x-kom hosting

BSOD po aktualizacji systemu do Windows 10

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Za jakies 40 minut powinienem skończyć zgrywać. Niestety mam 28 GB zdjęć + 7 GB dokumentów. Takze za godzinę powinienem byc juz we wspomnianej opcji.
EDIT: Próbuje włączyć to środowisko odzyskiwania, ale po załadowaniu pokazuje mi cały czas to menu w ktorym ciągle pracuje. Czyli sa tylko te opcje p których pisałem wcześniej, takie jak odświeżenie kompa, reset kompa, przywracanie systemu, odzyskiwanie obrazu systemu, naprawa automatuczna, wiersz polecenia, ustawienia oprogramowania ukladowego uefi, ustawienia uruchamiania. :/
Teraz podczas zwykłego uruchamiania niw wyskakuje błąd ale jest czarny ekran. Kiedy wcisnę guzik zasilania a kompa przejdzie w stan uśpienia a potem go włączę to pojawia się myszka. Ale nie w takiej badziewnej rozdział z tylko juz normalna na pelnej rozdzielczości.
Na dysku w partycji F - restore jest folder recovery image a w nim plik install.wim który ma prawie 10 GB. Może skopiować go na pena i odpalić opcję z urządzenia zewnętrznego? - ta opcja odpada chyba, dostaje powiadomienie ze plik jest za duży dla pendrive'a
Opcja odśwież komputer nie działa - "dysk, na ktorym został zainstalowany system Windows jest zablokowan. Odblokuj dysk i spróbuj ponownie." Pod tym linkiem jest cos o zablokowanym dysku angielski rozumiem ale informatyczny juz nie http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_8-update/windows-crash-refresh-hard-drive-locked-unlock/a6bb04ff-5dba-4e10-a849-644cd0851bc6?auth=1
Wydaje mi się ze mam te sama sytuację. Zadna opcja przywracanie nie działa przez zablokowany dysk. Ani auto repair ani refresh ani recovery. Może powinienem użyć tych komend które tam zostały podane?
Pogrzebalem w ekplolerze partycja Boot (X:) folder 'sources' potem folder 'recovery' a w nim pliki RecEnv (środowisko odzyskiwania systemu Windows) oraz StartRep (narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania).

Zayfi
komentarz
komentarz

Jeśli skopiowałeś swoje dane, możemy spróbować cofnąć system. Zrobie to za pomocą FRST. Masz nastepujące punkty przywracania

==================== Restore Points =========================

Restore point made on: 2015-07-18 12:27:56
Restore point made on: 2015-07-28 10:20:55
Restore point made on: 2015-08-04 13:52:54

Tough
komentarz
komentarz

OK. no to spróbujmy. Ten ostatni jest juz po aktualizacji do win 10.

Zayfi
komentarz
komentarz

Sory. Rozpędziłem się. Przywrócenie systemu za pomocą FRST jest możliwe ale tylko dla XP.

 

masz na dysku katalog C:\Windows.old  - to jest stary katalog z W8. Wejdź do niego i sprawdx czy masz tam instalator w8?

Tough
komentarz
komentarz

Tam w windows.old jak wejde to mam 6 folderów: Perflogs, pliki programów (x86), program files, recovery (jest pusty), użytkownicy oraz Windows. Ten ostatni jest pełen folderów i plików, takze nie wiem gdzie tego szukać. Jak wspomniałem wyżej w partycji restore mam plik install.wim który ma 9,5 GB. Może o ten chodzi?

Zayfi
komentarz
komentarz
Jak wspomniałem wyżej w partycji restore mam plik install.wim który ma 9,5 GB. Może o ten chodzi?

 

Odpal go, powinna zacząć się instalacja.

Tough
komentarz
komentarz

Dostaję komunikat "taki interfejs nie jest obsługiwany".

