill
komentarz
komentarz

Zarówno Gaming X jak i IRDM PRO już wyleciały na dobre. 

Dodatkowo przy Ryzen 5 3600 zmiana mobasów na Gaming Plus MAX.

Obecnie trochę te zestawy klejone na tym co tańsze no ale z IRDM się pożegnamy na dobre. 

arzak
komentarz
komentarz

No niestety już taką pamieć mam, w związku z czym mam pytanie, czy przy dokupowaniu 2 kości do pary brać identyczną,

czy którąś z wymienionych (HyperX, Crucial Sport, Crucial Balistix)?

Czy ewentualnie opcja z dodaniem nowej pary  2x8 (HyperX, Crucial Sport, Crucial Balistix) byłaby sensowniejsza?

_Eloft
komentarz
komentarz

Cześć czy w tym zestawie za 2100pln w tej karcie graficznej dostanę gratis kabel DVI-I ? To dla mnie ważne bo dotychczas używałem d-sub

twaruk
komentarz
komentarz

Ten Seasonic 450W poradzi sobie z zestawem za 3600? RX 5600 XT po zmianie biosu chyba więcej ciągnie.

arzak
komentarz
komentarz
Dnia 12.04.2020 o 11:10, KillaHill napisał:

Popatrz za Sapphire Pulse. 

 

Dzięki, niestety Sapphire już im się skończyły, nie chciałem gdzie indziej szukać, bo nie

byłem pewien jak ten zwrot potraktują, czy jako reklamację czy zwykły zwrot, więc wziąłem 

u tego samego sprzedawcy MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4 GB, mam nadzieję, że dłużej pochodzi.

KillaHill
komentarz
komentarz
Dnia 14.04.2020 o 09:41, arzak napisał:

No niestety już taką pamieć mam, w związku z czym mam pytanie, czy przy dokupowaniu 2 kości do pary brać identyczną,

 

Jak normalnie śmiga, to dorzuć drugą taką samą. 

 

18 godzin temu, _Eloft napisał:

Cześć czy w tym zestawie za 2100pln w tej karcie graficznej dostanę gratis kabel DVI-I ? To dla mnie ważne bo dotychczas używałem d-sub

 

Kable nie są dołączane do kart graficznych. 

 

18 godzin temu, twaruk napisał:

Ten Seasonic 450W poradzi sobie z zestawem za 3600? RX 5600 XT po zmianie biosu chyba więcej ciągnie.

 

Niewiele więcej i tak na spokojnie ogarnie

 

6 godzin temu, arzak napisał:

MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4 GB, mam nadzieję, że dłużej pochodzi.

 

Bądźmy dobrej myśli. 

arzak
komentarz
komentarz (edytowane)

Taki wynik wyszedł po ustawieniu profilu automatycznie wykrytego w XMP.

Chyba CL powinien być 17 zamiast 18, ale podobno trzeba wyłączyć opcję Gear Down Mode w
biosie w Advanced DRAM Configuration/Misc Item i zadziała z CL17

 

image.png

nikols123
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaka jest róznica w plycie głównej między zestawem za 2500zl a 3100zl?

Czy można użyć płyty z tańszego zestawu?

KillaHill
komentarz
komentarz

Lepsza sekcja zasilania, pełen ATX.

Na spokojnie możesz zostać z 1600 AF na B450 DS3H

  • Dobra wypowiedź 1
twaruk
komentarz
komentarz

Kupiony zestaw za 3,6k tylko, że zasilacz 450W z alternatyw i płyta MSI B450-A PRO MAX. Wszystko działa jak należy. Dodam jeszcze, że to mój pierwszy pecet, którego poskładałem sam. Dzięki za pomoc KillaHill!

KillaHill
komentarz
komentarz

Oby dobrze służył. Nie ma za co. 

arzak
komentarz
komentarz (edytowane)

Szybkie pytanko:

Jednak nieźle grzeje się karta graficzna synowi przy grze i mocno hałasuje.

Karta: MSI Radeon RX 570 ARMOR OC 4 GB,

obudowa: https://proline.pl/obudowa-armis-ar6-p5485714 ,

płyta ASRock B450 PRO4 AM4 ma jeszcze dwa wolne sloty dla wentylacji w obudowie

 

Czy pomoże dodanie dwóch wentylatorów na front tej obudowy?

Jeśli tak, to można prosić o jakieś sugestie (bez lampek), byle w miarę cicho i wydajnie dmuchały.

Z opisu wyczytałem, że rozmiar 120mm powinien pasować.

 

EDIT:

Doczytałem, że najlepiej byłoby dać dwa wdmuchujace do wewnątrz od frontu i jeden wydmuchujący na górnej powierzchni z tyłu.

Gość
komentarz
komentarz

Składam podobny zestaw do Twojego 12.800zł (Asus x570-E Gaming, MSI 2080 super) i  zastanawia mnie wybór Cruciali Ballistix 2x16GB 3600 MHz CL16, zakładam, że są to te nowe BLACK/RED/WHITE 3600/16-18-18-38 1,35V. Zastanawiam się czy warto brać pamięci, które nie zostały jeszcze przez nikogo przetestowane, czy może jednak pójść w oklepane Trident Z Neo 3600/16-19-19-39 1,35V? Ceną i dostępnością na razie wygrywa G.Skill.

KillaHill
komentarz
komentarz
12 godzin temu, arzak napisał:

Jednak nieźle grzeje się karta graficzna synowi przy grze i mocno hałasuje.

 

Najlepiej byłoby zrobić undervolting. 

 

10 godzin temu, Figgo napisał:

Zastanawiam się czy warto brać pamięci, które nie zostały jeszcze przez nikogo przetestowane

 

Crucial daje radę w pamięciach i raczej tam problemu nie będzie. TriendZ tańszy od Cruciala? 

TriendZ jest praktycznie w cenie Royali. Taniej masz też 16-19-19-39 po prostu G.Skill RipjawsV 3600 MHz

 

Gość
komentarz
komentarz
15 minut temu, KillaHill napisał:

Crucial daje radę w pamięciach i raczej tam problemu nie będzie. TriendZ tańszy od Cruciala? 

TriendZ jest praktycznie w cenie Royali. Taniej masz też 16-19-19-39 po prostu G.Skill RipjawsV 3600 MHz

 

Trident Z Neo (3600/16-19-19-3) aktualnie kosztuje około 1k-1,04k, Crucial Black (pomijam inne kolory) 3600/16-18-18-38 nie jest prawie dostępny przez co cena ~0,94k (sklep.krzak) do Moreli 1,1k. Zapewne jakby więcej sklepów je posiadało to cena poszłaby trochę w dół, ale mamy taką sytuację, a nie inną. Właśnie jeszcze myślę nad RipjawsV, ale G.Skill reklamuje je jako pamięć do Intela, pomimo, że płyta x570 Asusa ma go w qvl. W moim przypadku i tak RAM będzie siedzieć za NH-D15 lub DRP4.

xymar
komentarz
komentarz

Pytanko o rtx 5600xt - konkretnie rzecz biorąc o wersje RED DRAGON od Powercolor. Czy wgranie nowego BIOSU to bezpieczna opcja - karta nie będzie za bardzo obciążona i przez to straci swoją żywotność ( podwyższone temperatury itd ). Ktoś ma już może  z tym doświadczenie ? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.