x-kom hosting

Karta graficzna gryzie się z innymi podzespołami.

hixmen
komentarz
komentarz

Ale oddali czyli wymienili na nową ale ten sam model. Jeśli tak to opcja że gryzie się z płytą w tym przypadku by chyba odpadała z racji że dzień dwa chodziło dobrze i się coś uszkodziło. Zasilacz już wymieniony to chyba odpada jako winowajca zostaje coś od płyty głównej albo ona sama. Jeśli  karta graficzna była przysłana nowa  bo jak naprawiana to wtedy nie ma pewności co do jej 100% sprawności. Ale jak nowa i jesteś pewny np. po innym numerze seryjnym czy oryginalne opakowanie nie było naruszone.

GonzoM
komentarz
komentarz

jest nowa.

Gość
komentarz
komentarz

a czy wykonales update biosu?

Gość
komentarz
komentarz

to że klatki skaczą w górę i w dół jest normalne przy grach ,bo nie stoisz w jednym miejscu tylko

przechodzisz kolejne etapy i miejsca 

w niektórych jest mniej detali ,a w innych więcej 

także zmienia się np. liczba przeciwników i karta graficzna na to reaguje zmiana liczby klatek fps

jak chcesz sprawdzić fps-y to sobie odpal jakiegoś benchmarka i on ci pokaże w danej scenie liczbę klatek

lub ogólną wydajność i sobie porównasz lub zmniejsz liczbę szczegółów w ustawieniach gry i sprawdź czy ci klatek nie przybędzie ?

GonzoM
komentarz
komentarz

ale te skoki i fps są niezależne od ustawien graficznych nawet jak gram na low to mam lagi.


i tak jak juz pisalem wczesniej bylo ciagle 60 fps bez skokow i spadkow stale 60.

Gość
komentarz
komentarz

a jaki masz internet ? jaki ping ? - może tu jest problem z lagami ?

a na jakims benchmarku ,jak się sprawa ma ? też mało klatek i lagi ?

GonzoM
komentarz
komentarz

mam po 40pingu.


update biosu? nic z tych rzeczy jak to mam zrobic?

Gość
komentarz
komentarz

ze strony producenta sciagnij najnowszy bios I zazwyczaj dolaczaja do tego program

GonzoM
komentarz
komentarz

Uaktualnianie BIOSu jest czynnością ryzykowną, o czym będzie mowa za chwilę. W związku z tym należy poważnie zastanowić się, czy rzeczywiście potrzebujemy nowszej wersji BIOSu. Rozsądne powody dla których można zaryzykować uaktualnienie BIOSu to:


poza tym jak aktualizacja biosu ma mi pomoc.


co wy byscie zrobili na moim miejscu ? juz wszystkiego probowalem i co ja mam niby zrobic? czekac caly dzien na odp i albo zadnej albo jakas ktora nic nie daje..

Gość
komentarz
komentarz

zanieś do serwisu

Gość
komentarz
komentarz

czesto pomaga aktualizacja biosu jak wszytko inne zawodzi - niepelna kompaktybilnosc z karta graficzna pomimo zgodnosci slotu

GonzoM
komentarz
komentarz

pff juz to robilem , powiedzieli ze karta do reklamacji tylko ze jest po reklamacji i nadal mam ten sam problem ... liczyc na serwis bitch please...


najbardziej to mnie wkurza jak se gram w lola i zaraz z 60 fps skacze do 64,68,70 fps albo kiedy pojawia sie interfejs... spada lub skacze


rzeczywiście aktualizacja moze cos mi zepsuc ze jest ryzykowna ? i czy latwa ?

Gość
komentarz
komentarz

moze zepsuc ale to bys musial miec utrate pradu wtrakcie aktualizacji - o ile zasilacz markowy to nie powinno byc spadkow napiecia

GonzoM
komentarz
komentarz

aktualizacja biosu odpada nwm jak to zrobic za duzo zachodu na dodatek ryzyko , co sugerujecie? siedze juz na 2 forum i nikt nie potrafi mi pomoc....

