x-kom hosting

Polecane zestawy komputerowe wrzesień 2020

Rattie
komentarz
komentarz

Takie coś miałeś na myśli? A co do zasilacza to z racji, że jestem laikiem, nie wiem czy dobrze zrozumiałem - nie dopłacać do modularnego czyli zostawić taki jaki jest czy ten zmienić na jakiś inny? (Jeśli to drugie to jak mógł byś podać konkretny model ze strony x-kom to będę szczęśliwy)

KillaHill
komentarz
komentarz

Pure Base nie posiada zatoki na napęd.

RX 5700 XT MECH skopane chłodzenie. 

 

https://proline.pl/koszyk/11e6f634

Rattie
komentarz
komentarz

Dzięki za info. Teraz będzie ok? Upieram się przy X-Kom bo mają salon niedaleko mnie, Proline nie jest nawet z mojego województwa, a jako że bym zlecił przy okazji montaż kompa to nieco się obawiam puszczania go później kurierem.

Zastanawiałem się jeszcze nad MSI Radeon RX 5700 XT GAMING X (link) bo znalazłem wypowiedzi, że już podobno daje radę z kulturą pracy (i przy okazji tańszy), prawda to? Oczywiście jeśli Sapphire jest lepszy to nie będę się upierał. 

 

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Na X-kom możesz brać taniej Red Dragon od PowerColor

________________________________________________________________________________

 

Mały up o tańsze pamięci na E-Die pod OC Crucial Sport 3000 MHz CL15 oraz więcej obudów od SPC z RGB. 

Rattie
komentarz
komentarz

Chodzi Ci o tą kartę?

To ostatecznie którą kartę warto wziąć? MSI Gaming XSapphire czy Red Dragon?

Co do kosztów to te 2 stówki różnicy mnie szczególnie nie zbawią, a przede wszystkim chodzi o wydajność, głośność, chłodzenie itd.

 

KillaHill
komentarz
komentarz

Ta nitro na X-kom strasznie droga ale i też the best. 

Rattie
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, wezmę zestaw z Red Dragonem, bo Nitro nie ma na stanie w żadnym sklepie :) 

Rattie
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprzęt przyszedł przedwczoraj i po przygodach jakie przeszedłem sugeruję nie kupować kości GOODRAM 8GB 3600MHz CL17 IRDM PRO do płyty głównej MSI B450-A PRO MAX. Wspomniane kości wyraźnie się gryzą z płytą główną - instalacja Windowsa albo się wywalała z błędem na losowym etapie, albo komp się restartował, sypał niebieskimi ekranami. Windowsa udało się zainstalować dopiero po usunięciu jednej z kości. Nie jest to wina wadliwego produktu bo testy wykazały, ze obie kości są sprawne. Memtest przeszły sprawnie, w 3DMarku jednak już były problemy - restary/zawieszenie się kompa (chociaż ze 3 razy udało im się to też przejść do końca bez kłopotów). Pojedynczo nie było problemów. Procesor/grafika sprawne. Spec od kompów doradził mi wymianę RAMu na kompatybilny z płytą i uświadomił mnie, że producenci płyt na swoich stronach podają listę przetestowanego sprzętu. Dla mojej płyty wygląda to tak: MSI (zakładka kompatybilność). Wystarczy sprawdzić czy kod producenta kupowanego sprzętu znajduje się na liście, jeśli tak to można kupować śmiało. Swój RAM zmieniłem na ten, i póki co instalacja/aktualizacja systemu i sterowników poszła bez problemów, zero zwiech czy restartów. Także nauka jest taka, że niestety nie samą ceną należy się kierować. 

A piszę tego posta również dlatego, że widzę, że w proponowanych zestawach do płyty głównej MSI są kości, których również nie ma na wspomnianej liście producenta więc ktoś może mieć problemy podobne do moich.

KillaHill
komentarz
komentarz

Z pamięciami różnie bywa. Takie kwiatki potrafią się zdarzać.

IRDM PRO zastąpione zostały Crucialami z którymi nie ma problemów.

Listy QVL nie są akutalizowane na bieżąco przez producentów a i pamięci spoza tych list nie sprawiają problemów. 

