x-kom hosting

gtx 570 SLI czy gtx 680? dylemat...

Gość
utworzono
utworzono

czesc, kolega ma dylemat czy dokupic gtx570 do SLI czy kupic jedna gtx 680? ja mu doradzam gtx 680 I ew. bedzie mial widoki na sli juz z 680 ale niedokonca chce sie przekonac - prosilbym o jakies racjonalne wyjasnienie o ile sie nie myle

Youki
komentarz
komentarz

W jakiej gra rozdzielczości ?
Jaka jest reszta podzespołów? :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

1920x1080 - gry w 3D

i5 2500k - 4gb ramu zasilacz bodajze corsair - gosc pracowal w serwisie komputerowym i widac komputer naprawde zlozony profesjonalnie , chlodzenie ciecza posiada

Youki
komentarz
komentarz

Cały komputer zwodowal czy tylko jakiś podzespół?
Przydałaby się płyta główna, tak profilaktycznie, ażeby potem nie okazało się, ze SLI nie zrobi na płycie głównej. :)

macley
komentarz
komentarz

Witam wszystkich, Klopers33 pisal o mnie :) postanowilem sie zarejesteowac i wlaczyc do rozmowy.
Moj sprzet to Plyta głowna Asus P8 Z68-V PRO, procesor Intel i5-2500K CPU @ 3.30GHz nie krecony, pamieci 2 x 4GB Corsair Vengeance DDR3 1866Mhz, grafika Asus GTX 570 OC, muzyka SB Fx1 gamer, dysk 1TB WDC na Sata, zasilacz CORSAIR TX750, chłodzenie do procka Corsair H80, Windows 7 Ultimate 64bit
PosiadM 22cowy monitor HP i jest ok, ale mam tv samaunga 40cali z 3D i tu zaczynaja sie schody jak dam na FHD, wtedy Crysis 3 ma jakies 25-35 fps po obnizeniu paru parametrow a Tomb Rider 2013 jakies 30 jak wylacze opcej ladniejszych wlosow hehe
Generalnie to gtx670 nie ma jakichs wiecej opcji graficznych typu tesalacja czy cos niz 570 ale jest wydajniejsza. Widzialem testy ze 570 w sli sredni wzrost wydajnosci to 68% a i wyjdzie taniej niz nowa 670
Obawaim sie tylko ze bedzie caly komp glowniejszy i temeperatura wzrosnie oraz ze kolejne pcix jest na plycie nie x16 ale x8 musze sprwdzic specyfikacje plyty, choc to znacznego wplywu nie ma.
Ale 680 pracuje na pcix 3.0 a na plycie mam 2.0 co tez nie daje znacznej roznicy. Wydaje mi sie ze wydajniejsze beda 570sli i taniej.
Faktem jest ze moze niektore gry nie beda dobrze dzialac ale mysle ze jakies starsze.
Sli jest jakis czas na rynku wiec mysle ze nowe gry nie maja lroblemow z tym.
Chcialbym uslyszec od Was argumenty za i przeciw 570sli i 680
Na podstawie tego podejme decyzje :)

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Zazwyczaj starsze gry nie mają problemów z SLI a nowe prawie zawsze mają problem i trzeba czekać do naprawienia tego problemu .Jako przykład podam ci Far Cry 3 jak wyszedł to tak to wyglądało http://www.pcgameshardware.de/Far-Cry-3-PC-217540/Tests/Far-Cry-3-Test-Grafikkarten-CPU-Benchmarks-1036726/  Potem zostało to naprawione .Tak że ci co posiadali SLI o ile dobrze pamiętam czekali koło miesiąca by to zostało naprawione .Cóż jeśli obawiasz się o temperatury to rozwiązaniem jest zakup np GTX 590 .Masz wtedy jedną kartę którą system i gry widzą jako SLI .Karta maksymalnie pobiera 365 Watt i wpięta jest w slot x 16 .Tak wyglądała wydajność GTX 590 w trybie 3D http://pclab.pl/art46477-12.html

macley
komentarz
komentarz

Zastanawiam sie tylko co bedzie za rok, moze dwa? Jak beda nowsze gry czy 570sli sobie poradzi czy jednak 680? A moze cos z 7xx? Jesli roznica w cenie miedzy 680 a jakas 7xx jest duza nie proporcjonalna do wydajnosci to sie nie pisze na to. Chce dobra w rozsadnej cenie, tak aby nie doplacac do wyzszego modelu jakies kolejne 30-50% ceny nizszego a wydajnosc wieksza o zaledwie 10% bo nizsz podkrece i bedzie to samo.
Zauwazylem ze wkradl mi sie blad :) bo kolega pisal ze sie zastanawiam nad 570 sli lub 680 a ja czasami pisalem 670 hehe
Wiec wlasnie sie zastanawiam czy ogolnie wziasc 570 sli czy jesli sie zdecyduje na jedna karte to moze 670 asusa podkrecona czy moze 680 :D
Za duzo tych modeli jest hehe
Ogolnie ta rozbudowa kompa chce aby byla taka ze przez kolejny rok, dwa gry smigaly i nie wiem co z bedzie lepsze za powiedzmy 2 lata czy sli 570 czy 670 lub 680?
Moze ktos napisac wez 680 a za dwa lata 680 sli hehe ale to bedzie ten sam problem co teraz czy sli 680 czy jakas tam inna ktora dopiero sie pojawi?
Moze jest ktos kto moze sie wypowiedziec z praktyki, ktos kto mial jakiegos gtx na sli, jak to wyglada w praktyce czy dzialaja gry czy wiecej jest walki ze sterownikami i ustawieniami niz z graniem? Bo szczerze to tez patrze na wygode, nie mam ochoty bawic sie i wkurzac ze sli570 jesli to jest problematyczne

