x-kom hosting

BSOD po aktualizacji systemu do Windows 10

Zayfi
komentarz
komentarz
Dla pewności spytam. Inne flagi jak esp i hidden zostawiam? Jak juz zmienię na boot to wychodzę z gparted zamykam ten "system" i klikam tam booting czy jakos tak, tak?

 

zostaw inne flagi, po zatwierdzeniu zmian przez Apply wychodzisz z gparted przez Exit.

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Zatem tak. Do partycji dodałem flagę boot. Wychodzę z programu przez exit. Wciskam reboot i nic. Nie uruchamia się instalacja. Może powinienem dodac jakąś opcje w biosie. Bo są cały czas tylko te które mam, albo zmienic kolejność? Wydaje mi się ze jezeli to ma sie odbywać z partycji go powinno to dotyczyć dysku twardego. Nie wiem czy mam wybrac inna ścieżkę?
Edit: Zdjęcia z biosu http://1drv.ms/1WapZ4M

Zayfi
komentarz
komentarz

Znajdź w biosie opcje BootSecure i ustaw ją na Disabled.

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Secure Boot Control - takie coś znalazłem i cały czas było na Disabled ustawione.
Generalnie to przy włączaniu wyskakuje bsod process1_initialization_failed. Potem mnie przełącza do wyboru języka a następnie odsyła do tego menu co cały czas w nim wczesniej pracowałem.
Opcje dają takie komunikaty:
Odśwież komputer - dysk zablokowany...
Reset kompa - brak wymaganej partycji dysku
Przywracanie systemu - aby wykonać przywracanie systemu musisz określi ktora instalacje systemu Windows chcesz przywrócić. Uruchom komputer ponownie , wybierz system operacyjny a następnie wybierz funkcje przywracanie systemu. - nie mam gdzie wybrac systemu
Odzyskiwanie systemu - system Windows nie może odnaleźć obrazu systemu na tym komputerze.
Może to głupie. Ale może zmienic flagę dysków przez usuniecie "hidden" może system 8 i 10 jest niespójny i nie może zobaczyć dysku. Jezeli nie da rady to przez usunięcie hidden powinienem moc zobaczyć te partycje na innym kompie i zgrać je na pendrive. Jest to jakas opcja czy raczej bez sensu?

Zayfi
komentarz
komentarz
tego menu co cały czas w nim wczesniej pracowałem.
Opcje dają takie komunikaty:
Odśwież komputer - dysk zablokowany...
Reset kompa - brak wymaganej partycji dysku
Przywracanie systemu - aby wykonać przywracanie systemu musisz określi ktora instalacje systemu Windows chcesz przywrócić. Uruchom komputer ponownie , wybierz system operacyjny a następnie wybierz funkcje przywracanie systemu. - nie mam gdzie wybrac systemu
Odzyskiwanie systemu - system Windows nie może odnaleźć obrazu systemu na tym komputerze.
Może to głupie. Ale może zmienic flagę dysków przez usuniecie "hidden" może system 8 i 10 jest niespójny i nie może zobaczyć dysku. Jezeli nie da rady to przez usunięcie hidden powinienem moc zobaczyć te partycje na innym kompie i zgrać je na pendrive. Jest to jakas opcja czy raczej bez sensu?

 

 

 

kolego zwróć sie z tym problemem na to forum do gościa o niku

maggreg

 

link do tematu ci podawałem. Załoz swój i uzbrój sie w cierpliwość. Ja nie jestem specjalista od W8 i 10.

Tough
komentarz
komentarz

Chyba nie będzie takiej potrzeby. Jutro go zaniose do naprawy, bo moja cierpliwość się skończyła. Jestem biotechnologiem a nie informatykiem. To ponad moje siły. :P
Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.

Zayfi
komentarz
komentarz
Jestem biotechnologiem

 

jak na biotechnologa wykazałeś się wielką cierpliwością. Ja bym juz dawno ściągnął W8 z netu, usunąl wszystkie partycje i postawił system od nowa.

Tough
komentarz
komentarz

Chciałem ściągnąć ten system ze strony MS ale pod każdym linkiem jest juz tylko "zaktualizuj do 10". Z innych stron to się boje ściągać bo nie wiem czy ściągnę instalator czy pakiet wirusów.

Zayfi
komentarz
komentarz
Chciałem ściągnąć ten system ze strony MS ale pod każdym linkiem jest juz tylko "zaktualizuj do 10". Z innych stron to się boje ściągać bo nie wiem czy ściągnę instalator czy pakiet wirusów.

