x-kom hosting

Polecane zestawy komputerowe wrzesień 2020

KillaHill
komentarz
komentarz

Przy czym drugą kość dodaj za jakiś czas

https://proline.pl/koszyk/daf0b625

 

Zadzwoń i próbuj. 

Serme
komentarz
komentarz

Kod na montaż w komputroniku nie działa. Da radę coś z tym zrobić?

TagRider
komentarz
komentarz

do zestawu za 2600 jakie polecacie bardziej chlodzenie, fera czy fortis?

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
6 godzin temu, TagRider napisał:

do zestawu za 2600 jakie polecacie bardziej chlodzenie, fera czy fortis?

Ale kołujesz, złożyłem CI konfig za 3500zł z monitorem, tam ten zestaw za 2600zł wychodzi realnie prawie 2797zł.

 

Oba chłodzenia dadzą sobie radę z OC tego CPU, Fortis będzie cichszy.

vulnerable
komentarz
komentarz

hej jestem tu nowy. planuję kupić komputer i na allegro znalazłem to

 

https://allegro.pl/oferta/gamemax-dla-gracza-ryzen-7-grafika-rtx2060-16gb-8563930095?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=Nzk4NTJiMWQtNzY1Zi00OWM4LWI1MjItOWVmZTFhNjE5ZjZjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=6058dbae-7234-42d0-9332-40fe9c04a367

 

  • System Operacyjny WINDOWS 10
  • Procesor RYZEN 7 2700 ( 8 x 4,1GHz )
  • Ciche chłodzenie procesora
  • Płyta główna AM4
  • Pamięć 16GB DDR4 2666MHz
  • Grafika GeForce RTX 2060 6GB GDDR6
  • Dysk  480GB SSD
  • Karta sieciowa Gigabitowa 1000M
  • Dźwięk 8-mio Kanałowy dzwięk / S/PDIF
  • Obudowa GAMEMAX 4 ciche podświetlane wentylatory
  • Zasilacz GAMEMAX 650W PPFC went.140mm
  • Złącza USB 3.0 na przednim i tylnym panelu

 

trochę pooglądałem ostatnio filmików i chcę się poradzić , co o tym sądzicie, bo na moje noobowskie oko to niezła oferta, ale nie wiem

 

idzie złożyć coś takiego w tej cenie, czy to rzeczywiście taka okazja jak się maluję ( przecena z 5k na 3,5k) . jeśli tak to wziąłbym to na raty

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

Nie wiem jak ludzie wynajdują takie okazje z gniotami ...

 

Pod jaki monitor, jakie gry?

 

https://proline.pl/koszyk/73608ee1

Ryzen 1600 AF w 12nm ( to jest to samo co Ryzen 2600 w niższej cenie), dużo szybszy RAM znacznie lepszy SSD na NVMe, GPU z normalnym układem chłodzenia, dużo lepszy zasilacz Seasonica z 7 letnią gwarancją, obudowa z prawdziwego zdarzenia a nie karton z psuedo RGB.

150zł w kieszeni albo bierzesz lepszy cooler jak chcesz bawić się w OC SilentiumPC Fera 3

  • Dziękuję 1
vulnerable
komentarz
komentarz (edytowane)
14 godzin temu, UnnamedPlayer napisał:

Nie wiem jak ludzie wynajdują takie okazje z gniotami ...

 

Pod jaki monitor, jakie gry?

 

https://proline.pl/koszyk/73608ee1

Ryzen 1600 AF w 12nm ( to jest to samo co Ryzen 2600 w niższej cenie), dużo szybszy RAM znacznie lepszy SSD na NVMe, GPU z normalnym układem chłodzenia, dużo lepszy zasilacz Seasonica z 7 letnią gwarancją, obudowa z prawdziwego zdarzenia a nie karton z psuedo RGB.

150zł w kieszeni albo bierzesz lepszy cooler jak chcesz bawić się w OC SilentiumPC Fera 3

 

 

Czyli nie ma się co tym napalać, dzięki

 

Głównie chodzi mi o komputer do Wiedzmina 3, żeby chodził płynnie i było w miarę ładnie. Ale też o to żeby za rok , dwa nie musieć wymieniać całego kompa , kiedy wyjdzie jakaś wymagająca sprzętowo gra, która mi się spodoba... Narazie czekam na Baldur's Gate 3 i Kroniki Myrtany.