 

Oczywiście pojedyncze problemy potrafią czasem ujrzeć światło dzienne. 

Rattie
komentarz
komentarz

No wiesz, wcześniej te IRDM na sugerowanej liście podzespołów jednak były ;) Nie twierdzę, że pamięci spoza listy będą sprawiać problemy jednak, według mnie, jeśli któryś model na tej liście się nie znajduje, a my nie mamy wiedzy jak będą współpracować z płyta główną to już lepiej doinwestować te kilkanaście/dziesiąt złotych i brać model kompatybilny niż modlić się, żeby ten brak był winą tylko niezaktualizowanej strony.

Oczywiście to tylko sugestia, każdy ma wolny wybór i jeśli nie przeszkadza danej osobie wracanie do sklepu ze zwrotami albo wymianą to mi nic do tego.

KillaHill
komentarz
komentarz

Niejedne pamięci z QVL "krzaczyły i krzaczyć" będą. 

Po prostu zdarza się. Dopłacania nie daje tutaj 100% gwarancji. 

TagRider
komentarz
komentarz

Moze odpaliles na 3600mhz, ja też musiałem obniżyć taktowanie na 3200 15cl

Rattie
komentarz
komentarz
2 godziny temu, TagRider napisał:

Moze odpaliles na 3600mhz, ja też musiałem obniżyć taktowanie na 3200 15cl

 

Odpalałem na różnych ustawieniach - 3600, 3400, 2133, auto, CL też zmieniane. Problemy takie same.

  • 2 tygodnie później...
KillaHill
komentarz
komentarz

Patrząc na ceny, polecane na kwiecień zapowiadają się czadowo . Póki co w większości przypadków małe kosmetyki w cenach, ale jak człowiek widzi na x-kom GTX 1650 Super WF za ponad 900 zł, MSI B450 Tomahawk MAX za 560 zł to aż płakać się chce. 

 

Oby to był tylko x-kom, który ostatnio i tak szaleje z cenami. 

KillaHill
komentarz
komentarz

Zmian w konfiguracjach dość mało. Focus 450 poszedł w górę to i w pierwszych tańszych zestawach zmiana na S12III 500W

RTX 2060 w cenie 1600 został zastąpiony RX 5700. 

MSI B450 PRO MAX zastąpiona B450 Gaming K4 Asrock. 

 

Jedyne co się zmieniło, to ceny. W pierwszych zestawach ceny praktycznie bez zmian, w środku zestawienia +200-300 zł a pod koniec, to i nawet + 500 zł. 

Tragedią jeszcze nie ma co tego nazywać

twaruk
komentarz
komentarz

Czy ta zmiana płyt w zestawie za 3,7k jest na minus? Patrząc na listę obsługiwanych pamięci przez asrocka, nie widzę 3000 herców, czyli częstotliwości RAMu w tym zestawie. Jeszcze jedno pytane. Czy jeżeli zdecydowałbym się na MSI to czy można podłączyć monitor przez złącza z GPU? Chciałbym używać FreeSync, a ta płyta nie ma DisplayPorta. Jeżeli jest to głupie pytanie to przepraszam, nie wiem wszystkiego.

ps: w alternatywach wyżej wspomnianego zestawu jest błąd. RX 5600XT ma 6 GB nie 8 ;)

KillaHill
komentarz
komentarz

Na minus jest pod względem ceny. Modele MSI MAX poszły mocno w górę. Pamięci z profilu pójdą na 2933 MHz

 

16 godzin temu, twaruk napisał:

Czy jeżeli zdecydowałbym się na MSI to czy można podłączyć monitor przez złącza z GPU? Chciałbym używać FreeSync, a ta płyta nie ma DisplayPorta. Jeżeli jest to głupie pytanie to przepraszam, nie wiem wszystkiego.

 

Płyta nie ma tutaj nic do rzeczy jeżeli chodzi o podłączenie monitora. 

RX 5600 XT zaraz poprawiam

arzak
komentarz
komentarz (edytowane)

Cześć,

chciałbym kupić komputer do rozbudowy.

Z tego co wyczytałem z tematu, to  gros ceny przy mocnym zestawie, to grafika, więc na razie jakaś budżetowa wystarczyłaby.

