x-kom hosting

HD 7970 czy karta podejme wspolprace w "dual graphic" z AMD APU HD 8570D ?

jacek88zs
utworzono
utworzono

Witam . Miałem okajze kupic po baaardzo okazyjnej cenie od "osiedlowych desperatow" karte graficzna  HD 7970 3 GB ddr5 . Moj komputer to AMD A8 6600K 4x 4,2 GHZ  ,16 GB ram 1600 MHZ zintegrowana grafika  HD 8570D ...ktora nie jest zbyt mocna ; ) ,jakoże nowy nabytek lezy jeszcze na półce pozwolilem sobie zapytac fachowców - Czy wkladajac ta karte AMD APU - zintegrowana grafika podejmie wspolprace z tą dosyc silną karta graficzna w tym systemie AMD DUAL GRAPHIC CARDS ? czy tez bedzie trzeba wylaczyc zintegrowana ,a HD 7970 bedzie pracowal sam ?, czy jest to bezpieczne ? ( wybaczcie za te pytania i nie zgnojcie mnie za to ,poprostu nie znam sie tak jak wy ) wiem ,ze musze posiadac odpowiedni zasilacz, ktory jest wlasnie w drodze do mnie. Prosze nie piszcie - to zbyt dobra karta do twojego procesora ,kup sobie nowy lepszy-tyle wiem ...wiem też ,ze karta moze nie pokazac swojej calej mocy z racji niezbyt topowego procesora - to też wiem : ). Poprostu licze na poprawe jakosci w grach ,bo "zmeczyla" mnie zintegrowana karta graficzna ,a wiadomo polska = budżet kontrolowany . Prosze o życzliwe odpowiedzi na pytania bez "hejtowania" mojego tematu ,lub uzyteczne wskazówki ,braki w wiedzy...? co kolwiek - co powinienem w tej sytuacji wiedziec !  Z Góry dzieki ,pozdrawiam wszystkich.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Według  tych informacji http://www.cpu-world.com/info/AMD/Recommended_graphics_cards_for_AMD_dual-graphics.html możesz użyć tylko HD 6570 i HD 6670 a obie z tych kart oferują słabą wydajność .Według tego HD 7970 nie będzie pracowała w "dual graphic" a tylko jako dedykowana karta .Jest bezpieczna praca pojedynczej karty o ile zasilacz jest markowy i o odpowiedniej mocy a nie pochodzi z czarnej listy zasilaczy . Nie piszesz też jakiej marki i mocy zakupiłeś zasilacz i czy on nie jest przypadkiem z tej listy http://www.forumpc.pl/topic/156520-czarna-lista-zasilaczy/ Kolejny problem jest taki że "dual graphic"  sprawuje się fatalnie co masz opisane tutaj http://pclab.pl/art56751-33.html  .Nie podajesz też ceny za jaką nabyłeś kartę HD7970 .Jest to o tyle ważne że jeśli cena była odpowiednio atrakcyjna to można rozważyć jej sprzedaż na Allegro bo dostaniesz za nią między 750 zł a 850 zł gdyż w takich cenach można je już kupić .Jeśli zakupiłeś ją za góra 600 zł a nie więcej niż 750 zł to można ją sprzedać .Powody tej decyzji są dwa .Pierwszy sam podałeś zdając sobie sprawę z tego że jej potencjał będzie się marnował z powodu tego że jest za słaby procesor .Drugi powód jest taki że sterownik AMD słabo współpracuje z procesorami AMD bo obciąża tylko 2 rdzenie a że te rdzenie w procesorach AMD są dużo słabsze niż u intela to odbija się to w znaczący sposób na wydajności .Prosty przykład http://pclab.pl/art55318-3.html  Zauważ ile klatek mają procesory AMD w połączeniu z kartą Nvidia GTX 780 a ile mniej mają te same procesory w drugiej tabelce z kartą AMD R9 290X która jest mocniejsza od tej pierwszej teoretycznie .Po sprzedaży tej karty mógłbyś zakupić GTX 750 Ti taki http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/palit-geforce-gtx750ti-stormx-dual-2gb-ddr5128bit-dvimhdmid-sub-pci-express,45851.html który tak radzi sobie w wysokich ustawieniach bez wygładzania jak tu w teście http://pclab.pl/art56521-29.html biorąc przy tym 3 x mniej prądu niż HD 7970 .Masz nową kartę z gwarancją i jeszcze kasę w kieszeni .Oczywiście to wszystko pod warunkiem że nie przepłaciłeś i karta którą kupiłeś jest sprawna bo to sprawdziłeś .Mam nadzieję że rozwiałem wszystkie twoje wątpliwości albo nie przyprawiłem cię o nerwicę  z powodu być może nie okazyjnego zakupu na jaki ci się wydawał .Miejmy nadzieję ze ta druga połowa mojego zdania jest błędna 

jacek88zs
komentarz
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)
Po sprzedaży tej karty mógłbyś zakupić GTX 750 Ti

