x-kom hosting

gtx 570 SLI czy gtx 680? dylemat...

macley
komentarz
komentarz

Spoko, pamietaj tylko abys opublikowal wyniki wlasnych testow grafy :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jak na razie to jestem rozczarowany tym GTX 760 .Ja lubię grać w WOT.Na starej karcie GTX 570 miałem 89 do 123 klatek a na nowej tylko 59 do 90 bo karta jest wykorzystywana tylko w 60 % .Innych gier jeszcze nie testowałem .Wprawdzie cenowo po sprzedaniu starej dałem tylko 112 funtów .Do tego dostałem kupon do pobrania gry Splinter Cell Blacklist (specjalnej edycji) która kosztuje na Steam 35 funtów .Obalam też mit o tym że teraźniejsze gry nie wykorzystują więcej niż 1 GB ramu graficznego .Na starym moim GTX 570 w 720p (1280x 762) po podłączeniu do TV Samsung gra Hitmen na max ustawieniach bierze 1,2 GB ramu graficznego 

macley
komentarz
komentarz

asus gtx670 jest lekko wydajniejsza od 760 i wolabym 670 bo lepiej wyglada od strony plytki drukowanej, podobna do 570 a mam plekse wiec to wazne dla mnie.

a to ze masz mniej klatek to dlatego ze karta nie ma potrzeby uzywac claej mocy skoro i tak masz 60 czy 90 fps to po co wiecej generowac a i uklad nvidi sie nie bedzie grzac i mniej pradu pewnie ciagnie wtedy.

ja na 570 grajac w mass effect 3 mam ciagle co by sie nie dzialo 60fps na max detalach i 1680x1050 i karta tylko na 47% dziala

a co do ramu to teraz malo 1GB, min 2GB

wczoraj zainstalowalem Metro Last Light, w 1680x1050 na max detalach i ssaa x2 mam srednio 26-27fps czasami 31-35 jak wiecej stresu postaci i akcji spada momentami do 21-23 ale wszystko ladnie i pieknie dziala :) a grafika jest wow, kazdy szczegol dopracowany, nawet mozesz w teatrze posiedziec i obejrzec cale przedstawienie hehe i caly ramu graficzny zajety 1280MB

w sumie ta 570 nie jest jeszcze zla, daje rade i jestem zadowolony, co innego jak przechodze na FHD i 3D to juz nie :(

ale 3D jak juz doczytalem nie ma opcji na FHD wiecej niz 24hz

Tak sobie pomyslalem ze moze jeszcze jakies pare msc pozostane w takim razie na 570 a pozniej 780

Gość
komentarz
komentarz

Testowałem teraz Far Cry 3 .Dałem standardowe Ultra i 8x wygładzanie .Idzie pograć 35 do 57 klatek w 1440x 900

macley
komentarz
komentarz

to dajerade :)

ja musze zaisntalowac i zaraz sprawdze jak u mnie przy 1680x1050 bo to max u mnie :)


polecam Ci metro Last light :D

ma fajny klimat

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Mam metro tylko jest niezainstalowane .Niestety wadą tej gry jest to że zadowoli się 2 rdzeniami po 3 GHz np G2120 ale zje każdą kartę.Tytan ledwo radę daje w full HD .Tombridrer początek wszystko ma ultra 59 klatek

macley
komentarz
komentarz

far cry 1680x1050 Ultra detale

MSAA Anti Aliasing 4

SSAO

fpsw przedziale 30-45

jak na gtx570 to niezle :)

Gość
komentarz
komentarz

 No nieźle :)

macley
komentarz
komentarz

No ladnie leci w dol :) to znaczy bo nie do komca rozumie :) karte moge kupic bez gry i wtedy minus £35 za karte czy jak?

Gość
komentarz
komentarz

gry do kart graficznych dodaja za darmo miszczu - jestes w domu?

Gość
komentarz
komentarz

Nie taniejej po prostu piszę ile byś musiał wydać na tą grę a tak masz w zestawie z kartą 

Gość
komentarz
komentarz

tak apropo scanu - wyciulali mnie przyslali plyte glowna 1 rewizji w pudelku do 2 rewizji - napisalem do nich czy moge zamienic na 2 rewizje ale bez odzewu jak narazie :/

Gość
komentarz
komentarz

To przykra sprawa .Akurat nigdy mi się to nie przytrafiło .A nie lepiej było zadzwonić ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

napisalem przez ich strone wiadomosc - nie zeby cos sie dzialo ale nie podoba mi sie praktyka podmieniania czesci w pudelkach... , bo skad mam wiedziec ze to nie jest refurbished?

Gość
komentarz
komentarz

To prawda pewnie jakiś ,,ciapak" to wkładał bo dużo ich tam pracuje.Właściciel jak mnie oko nie myli to indianiec bo raz parę lat temu miałem z nim przyjemność 

macley
komentarz
komentarz

w pracy jestem, jontroluje ;) Was tu na forum z telefonu

macley
komentarz
komentarz

570 u mnie miala 5808 :)


ale co juz zadowolony jestes? karta jednak spelnia oczekiwania?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

W nowych grach tak jak widać ma wyższe taktowanie niż fabryczne w tym teście a nie było robione oc.Miała mieć Boost 1150MHz a w teście jest 1200 MHz .Nie wiem ile masz oc procesora bo ja mam teraz prawie 4,2 GHz co widać w teście 

macley
komentarz
komentarz

ja procesora nie mam kreconego, chodzi na fabrycznych ustawieniach, nie mam potrzeby go krecic

z tego co zauwarzylem to zazwyczaj jest w uzyciu oklo 47-65% przy grach, jedynie 3Dmark 2011 na jednym tescie uzywala go w 100%


http://www.3dmark.com/3dm11/7037082

Gość
komentarz
komentarz

Widzę że grafikę też masz bez oc .Miałem z wyższym zegarem 772 MHz ale bez ruszania napięcia chodziła na 810 MHz przy 841 zaczynała się wysypywać .Na 810 MHz to mogłem ją katować godzinami w FC3 i temperatury miała 72 st ale chłodzenie wtedy chodziło na 75 % 

macley
komentarz
komentarz

Grafika 570 to ASUS GTX 570 OC II fabrycznie nieznacznie krecona, ja sam nic nie robilem jej. Zawsze miala temp. nie wieksza niz 70C ale jak zaczelem katowac ja Metro Last Night to zaczela sie gra wylaczac po dluzszej grze. Obserwuja temp. zauwazylem ze kiedy temp. przekracza 80C to sie wylaczyla na 82 raz i najczesciej na 83C a wiatrak chodzil na 33%
Podobno ma jakies zabezpieczenie ale sadzilem ze na wiekszych temperaturach tylko nie rozumie dlaczego wiatrak nie wskoczyl na odpowiednie obroty. Czy dlatego ze mam Evaga odpalone i przejmuje sterowanie i jest zle ustawione?
Wiec sam ustawilem wykres temperatur i obrotow i przy 50% chlodzenia temperatura nie przekracza jak na razie 72C tylko ze jeszcze nie katowalwm gry na tym ustawieniu dluzej niz godzine.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.