x-kom hosting

gtx 570 SLI czy gtx 680? dylemat...

Gość
komentarz
komentarz

hahahha mialo byc w dwoch zdaniach - najprosciej mowiac

kolega w tv ma tylko vga hdmi euro - do wyswietlania fullhd z czestotliwoscia wiecej jak 24hz 3d trzeba DVI ktorego jego tv nie ma.

rozwiazanie - nowy tv

Gość
komentarz
komentarz

Pytanie czy nowy tv nie będzie działał tak samo jak ten obecny ?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

nowy tv musialby miec DVI,

lepszym rozwiazaniem bedzie solidny monitor

Gość
komentarz
komentarz

mysle ze 237l lg bylby lepszy

macley
komentarz
komentarz

panowie panowie a moze od razu nowy komp i tv? hehe

obczailem teraz co nie co na crysis 3 i moge grac na HD 1280 x 720 w 3D na tv przy 60 hz i grafika daje jakies 35-50 fps zalezy gdzie stoje haha

na FHD 1920 x 1080 3D tylko 24hz i tnie mi plynnosc

w sumie 1280 x 720 w 3D jest ok moge tak grac raczej tylko sobie wmawaim ze jest gorszy obraz niz na FHD :)

ale i tak zglebie temat tv i tego 3D i jak dam rady ustawic na 60hz w FHD to grafe kupie :D pewnie 760 lub 780


albo monitor w 3D jak mowicie ale musi byc wiekszy od mojego HP w2207

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zastanawia mnie dlaczego nie masz 3D przez podłączenie kablem HDMI z karty?Z tego co tu pisze to tylko 720p zapewni ci większe odświeżanie ale  może być podpięty przez HDMI .Tu to pisze http://www.nvidia.pl/object/3dtv-play-faq-pl.html#q7

macley
komentarz
komentarz

tv z grafa jest podlaczony przez HDMI tylko w 3D 1920x1080 jest mozliwosc 30 i 24hz a w 3D 1280 x 720 jest juz 60hz

nawet jak ustawie zwykle 1920 x 1080 na 60hz bez 3D i odpale gre w 3D to gra sie odpali na 1920 x 1080 przy 60hz ale 3D jest zablokowane i pokazuje sie informacja zdaje sie ze to z tv ze 3D nie dziala w takim odswiezaniu i ze prosze dla 3D wybrac 1920x1080 24hz lub1280 x720 60hz


mysle ze to sprzetowo nie ma takiej mozliwosc tv lub jak kolega mowil musze zrobic upgrade oprogramowania w tv i zobaczyc jak to bedzie

Gość
komentarz
komentarz

Zrób aktualizację tego oprogramowania ale nawet po niej raczej będzie tylko 720p dobrze z należytym odświeżaniem .Po prostu taki urok .Zostaje wtedy zakup  monitora by cieszyć oko i mieć dobrą płynność myszy 

macley
komentarz
komentarz

Troche spojrzalem na stronke nvidi ktora podeslales i mozliwe ze kabel musze zmienic, tv kupowalem 2-3 lata temu i hdmi kabel jest chyba 1.3
Jesli nic nie pomoze i zmiana kabla i oprogramowania a nadal bede chcial grac w 3d na full hd to bedzie konieczna zmiana grafiki ale juz duzo mocniejszej i monitora. Tv mam 40 calowe z okularami do 3D wiec monitor bym chcial tez no moze nie 40 ale 32 cale:) w FHD
I teraz czy taki monitor ma tez okulary i dziala jak moj tv czy musze dokupywac nvidia ten zestaw do 3D? No i jak wtedy grafe tak abym mogl spokojnie grac w 3D na FHD przez kolejne 2-3 lata, gtx 790 czy od razu gtx titan?

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

to nie jest ograniczenie telewizora ani karty graficznej - to jest ograniczenie portu , port HDMI puszcza 3D fullhd w 24 - 30hz , monitor poniewaz przystosowany do gier posiada DVI I opcje 3D w 60hz przez HDMI jest to niewykonalne

Gość
komentarz
komentarz

To po prostu wada tego tego rozwiązania dlatego jeszcze długo 3D się nie upowszechni .Raz że zżera niewspółmiernie do potrzeb zasoby a dwa oferuje przy tym słabą rozdzielczość jeśli idzie o połączenie TV 3D komputer.