Tja na pewno bedzie zadowolony jak sprzeda hd7970 i kupi 750ti   :E

Verow
komentarz
komentarz

Interes życia :E.

Gość
komentarz
komentarz

Tja na pewno bedzie zadowolony jak sprzeda hd7970 i kupi 750ti   :E

Pewnie że interes bo  sprzedali mu być może skatowaną kartę od wykopków krypto walut  :E​ 

Gość
komentarz
komentarz

A ja mam hd7970 a nie kopię  :P

Tutaj wazniejszy zasilacz o który nikt nie zapytał i słabiusi cpu 

jacek88zs
komentarz
komentarz

Panowie po podlaczeniu karty ,wszystko wykrywa i  tak dalej ,ale jak probuje wlacyzc jakas gre to wyskakuje jakis problem ze sterownikiem ,a czasme nie ,i komputer sie wylacza. nadal nie mam tego lepszego zasilacza ; ) jest w drodze do mnie ... co moze byc przyczyna ? poprostu za slaby zasilacz ? czy cos z karta

Gość
komentarz
komentarz

A jakim cudem podłaczyłeś hd 7970 do tego badziewia :P

jacek88zs
komentarz
komentarz

nie obrazaj mojego sprzetu :) jaki by nie byl ... podlaczylem w niezbyt ciekawy sposob uzywajac adaptorow ... ,ale twoja wypowiedz to nadal nie odpowiedz na moje pytanie ,poczekam na kogos bardziej zaawansowanego w temacie ,kto nie bedzie mi mowil w kolko jakie to ja badziewie posiadam...typowe- po polsku.

Gość
komentarz
komentarz

Myśle że tu nikt zaawansowany nie podłączył hd7970 do takiego zasilacza wiec nie doczekasz sie odpowiedzi  :P 

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

Panowie po podlaczeniu karty ,wszystko wykrywa i  tak dalej ,ale jak probuje wlacyzc jakas gre to wyskakuje jakis problem ze sterownikiem ,a czasme nie ,i komputer sie wylacza. nadal nie mam tego lepszego zasilacza ; ) jest w drodze do mnie ... co moze byc przyczyna ? poprostu za slaby zasilacz ? czy cos z karta

 

Albo "zasilacz", albo karta zajechana.

 

Ale na 99% to pierwsze. Ten "Builder Series" to totalne dziadostwo, wiem, że nie chce się tego słuchać, ale taka jest prawda - nawet nazwę wzięli taką, by się z Corsairem myliło.

 

A te 22A na +12V to śmiech na sali...

jacek88zs
komentarz
komentarz

Bez zbednej zlosliwosci kolego ,tak jak napisalem uzylem adaptorow :) . tylko 6 pin podlaczony do zasilacza, ten 8 pin ma dwa rozgalezienia na te podluzne 4 pinowe wtyczki podlazylem tylko jedna ,ale kreca dwa wiatraki ,ktore sa nakarcie, wiec chlodzenie jest ok, tyle ze wlaczajac nawet film ,komputer zaczyna szalec tzn wyskakuja bledy ze sterownikiem ekranui bla bla zaczyna gasnac itd, a przy grach wylacza sie calkowicie komuter ,czy to znaczy ,ze zasilaacz poprostu i brzydko mowiac - Chuj ? czy cos z kartą jest nie tak :)


Chłopaki zdaje sobie sprawe z tego ,ze to jest badziewie ,wierzcie mi sam mam ochote wyrwac to i piznąć o sciane...na szczescie w drodze jest juz do mnie corsair 600 wat bronze mark /medal czy jakos tak z calym potrzebnym okablowaniem bez zabawy w zadne smieszne adaptory, poprostu zapytalem ,myslalem ze uslysze cos pozytywnego w stylu - "zasilacz chuj ,karta jest ok" , no cóż zobaczymy jak przyjdzie ten corsair podlacze go i mam nadzieje ,ze to bedzie koniec problemow ; )

Urobulos
komentarz
komentarz

To że fizycznie podłączyłeś kartę używając adapterów nic nie znaczy. Nie wiem jak wytłumaczyć żeby dotarło... Moge sobie nałożyc odważniki i mieć 400 kg sztangę, złapać za gryf, ale to nie znaczy że ją podniosę. 