 

link wysłałem na Priw

Tough
komentarz
komentarz

No i wszystko byłoby ok gdyby nie jeden szkopuł. Zainstalowałem Win8, tylko że nie mogę go zaktywować kluczem z biosa. Klucz jest rzekomo zablokowany, błąd 0xC004C003. :/

Tough
komentarz
komentarz

Spróbuję zaktualizować do 8.1, a jak to nie pomoże to czeka mnie ponowna instalacja 8. :/


Dobra. Wystarczyło odczytać klucz z biosa i go wklepać. Instalator próbował wklepać własny, a ja sądziłem że ten odczytał z biosa właśnie, już po problemie. Zabawne jak serwis próbuje wyłudzać pieniądze, bo kiedy podałem ostatnie 5 znaków nieprawidłowego klucza, facet powiedział że to inny klucz, i zaproponował że serwis przywróci partycję recovery (koszt do 200 zł kur.. żart), a nie zaproponował że mi ten klucz po prostu poda, który to klucz de facto jest moją własnością, bo go kupiłem wraz z laptopem.

Zayfi
komentarz
komentarz

Pokaż obrazek z zarządzania dyskami

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Proszę oto zrzut z zarządzania dyskami: http://files.tinypic.pl/i/00692/46r1kt734yjk.jpg

Partycję Recovery utworzyłem sam i przypisałem do klawisza F9. Utworzyłem na nim kopię systemu Windows 8.1. Stwierdziłem, że robienie kopii 8.0 nijak mnie ustawia, bo mogę go równie dobrze zainstalować od podstaw. Niestety jednak po pierdyliardzie aktualizacji, potem po upgrade do 8.1 system waży aż 39 GB, nie instalowałem żadnych dużych programów, jedynie chrome, steam, cccleaner i CS:GO, ten ostatni waży ze 3 GB, no ale tak czy siak system nie zmieści mi się na pendrive, który ma niecałe 29 GB. Mam nadzieję, że tej masy systemu nie zawyżyło 10 GB danych z OneDrive, bo gdyby nie to to mógłbym zrobić kopie na pendraku również. -.-

 

EDIT: Coś mi się wydaje że chyba jednak ten pieprzony OneDrive musiał mi już wpakować pliki na komputer. Wcale mi one nie są potrzebne w kopii zapasowej. Da radę coś robić abym utworzył sobie kopie systemu bez tych plików?

Zayfi
komentarz
komentarz

poprosiłem o obrazek z Zarządzania dyskami aby Ci coś podpowiedzieć. Ale zrobiłeś to

 

Partycję Recovery utworzyłem sam i przypisałem do klawisza F9. Utworzyłem na nim kopię systemu Windows 8.1

 

A co zrobisz jak strzeli dysk? Chciałem ci zaproponowac utworzenie kopi partycji systemowej na dysku zewnetrznym, innym programem. To o wiele bezpieczniejsze rozwiązanie.

 

upgrade do 8.1 system waży aż 39 GB

 

 

Cofnij sie do postu nr 18 i zrób mi logi z FRST. Nie martw sie na zapas wielkością systemu bo twój dysk C ma 185GB.

Tough
komentarz
komentarz

No z tym co jak dysk padnie to akurat wiem że nic nie zrobię. Dysk mam nowy od marca, więc może wytrzyma do czasu aż kupię dysk przenośny.

Chyba nie zrobiłem żadnych operacji, których nie dałoby się cofnąć, więc jeżeli istnieje lepsze rozwiązanie, a chcesz mnie w tym pokierować, to bardzo o to proszę.

Jedyne na czym obecnie mogę wykonać kopię, to pendrak który ma dokłanie 28,7 GB.

Nie martwię się wielkością systemu, bo dysku C i tak nie zapełnię, chodziło mi o kopię zapasową, bo 39 GB to trochę dużo, generalnie spodziewałem się jakoś z 20 GB, a potem patrze, że to już 40 GB.

http://www.speedyshare.com/FEUm2/FRST.txt

Zayfi
komentarz
komentarz
więc może wytrzyma do czasu aż kupię dysk przenośny.

 

Wytrzymać powinien.

