x-kom hosting

Polecane chłodzenia - STYCZEŃ 2008

ice-fenix
komentarz
komentarz

CORE1, CORE0 ORTOWS STREES 41, 41*

VCORE 1,26V

FAN - 75% - 1125 obr/min

SYS. FAN (zasi) 75%-100% 1172obr/min

Ogólnie jest cisza ;)

Tak jest :P

TO DOBRZE mam nadzieję :P

Chcecie zdjęcie budy?

beztytuung6.th.jpg

dsc00271qo4.th.jpg

dsc00276yk0.th.jpg

BlackRaven
komentarz
komentarz

W zasadzie takie temperatury są możliwe na tym procku bez OC i z dobrym coolerem. Ale 30 stopni w pokoju to raczej nie masz (ciężko by było wysiedzieć, a temperatury byłyby napewno wyższe).

ice-fenix
komentarz
komentarz

pisałem, ze ok czyli 25-30 :P

Adexis
komentarz
komentarz
Ile kasy?

ok 100 zł

mis456
komentarz
komentarz

accelero S1 + wentyl 120mm jakiś :)

expower
komentarz
komentarz

Witam! Poszukuję cichego i taniego Chłodzenia pod socket LGA775 (E8400). Bo box'owe za głośne...

ice-fenix
komentarz
komentarz

Polecam NINJE PLUS :P

Poszukaj używanych na allegro, na pewno znajdziesz :P

mis456
komentarz
komentarz
Witam! Poszukuję cichego i taniego Chłodzenia pod socket LGA775 (E8400). Bo box'owe za głośne...

Auras wave albo pentagram alpaya czy jakoś tak

ice-fenix
komentarz
komentarz

Cześć

Przykręciłem Ninję na szerokie śruby do płyty głównej bez nakrętek (śróby są wkręcone w płytę główną)

Jak za mocno przykręciłem śruby, to komputer nie wstawał... Później poluzowałem i komputer wstał zatrzymując się na logo Abita... Poluzowałem jeszcze trochę i wstał do windowsa... Teraz poluzowałem na tyle, że komputer sprawnie funkcjonuje.

Nie odbije się to w przyszłości na płycie gółwnej?

To nie załączanie się PC pyło spowodowane nieznacznym nagięciem PłytyGł.

P.S

Temperatury spadły o 1-3* wzg. standardowych mocowań

EDIT//

Znów przymocowałem za pomocą klipsów i temperatury okazały się być takie same jak w przypadku śrubowych mocowań.

maxv12
komentarz
komentarz

Zamontowałem Penta Karakorum na Asus P5Q PRO i e8400 jak doradził mi Sheo.. Podłączyłem, wentyl chodzi tylko podczas włączania komputera wydobywa się dziwny dzwięk.. Krótki co prawda np. takie "piknięcie" :P coś jest nie tak??...

dur3x1k
komentarz
komentarz

Witam,

jakie polecacie chłodzenie na CPU, GPU, RAM, chipset i coś do budy (miejsce na 4 wentyle, a fabrycznie nie dodają). Najlepiej żeby wentyle były bez LED. Hardware taki jak w sygnaturze.

Pozdrawiam

Piotr

Pajdek
komentarz
komentarz

Powiedz ile masz do wydania. A polecane są na pierwszej stronie tego tematu ;)

ice-fenix
komentarz
komentarz
Zamontowałem Penta Karakorum na Asus P5Q PRO i e8400 jak doradził mi Sheo.. Podłączyłem, wentyl chodzi tylko podczas włączania komputera wydobywa się dziwny dzwięk.. Krótki co prawda np. takie "piknięcie" :P coś jest nie tak??...

Ten dźwięk, to najprawdopodobniej sygnał iż wentylator CPU nie ruszył.

Wejdź do biosu i wyłącz sygnalizację dźwiękową odłączonego wentylatora cpu.

Pozdrawiam

rafalluz
komentarz
komentarz

Jakieś rekomendacje odnośnie niskoprofilowego (z uwagi na ograniczenie przestrzenne do 75mm wysokości) chłodzenia do LGA775?

Zalman CNPS8000, Pentagram Freezone NXC-100 Cu?? A może coś innego??