 

Z tego co się orientuję, myślę że dobry dla mnie będzie, tak jak właśnie mówisz,  Ryzen 5 1600AF + GTX 1660 super , tylko nie za bardzo potrafie dobrać reszte komponentów - żeby było jak najtaniej, ale żeby się nie spaliło ^^. I trzeba jeszcze chyba liczyć oryginalnego Win 10 przy samodzielnym składaniu / kupieniu podzespołów i zleceniu komuś złożenia. Opłaca się tak kombinować w ogóle,?. Monitor stary jakiś, płaski Samsung SyncMasterP2350

 

P.S. w zestawie, do koszyka z którym podesłałeś link, zamieniłem RTX na GTX 1660 super - czy przy tej zamianie wszystko nadal zadziała ze sobą  i będzie to jakieś optymalne wyjście? Dzięki w każdym razie.   A i pierwszy raz spotykam się ze sklepem Proline, kuchnia mieszane opinie wyczytuję. Dotąd krążyłem po X komie.

Ogólnie chcę na tego kompa przeznaczyć ok 3 tys. + -  i będę  kupował za miesiąc, dwa.

Edytowane przez vulnerable
KillaHill
komentarz
komentarz
57 minut temu, vulnerable napisał:

w zestawie, do koszyka z którym podesłałeś link, zamieniłem RTX na GTX 1660 super - czy przy tej zamianie wszystko nadal zadziała ze sobą  i będzie to jakieś optymalne wyjście?

 

Tak

 

 

  • Dziękuję 1
Serme
komentarz
komentarz
Dnia 10.02.2020 o 12:48, Serme napisał:

Kod na montaż w komputroniku nie działa. Da radę coś z tym zrobić?

@KillaHill ponawiam pytanie.

KillaHill
komentarz
komentarz

No my z tym nie zrobimy. Nie jesteśmy władni w tym temacie. 

Marcinek
komentarz
komentarz

Czy ten Ryzen 3 3200G będzie porównywalny wydajnościowo do mojego Athlona x4 845 Quad core procesor + GT 1030 ?

KillaHill
komentarz
komentarz

Jak najbardziej. 

  • 2 tygodnie później...
KillaHill
komentarz
komentarz

Aktualizacja zestawów na marzec. 

 

W zasadzie większość zestawów bez zmian. 

RX 5600 XT został dodany jako alternatywa dla RTX 2060 - warunek zakupu RX 5600 XT - tańszy od 2060 + gratis gry

Ceny poszły w górę także spora część zestawów droższa o 100 - 200 zł. Co gorsze, będzie chyba tylko drożej. 

Z zestawienia praktycznie na dobre wypadła obudowa SG1 TG . Ponad 200 zł za ten model, to już żaden dobry deal. 

Do zaktualizowania zostały koszyki komputronik ale póki co mam error na stronie. 

 

 

 

 

Niech ktoś spróbuje wrzucić jakiś zapiany zestaw z polecanych z komputronika do koszyka i niech da znać, czy działa. 

 

 

twaruk
komentarz
komentarz (edytowane)

Karta w zestawie za 3,5 jest najlepsza w tej cenie pod 1080p/75 hz ?

Edytowane przez twaruk
KillaHill
komentarz
komentarz

RTX 2060 czy RX 5600 XT pod 1080p 75 Hz jak najbardziej.

Chyba, że trafi się ktoś kto chce kwiatki jak RDR2 na ultra, no to będzie to zdecydowanie za mało. 

Rattie
komentarz
komentarz (edytowane)

Kilka pytań:

1. Czy zasilacze od Silentium (dokładnie SilentiumPC Elementum E2 450W 80 Plus do zestawu za 4400 albo SilentiumPC Supremo M2 550W 80 Plus Gold do zestawu za 6700) dałyby radę?

