x-kom hosting

BSOD po aktualizacji systemu do Windows 10

Zayfi
komentarz
komentarz
a w nich przywracanie systemu, odzyskiwanie obrazu systemu, naprawa automatyczna, wiersz polecenia, ustawienia oprogramowania uklafowego uefi, ustawienia uruchamiania.

 

sprawdzałes czy opcja przywracania zadziała?

Tough
komentarz
komentarz

Przywracanie nie działa "dysk c zawiera błędy". Takze znów spróbowałem opcji naprawienie dysku a potem uruchomilem proces od nowa, wtedy ruszyl ale bledy napotkal pozniej.
Może to miec znaczenie, dzis mi się przypomniało ze na poczatku lipca mialem bsod SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (win32k.sys).

Zayfi
komentarz
komentarz
"dysk c zawiera błędy". Takze znów spróbowałem opcji naprawienie dysku a potem uruchomilem proces od nowa, wtedy ruszyl ale bledy napotkal pozniej.
Może to miec znaczenie, dzis mi się przypomniało ze na poczatku lipca mialem bsod SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION (win32k.sys).

 

Wiem że z dyskiem jest coś nie tak. wejdź w awaryjny z wierszem polecenia i wklep komende

 

chkdsk c: \f \r

 

daj mi fotę po zakończeniu sprawdzania dysku

Tough
komentarz
komentarz

Ok. Jak wrócę do domu to sprawdzę dysk. Ale to pewnie kolo 18
Oto link do zdjęcia. Wygenerowałem go z telefonu także, jakby jakość była kiepska to proszę dać znać. http://1drv.ms/1NcGQ0Ijak cos jest to link do OneDrive
EDIT: Ok, zatem postanowiłem pogrzebać i poużywać opcji w kompie samemu. Takze włączyłem opcję "ustawienia uruchamiania" która wczoraj nie zadziałała. Były tam opcje:
Włącz debugowanie
Włącz rejestrowanie rozruchu
Włącz wideo w niskiej rozdzielczości
Włącz tryb awaryjny
Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci
Włącz tryb awaryjny z wierszem polecenia
Wyłącz wymuszanie podpisów sterowników
Wyłącz usługę wczesnej ochrony przed złośliwym kodem
Wyłącz automatyczne ponowne uruchamianie po awarii
Uruchom środowisko odzyskiwania

Zatem ciekawy czy pracuje w trybie awaryjnym postanowiłem go włączyć bo zawsze mi się wydawało ze tryb awaryjny ma normalnie pulpit ale na słabej rozdziałce i się nie myliłem. Zalogowałem się i wyskoczył mi komunikat o przywracaniu systemu, gdzie była opcja spróbuj ponownie no i spróbowałem, proces przebiegł niby pomyślnie bo tak bylo napisane ale przy ponownym uruchomieniu komputer znów napotkał na błąd page fault in nonpaged area (cmdhlp.sys). Może któraś z powyższych opcji okaże się łaskawa i znajdzie sposób na naprawienie systemu?

Zayfi
komentarz
komentarz
znów napotkał na błąd page fault in nonpaged area (cmdhlp.sys)

 

ten plik jest od Comodo.

 

Spróbuj w awaryjnym odinstalować Comodo.

Tough
komentarz
komentarz

Tryb awaryjny nie chce się włączyć. :/

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

Zrób numer z notatnikiem

 

znajdź następujące pliki od Comodo

 
system32\drivers\cmderd.sys
system32\drivers\cmdguard.sys
system32\drivers\cmdhlp.sys
system32\drivers\cmdide.sys
 
zmień im nazwe na cmderd.sys.old   itd z każdym
 
spróbuj odpalić tryb normalny
Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie w tym siedzę. Chciałem odinstalować go z poziomu biosa. W folderze programu sa 4 aplikacje: Cis, cistray, cmdinstall, virtkiosk. Dobrze się domyślam ze ten 3 jest deinstalerem? Jezeli tak to uruchomię go jako admin i powinno go wywalić. Jezeli nie da rady to sprobuje tego co napisałeś powyżej.
Edit: W "drivers" nie ma pliku cmdide.sys reszta jest

Zayfi
komentarz
komentarz
W folderze programu sa 4 aplikacje: Cis, cistray, cmdinstall, virtkiosk.

 

jeśli jest tam a musi byc cmdinstall.exe  to wklep ścieżkę w konsoli i powinien sie uruchomić instalator Comodo

 

jak nie odpali - nie wszystkie programy uruchamiają się w awaryjnym, zrób co napisałem. Chodzi o to aby sterowniki od comodo nie uruchomiły się

Tough
komentarz
komentarz

Instalatora nie odpaliło. W sterownikach dodałem to .old do nazwy. Jak wspomniałem cmdide.sys nie ma w sterownikach. Pozostałym trzem nazwę zmienilem, ale nie zadziałało. Może w folderze Comodo tym sterownikom tez zmienić nazwę dodając .old?