Gość
komentarz
komentarz

nikt nie potrafi? to ty nie chcesz sie stosowac do porad

GonzoM
komentarz
komentarz

rly ? robie wszystko co każecie nawet kupuje częsci ktore nic nie dają .... a to ze nie chce zaktualizowac biosu to wyjątek , jest jakis inny sposob czy to juz ostatnia sugestia?

Gość
komentarz
komentarz

probowales przeinstalowac system?

GonzoM
komentarz
komentarz

robilem formata , większość rzeczy została.

Gość
komentarz
komentarz

zanieś do serwisu kompa i im powiedz ,że ci klatki skaczą z 60 do 64 klatek to cię wyśmieją ,

albo jak będą mądrzy to przyjmą sprzęt do naprawy przetrzymają z 2 tygodnie

,a przy odbiorze ci powiedzą że jest sprawny

i każą ci zapłacić z 50zł za usługę sprawdzenia

GonzoM
komentarz
komentarz

wiem dlatego nie zaniosę , ale chodzi o to ze wczesniej takich scin nie bylo i to ze skacza to ok ale jakie sciny zarazem z tym są... a w takim battlefield 3 to mam scine na 20 sekund i 1 fps.

hixmen
komentarz
komentarz (edytowane)

Tytuł tematu ,,Karta graficzna gryzie się z innymi podzespołami" jak i stwierdzenie że jest niekontabilność z kartą graficzną pomimo zgodności slotu. Nie do końca jest właściwym okresleniem na ten przypadek. Co prawda teraz są takie efekty że mylnie można tak nazwać. Raczej właściwszym by była nazwa niedomaga prawdopodobnie przez uszkodzenie. Jeśli przyjąć okreslenie niokontabilny to można by było tak nazwać jeśli problem by był od początku użytkowania. A  jeśli było dobrze dzień czy kilka dni i potem nastapił  problem to nastapiło jakieś usdzkodzenie na to wskazuje. Jeśli format nie pomógł i wymiana zasilacza to zostaje płyta główna i wszystko co w niej siedzi procesor czy pamieci. Karta graficzna jest nowa to zmniejsza prawdopodobieństwo że ona.  Nie wiem czy sprawdzał pamięci memtestem bootowalnym. Jeśli przyjąć że jest jakieś uszkodzenie samej płyty głównej jeśli test pamieci nie wykaże błędów to aktualizacja biosu w takim stanie jest trochę ryzykowna. Co innego jeśli by były od początku problemy ale jak nastapiło jakieś uszkodzenie wskazujące na płytę główną . To podczas aktualizacji biosu mogą pojawiać się jakieś komunikaty z niewiadomym skutkiem albo zawieszenie czy błędne wgranie biosu i potem niemożność uruchomienia płyty. Tutaj przydała by się osoba mająca doświadczenie przy wgrywaniu biosu czy podjęła by się poznając całą historię co się działo. Ogólnie wychodzi że aktualizacja biosu jest ryzykowna w tym przypadku. Oddanie do serwisu teoretycznie było by najlepszym wyjściem ale czy opłacalnym . Oraz zależy na kogo by się trafiło czy dokładnie były by przetestowane podzespoły to nie ma pewności. W warunkach domowych to można by było przetestować na innej sprawnej karcie graficznej żeby nabrać pewności problemu od płyty głównej. Ewentualnie jeszcze wgrać starszy sterownik do karty graficznej posiadanej aktualnie. Mi kiedyś pomogło pomogło przez wypróbowanie na kilku sterownikach od grafiki i jeden starszy dał najlepszy efekt przy uszkodzonej płycie głównej . Bo przy innych cięły się nawet proste gry mniej lub bardziej pomimo spełnionych wymagań z zapasem. Akurat taki manewr pomógł takie było uszkodzenie płyty głównej. Nie oznacza że Tobie pomoże zależne od uszkodzeń.

GonzoM
komentarz
komentarz

moge zrobic jakis test na sprawdzenie czy plyta glowna jesy uszkodzona czy nie ?


jezeli plyta jest uszkodzona to procesor tez?

Zayfi
komentarz
komentarz

A jaka jest płytya głowna? Bo jakoś nie moge sie doczytać.

GonzoM
komentarz
komentarz

z77g43

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.