x-kom hosting

Jaka Kartą Wybrać [max 150 Pln]

Gość
komentarz
komentarz

A 9600TX nie podejdzie? (ma 8 potoków)

Edit: Właśnie zauważyłem ze takich już na allegro nie ma :/

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Chyba 9700TX? Za mocny do tego procka.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Test, który znalazłeś, dotyczy właśnie 9550 Extreme, ale wcześniejszej wersji. Ta, do której ciągle usiłuję Cię przekonać, ma sporo wyższe taktowanie i będzie szybsza...

KLIK

Ta wersja z testu ma taktowanie 400/500 MHz (gorzej od 9600 Pro), a ta z linka 425/650 MHz (coś pomiędzy 9600 Pro i XT).

snip91
komentarz
komentarz

Posłuchałbym Frogstera i wziął tego Radka od GeCube :) Będzie to dobry wybór.

daniel1615
komentarz
komentarz

To chyba jednak się zdecyduje na tego GeCube, tylko napiszcie mi czy muszę zmieniać zasilacz??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Raczej nie musisz, chociaż w przyszłości wskazana by była wymiana na coś porządnego - zasilacz to po płycie głównej najważniejszy element komputera. Ale póki co, tego Radeona powinien uciągnąć (jestem pewien tak na 80-90%, poczekaj jeszcze na czyjąś wypowiedź).

daniel1615
komentarz
komentarz

Mam ten zasilacz 4 czy 5 lat i nie było z nim jeszcze żadnego problemu, kilku moim znajomym juz się spaliły a mój narazie chodzi. Zresztą niedługo będę musiał pomyśleć o zmianie całego kompa. Musicie mi pomóc znaleźć jakaś kartę bo spytałem się ile będzie kosztować przesyłka tej GeCube i dostałem taką wiadomość "bardzo przepraszam ale karta została sprzedana w czwartek"

FrogsterPL
komentarz
komentarz

To czekaj na innego takiego GeCube'a 9550 Extreme (w sensie aż się pojawi na allegro), choćby w tej starszej wersji. Jeśli jednak nie możesz czekać to daj znać, znajdziemy odpowiedniego 9600.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak, to chyba identyczna karta :)

daniel1615
komentarz
komentarz

Ale ta wcześniejsza miała DDR2 a ta ma DDR

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm. Poproś sprzedawcę, aby przesłał Ci jakiegoś screena, np. z Everesta, jakie jest taktowanie tej karty. Podaj nam tę informację, albo daj linka do screena.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Nie bierz. Koleś, który to sprzedaje, za bardzo nie zna się na kompach - podaje sprzeczne informacje np. na temat taktowania (podał w jednym miejscu, że pamięć ma 650 MHz, a niżej, że 500), poza tym wg niego karta jest od Gigabyte'a, co jest bzdurą. Takich sprzedawców trzeba unikać. Poza tym, ta karta to ta starsza wersja, gorzej taktowana.

daniel1615
komentarz
komentarz

Poczekam parę dni może ktoś wystawi na allegro taką jak tamta a jak nie to jaka polecasz??

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Jak nie to jakiegoś Radeona 9600 XT (taktowanie 500/600 MHz) lub ewentualnie 9600 Pro (taktowanie 400/600 MHz, nie natnij się na wersję 400/400 lub 400/466 MHz).

snip91
komentarz
komentarz

Poszukałbym jakiegoś Radka 9600XT, może znajdziesz takiego :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Z 9600 zawsze trzeba uważać na taktowanie - zwłaszcza, jak wspomniałem, przy wersjach XT i Pro. I zwłaszcza, jeśli producentem są Sapphire lub PowerColor.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Tak, ale chyba lepiej poszukać czegoś z opcją Kup teraz.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Pisałem Ci już, że sprzedawca z tego linka nawet nie wie, co sprzedaje - kupowanie od takiego to ryzyko. Poza tym ta wersja 9550 XT ze zdjęcia jest wolniejsza od 9600 XT.

daniel1615
komentarz
komentarz
Pisałem Ci już, że sprzedawca z tego linka nawet nie wie, co sprzedaje - kupowanie od takiego to ryzyko. Poza tym ta wersja 9550 XT ze zdjęcia jest wolniejsza od 9600 XT.

Sorry

A geforsów to chyba sie nie opłaca bo te 6200 wszystkie maja 64 bitową szynę. A FX to tez się chyba nie nadają.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

W tej kategorii cenowej na GeForce'y w ogóle nie patrz. Jak sam stwierdziłeś, praktycznie wszystkie 6200 na allegro mają 64-bitową magistralę pamięci (są też wersje 128-bit, ale bardzo rzadko spotykane), natomiast FX to ogólnie bardzo nieudane karty - cała seria.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.