x-kom hosting

BSOD po aktualizacji systemu do Windows 10

Tough
utworzono
utworzono

Witam.
Wczoraj zaktualizowałem system z Win8.1 do Win10, wszystko przebiegło sprawnie i działało, komputer jednak nie chcial się wyłączyć dlatego wyłączyłem go poprzez przytrzymanie przycisku zasilania. Dziś chcąc włączyć laptop napotkał mnie BSOD w postaci PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (cmdhlp.sys).
System po uruchomieniu próbuje sie naprawić ale Automatic Repair nie działa. Inne opcje jak Refresh your PC, Reset your PC (format dysku), System Restore, System Image Recovery również nie działają - nie odnajdują partycji odzyskiwania. Jedyne opcje do jakich mam jeszcze dostępu to wiersz poleceń, UEFI Firmware Settings oraz Start-up Settings (to ostatnie chyba również nie działa). Czy istnieje sposób naprawy komputera w domu czy pozostaje mi jedynie odesłać go do serwisu w celu odtworzenia partycji systemowych?
Uprzedzam, że nie jestem zaawansowany w sprawach komputerowych.
Laptop jaki posiadam to Asus R500V.
Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam, Mateusz.

Youki
komentarz
komentarz

cmdhlp.sys

Używasz Comodo ?

Tough
komentarz
komentarz

Tak, używam Comodo.

Youki
komentarz
komentarz

F9 do uruchomienia Recovery podczas startu także nie działa ?

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Po wciśnięciu f9 wyskoczyło mi to samo menu co wcześniej tyle ze w języku polskim. Próbowałem wtedy recovery i nie działało.

EDIT: System nie odnajduje obrazu systemu. Ręcznie nie potrafię podac lokalizacji partycji odzyskiwania gdyż nie wiem jak one są rozmieszczone.

Youki
komentarz
komentarz

Wierz poleceń działa ?

Tough
komentarz
komentarz

Chyba działa. Przynajmniej tak wygląda, bo okienko się wyświetliło.

Zayfi
komentarz
komentarz

jeśli działa awryjny z wierszem polecenia

 

wklep komendę  rstrui.exe

 

klik enter i powinno sie uruchomic przywracanie systemu

 

cofnij system do czasu sprzed zmian

Tough
komentarz
komentarz

Niestety powyższy sposób nie działa. "Dysk OS (C:) zawiera błędy. ..."

Zayfi
komentarz
komentarz
"Dysk OS (C:) zawiera błędy. ..."

 

Wymontuj dysk i podłacz do innego komputera. Sprawdź go HDTune i przedstaw wyniki.

Tough
komentarz
komentarz

To będzie problem gdyż nie mam takiego przewodu do podłączenia dysku do innego komputera.
Dysk był wymieniony na (mam nadzieję) nowy w serwisie w marcu b.r. Nie jest to ten sam dysk co mialem wcześniej, ale tez nie wiem czy nie był używany zanim do mnie trafił.

Youki
komentarz
komentarz

To pożycz od kogoś, albo od DVD weź, tutaj potrzeba tylko przewód SATA.

Tough
komentarz
komentarz

Jeszcze raz spróbowałem z rstrui.exe. W okienku z powiadomieniem napisanym wyżej o bledach na dysku c była opcja skanowania i naprawy dysku, która o dziwo się udała. Jednak ponowne użycie rstrui po kilkuminutowym procesie przywracania zakończyło się komunikatem: "przywracanie systemu nie zostało ukończone pomyślnie. Pliki i ustawienia systemowe nie zostały zmienione.
Szczegóły:
Funkcja przywracanie systemu nie może uzyskać dostępu do pliku. Prawdopodobnie jest to spowodowane programem antywirusowym działającym na komputerze. Wyłącz tymczasowo program antywirusowy i spróbuj ponownie przywrócić system. Wystąpił nieokreślony błąd podczas przywracania systemu. (0x80070005)"

Istnieje jakaś komenda do wiersza poleceń na wyłączenie bądź odinstalowanie antywirusa (Comodo)?

Zayfi
komentarz
komentarz
Istnieje jakaś komenda do wiersza poleceń na wyłączenie bądź odinstalowanie antywirusa (Comodo)?

 

Nie da rady z poziomu wiersza poleceń.

Ale mozna spróbować wejśc na dysk i skopiować dane. Chcesz spróbowac? Nie wiem czy zadziała po aktualizacji na w10

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Jezeli to może pomoc to pewnie ze chce spróbować.