2. Czym się różnią procesory i7-9700K od F oraz KF?

3. Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić (albo podesłać link do tematu bo nie mogłem znaleźć) o co chodzi w tekście z pierwszego posta "Nie kupujcie zestawu z 9700K i RTX 2080 pod monitor 1080p 22 cale 60 Hz.  Nie ilość klatek, a ich umiejętne wykorzystanie wraz z komfortem użytkowania są gwarancją udanej rozrywki." Domyślam się, że nie ma sensu kupowanie sprzętu pod ultra detale w 4k jeśli ma się monitor, który może wyświetlić max 1080p, ale zdaje się, że to jest jeszcze grubszy temat.

Edytowane przez Rattie
IGotHigh
komentarz
komentarz

Nie to nie jest grubszy temat. Znaczy dokładnie tyle co napisałeś. Po co Ci zestaw do grania w 4K/60Hz albo 1440p/144Hz jeśli masz monitor 1080p 60Hz? Po prostu taki zakup jest bez sensu, bo co z tego, że w np wiedźminie 3 będziesz miał 180 klatek jak zobaczysz 60? 
Procesor z dopiskiem F to taki pozbawiony zintegrowanego układu graficznego. Dopisek K oznacza, że procesor ma odblokowany mnożnik i można go podkręcić. 

Rattie
komentarz
komentarz
21 godzin temu, IGotHigh napisał:

Nie to nie jest grubszy temat. Znaczy dokładnie tyle co napisałeś. Po co Ci zestaw do grania w 4K/60Hz albo 1440p/144Hz jeśli masz monitor 1080p 60Hz? Po prostu taki zakup jest bez sensu, bo co z tego, że w np wiedźminie 3 będziesz miał 180 klatek jak zobaczysz 60? 
Procesor z dopiskiem F to taki pozbawiony zintegrowanego układu graficznego. Dopisek K oznacza, że procesor ma odblokowany mnożnik i można go podkręcić. 

 

Ok, dzięki. A jak sprawa z tymi zasilaczami? Są spoko? Niestety w Xkomie nie ma tych z listy podawanej na początku wątku.

PatileQ
komentarz
komentarz

Czasami warto dopłacić do x570, bo ma dużo lepszą sekcje zasilania dzięki czemu w przyszłości będzie na nią można wsadzić procesory 4gen lub nawet 5gen.

IGotHigh
komentarz
komentarz

Zastanów się co piszesz, albo najpierw sprawdź pewnie informacje jeśli czegoś nie wiesz. Socket AM4 kończy się na 4 generacji, więc nie ważne czy kupi płytę na b450 czy na x470 czy na x570 to i tak wyżej niż 4 generacji nie wsadzi. Poza tym niektóre płyty na b450 (np Msi b450 tomahawk max) mają lepszą sekcje niż płyty na x570. Poza tym czekamy na oficjalne stanowisko AMD, bo możliwe, że i procesory 4 generacji będzie można umieścić na b450.

KillaHill
komentarz
komentarz

Jako, że obecnie Seasonic Prime Ultra Gold 550W na proline jest w cenie 339 to i w zestawach poszła oczywiście podmiana Focusa Plus 550W.

Dodatkowo warto zwrócić na tańsze pamięci (pod OC) Crucial Sport 3000 MHz CL15 2x8GB

KillaHill
komentarz
komentarz

Ten pierwszy to sobie daruj  całkowicie. 

Drugi będzie ok choć zerkałbym jeszcze na Seasonic Core 500W

Rattie
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki, tutaj lista tego co skompletowałem, wszystko będzie grało? Wydaje mi się, że to są podzespoły podawane w pierwszym poście, ale jeśli coś popieprzyłem to dajcie znać.

Cel - pograć w bardzo wysokich/ultra w GTAV, RDR2 itp. w 1080p

Edytowane przez Rattie
KillaHill
komentarz
komentarz

Jest ok ale w tym budżecie też zmieścisz się z dobrym już modelem RX 5700 XT. 

Do modularnego zasilacza nie ma potrzeby dopłacania bo i tak w obudowie jest piwnica na zasilacz oraz okalbowanie. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.