Gość
komentarz
komentarz

Są tu ludzie na forum co używają SLI z GTX 660 (są tanie ) Ja kiedyś miałem SLI z dwóch GTS 8800 i jako że był zbyt duży koszt  kart i mały wzrost wydajność /cena oraz problemy w grach z obsługą SLI to zaprzestałem tego całkowicie .Jeśli miałbym 2500 zł to pewnie wybrał bym GTX 780 by mieć spokój .Teraz posiadam GTX 570 i od czwartku stanę się posiadaczem GTX 760 (poziom wydajności pomiędzy HD 7950 a HD 7970) Moja obecna powędruje do kompa kolegi za 500 zł .Taka jest wydajność GTX 780 w jednej z najbardziej wymagających gier 

macley
komentarz
komentarz

Czyli ogolnie sli odradzasz?
Lepiejnmiec jeden dobry silnik w samochodzie niz dwa slabsze? :)

Gość
komentarz
komentarz

Ja uważam że lepiej mieć jedną bardzo dobrą niż dwie średnie .Kupuję nową grę i od początku cieszy mnie max wydajność a nie wkurzanie się że mi 2 karty słabo działają czy nie chcą działać .Kolejny opis przypadku problemów nie tylko SLI ale i Crossfire http://pclab.pl/art53386-8.html

Gość
komentarz
komentarz

dokladnie tak mu mowilem dizingof :)

macley
komentarz
komentarz

Czyli sli odpada bo wiec strat niz dobrego bedzie, nie chce sie wkurzac ze mgielka mi ucieka czy tekstura wody zniknela hehe
Ok wiec idac za ciosem jaka grafika ale tylko nvidia?
Moze byc jakas mocniejsza ale chce taka gdzie stosunek ceny do wydajnosci jest widoczny a nie doplacac do wyzszego modelu pare stowek a tylko 5% wydajnosci wiecej. Taka grafa aby w FHD na 3D w full detalach grac plynnie przez conajmniej rok :)
Prosze o rozsadne propozycje poparte mocnymi argumentami :)
Ze dwa trzy modele

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Mocne argumenty powiadasz to tylko GTX 780 (myślę że pozwoli więcej niż rok ) Tu masz teoretyczne porównanie do GTX 590 który był użyty w teście 3D który dałem wyżej http://www.anandtech.com/bench/product/975?vs=827 Tu masz kartę http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-oc-gv-n780oc-3gb-582979/  Mam nadzieję że nie dostaniesz migreny od tego 3D bo ja próbowałem grać w 3D i po pół godziny w Call of Duty MW3 tak mie makówka zaczęła boleć że nigdy do grania w 3D nie wrócę .Pobór prądu tej karty graficznej jest 250 Watt max a twoja obecna ma 220 Watt max

macley
komentarz
komentarz

wiesz ja w 3D to grywalem nawet po 3-4h i nie zauwazylem nic niepokojacego u siebie, wiem ze na niektore osoby moze wplywac to zle, filmy ogladalem tez ijest ok

a jest jazda w Tomb Rider 2013 ale musze wylaczac jej wlosy bo spadek mam do 12fps a tak to miedzy 24 a 35fps

Gość
komentarz
komentarz

Filmy mogę oglądać ale gry odpadają  :D

macley
komentarz
komentarz

mialem gigabyte 8600GTS a pozniej GTX 260 gigabyte i zadowolony bylem teraz asusa, i chce nadal asusa czy moze gigabyte? sa tansze chyba nieco?

Gość
komentarz
komentarz

GTX 760 to poziom GTX 670 po oc to poziom fabryczny GTX 680 .Tu masz w teście http://pclab.pl/art53817-17.html

Gość
komentarz
komentarz

z tego co widze to ma funkcje overlock wiec bez problem podkrecisz do poziomu gtx680


tez sobie kupie jak tylko zarobie zeby nie byc gorszym od sonsiada :p

macley
komentarz
komentarz

ok to sobie poczytalem i wychodzi ze gigabyte jest nieco lepszy, wydajniejszy

hmm wiec moze kupie ta sama co Ty hehe

Gość
komentarz
komentarz

Na zegarach jakie dała jej fabryka to przegrywa z tym Gigabyte o śmieszne 2 klatki .Chłodzenia to chyba nie warto obmawiać bo jest bardzo dobre choć w tej karcie wystaje poza laminat  http://pclab.pl/art53817-19.html  Gigabyte daje jeszcze możliwość zmiany biosu karty choć ja się nie bawię w takie rzeczy .Taką mam teraz moją obecną http://cenowarka.pl/eu/point-of-view-geforce-gtx-570-tgt-charged-dual-fan-tgt-570-a3-1-c-d-a686513.html  Akurat ja mam rzut kamieniem do tej hurtowni 7 mil więc zawsze od 8 lat fatyguje się osobiście 

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

komputer nie jest tylko do ger I do muzyki :banan: (ciocia Ela)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.