x-kom hosting

Karta graficzna gryzie się z innymi podzespołami.

Zayfi
komentarz
komentarz

jeśli to ta płyta podaj aktualna wersje biosu. Temperatury podzespołów, napięcia kości Ram. Posłuz sie w tym celu programem HwInfo > interesują mnie zakładki sensors i system summary

 

http://pl.msi.com/product/mb/Z77A-G43.html#/?div=BIOS

GonzoM
komentarz
komentarz

jaśniej prosze .. nie wiem o czym mówisz :)


z kad mam wiedziec jaka mam wersje biosu i tp 

Zayfi
komentarz
komentarz

Program HwInfo to powie ty mi masz dać tylko obrazki z zakładek.

 

Pobierzsz wersje zgodną ze swoim system 32/ lub 64bit

http://www.hwinfo.com/download.php

GonzoM
komentarz
komentarz

http://tinypic.com/view.php?pic=263eipj&s=5 tempratury.


wtf ten program mam go wlączonego  i nic nie moge zrobic


jakis open it mi sie pobral.


2 razy go pobralem i za kazdym razem calkiem inne rzeczy...

Zayfi
komentarz
komentarz

dałeś zakłaske sensor > teraz kliknij na system summary

GonzoM
komentarz
komentarz (edytowane)

http://tinypic.com/view.php?pic=6tibkz&s=5


te core na dole po lewej robia sie co jakis czas pomaranczowe czyli zapelniaja cala linie niektore

Zayfi
komentarz
komentarz

Są problemy z taktowaniem procesora i funkcjami ram. Na początek miusisz zaktualizować bios. Jakm to zrobic masz opisane tutaj

 

 

http://pl.msi.com/service/biosupdate/

Gość
komentarz
komentarz

ja się chętnie dowiem ,jakie są problemy z taktowaniem procesora i funkcjami ram na podstawie tego zrzutu ?

GonzoM
komentarz
komentarz

ale to niby jest ryzykowne.


Problem ze ścinami zaczął się po tym jak wszedłem w biosa i włączyłem ustawienia z oszczędnego na jakis inny i z 6 opcji jeszcze aby z napisu nie bylo tak , ale nic nie podkrecalem , oczywiscie robilem to poniewaz mialem spadki fps ale skokow wtedy nie mialem

Gość
komentarz
komentarz

to zresetuj bios

GonzoM
komentarz
komentarz

Jak?

Gość
komentarz
komentarz

chłopie wygląda na to ,że sam kombinujesz jak koń pod górę i przestawiasz wszystko co możesz bez 

żadnego pomyślunku

 

wyłącz komputer i wyciąg bateryjkę z płyty głównej na 3 minuty ,później ją tak samo zamontuj jak była

zamknij obudowę i włącz komputer

hixmen
komentarz
komentarz

Kolega bubu 12 zapomniał dodać istotny szczegół propozycji resetu BIOS przez wyjęcie bateryjki na kilka czy kilkanaście minut. Inforamcja przez wyłączenie komputera może być zrozumiana np. tylko przez wyłaczenie systemu. Istotne jest wyłączyć komputer fizycznie z sieci tak żeby dioda jesśi jest na płycie głównej zgasła. Ta sama zasada wyłączenia zasilania dodtyczy reset przez zworkę. Ewentualnie można przez bios zapisując ustawienia domyślne http://vortal.fastpc.pl/poradnik-jak-zresetowac-ustawienia-biosu/

Gość
komentarz
komentarz

dzięki za dopisanie szczegółów operacji 

jednak nie napisałem zamknij system ,tylko wyłącz komputer co dla mnie jest jednoznaczne ,jednak

masz rację ,że to dopisałes ,bo wygląda na to ,że GonzoM nie jest zbyt doświadczony i mógłby popełnić błąd

więc trzeba dokładnie i szczegółowo udzielac odpowiedzi

podejrzewam też ,że jeżeli boi się wejść do biosu i go aktualizowac ,to pewnie ustawienia podstawowe też ciężko by mu było

zastosowac ,tym bardziej znaleźć zworkę na płycie z napisem CLR CMOS - więc wybrałem opcję najprostszą - zlokalizowanie bateryjki i jej wyciągnięcie  :P 

GonzoM
komentarz
komentarz

chce zresetować poprzez włączenie biosu tylko ze nie wiem jak?


wystarczy odszukać opcję "Load Optimized Defaults", wybrać ją i zaakceptować klawiszem "y". Spowoduje to wpisanie ustawień fabrycznych. tak tylko ze ja szukam i nic takiego nie ma , poza tym mam bios po polsku.