macley
komentarz
komentarz

faktem jest ze nie wiele gier dobrze wyglada w 3D jak Crysis 2 i 3, tomb rider 2013, mass effect 1 i 2 inne albo slaby efekt albo kolorystyka sie zmienia ze wole bez

moze sobie dam spokuj z 3D w FHD i bede gral na nizszej rozdzialce jedynie co to kupie karte aby bylo minimum 40-50fps przy wspolczesnych grach wiec zastanawiam sie na 760 lub 770 lub 680


lub 780 najlepiej, i taka mi sie marzy hehe

Gość
komentarz
komentarz

Ja jutro jadę po moją bo mam 7 mil do hurtowni .W sumie to będzie mnie kosztować 100 funciaków bo sąsiad bierze moją za 100

macley
komentarz
komentarz

no widze ze cena spadla o 10 funow :)

ja swoja tez bym musial sprzedac

Gość
komentarz
komentarz

Mój sąsiad lubi PhysX  a teraz na AMD HD 7850 tego nie ma 

macley
komentarz
komentarz

no nie ma, czytam testy i sie zastanawiam czy warto doplacic 130 funtow do gtx770 zamiast gtx 760?

jest juz miedzy nimi roznica okolo 10fps w metro last light czy crysis 3 ale czy warto placic 130 funtow w zamian za 10 fps wiecej? 760 moge podkrecic i juz niebedzie takiej roznicy

Gość
komentarz
komentarz

Kiedyś zastanawiałem się nad tym i doszedłem do wniosku że nie warto 

Youki
komentarz
komentarz

Moim zdaniem również w rym przypadku nie warto.

macley
komentarz
komentarz

No wlasnie bo gtx760 za £205 a gtx 770 za £335 to jakies 65% wiecej a wydajnosci bedzie ze 25%
Ale w sumie mozna tak wszystko przeliczac i sie dojdzie do wniosku ze nic sie nie oplaca ;)
Bo titan jakies £850 czyli 400% wiecej niz 760 a czy wydajnosc jest chociaz zblizona do 400%, moze 200% w fps?
Jak bedziesz mial 760 odpal ja na crysis 3 i tomb rider 2013 jak masz i zobacz jakie srednie fps masz na poczatkowych planszach. Tylko napisz w jakiej rozdzialce grales i jakich detalach. Po prostu chcialbym poznac Twoja opinie o grafice jako zwyczajnego gracza a nie opinie z laboratorium roznych forum :)
Miales 570 jak ja teraz wiec zobaczysz czy jest duza roznica i odczules przyplyw mocy :D

Gość
komentarz
komentarz

Właśnie jadę . Tomb rider 2013 mam tej drugiej gry nie mam .Monitor mam 1440x900 .Postawić też muszę nowy system bo obecny ma ponad 1,5 roku .Procesor mam i7 3770  po oc 4,3 GHz .Mam też Far Cry 3 to myślę że zastąpi częściowo tą crysis 3

macley
komentarz
komentarz

Ok spoko, ja mam far cry to zobacze jak u mnie to idzie. Jak sie okaze ze jest duuuzo roznica w fps w tych grach pomiedzy 570 a 760 to tez wezme ja i bede gral na 720 w 3D
Szczerze to asus 760 nie podoba mi sie bo wystaje radiator a zwracam uwage na wyglad dlatego ze ma plekse i weza z niebieskimi diodami wiec widac bebechy :)
A gigabyte 760 jest za dluga dobmojej obudowy
A mozesz tez dla mnie sprawdzic ile gigabyte 760 bedzie mial dlugosci po wlozeniu w obudowe od sledzie w mm jak najdokladniej jak mozesz. Wiem ze pisales ile ma ale na necie roznie jednak pisza, teraz sprawdzalem, moze jednak mi sie zmiesci. Lub przylozndo 570 czy duzo wieksza jest. Mam jakies 0,5-1cm zapasu :)) moze GB760 bym lyknal jesli jest tak samo cicha jak asus 760

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze nie testowam ale to co mogoge powiedziec to grafa jest dluga o jakies 6 cm od GTX 570 .Plastik ochronny wentylatorow wystaje za laminat na 3 cmm a lopatki wentylatora na 1 cm poza laminat .Przepraszam za brak polskich znakow ale jeszcze nie spolszczylem windows .Pozatym zasowolony jestem z nowych sluchawek i karty dzwiekowej Asus DX .Tak cisne z instalacjom i programami ze 7 GB ramu uzywam :D

macley
komentarz
komentarz

o kurde to dluga w cholere!!! to napewno moja buda za mala jest wiec pozostaje asus. Cale zycie uzywam SB ciekawe jak ta dzwikowka Asusa?

poczytalem na stronce nvidi co podeslales i juz wszystko jasne

 

"Dlaczego telewizory 3D pracują w różnych trybach (720p60/50 lub 1080p24) i którego należy użyć?

Tryby 720p60 i 720p50 powinny być używane w przypadku gier 3D, ponieważ pozwalają grać przy ustawieniach 60 i 50 klatek na sekundę. Tryb 1080p24 zalecany jest tylko w przypadku odtwarzania filmów 3D na dyskach Blu-ray. W przypadku uruchomienia gier 3D w trybie 1080p24 będzie można grać jedynie przy ustawieniu 24 klatek na sekundę."

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.