x-kom hosting

Polecane chłodzenia - STYCZEŃ 2008

Sonido
komentarz
komentarz
A możę ktoś coś powie o chłodzeniu wodnym? albo poda strone na której moge znaleźć jakies info?

Najlepsze źródło informacji.

raz na min. 6 miesięcy wymiana płynu

Jaka wymiana? Raz zalany Coolant może w układzie chodzić nawet kilka lat.

Chyba, że pisałeś to by zniechęcić pytającego :lol:

Gość
komentarz
komentarz
Jaka wymiana? Raz zalany Coolant może w układzie chodzić nawet kilka lat.

Chyba, że pisałeś to by zniechęcić pytającego lol2.gif

:lol: coolant traci kolor i wytrąca się takie gówno które zasyfia bloki i węże.... Jak dłużej na tym podziałasz to węże do wyrzucenia a bloki do gruntownego czyszczenia.

Sonido
komentarz
komentarz
Jak często muszę wymieniać ciecz w układzie? - Nie trzeba wymieniać cieczy. Jeżeli użyjesz dobrego płynu to WC będzie kompletnie bez obsługowe, tak samo jak chłodzenie powietrzem (przydałoby się co kilka miesięcy oczyścić wentylatory i chłodnicę z kurzu, ale to normalka). Jeżeli masz trójnik jako odpowietrzenie to radze nalac "kilka centymetrów" płynu więcej, żeby sobie mół spokojnie odparować, następnie co kilka miesięcy sprawdzać stan, czy czasem nie ubyło za duże (nie powinno, ale może, u mnie pre 3 miesiace odparowało tylko 2-3 cm, uzywam borygo+woda destylowana 50:50).

Źródło PurePC

maxv12
komentarz
komentarz
CYTAT(Ice-Fenix @ czw, 08 sty 2009 - 21:59) *

Ten dźwięk, to najprawdopodobniej sygnał iż wentylator CPU nie ruszył.

Wejdź do biosu i wyłącz sygnalizację dźwiękową odłączonego wentylatora cpu.

Pozdrawiam

Rozumiem.. Mógłbyś podać przybliżoną nazwę funkcji, którą muszę wyłączyć (w razie w .. Asus P5Q PRO). Dzięki :)

Pomoże mi ktoś? W biosie dałem wszystkie fany na Ignored i dalej piszczy przy włączaniu :/

Zmieniłem nawet wentyl na boxowy i podpiąłem pod fan_cpu, a pentagrama pod "cooling fan_zasilacz" i dalej nic...

micropoint
komentarz
komentarz

Nosiłem się z zamiarem kupna chłodzenia na grafikę (GF 8800 GTS 512) bo grzała mi się w stresie do 75-80 stopni i przez to temperatura procesora tez była wysoka. Wypróbowałem jednak najpierw sposób przedstawiony tu http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=59769. Ustawiłem na stałe prędkość wentyla karty graficznej na 50% i dodałem wentylator z przodu obudowy Noctua NF P12-1300 i temperatury poleciały na łeb. teraz grafika w stresie nie przekracza 60 stopni (oscyluje wokół 55). Zatem, jak na razie plany zakupu chłodzenia oddaliły się.

Malonec
komentarz
komentarz

Szukam dobrego chłodzenia na GeForca 9800X2.

Pomożecie (: ?

Sonido
komentarz
komentarz
Szukam dobrego chłodzenia na GeForca 9800X2.

Pomożecie (: ?

Na Allegro i w Coolingu nic ciekawego nie znalazłem poza blokami wodnymi. Ostudzenie tego potwora wymaga wydajnego układu, bo należy pamiętać, że to 2x8800GTS, a więc grzanie podwójne. Jak nie masz narazie kasy na WC to podkręć obroty wentyla.

maxv12
komentarz
komentarz

Chłodzenie Q6600 do 100zł?

casion
komentarz
komentarz

Karakorum + Zalman STG - 1 ;)

timmy
komentarz
komentarz

AC Freezer 7 Pro(z STG-1) będzie dobry do kręcenia E7300?

Jokeer
komentarz
komentarz

Tak będzie dobry, aczkolwiek lepszy byłby Karakurum,

ale za tą cenę Freezer jest dobry ;)

maxv12
komentarz
komentarz

Jak myślicie mam dawać wiatrak na przód obudowy (Cooler Master Elite 331) bo z tyłu mam i pomyślałem, ze do przodu też by się przydał.. Buda otwarta wiec nie wiem czy to coś da....

P.s

Joker widzę w sygnaturze, że wykręciłeś ładnie ramy.. Mam takie same (komp prawie nie różni się od twojego) i z tego powodu offtopowe pytanie mianowicie czy masz jakieś chłodzenie do nich czy normalnie śmigają z taką częstotliwością?

Piotr1312
komentarz
komentarz
Jak myślicie mam dawać wiatrak na przód obudowy (Cooler Master Elite 331) bo z tyłu mam i pomyślałem, ze do przodu też by się przydał.. Buda otwarta wiec nie wiem czy to coś da....

Przy otwartej obudowie nie ma to żadnego sensu.

robciuuu1
komentarz
komentarz

Czy to chłodzonko na chipset będzie dobre http://allegro.pl/item534386405_serpent_nc..._wyprzedaz.html

mam gigabyte ga-m52l-s3

czy to chłodzenie będzie dobre ??

jak nie podajcie propozycje cen do 30 zł

Z góry dziękuje za odp

Pozdrawiam.

timmy
komentarz
komentarz

Co sądzicie o wymianie wentylatora na Pentagramie Karakorum z tego dołączonego na Zephyra 120?