Zayfi
komentarz
komentarz
Może w folderze Comodo tym sterownikom tez zmienić nazwę dodając .old?

 

spróbuj

 

 

Instalatora nie odpaliło.

 

jakie polecenie wklepałeś?

Tough
komentarz
komentarz

Samo cmdinstall.exe nie zadziałało wiec potem wklepalem c:/program files/comodo/comodo Internet security/cmdinstall.exe. Nie wiem tylko czy można spacje wpisać oraz czy wielkie i małe litery mają znaczenie.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)
wklepalem c:/program files/comodo/comodo Internet security/cmdinstall.exe

 

wpisz tak a najlepiej wklej

 

"c:\program files\comodo/comodo Internet security\cmdinstall.exe"

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

System nie odnajduje ścieżki. Zamiast spacji użyłem _ bo ze spacjami byl komunikat c:/program is not recognizes as an internal ot external command, operable program or batch file.
Ponadto kiedy próbuje z eksplorera uruchomić cmdinstall pojawia sie komunikat ze nie można tego zrobić bo brakuje pliku msi.dll

Zayfi
komentarz
komentarz
pojawia sie komunikat ze nie można tego zrobić bo brakuje pliku msi.dll

 

 

Komenda ma byc w cudzysłowie, taka jak podałem. Kombinujesz na własną rękę niepotrzebnie.

 

Jeśli masz jakieś ważne swoje dane na dysku to skopiuj je na dysk wymienny i stawiaj system od nowa.

Tough
komentarz
komentarz

Ok. Rozumiem. Niestety w cudzysłowie nie pomogło.
Zatem czekają mnie kolejne wydatki. Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam, Mateusz.

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

wpisz taka komendę

 

start "c:\program files\comodo\comodo Internet security\cmdinstall.exe"

 

czekają mnie kolejne wydatki.

 

O czym mówisz?

Tough
komentarz
komentarz

Wydatki, w sensie że do serwisu na postawienie systemu musze odeslac. Żadne z narzędzi systemowych nawet całkowity reset nie działa.
Komenda nic nie dala. Nie wiem czy to ma znaczenie ale nie mogę wpisać tego odwrotnego slasha. Pod klawiszem z nim zbindowal mi się krzyżyk. Pod krzyżykiem mam symbol funta. Sprawdzałem i pod żadnym klawiszem go nie mam.
Ctrl+V tez w konsoli nie działa wiec nie mam jak wkleić tego co mi podałeś bo wpisze mi się ^V

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie masz nosnika z systemem (płyty)

 

nie mogę wpisać tego odwrotnego slasha

 

to ma zasadnicze znaczenie slash ma być \  taki.

 

Daj sobie spokój. Działa FRST a to jest potężne narzedzie. Mogę spróbować wyrwać całe komodo na siłe. Ale to wymaga współpracy. Efekt może być taki że nie odpalisz systemu w ogóle.

 

Napisz mi kto i jaki system ci postawił na tym kompie. Wtedy podejmiemy decyzję.

Tough
komentarz
komentarz

System mam fabryczny. Natywnym systemem jest Win8. Nie mam żadnej kopii zapasowej systemu, a system nie widzi partycji recovery które na kompie jest bo widzę ja w eksplorerze. Teraz jadę po kabel sata do dysku i może kupie pena 16 fb to następnym razem będę miał zapasowa kopie i nie będę tak głupi jak teraz.
Tez nie wiem jaki jest klucz do wina bo mam go w biosie. Gdybym go znal to bym ściągnął win8 ze strony ms i aktywowal go swoim kluczem.

Zayfi
komentarz
komentarz
System mam fabryczny. Natywnym systemem jest Win8. Nie mam żadnej kopii zapasowej systemu, a system nie widzi partycji recovery które na kompie jest bo widzę ja w eksplorerze.

 

 

Pokaz mi obrazek z explorera zanim pojedziesz po tego pendraka.

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Znaczy trudno powiedziec ze system jest fabryczny bo po wymianie dysku na gwarancji zainstalował mi ho serwis. Aczkolwiek gwarancja minela mi 5 miesi temu.
Jak wrócę dopiero. Tam oprócz partycji C i D byla partycja recovery (9.85 gb) oraz partycja refresh chyba (380 mb).

Zayfi
komentarz
komentarz

Dobra czekam na obrazek.

Tough
komentarz
komentarz

Oto link do tego co widac w eksplorerze http://1drv.ms/1PaRVAI
Kupiłem kabel sata usb taki co przez 2 usb trzeba podlaczyc i pendrive 32 gb wiec będę mógł zgrać najważniejsze dane

Zayfi
komentarz
komentarz

Zgraj dane. Potem przejdź do postu nr 29 opcja uruchom srodowisko odzyskiwania

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.