x-kom hosting

Jaka Kartą Wybrać [max 150 Pln]

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Skoro, jak piszesz, nie chcesz wkładać dużo w kompa, to jednak ten 9600 XT będzie odpowiedni.

Co do tej karty - tak, ma takie same parametry jakie ma referencyjny 9600 XT. Upewnij się tylko, że jest całkowicie sprawny.

Gość
komentarz
komentarz

Ale przy lepszym sprzęcie można go potem drożej sprzedać, a teraz mało kto patrzy z zainteresowaniem na grafę Radeon 9600, bo za tą samą kasę można mieć szybszą 9800. Pomyśl także o tym.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

To swoją drogą... Tyle, że pewnie różnica przy odsprzedaży wyniosłaby max 50-70 zł na korzyść konfigu z 9800. Poza tym, jakby się kupowało 9800 XL, to trzeba by dołożyć ok. 60 zł na zasilacz. Do tego, ten Celeron nawet podkręcony chyba nie dałby rady przy 9800...

Gość
komentarz
komentarz

Dałby radę. Jestem o tym na 100% przekonany. A nawet jak nie, to niewiele by zabrakło. A poza tym wiele osób się nie zna i przy sprzedaży nie będzie patrzyło na procka, tylko na częstotliwość.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
A poza tym wiele osób się nie zna i przy sprzedaży nie będzie patrzyło na procka, tylko na częstotliwość.

Hehe, kolejna szczera prawda. Aczkolwiek ja bym wspomniał w aukcji, że wskazana zmiana procka na coś lepszego, co wykorzystałoby potencjał karty... Nie potrafię tak po prostu trzymać ludzi w niewiedzy :D Dlatego też nie mogę sprzedać swojego Radeona X1650 Pro GDDR3 AGP - bo piszczy cewka xD

daniel1615
komentarz
komentarz

a ile bym musiał wydać na taki dobry zasilacz do 9800??

LUKSUSq
komentarz
komentarz

9800pro ;) albo doloz z 50zl i uzywany 6600gt albo x800gto ewentualnie x1650pro moze cos 7600gs. :P

FrogsterPL
komentarz
komentarz
9800pro ;) albo doloz z 50zl i uzywany 6600gt albo x800gto ewentualnie x1650pro moze cos 7600gs. :P

Ej ej, powoli -.-

Żeby włożyć 6600 GT, X800 GTO, X1650 Pro albo 7600 GS GDDR3, to w tym kompie by musiał siedzieć Pentium 4 2,6 GHz minimum...

Daniel, na w miarę przyzwoity zasilacz wydasz ok. 60 złotych, używany, ale z półroczną gwarancją. Twój wybór. Ja bym brał tego 9600 XT z tym fajnym chłodzeniem, skoro komputer i tak niedługo będzie zmieniany. I tak jest kilka razy szybszy od tego GF 4 MX którego aktualnie posiadasz...

FrogsterPL
komentarz
komentarz

14 MHz to mikroskopijna różnica... Zawsze możesz nawet o 20 MHz podkręcić i się nic nie stanie, jeśli Ci to poprawi humor ^^

daniel1615
komentarz
komentarz

a czy istnieje w ogóle karta radeona 9600xt o takim taktowaniu??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No jak widać, istnieje... Ziam, zapewniam Cię, że -20 MHz na pamięciach (w porównaniu do referencyjnych 600 MHz) to naprawdę niewiele, nie zauważysz różnicy - co innego jakbyś miał -100 MHz czy więcej. Chyba nie sądzisz, że ja Cię chcę nabrać?

daniel1615
komentarz
komentarz

Boje się żeby po zakupie nie okazało się że ma w ogóle inne parametry.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jak będziesz robił dalej to co robisz, tj. jak ktoś Ci powie, że daną kartę można brać, a Ty wtedy znajdziesz 3 inne z pytaniem czy też mogą być, to w życiu nic nie kupisz.

Ta z tym dobrym chłodzeniem ma mieć taktowanie 500/580 MHz - jak ją kupisz i będzie mniejsze od 460/540 (sprawdzisz to np. programem Everest Home Edition, można ściągnąć z dobreprogramy.pl), to możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy (jak będzie między 460/540 a 500/580 to nie ma co, bo strata wydajności będzie niewielka i można łatwo podkręcić).

