x-kom hosting

Jaka Kartą Wybrać [max 150 Pln]

Gość
komentarz
komentarz

64 bit

daniel1615
komentarz
komentarz
64 bit

To chyba słaba co??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

No niestety do szybkich nie należy. W ogóle na GeForce'y 6200 i 7100-7300 trzeba uważać, szczególnie na 6200 - jest pełno wersji, i tylko niektóre ewentualnie można kupić. Reszta do gier się nie nadaje.

daniel1615
komentarz
komentarz
No niestety do szybkich nie należy. W ogóle na GeForce'y 6200 i 7100-7300 trzeba uważać, szczególnie na 6200 - jest pełno wersji, i tylko niektóre ewentualnie można kupić. Reszta do gier się nie nadaje.

To lepiej kupić radeona 128mb 256 bit

czy geforca 256mb ddr2 64bit

która lepsza do gier??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zdecydowanie Radeon. A jaki dokładnie model masz na myśli? Najlepiej podaj link.

daniel1615
komentarz
komentarz
Zdecydowanie Radeon. A jaki dokładnie model masz na myśli? Najlepiej podaj link.

coś takiego http://allegro.pl/item258747334_mega_wypas..._gwarancja.html

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Będzie za szybki do Twojego procesora. Poza tym bierze bardzo dużo prądu.

Według mnie mógłbyś wziąć TO. Ale napisz, jaką masz teraz kartę graficzną? Bo może się okazać, że wzrost wydajności będzie niewielki.

daniel1615
komentarz
komentarz
Będzie za szybki do Twojego procesora. Poza tym bierze bardzo dużo prądu.

Według mnie mógłbyś wziąć TO. Ale napisz, jaką masz teraz kartę graficzną? Bo może się okazać, że wzrost wydajności będzie niewielki.

Na razie mam geforca 4 mx 440 64mb

płyta główna: Asus P4PE-X/SE

Procesor: Intel Celeron 2400mhz

Pamięć: 768 MB DDR

Niedługo pomyśle o zmianie całego kompa ale na razie nie ma kasy i chce chociaż kartę zmienić bo na tej juz mi te nowsze gry nie chodzą

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK, wg mnie powinieneś wziąć tego Radeona którego podałem (GeCube 9550 Extreme).

Jeśli chcesz, wejdź sobie na TĘ STRONĘ i porównaj (w sensie popatrz na wynik w 3DMark 2003):

- GeForce 4 MX440

oraz

- Radeon 9600 XT

9600 XT, a nie 9550, ponieważ ten GeCube z aukcji jest fabrycznie podkręcony i ma osiągi podobne do 9600 XT (ciut słabsze).

Ponadto ten GeCube jest nowocześniejszą kartą od Twojego GeForce'a, więc gry powinny odpalić (ale rewelacji w szybkości działania tych najnowszych nie oczekuj mimo wszystko).

daniel1615
komentarz
komentarz
OK, wg mnie powinieneś wziąć tego Radeona którego podałem (GeCube 9550 Extreme).

Jeśli chcesz, wejdź sobie na TĘ STRONĘ i porównaj (w sensie popatrz na wynik w 3DMark 2003):

- GeForce 4 MX440

oraz

- Radeon 9600 XT

9600 XT, a nie 9550, ponieważ ten GeCube z aukcji jest fabrycznie podkręcony i ma osiągi podobne do 9600 XT (ciut słabsze).

Ponadto ten GeCube jest nowocześniejszą kartą od Twojego GeForce'a, więc gry powinny odpalić (ale rewelacji w szybkości działania tych najnowszych nie oczekuj mimo wszystko).

A będzie ten Radeon chodził na moim kompie, może nie ma sensu kupować tak szybkiej grafiki.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Cały czas się waham nad tym Radeonem 9800 (który jest jeszcze szybszy od tego 9550)...

Potrzebuję jeszcze takiej informacji: marka, model i moc Twojego zasilacza.

daniel1615
komentarz
komentarz
Cały czas się waham nad tym Radeonem 9800 (który jest jeszcze szybszy od tego 9550)...

Potrzebuję jeszcze takiej informacji: marka, model i moc Twojego zasilacza.

Moc to chyba 200 Wat, ale jutro sprawdze dokładnie.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

OK. Przed zdjęciem boku obudowy odłącz komputer od zasilania (odepnij kabel zasilający).

daniel1615
komentarz
komentarz
OK. Przed zdjęciem boku obudowy odłącz komputer od zasilania (odepnij kabel zasilający).

to wiem bo już rozbierałem kompa parę razy

Gość
komentarz
komentarz

Do radeona 9550/9600/9800 będziesz potrzebował zasilacz min 300W, a najlepiej 350W. Możesz zakupić jakiegoś fortrona z allegro: http://www.allegro.pl/item263941328_fortro...cy_wroclaw.html i tego radeona 9800. Nie będzie on aż tak szybki do Twojego kompa, a po podkręceniu tego celerona powinien być w sam raz.

daniel1615
komentarz
komentarz

Podaje mój zasilacz taki sam jak ten http://allegro.pl/item260834724_zasilacz_e...del_px_350.html

tylko po jeszcze pisze "350W or 300W" i pod 350W jest taka naklejka. To ten może być do radeona??

Gość
komentarz
komentarz

Cienki ten zasilacz i niemarkowy. Radeon na nim powinien chodzić ale uważaj, żeby Ci się on nie spalił, bo może pociągnąć przy tym za sobą kilka innych elementów (płyta, procek, ram, grafa itp.)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Radeony 9550 XT lub 9600 powinny odpalić (biorą ~15-25W prądu). 9800 (42W!!) absolutnie do tego nie montuj.

Tak więc podtrzymuję swoją propozycję, żeby wziąć GeCube Radeon 9550 Extreme.

Gość
komentarz
komentarz

Tak, będzie "chodzić".

daniel1615
komentarz
komentarz

a może znajdziecie mi coś lepszego, tylko prosze o linki

snip91
komentarz
komentarz

U mnie Radosław 9550 256MB 128 bit chodzi dobrze na Megabajcie 350W. 350W wystarczy, ale radzę jakiejś lepszej firmy. Ja nie zmieniam zasilacza, bo niedługo zmieniam kompa. Polecam zasiłki Chiefteca albo Amacroxa, tylko kosztuja ponad 100 zł. Z tańszych to Fortron będzie dobry.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A o linku do GeCube już zapomniałeś? Używany, ale szybszy od wszystkich, które są w podanych wyżej linkach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.