x-kom hosting

Karta graficzna gryzie się z innymi podzespołami.

GonzoM
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam pewien problem , otóż odkąd kupiłem nową kartę graficzną mam ciągłe spadki , oraz skoki fps ( bardzo nieprzyjemne ściny podczas pojawiania się interfejsu czy też podczas buffrowania się npc w grach typu Tera Online)

Próbowałem wszystkiego skanowalem kopmuter , zrobiłem formata , oddalem karte graficzną do reklamacji , uznali ze karta jest uszkodzona i oddali nową ale to nie pomogło , temperatury procesora w normie , ktoś na forum z gry SMITE napisał że jedynym powodem spadków jest gryzienie się karty graficznej z innym sprzętem , odrazu mówię że nie mam możliwości podmienienia innej karty do mojego komputera aby sprawdzic czy napewno się gryzie , dodam jeszcze ze w pierwszy dzien po zakupie karty graficznej przed oddaniem do reklamacji wszystko chodziło pięknie , w grze Battlefield 3 mam takie ściny ze nawet fps spadają do 1 fps .

Mój sprzęt:

Geforce Gtx 660 2gb 192 bits

Procesor Intel Core i5-3550 3,30ghz

4gb ramu

1000gb dysku

 

 

Zapomniałem dodać że to nie może być wina chłodzenia bo mam 3 dodatkowe wiatraki.

Sadysta
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz ? od jakiego producenta ten gtx 660 ?


 

Zapomniałem dodać że to nie może być wina chłodzenia bo mam 3 dodatkowe wiatraki.

Ogólnie te GTX rzadko się grzeją :P Ja kiedyś miałem od gigabyta - była wsadzona w obudowę piekarnik która nie miała bocznej blachy, ale mimo wszystko w upały przy obciążeniu temp była bardzo niska.

GonzoM
komentarz
komentarz

Producent ? chodzi ci o Msi? zasilacz nie wiem jaki ale napewno dobry bo kupilem go po tym jak kupilem i5 3550 bo za slaby byl stary , sprawdze ale powiec ktore to zasilacz to na dole?

Sadysta
komentarz
komentarz

Tak wygląda przeciętny zasilacz

5b4aff55805738fec385be70797caa9c,0,38.jp

Podaj mi jego markę i model


Teraz przeczytałem jeszcze raz Twój temat i myślę, że to może być wina pamięci ram - 4 GB przy win7 i nowych grach to trochę mało.

U mnie w pracy jak czasem mam czas to gram sobie w taką gierkę "Blacklight Retribution" na kompie z GTX 660 OC + FX 6300 + 4GB ram i czasem też mam takie coś, że widzę coś rozmytego i po chwili ładuje mi te szczegółowe detale - obstawiam, że to może być zbyt mała ilość ramu :P

GonzoM
komentarz
komentarz

FEEL 1 520W Modecom

Sadysta
komentarz
komentarz

Zasilacz do śmieci - przy takim zestawie to jest bomba.

Możliwe, że on Ci uszkodził tą wcześniejszą kartę graficzną.

Jak najszybciej go ymień na coś markowego

GonzoM
komentarz
komentarz

co polecasz?

GonzoM
komentarz
komentarz

co mam zrobic aby do czasu zakupienia nowego zasilacza znowu nie uszkodził czegos? moze mi zepsuc procesor?

Youki
komentarz
komentarz

Teoretycznie wszystko może. ;)
Nie obciazaj zbytnio PC.

GonzoM
komentarz
komentarz (edytowane)

A czy mógł mi zepsuć całą płytę główną ? prosze o szybką pomoc bo strasznie mnie przestraszyliście...jezeli tak to by wgl komputer dzialal?

Gość
komentarz
komentarz

ja polecam nie wlaczac dopoki nie kupisz nowego

GonzoM
komentarz
komentarz

Chodzi mi o to czy jezeli plyta glowna byłaby uszkodzona to by wgl. komputer dzialal ? boje się ze procesor oraz plyta są uszkodzone a ja nie moge ich oddac do reklamacji bo kuiplem na allegro prosze o szybką odp .

Youki
komentarz
komentarz

To zależy co dokładnie miałoby się uszkodzić w płycie głównej.

GonzoM
komentarz
komentarz

jezeli kupilem cos na allegro to moge oddac do reklamacji?