Gość
komentarz
komentarz

weź książeczkę - instrukcję obsługi i poczytaj lub poproś kogoś kto się na tym zna ,bo zepsujesz w końcu kompa

lub sobie ściąg instrukcję w pdf-ie ze strony producenta płyty głównej

GonzoM
komentarz
komentarz

ale ja nic nie robie , nie widze opcji to wychodze z biosu i nie kombinuje.. samo wlaczenie biosu zepsuje kompa?


ok ustawilem domyslne.


nic nie dalo

hixmen
komentarz
komentarz

Czy dałeś potwierdzenie żeby zapisało ustawienia przy wyjściu z Biosu UEFI. Nie wiem czy to nie jest F6 i potem F10 jako zapis ustawień w MSI . Coś mi się obiło że nie zawsze zrobienie ustawień domyślnych przez Bios jest skuteczne i pewniejsze jest przez wyjęcie bateryjki na wyłączonym komputerze. I odczekanie np. 40 minut. Jeśli po resecie przez wyjęcie bateryjki nie będzie poprawy. Bo nie wiemy czy napewno się zapisały ustawienia domyślne. Jeśli założyć że po zabiegu wyjęciu bateryjki będzie to samo. To można stawiać z pewnym prawdopodobieństwem na uszkodzenie sprzętowe; płyta główna, procesor, ram. Sprawdzałeś pamięci metestem bootowalnym jak we wczesniejszym poście pisałem. Program ściągasz w obrazie iso może być z kompresowany to rozpakujesz i wypalisz na płytce. Najlepiej jakbyś miał możliwość przetestować inną sprawną grafikę na tym kompie. I jak będzie ten sam problem to będzie tylko utwierdzało w przekonaniu o uszkodzeniu płyta, procesor, ram. Aktualizacje BIOS zostawiam do Twojej decyzji osobistej na własne ryzyko. Jeśli było dobrze i prawdopodobnie nastąpiło uszkodzenie to aktualizacja jeśli się powiedzie raczej nie da poprawy. Zależy jakie uszkodzenie i co by dała aktualizacja jest niewiadomą . Czy da częściową poprawę albo to samo będzie.

GonzoM
komentarz
komentarz

dalem potwierdzenie.

Zayfi
komentarz
komentarz

Masz drugi bios w serii. Wyszły poprawki odnośnie kompatybilności grafiki, ram, portów usb. Tu nie ma co gdybać tylko trzeba wykonać aktualizację. Proista jak budowa cepa.

GonzoM
komentarz
komentarz

i co niby cos da? zalozylem nowy post na innym forum i koles jeden uwaza ze stary zasilacz uszkodzic plyte glowna.


a tak wgl to ten update biosu zajmuje 5 mb , ktos mi tam napisal abym to na pendrive wgral wszedl do biosu i jakos wypakowal czy cos. 


nawet nie wiem jak mam zaktualizowac tego biosa a wy mi gadacie abym to zrobil..

Gość
komentarz
komentarz

Dobra opisz procedure jak zresetowłaeś bios?

Zayfi
komentarz
komentarz
i co niby cos da?

 

zaaktualizuj i wtedy zobaczymy.

Gość
komentarz
komentarz

z nastawieniem ze wszystko jest ''niby'' to nigdy problemu nie rozwiazesz

GonzoM
komentarz
komentarz

przeciez napisalem ze nie umiem , jak mam to zrobic ? -.-


wszedłem w biosa i włączyłem opcje resetu ustawien , zapisalem i wyszedlem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.