Ok. 100 zł mogę wydać - po gdzieś tyle chodzą.

maxv12
komentarz
komentarz
Ten dźwięk, to najprawdopodobniej sygnał iż wentylator CPU nie ruszył.

Wejdź do biosu i wyłącz sygnalizację dźwiękową odłączonego wentylatora cpu.

Pozdrawiam

Rozumiem.. Mógłbyś podać przybliżoną nazwę funkcji, którą muszę wyłączyć (w razie w .. Asus P5Q PRO). Dzięki :)

mis456
komentarz
komentarz
Jakieś rekomendacje odnośnie niskoprofilowego (z uwagi na ograniczenie przestrzenne do 75mm wysokości) chłodzenia do LGA775?

Zalman CNPS8000, Pentagram Freezone NXC-100 Cu?? A może coś innego??

Ok. 100 zł mogę wydać - po gdzieś tyle chodzą.

Mi się nasuwa tylko:

http://www.skapiec.pl/site/cat/73/comp/318571

na myśl, ale nie jestem pewien czy Ci się zmieści

dur3x1k
komentarz
komentarz
Witam,

jakie polecacie chłodzenie na CPU, GPU, RAM, chipset i coś do budy (miejsce na 4 wentyle, a fabrycznie nie dodają). Najlepiej żeby wentyle były bez LED. Hardware taki jak w sygnaturze.

Pozdrawiam

Piotr

Powiedz ile masz do wydania. A polecane są na pierwszej stronie tego tematu ;)

Na całość mogę przeznaczyć jakieś 500 PLN.

Pozdrawiam

Piotr

mis456
komentarz
komentarz
Na całość mogę przeznaczyć jakieś 500 PLN.

Wentyle:

NoiseBlocker Black Silent XL2 4*40zł= 160zł

CPU:

Scythe Mugen 140zł

GPU: Auras Fridge + NB 100+40zł=140zł

Razem: 440zł

60zł na coś na chipset możesz dać, bo an ramie wystarczą te co są fabrycznie

dur3x1k
komentarz
komentarz

Tyle, ze mi potrzeba wentyle 2 x 92mm i 2 x 120mm.

takisobiektos
komentarz
komentarz

A możę ktoś coś powie o chłodzeniu wodnym? albo poda strone na której moge znaleźć jakies info?

mis456
komentarz
komentarz
Tyle, ze mi potrzeba wentyle 2 x 92mm i 2 x 120mm.

No to 2xfander 92mm

Gość
komentarz
komentarz

WC droga zabawa (wodowanie CPU 3-0zł+), albo wymagająca dużo pracy. Układ wymaga konserwacji (raz na min. 6 miesięcy wymiana płynu, czyszczenie) a także uwagi (np. z pompki wysunie się wirnik i nie będzie poprawnie pracować). Za to otrzymujemy niedoścignioną ciszę i wysoką wydajność. A no i nie łamiemy płyty przy użyciu 1kg radiatorów :D

maxv12
komentarz
komentarz

Panowie czy jest możliwość ustawić tak wentylu CPU żeby chodził np. na 1300 rpm, a jak temperaturka wskoczy np. do 55*C to żeby przyspieszył?

Mam Pentagrama Karakorum i ma potencjometr obrotów ale mi chodzi żeby sam ustalał zależnie od temperatury...

expower
komentarz
komentarz

Witam poszukuję chłodzenia do mojego procka (Socket 775). Chciałbym, żeby było ciche i wydajne (cena do 150 zł). Czy mam zostać przy wyborze Ninja PLUS, czy może coś innego??

gostek
komentarz
komentarz
Witam poszukuję chłodzenia do mojego procka (Socket 775). Chciałbym, żeby było ciche i wydajne (cena do 150 zł). Czy mam zostać przy wyborze Ninja PLUS, czy może coś innego??

ja mam ta ninje plus rev. b i bez wentyli mam max 54stopnie (z 15min orthosa) bez krecenia i jest bardzo cicho :)

PS. niestety nie wiem jaka mam paste, bo komp mi sie zepsul i ojca znajomy mi wszystko zlozyl...

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.