Tough
komentarz
komentarz

Ok. Dzięki. I tak będę musiał do kogoś iść z kompem bo ja takich rzeczy nie potrafię.
Chciałem tylko zapytać jeszcze czy nie ma możliwości odblokowania dysku? Jak wspomniałem nie mogę uruchomić resetu ani innej opcji prawdopodobnie przez to ze dysk jest zablokowany. Gdyby go odblokować może któraś z opcji by zadziałała.

Zayfi
komentarz
komentarz
Chciałem tylko zapytać jeszcze czy nie ma możliwości odblokowania dysku?

 

Ty nie masz zablokowanego dysku. Dysku nie da się zablokować. Dysk można zaszyfrować. Nie myl pojęć.

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

O tym ze dysk mam zablokowany informuje mnie narzędzie "odśwież komputer". W linku który podałem wcześniej ktos poruszył temat zablokowanego dysku. Tam sa jakies komendy ale nie do konca jestem pewien czy mogę ich użyć.

Zayfi
komentarz
komentarz
W linku który podałem wcześniej ktos poruszył temat zablokowanego dysku. Tam sa jakies komendy ale nie do konca jestem pewien czy mogę ich użyć.

 

Gdzie ten link?

Zayfi
komentarz
komentarz
Ja mam tylko partycje odzyskiwania.

 

Pobierz Gparted i nagraj na płyte

 

http://gparted.org/

 

wystartuj z niej na dysk, jak zobaczysz swoje partycje spod gparted zrób fotkę i wstaw

 

potem powiem co masz zrobić

Tough
komentarz
komentarz

Dobra. I tak teraz nie mam płyty. Może jutro kupie i dam znać.

Zayfi
komentarz
komentarz

Możesz zrobić bootowalny pendrive.

Tough
komentarz
komentarz

Bootowalny, tego słowa nie rozumiem.

Zayfi
komentarz
komentarz

To znaczy że jak przygotujesz pendraka z opcją boot i ustawisz w biosie bootowanie z USB wystartuje gparted

http://gparted.org/liveusb.php

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra przygotowałem pendrive.
Co dalej powinienem zrobić? Bo jakby to delikatnie ująć nie wiem co to jest boot. xD

Zayfi
komentarz
komentarz (edytowane)

a wiesz jak wpisać w google bootowanie z USB?

Wiesz w ogóle jaka płyte głowną posiada komp?

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Nie wiem jaką płytę główną ma komputer.
http://1drv.ms/1goIsK6zdjęcie z gparted. Był u mnie sasiad pomóc.Jedna partycje zdelokalizowal bo byla nieznana dla systemu i spróbował odpalić kompa, ale nic nie dało. Wyskakuje bsod installation failed.
Jeszcze ta partycje ktora ma 452 MB jest nowa. Wszystkie które maja nazwę są to partycje które widzę w ekplorerze. Może tę partycję tez wywalić i spróbować odpalić recovery. Może wtedy odpali.

Zayfi
komentarz
komentarz

Nie  korzysta z W8 ani z W10, ale zrób tak

 

na obrazku jest partycja oznaczona jako dev/sda7 Recovery. Zmien jej flagę na boot.

Jak to zrobić za pomocą gparted masz podane tutaj post nr 20 z obrazkami.

 

http://www.fixitpc.pl/topic/2801-niedzialajace-acer-erecovery-po-czyszczeniu-mbr/?hl=%20recovery%20%20acer

 

Jak zmienisz flagę na bootowalna powinna uruchomić sie instalacja systemu.

Tough
komentarz
komentarz

Moment. Mam zmienić boot przy partycji recovery czy przy restore. Ta druga to /dev/sda7.

Zayfi
komentarz
komentarz
Mam zmienić boot przy partycji recovery czy przy restore.

 

Przy restore (pomyliłem się) Jest na samym dole obrazka jako ostatnia.

Tough
komentarz
komentarz (edytowane)

Dla pewności spytam. Inne flagi jak esp i hidden zostawiam? Jak juz zmienię na boot to wychodzę z gparted zamykam ten "system" i klikam tam reboot tak?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.