x-kom hosting

HD 7970 czy karta podejme wspolprace w "dual graphic" z AMD APU HD 8570D ?

Gość
komentarz
komentarz

Wiem tą hurtownię pokazał mi 7 lat temu menadżer z pracy .Jest raz w tygodniu giełda komputerowa w Manchester gdzieś koło Old Traford ale ostatnio byłem tam 6 lat temu .Ceny nie są tak atrakcyjne jak w tej hurtowni 

jacek88zs
komentarz
komentarz

Hurtownia posiada jakas stroone lub sprzedaje wysylkowo ? ,bo naprawde z ebayem to jest roznie... jesli chodzi o kupywanie czegos co bylo uzywane zwlaszcza elektronika hehe

jacek88zs
komentarz
komentarz

dzieki wielkie :) zaipsze strone bede mial na przyszlosc

Gość
komentarz
komentarz

https://www.dropbox.com/s/jh7ueptp0yhosgk/8.rom

tu masz ostateczna ver . Symboliczny oc  i lepsza mapa wentylatora


Musze ci zmartwić ten  nalepki co podesłałeś to nie wiadomo czy ok z tym biosem .

Zegary 925mhz orginalne miała ta karta


1620926_729257703791443_2261608235087537


chyba :P  ktoś przy niej grzebał bez ładu i skladu

jacek88zs
komentarz
komentarz (edytowane)

na to wtglada AGENT X masz racje tak jest w specyfikacji karty domyslnie powinno byc 925 mhz . a my wyciagnelismy 1020 na stabilnym dzialaniu co masz na mysli niewiadomo czy ok ? moze sie cos popsuc czy poprostu jak mowisz mapa wentylatora zla chlodzenie nieodpowiednie czy cos ? jak na chwile obecna mam wgrany ten 9.rom i 1020 mhz taktowanie

Gość
komentarz
komentarz

Weź program GPU-Z to się dowiesz taki http://www.techpowerup.com/gpuz/ Na pierwszym na dole ww rogu lewym widać przykładowo taktowanie karty 

Gość
komentarz
komentarz

Przeslij zdjecie z nalepką i pisz do supportu xfx aby podesłali orginalny bios do tej karty to sie porówna .Karta chodzi prawidłowo ale karty z 925mhz w zbiorze biosów sa na chill 882x a twoja nie .

jacek88zs
komentarz
komentarz

w zbiorze biosow sa na chill 882x a twoja nie " ? mozna na chlopski rozum ? ;D

Gość
komentarz
komentarz

Moja nie .Ale moja miała 1000/1425mhz i 1.175V orginalnie i taki bios jest w zbiorze

Twoja jak ją sprawdzięm to miała  1050/1500 i 1.125v  na tym samym kontrolerze co ja mam a na nalepce masz  925 mhz.

Na http://www.techpowerup.com/vgabios/index.php?model=HD+7970&page=3      nie ma twojej karty ale wszystkie z 925mhz sa na chill 822x i nie widomo co ty masz .

Tych ver było dużo być może masz prawidłowy bios bo karta sie prawidłowo zachowuje .Nie przegrzewa itp ale 100% nie ma

jacek88zs
komentarz
komentarz

tak jak rozmawialismy karta na 1020 mhz chodzi prawidlowo bez zawiech i crashy temperatura w normie a na pudelku i opisie tak jak mowisz taktowanie stockowe 925 mhz

Gość
komentarz
komentarz

Raczej  na 1025mhz  :P 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale oznaczenia sa inne jedna litera wiecej i jeszcze ver 6.0 cokolwiek to znaczy :P


Xfx Hd 7970 Tdfc- Ver.6.0 dokładnie taka a jeszcze z przodu tdfx jest :P

 


https://forum.btcsec.com/index.php?/blog/100/entry-221-nastroika-xfx-7970-680-kh-75c/

chyba znalazłem ja ale ruski nie abla


Холодный биос:
zip.gif  XFX.HD7970.3072.120715 v105.7z (37.17К)

 