Bo ja różnicy w temperaturach nie zauważyłem, a teraz o wiele ciszej :>

tomekk600
komentarz
komentarz
Co sądzicie o wymianie wentylatora na Pentagramie Karakorum z tego dołączonego na Zephyra 120?

Bo ja różnicy w temperaturach nie zauważyłem, a teraz o wiele ciszej :>

prawda tez bym wymienił :)

szykam chłodzenia(wentyla) na NB do mojego mobo rozmiar ~40x40mm (CICHE)

tomekk600
komentarz
komentarz

dziekówa mam juz jeden zephyr 120 i mi sie podoba :)

na alledrogo za 16 z wliczona przesyłka znalazłem :)

+

robciuuu1
komentarz
komentarz

Zakupiłem chłodzono Thermaltake extreme spirit II i na podkręconym procesorze na boxowym chłodzeniu mam tak:

Płyta główna 61

Procesor 48

Procesor chodzi na paście cooler master dokładnie nie wiem jakiej a chłodzenie na chipset wymieniłem dzisiaj i podciąłem proca z 2.71 do 3.04 ghz

Czy takie temperaturki mogą zostać ???

wydaje mi się że na płycie głównej powinna być mniejsza tempa na tym chłodzeniu <_<

Temperatury podawane po 2 h testowania w orthosie.

Adamicki
komentarz
komentarz

Witam.

Po pierwsze - chciałbym założyć wentyl na pasywną kartę Gaiward 9400GT. Wygląda ona tak: http://sklep.kg.net.pl/bmz_cache/a/aae3c00...age.935x768.jpg . Wymiary radiatora to ~8x10cm. Teraz mam tak, że jak boxowy wentyl na procesorze obniżę do 65% w Speedfanie, to temperatura GPU rośnie z 70-71*C to 75-75*C, a temperatura CPU w Idle jest na poziomie 42-44*C (tak samo dla 100% obrotów wiatraczka). Wentyl najchętniej zainstalowałbym samemu i najlepiej gdyby się dało podłączyć tak, żeby była regulacja obrotów przez Speedfana. Będą do tego jakieś specjalne spinki potrzebne czy cuś?

I druga sprawa - jakie kupić chłodzenie do procesora Q6600? Zależy mi na ciszy, w gry nigdy nie gram, bo to dobre dla dzieci :) , budżet powiedzmy do 250zł, chociaż nie wiem czy jest sens aż tyle płacić i jeszcze, żeby chłodzenie nie było mega ciężkie, żeby mi płyty głównej nie złamało. :) Płyta główna to MSI P45 NEO3-FR.

Sonido
komentarz
komentarz

Na grafę to bym sobie darował. W stresie do 90'C może się grzać i nic jej nie będzie. W idle jak ma 50-60 tez biedy nie ma, a u Ciebie jeszcze niżej. Wyreguluj w najlspszym stosunku wydajnosc/cisza i tyle- szkoda kasy. Na Quada to zależy czy kręcisz czy nie, bo jeżeli nie to nawet jakiś pasyw można niedrogo wyrwać i dorzucić mu jakis wentyl wolnoobrotowy (albo i bez niego). Jeżeli natomiast chcesz go podkręcić to najlepiej wyposażyć się w chłodzenie aktywne, za 150-200zł już coś znajdziesz. Zatem sprecyzuj swoje wymagania, wtedy doradzimy.

Adamicki
komentarz
komentarz

To właśnie grafa ma 76*C w Idle, jak obniżę obroty na wiatraku od procesora. GPU to grafika, co nie? Czy źle napisałem, bo już nie wiem. A procek 40-parę *C w idle. Jak wezmę lepsze chłodzenie na procka, które będzie mniej dmuchało, to obawiam się, że grafika będzie jeszcze cieplejsza. Procesora nie kręcę. Ewentualnie przekręciłbym go w dół, żeby był chłodniejszy najwyżej. :)

Sonido
komentarz
komentarz

Na początek to zmień pastę na nim, bo on nawet na BOXie nawet łopatki nie zawsze uruchami. Pogrzeb w BIOSie, tam można mu zmienić obroty i tempę przy której rusza. Jak już chcesz coś kupić to w polecanych napewno coś znajdziesz.

Adamicki
komentarz
komentarz

Chyba nie ma sensu zmieniać dla sprawdzenia samej pasty, jak i tak chcę wymienić chłodzenie. Ja nie umiem i tak takich rzeczy sam robić, to tym gorzej, lepiej raz, a definitywnie, żeby mi ktoś to zrobił. To http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=30192...16fea97420cd885 lub to http://www.pc-tuning.pl/?zobacz=355 będą spoczko? Bardziej by mi pasowało to drugie, bo najwyżej, jak temperatury będą wysokie, to sobie doczepię wentylator i będzie słodko. :) A w ogóle to na co stawiasz, że jest taki proc teraz ciepły - standardowa pasta jest taka cienka czy ten kto składał komputer jest cieniasem, a może wadliwy procek?

krzysiu
komentarz
komentarz

Witam wszystkich mam problem z chlodzeniem cpu procek intel core 2 duo 3.ghz e8400 bym chcial go podkrecic do 4 ghz jest to napewno mozliwe ale temperatura bardzo rosnie wiec mi jest potrzebne dobre chlodzenie moja plytka to msi p45 neo f bede bardzo wdzieczny za propozycje moj zasilacz 650 w. cena nie wiecej niz 250 zl.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.