Zależy mi żeby w zestawie był wydajny procesor i dobra, łatwo rozbudowywalna płyta główna, no i przyzwoita obudowa.

RAMu wystarczy na razie 8GB w jednej kości.

Obecnie mam:

- monitor Acer Nitro VG270bmiix [1ms, 75Hz, FreeSync] do xbox,

- dysk z uszkodzonego laptopa 500GB SSHD seagate (sata).

 

Komputer ma być na razie do szkoły ale z opcją grania np w Fortnite,

a po rozbudowie do grania z bardziej wymagającymi grami, ew. wyższymi rozdzielczościami.

 

Czy da się złożyć coś w cenie około 1500 zł?

Czy np. mógłby to być zestaw nr 1 z zamianą procesora na lepszy ale bez HDD?

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

KillaHill
komentarz
komentarz

https://proline.pl/koszyk/fbd7b8c5 i zostaje jakieś 400 zł na GPU. W tej cenie RX550 2GB 

Jak za takie pieniążki, spokojnie się pogra choć dobrze byłoby tutaj nawet dopłacić do RX 570 4GB zostawiając sam CPU do zmiany za jakiś czas.

Mając Ryzen 3 1200 i RX 550GB, to z czasem trzeba będzie zmieniać i CPU i GPU. W cenie nowego RX 550 masz używanego RX 570. Jak nowy RX 570, to jakieś 200 zł dopłaty. 

 

 

  • Dziękuję 1
arzak
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź.

Zestaw w sam raz do budżetu, ale chyba nie chciałbym zmieniać i procesora i karty w przyszłości.

Taki zestaw z mocniejszym procesorem (bez karty) byłby ok?

https://www.x-kom.pl/lista/7epe3eu4m

(chodzi o dopasowanie podzespołów)

W proline nie ma takiej płyty głównej więc został x-kom.

KillaHill
komentarz
komentarz

Ale jak bez karty? 

Zakup Ryzena 5 2600 nie ma sensu jak jest Ryzen 5 1600AF - praktycznie to samo jeżeli chodzi o wydajność

Zakup B450A PRO MAX też nie kompletnie sensu w takiej cenie jak taniej są Asrock B450.

 

GPU do takiego zestawu wyżej musisz mieć GPU bo tam nie iGPU.

Masz 300 zł taniej https://proline.pl/koszyk/09eca5a6

 

 

  • Dziękuję 1
arzak
komentarz
komentarz (edytowane)

No widzisz i teraz widać, że jednak trzeba się orientować.

Komputer składałem naście lat temu, potem używałem tylko służbowych, a teraz dla syna mi potrzebny.

Wiedza z tamtych lat na niewiele się przyda.

Dlatego wielkie dzięki za podpowiedź.

A do tego zestawu karta tak jak w poprzednim (RX550 2gb) będzie ok,

czy jest sens brać jakąś tańszą, lub ew. inną z FreeSync żeby pasowała do monitora?

 

EDIT: rzeczywiście, Asus Radeon Expedition RX570, 4GB za 399 z 6msc gwarancją na all..

albo Sapphire Radeon RX 570 PULSE 4GB GDDR5 za 439.

I jeszcze jedno, czy warto brać grafikę używaną z gwarancją półroczną z allegro, czy jest jakieś pewniejsze źródło?

KillaHill
komentarz
komentarz

Popatrz dobrze na allegro za tym RX 570 4 GB w cenie ~ 400 zł i możesz śmiało brać. 

  • Dziękuję 1
arzak
komentarz
komentarz

OK, dzięki, to chyba będę zamawiał (choć od wczoraj przesyłka podrożała do 38zł).

Powiedz proszę jeszcze, czy przy takim zamówieniu będzie wszystko co potrzebne do złożenia zestawu?

Czy nie będą potrzebne jakieś przewody, taśmy, śrubki?

Chyba będę składał sam, bo montaż w proline sporo wydłuża realizację, a ekspresowy koszmarnie drogi.

Mam nadzieję, że to nie jest jakaś wielka sztuka i podołam.

KillaHill
komentarz
komentarz

Wszystko co niezbędne będzie. 

  • Dziękuję 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.