Zayfi
komentarz
komentarz

odpal tryb awaryjny z wierszem polecenia i w oknie konsoli wklep notepad

 

klik enter

 

powinien odpalić notatnik

 

potem z menu notatnika plik > Otwórz > powinien odpalić explorer

 

daj znać czy zadziała, na W7 działa

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak. Działa, jestem w eksplolerze.
Co dalej?

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
Co dalej?

 

Skoro myk działa to chciałbym spróbować naprawić system.

 

Pobierz FRST na innym kompie i zapisz na pendraku. Podepnij pendraka.

http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-og%C3%B3lne-raporty-systemowe/#entry160527

 

Odpal tryb awaryjny z wierszem polecenia, sprawdź pod jaka literką jest pendrak. Patent z notatnikiem.

Zamykasz explorera i wpisujesz w okno konsoli

 

X:\FRST64.exe

 

gdzie X to litera pod jaką widziany jest pendrak

 

enter i robisz skan > poprostu klikasz w skanuj

 

raporty zostaną zapisane na pendraku > przedstawiasz je

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam głupie pytanie. Jak w wierszu poleceń wpisać odwrotny ukosnik? Klawisz ktorym powinienem go wpisać wpisuje mi krzyżyk.

EDIT: Właśnie ogarnąłem, że zwykły ukośnik tez może być. :P

 

EDIT2: link do raportu http://www.speedyshare.com/cKtFT/FRST.txt

Zayfi
komentarz
komentarz

Otwórz notatnik i wklej

S2 AdobeARMservice; "C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\armsvc.exe" [X]
S2 OneSyncSvc; No ImagePath
S2 OneSyncSvc_Session1; No ImagePath
S3 PimIndexMaintenanceSvc; No ImagePath
S3 PimIndexMaintenanceSvc_Session1; No ImagePath
S3 UnistoreSvc; No ImagePath
S3 UnistoreSvc_Session1; No ImagePath
S3 UserDataSvc; No ImagePath
S3 UserDataSvc_Session1; No ImagePath
S3 wfpcapture; \SystemRoot\System32\drivers\wfpcapture.sys [X]
NETSVCx32: NetSetupSvc -> C:\Windows\SysWOW64\NetSetupSvc.dll ==> No File
NETSVCx32: UserManager -> C:\Windows\SysWOW64\usermgr.dll ==> No File
EmptyTemp:

plik zapisz jako fixlist.txt i umieść na pendraku obok FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Po usuwaniu powstanie na pendraku fixlog.txt - przedstaw go.

 

Cała operację z FRST musisz powtórzyć za pomocą wiersza polecenia, czyli uruchamiasz FRST a potem klikasz button Fix.

 

jak czegoś nie rozumiesz - pisz.

Zayfi
komentarz
komentarz

Spróbuj uruchomić tryb normalny.

Tough
komentarz
komentarz

Po ponownym uruchomieniu komputer nadal napotyka błąd PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA (cmdhlp.sys). Może teraz spróbować uruchomić recovery?
System probowal sie sam naprawic, ale pokazal sie taki komunikat: "Naprawa automatyczna
Narzędzie do naprawy automatycznej nie mogło naprawić komputera
Naciśnij przycisk opcje zaawansowane aby wypróbować inne opcje naprawy komputera lub przycisk zamknij...
Plik dziennika..."
Dodam tylko ze po instalacji W10 zainstalowałem 2 programy, byly to Adobe Reader, którego bledy z tego co zauwazylem byly powyżej, oraz Speccy. Ostatni obraz systemu jaki mogłem wybrac pochodził sprzed instalacji tych dwu programów.

Zayfi
komentarz
komentarz
Naciśnij przycisk opcje zaawansowane aby wypróbować inne opcje naprawy komputera lub przycisk zamknij.

 

Co masz jak wybierzesz opcje zaawansowane?

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Uruchamia sie tryb awaryjny czyli kontynuacja do win8, odzyskanie windowsa z zewnetrzneego urządzenia, wyłączenie kompa i rozwiązanie problemów, a w nich odświeżenie kompa, reset ustawień i opcje zaawansowane a w nich przywracanie systemu, odzyskiwanie obrazu systemu, naprawa automatyczna, wiersz polecenia, ustawienia oprogramowania uklafowego uefi, ustawienia uruchamiania.

EDIT: generalnie to nie wiem czy to jest tryb awaryjny czy co. Mam błękitne tło i kafelki z powyższymi opcjami. Nie wiem, może to bios czy cos. Nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem wiec trudno mi powiedziec. Np w "ustawieniach uruchamiania" jedna z czynosci jest "uruchomienie trybu awaryjnego", wiec może de facto ja w nim nie pracuję.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.