 

Tu masz czym i jak zrobić kopie partycji sektor w sektor

 

http://traxter-online.net/easeus-todo-backup-kompleksowy-sposob-na-kopiowanie-dyskow-i-partycji/

 

 

2. Otwórz notatnik i wklej

URLSearchHook: [S-1-5-21-2732587906-2672209379-1977768623-1004] ATTENTION => Default URLSearchHook is missing
EmptyTemp:

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w C:\Users\Mateusz\Downloads. Uruchom FRST i kliknij w Fix. nastapi restart, nic nie przerywaj. Jak system wstanie pokaze się raport fixlog.txt. Przedstaw go.

Zayfi
komentarz
komentarz

nie wiem jak to jest na W8 ale sprawdx

 

Mój komputer > z prawokliku na Dysk C > Własciwości > Oczyszczanie dysku > Co tam masz (wstaw obrazki)

 

z Prawokliku na ikone Kosza > Własciwości > i powinno sie wyświetlić jakich rozmairów jest kosz > tam wpisz 1024 > zastosuj

i tak dla wszystkich aktywnych partycji poza Recovery.

 

W ten sposób zmniejszysz rozmiar Kosza do 1gb. Pliki wieksze niz jeden GB bedą usuwane z zapytaniem czy mają być usunięte poza koszem. Rzadko sie zdarzają tej wielkości więc pytanie systemu nie bedzie się często pojawiać. Przynajmniej nie powinno.

Tough
komentarz
komentarz

Oto zdjęcia z oczyszczania dysku: http://files.tinypic.pl/i/00692/mqjh2uko5dlp.jpg

http://files.tinypic.pl/i/00692/wauvuxcv9zgf.jpg

Niewiele tego jest. Chyba zrobię tak, wyłączę synchronizację OneDrive, a potem wykasuje wszystko co stamtąd mi się na komputerze zapisało. W ten sposób odchudzę dysk o 10,3 GB. Myślisz, że to dobry pomysł? Generalnie te pliki cały czas są na serwerze 1Drv, więc niepotrzebne mi tu są.

Zayfi
komentarz
komentarz
W ten sposób odchudzę dysk o 10,3 GB. Myślisz, że to dobry pomysł? Generalnie te pliki cały czas są na serwerze 1Drv, więc niepotrzebne mi tu są.

 

Ja wykasowałem juz 1gb plików tymczasowych skryptem.
 

W ten sposób odchudzę dysk o 10,3 GB. Myślisz, że to dobry pomysł? Generalnie te pliki cały czas są na serwerze 1Drv, więc niepotrzebne mi tu są.

 

 

Jak uważasz.

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Zauważyłem właśnie, że folder Steam zajmuje 10,5 GB. Głupie pytanie, mogę cały folder przerzucić na dysk z danymi, a potem po stworzeniu backup na pendraku, wrzucić go z powrotem do pierwotnego folderu (Program files)? Czy steam będzie działał potem?

Zayfi
komentarz
komentarz
Głupie pytanie, mogę cały folder przerzucić na dysk z danymi, a potem po stworzeniu backup na pendraku, wrzucić go z powrotem do pierwotnego programu (Program files)? Czy steam będzie działał potem?

 

Nic nie przerzucaj. Takie rzeczy robi sie w czasie instalcji Steam. Wtedy wybierasz inną partycję i wskazujesz , (tworzysz folder dla danej gry).

Nie kombinuj. Masz wystarczającą partycje i pomieści ona jeszce wiele.

 

pzdr

Tough
komentarz
komentarz

Ja cały czas mówiłem pod kątem tego żeby na pendrive się zmieściło. Pobrałem ten program, ale instruckcja trochę nieprzydatna, bo wersja to już 8.6 i w języku polskim. Wykonałem kopię systemu, nie partycji (chyba o to chodziło co?). Mam nadzieję, że wszystko ok, tam był pokazany tylko dysk C, ale mam nadzieję, że ten dysk co powstaje podczas instalacji windowsa też uwzględniło. Generalnie to się zdziwiłem, bo wszystko się zmieściło i jeszcze 7 GB zostało.

Zayfi
komentarz
komentarz

Mówie chyba jasno - nie rób na własna ręke bo narobisz głupot.

 

Nie ma takiej opcji zeby kopia partycji sektor w sektor > opcja ma byc zaznaczona obowiązkowo bo wtedy o kant d.....potłuc taka kopie zajęła 7 gb.

Fakt że nastepuje kompresja plików ale nie taka.

 

masz skopiować kiedys w przyszłości jak kupisz dysk zewnetrzny partycje 350mb i C. Koniecznie musi być zaznaczona opcja sektor by sektor

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.