Wychodzi na to że jednak bios dobry .Po prostu bezsensownie go zedytował


Miesiąc temu kupiłem obsługiwaną kartę XFX 7970 modelu FX- 797A - TDFC wersja 6.0 .
Karta sprzedawana w dobrej cenie . Autor ogłoszenia nie ukrywał , żekarta ma charakter gorący mocno ogrzewane, ( w porównaniu z koncertów i ADR ), który w rzeczywistości byłpowodem sprzedaży . Nie przeszkadza , aby przeczytać recenzje , kupiłem sobie cud . Byłem przekonany, że z mojego doświadczenia coś zrobię dokładnie kartę , co potrzebne wyniki.
Raz w domu , zacząłem studiować to urządzenie . Zewnętrznie i układ chłodzenia mapę i spojrzał przede wszystkim pochwały . Pierwszą rzeczą, która mnie zaskoczyła , jest brak podwójnego BIOS. Przed natknąłem kart serii 7 i wszyscy mieli podwójne bios , i nie było . Po załadowaniu systemu i zobaczył mocno i napięcie zalochenny V na około 1175 , co było również bardzo miła niespodzianka . ASIC Indeks mapa była również bardzo wysoka 67,1 % . Uruchomienie pliku wsadowego z normą 7970 , zacząłem zbieranie częstotliwości . Mapa i naprawdę przerażający wygrzany mimo maksymalnej prędkości wentylatora . Znak 80 stopni ( w tej temperaturze wyłączyć górnika ) został pokonany z taką łatwością i szybkością , że po prostu nie mają czasu, aby odpowiednio " do zera" częstotliwość. Musieliśmy coś zrobić . Mianowicie , aby zmniejszyć feralnego 1175 woltów .
W Internecie znalazłem kilka artykułów o zmianę napięcia w systemie BIOS , za któreautor łazić . Całą noc I fussed z różnymi ustawieniami napięcia. Próbowałem eksperymentować , alewynik nie był imponujący . Mapa 710 kiloheshey zdradził na 1,125 . 1020 \ 1620 . Alenadal pozostaje wiele kart gorący . Około 78-80 stopni z maksymalną prędkością. Przy napięciu 1,05 V stale poleciał sterownik , odnosząc się do odpowiedniej żywności nie jestjądro . Potem było wiele forów kadzidła jak nasze matki, i innych, i wszędzie spotkałem tylko wiadomości lub niskiej prędkości lub duszny jak , a zazwyczaj o obu.
Po gry z dużą ilością kart i bez uzyskania od niego , aby działać poprawnie . Postanowiłem go sprzedać . W reklamie I zwrócił uwagę, żemapa nie nadaje się do eksploatacji , bardzo nie chcę , aby otrzymać zwrot pieniędzy od kolegów górników nie są zadowoleni z jej gorący temperament . Po jakimś czasie skontaktował się filisterskiej forum onliner.by " kostindima " i poprosił, aby słusznie stwierdził to w jego opinii nie jest fair napis na karcie nie jest odpowiednia dla Lane. Rozmowa z nim ujawniły, żekarta choć nie jest to najlepszy przedstawiciel serii 7970 , ale Maina na tym jeszcze i nie bardzo źle. Po otrzymaniu nowych ustawień , które z jakiegoś powodu nie pomyśleliśmy , natychmiast postanowił je wypróbować . Wydalenia kartka dla prawiegodzinę , byłem przekonany, żeopcja z " pracy " , co chcę się z wami podzielić

 

:dance:

Gość
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie karta była górnicza bo tylko wtedy miało by sens ingerowanie w kartę .Raczej entuzjastami oc ci goście nie byli :D

Gość
komentarz
komentarz

Pierwszą rzeczą, która mnie zaskoczyła , jest brak podwójnego BIOS.

 

tak mam ten pstryczek

Nie masz

jacek88zs
komentarz
komentarz

agent x ? zakladam ze nie jestes polakiem bo jezyk tego dluzszego tekstu jest bez skladni i czesto niezrozumialy :D z calym szacunkiem staram si3 zrozumiec kontekst wypowiedzi i chyba wiem o co chodzi mimo ciezkiej skladni :D

jacek88zs
komentarz
komentarz

agent x ? zakladam ze nie jestes polakiem bo jezyk tego dluzszego tekstu jest bez skladni i czesto niezrozumialy :D z calym szacunkiem staram si3 zrozumiec kontekst wypowiedzi i chyba wiem o co chodzi mimo ciezkiej skladni :D

Gość
komentarz
komentarz

Nie jestem też ruskiem :zly:

 

http://translate.google.pl/

Gość
komentarz
komentarz

To jest z tłumaczenia Google dlatego jest bez składu :D Przetłumaczył ruską stronę 

jacek88zs
komentarz
komentarz

uff juz myslalem ze inwazja ruskiich na polske hahahah jak wroce z pracy to zrobie to zdjecie naklejki i pudelka !

To zdjecia pudelka plyty ,wlasnie wrociel mz roboty ,to odrazu odpisuje ,tak jak powiedzialem ,ze to zrobie : )

Gość
komentarz
komentarz

Wydaje sie wszystko ok .

Moja jestTBBC ten sam kontorler VRM to samo napiecie 1.175V , brak 2 biosu chyba mniej o 1 faze sekcje zasilania i zegary fabryczne 1000/1500 .

Se oznaczyli to jako Black Edytion :P

jacek88zs
komentarz
komentarz

Wydaje sie wszystko ok .

Moja jestTBBC ten sam kontorler VRM to samo napiecie 1.175V , brak 2 biosu chyba mniej o 1 faze sekcje zasilania i zegary fabryczne 1000/1500 .

Se oznaczyli to jako Black Edytion :P

maly screen z programiku , przy graniu w far cry 3 na max detalach chodzi gra jak zloto ale po jakims czasie ekran gasnie i wypierdala sterownik ,a karte z 1020 zmniejszylem do 1000 mhz i narazie mialme znowu tak raz...sproboje drugi raz uruchomic ,zaczynam na powaznie myslec o zwroceniu tej karty i kupieniu zamiast tego jakiegos r9 280x ?  taktowanie fabryczne i sie pieprzy ... ;/

Gość
komentarz
komentarz

taktowanie fabryczne i sie pieprzy ... ;/

Chyba zapomniałeś co było na naklejce  :P


Zgraj jeszcze raz  ten bios bo już nie wiem jaki masz  :P

jacek88zs
komentarz
komentarz

to jaki zegar ma w koncu ta karta noramlnie 925 ?  :Dtaki powinien byc ustawiony ? mam wgrany ten rom  9.rom co mi dales :D

 doimyslnie ustawiony na 1000 mhz /1500 mhz

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.