 

Zasilacz który masz w tej chwili niemal na 100% nie jest w stanie dostarczać napięcia obiecywanego na naklejce. Nawet gdyby był w stanie (w co nie wierzę), podana specyfikacja jest tragiczna.

 

Sam fakt, że ktoś nazwałby PSU "Builder Series" już świadczy o tym, że masz do czynienia z kanciarzami, którzy polują na ludzi szukających Corsair Builder Series. Nie próbuj włączać kompa na tym zasilaczu, a już na pewno nie z tą kartą. 

 

Po wymianie zasilacza karta powinna działać. O ile już czegoś nie przepaliłeś. Bo wtedy i karta do piachu. 

jacek88zs
komentarz
komentarz

Dzieki za odpowiedz ,karte wyjalem i wlozylem spowrotem do pudelka na czas az corsair przyjdzie :) podobnie powiedzial mi moj przyjaciel, skoro dalem rade wylaczyc bezawaryjnie komputer i powrocic na "stare smieci" to raczej nic nie spalilem hehe

Urobulos
komentarz
komentarz

Może, ale gwarancji nie masz. Zobaczy się jak przyjdzie nowy zasilacz. 

jacek88zs
komentarz
komentarz

Dam znac jak karta zachowa sie na nowym zasilaczu :)

jacek88zs
komentarz
komentarz

Panowie przyszedl nowy PSU zasilacz  tak jak mowilem corsair 600 watt bronce medal cz co to tam jest... dalej ten sam problem grafika 2d karta chodzi ok ,.czyli na pulpicie ... grafika 3d ,proboje wlaczyc world of tanks ,stalker ... zacina sie aplikacja ,poczym na chwile czarny ekran i wywala do pulpitu i jakis blad sterownik przestal dzialac bla bla bla ...sterowniki aktualne ,po wlazeniu karty zrobilem nawet formata kompa zeby windows byl swiezy i dupa ,c omoze byc przyczyna ,w moim domniemaniu karta rozjebana ? :) na marginesie dodam ,tak wszystko podlaczone bylo ok ,testowane w innym komputerze i to samo.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zgraj gpu-z(zielona strzałka)  bios karty i wrzuc na upload


Moj komputer to AMD A8 6600K 4x 4,2 GHZ

To bedzie masakra tu intel sie kupuje

jacek88zs
komentarz
komentarz

Zgraj gpu-z(zielona strzałka)  bios karty i wrzuc na upload

To bedzie masakra tu intel sie kupuje

chcialbym wiedziec co do mnie mowisz ,ale nie do konca woem co to znaczy ;D ...zzgraj gpu-z i upload ? czyli to nie wystarczy tylko podlaczyc karte ? musze cos poustawiac zeby dzialalo ? w bios wszedlem tylko w advanced >integrated graphic card >byla opcja dual graphic card -dalem diseable ,bo predzej apu pracowalo z hd 6590 oraz ustawilem - PEG , co chyba znaczy pc expres graphic ,tak mysle ,to wszystko , jesli cos zle zrobilem i musze ustawic ,to poprosze opis jak na chlopski rozum ; (
Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Spróbuj inną grę bo world of tanks po aktualizacji 9.0 jest tak skopany że mnóstwo ludzi ma ten problem .Zobacz forum ile ludzi wywala gra http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/380603-film-przeglad-wersji-90/page__st__120#topmost  Moze się okazać że wszystko jest ok z twoją grafiką a tylko ty niepotrzebnie kombinujesz .Odpalił byś jakiegoś np Far Cry 3 i wtedy powiedział że jest np taki problem .Być może jest tak jak pisałem ci kiedyś że ten zakup nie był okazją a karta jest zajechana  

Gość
komentarz
komentarz

To wstarczy jakąś inna gre właczyć ale nie wydaje mnie sie  :P 


Być może jest tak jak pisałem ci kiedyś że ten zakup nie był okazją a karta jest zajechana

Zaraz sceny :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Miejmy nadzieję ze się mylę co do zajechania karty ale jako 40 paro letniego faceta życie mnie nauczyło że nie ufa się cwaniaczkom osiedlowym i takim okazjom 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.