x-kom hosting

BSOD po aktualizacji systemu do Windows 10

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra, już skumałem. Znalazłem tę opcję.

Napisałem, że 7 GB zostało, a nie 7 GB zajmuje. Kopia zajmuje 21,3 GB, ale zaraz ją wymażę i stworzę kopie sektor po sektorze.

 

EDIT: własnie zauważyłem, że "kopia partycji" nie ma żadnej kompresji, także nie zmieści mi się to na pendrive. Opcja sektor po sektorze powoduje że cała powierzchnia dysku jest kopiowana, czyli nawet ta nie zapisana, wiec musiałbym mieć 200 GB na to. :)

Zayfi
komentarz
komentarz
Kopia zajmuje 21,3 GB, ale zaraz ją wymażę i stworzę kopie sektor po sektorze

 

Nie spiesz się. Kopia dysku systemowego czyli pliki rozruchowe plus C musi być zrobiona sektor by sektor. Aby ja przywrócic musisz utworzyć nosnik wymienny lub mić do wyboru opcję ładowania EaseusTodo lub Windows 8. Ale jak mówiłem wcześniej jak dysk pierdyknie to opcja przepadnie dlatego po utworzeniu kopi nalezy nagrać płytkę z EasusTodobackup. Kiedy zajdzie potzreba przywrócenia systemu wtedy odpalasz płytę i wskazujesz obraz dysku, który najlepiej jak zapiszesz na nosniku wymiennym.

 

Jężeli coś powiedziałem nie zrozumiale, masz wątpliwości to zadawaj pytania.


DIT: własnie zauważyłem, że "kopia partycji" nie ma żadnej kompresji, także nie zmieści mi się to na pendrive. Opcja sektor po sektorze powoduje że cała powierzchnia dysku jest kopiowana, czyli nawet ta nie zapisana, wiec musiałbym mieć 200 GB na to. :)

 

Nie cuduj nic tylko zainwestuj w dysk wymienn o pojemnośc conajmniej takie samej jak partycja z Windowsem.

Tough
komentarz
komentarz

Wszystko rozumiem. Niedługo może coś kupię i wtedy zrobię kopię. Prawdopodobnie zmniejszę wtedy partycję C do jakichś 120 GB, a zakupiony dysk podzielę na dwa, żeby mieć miejsce na zdjęcia i dokumenty, bo co jak co, ale system można zainstalować od nowa, a plików osobistych mogę wcale nie odzyskać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.