Jeśli obawiasz się drastycznie niskiej wydajności jak na kartę za 110 zł, to nie musisz się bać, bo szynę pamięci 64-bit mają wśród R9600 tylko najgorsze, czyli z oznaczeniem SE. Radeony 9600, 9600 Pro i 9600 XT mają już 128-bit i trzeba tylko zwracać uwagę na taktowanie. W przypadku XT 500/580 MHz jest OK.

Gość
komentarz
komentarz

Namieszałeś chłopakowi w głowie Frogster, namieszałeś. Kupiłby Radeona 9800XL i byłby zadowolony. A teraz ... :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz

JA NAMIESZAŁEM?! No teraz to się troszkę zeźliłem -.- Nie miałby namieszane, jakby co chwila nie podsuwał nowej karty do oceny, nie sądzisz? Ja od samego początku mówiłem, że 9550 Extreme, 9600 Pro albo 9600 XT, każdą kartę mu recenzuję, wskazuję, którą kupić. Napisałem, co sądzę o 9800 XL, że trzeba by zmieniać zasilacz i nieźle podkręcić proca... Echh, musiałem to z siebie wyrzucić ^^

EDIT:

Sorki, trochę się zdenerwowałem. Poniżej postaram się zebrać wszystkie informacje, żeby były w 1 miejscu, ale daniel, błagam, zdecyduj się wreszcie na coś :P Nie pamiętam, żeby gdzieś był temat, żeby 1 część wybierać przez 6 stron ^^

GeCube Radeon 9550 Extreme - szyna 128-bit, taktowanie od 400/500 MHz do bodajże 425/650 MHz

Radeon 9600 Pro - szyna 128-bit, taktowanie musi wynosić 400/600 MHz (uwaga na wersje 400/400 oraz 400/466 MHz - do takiego taktowania bez problemu podkręciłoby się każdego zwykłego R9600 i większość zwykłych R9550...)

Radeon 9600 XT - szyna 128-bit, taktowanie powinno wynosić 500/600 MHz (20-30 MHz mniej to wbrew pozorom nie żadna tragedia)

Do powyższych kart nie trzeba się bawić w zmianę zasilacza i podkręcanie procesora, które to czynności trzeba by było wykonać, aby zakupić kartę

Medion Radeon 9800 XL - szyna 256-bit, taktowanie 350/620 MHz

Polecane marki Radeonów 9600 (do 9550 tylko GeCube/GigaCube, do 9800 ten Medion): HIS, Gigabyte, Sapphire (w przypadku Sapphire szczególnie zwracać uwagę na taktowanie, poza tym absolutnie nie brać kart z dopiskiem "Advantage"), Abit, Asus

daniel1615
komentarz
komentarz

Już się zdecydowałem biorę tą http://allegro.pl/item266116972_ati_radeon...chlodzenie.htmlpytałem gościa czy jet sprawna, czy nie była podkręcana i czy ma napewno takie parametry. Zapewnił mnie że wszystko OK.A poza tym nie ryzykował by chyba negatywa skora ma już tyle komentarzy.

Edit:

Jednak wziąłem tą druga http://allegro.pl/item265251219_sapphire_r..._gw1mfv_kr.html

Przy tamtej nie było pudełka i na zdjęciu zauważyłem że chłodzenie nie jest nawet podłączone tak jakby było przykręcone tylko do zdjęcia.W tej drugiej będę miał przynajmniej miesiąc gwarancji.

Już ją kupiłem.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W takim razie pozostaje mi życzyć bezproblemowego używania ;) Pozdrawiam.

daniel1615
komentarz
komentarz

Dziś dostałem tego Radeona 9600 XT karta śmiga i gry też chodzą tylko mam mały problem, gdy wkładam płytę ze sterownikami wyskakuje mi napis "sorry we do not support This VGA Card". To chyba sterowniki coś nie pasują.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ściągnij sobie "Display Driver" STĄD i zainstaluj :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Medion jest wyprodukowany przez MSI, jest tańszy i ma wyższe taktowanie, jest szybszy.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.