FaKeShit
komentarz
komentarz

Zależy czy kupiłeś od firmy czy od prywatnej osoby, jeżeli dasz rade odpalić kompa to płyta główna śmiga a o procesorze to nie mówię ;)

GonzoM
komentarz
komentarz

Dziękuje za odp :)

Gość
komentarz
komentarz

nie bawilbym sie w gwarancje u czlowieka ktory wsadza feela do takiego zestawu tylko na wlasna reke wymienil zasilacz ;)

GonzoM
komentarz
komentarz

chodziło mi o gwarancje procesora boje się że zasilacz mógł mi go uszkodzić przez to co mi powiedzieliście a ja kupilem procka na allegro tak wgl to oprócz oddania do reklamacji i sprzedania jest inna mozliwosc np jakas naprawa sprzętu?

RafałKarpiński
komentarz
komentarz (edytowane)

Proponuje wymianę zasilacza na http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs650-cp-9020051-eu-528013

Wymień zasialcz sprawdź czy wszystko działa i dopiero sprawdzisz czy faktycznie coś jest uszkodzone.


Nawet jeśli kupiłeś sprzęt na allegro jeśli masz gwarancje producenta to masz gwarancję jeśli oczywiście coś jest uszkodzone. Najpierw wymień zasilacz tak jak napisałem.

GonzoM
komentarz
komentarz (edytowane)

próbuje mojemu ojcu wytlumaczyć ze ten zasilacz jest slaby i moze wszystko spalic ale on jest najmądrzejszy i nie wymieni bo mysli ze ilosc wat jest najwazniejsza ... napiszczie co moze się stać i tp zebym mógł mu to pokazac bo zrozumie wtedy kiedy juz caly komputer się spali.

RafałKarpiński
komentarz
komentarz (edytowane)

http://forum.programosy.pl/czarna-lista-zasilaczy-czyli-jaki-zasilacz-kupic-vp986999.html  Proponuje przeczytać ten artykuł, niestety zasilacz Feel jest na czarnej liście i może poważnie uszkodzić komputer, tak właśnie nieuczciwi sprzedawcy oszczędzają na niewiedzy ludzi którzy kupują nowe komputery. Ten zasialcz w połączniu z mocnymi podzespołami jak np mocna karta graficzna może nie mieć wystarczającej mocy żeby zasilić komputer choć niby jest na nim napisane 450 W. Należy z uwagi na drogie części komputera natychmiast wymienić ten zsialacz na coś markowego. Niestety przykro mi ale wciśnięto Panu coś o takiej jakości jak chińskie koszulki ze stadionu.

GonzoM
komentarz
komentarz

A duża jest szansa na to ze procesor moglo mi zepsuć ? boje się ze juz caly komputer jest do niczego :(.

RafałKarpiński
komentarz
komentarz

A duża jest szansa na to ze procesor moglo mi zepsuć ? boje się ze juz caly komputer jest do niczego :(.

nie sądzę żeby się zepsuł, wymień zasilacz i sprawdź jak komputer będzie chodził.

GonzoM
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam ponownie , pisze tą wiadomość z obawą że procesor lub plyta glowna są uszkodzone ponieważ po zakupie karty graficznej gtx 660 mialem cągle po 60 fps ale po paru dniach spadaly bez powodu do nawet 30 fps w momencie kiedy dużo się działo na ekranie , okazalo się ze karta jest uszkodzona , oddalem do reklamacji i dali mi nową , ale niestety fps nadal mi spadają do 40 fps podczas dużej ilości efektów na ekranie i to mnie zastanawia , ponieważ w momencie kupna karty graficznej mialem nadal ten przeklęty zasilacz Feel i mialem po 60 fps tak jak ktoś napisal mozliwe ze on uszkodzil mi poprzednią kartę ale teraz mam nadal po 40 fps podczas gdy mam nową karte to by znaczylo tylko tyle ze teraz to nie wina karty a innych częsci komputera czyli procesora lub plyty glownej.

Bo gdyby to byla wina zasilacza którego w najblizszym czasie i tak wymienie , to bym mial ciągle po 40 fps , a moze zasilacz jest uszkodzony ?

prosze o szybką odpowiedz i wasze argumenty na temat co mogło się wydarzyć.

dlaczego mialem wtedy 60 fps a teraz 40 kiedy nic się nie zmieniło? oprócz wymienienia karty na nową , moze odrazu po podłaczeniu mi uszkodzilo znowu nową :(?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.